X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Tiril Autorytet
    Postów: 790 349

    Wysłany: 12 listopada 2022, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i nie wytrzymałam, zrobiłam ten test 😂. Oczywiście bieluteńko. Ani cienia cienia. Nie mam już żadnego testu w domu, uspokoiłam się i będę grzecznie czekać do środy na 🐒 😝

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 13 listopada 2022, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do środy sporo czasu to jednak zdecydowanie za wcześnie był ten test.

  • Tiril Autorytet
    Postów: 790 349

    Wysłany: 13 listopada 2022, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no za wsześnie 🙈 nie wiem co mnie opętało

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2878 1190

    Wysłany: 13 listopada 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ja w ciąży jednej i drugiej nie miałam żadnych objawów takich ani że się zbliża okres ani że może go nie być. W sensie takim, że ja nie mam jakis takich specyficznych objawów oprócz wahania temperatury i bolących piersi. Więc to zarowno jedno jak i drugie mogło oznaczać. Ale za to pewnie weźmiecie mnie za głupią, ale w dniu spodziewanej miesiączki jak się budzilam, to pierwsza myśl była jestem w ciąży, wiem o tym i koniec kropka. Ide zrobić test. I tak było 😉

    Oh Piszczak i Iza, kurde mnie to rozwala jakbyście (jakbyśmy ) miały po 8 lat, że muszą naskarżyc do mamusi za to, że nie słuchasz się jej.. 🤦🏻‍♀️ nie ogarniam.
    Iza to czyli teraz przetrwać do wiosny? 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 14 listopada 2022, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka dobrze by było wpaść w hibernację i tak do wiosny 😆. Ale się nie da. Truskawki muszę opielic bo mam jedną wielką łąkę (i to dosłownie), no i trzeba teraz te jabłka sprzedawać.
    Muszę isc z Ola do lekarza, obawiam się bo miałam już nie chodzić na NFZ, jeśli powie że nie jest dobrze to zapisze prywatnie i jeszcze raz pojdziemy a jeśli osłuchowo ok to nie podam tego antybiotyku który na bank dostanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2022, 08:37

  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 14 listopada 2022, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży mialam tak, ze dwa dni przed okresem o 5.50 obudzilam sie z ogromnym bolem brzucha, który trwal 10 minut. A potem bylo okej, od tego momentu moj Maz powtarzal, ze mam zrobić test, a ja ze na bank nie będę robić bo cos mi zaszkodzilo. A to sie okazalo, ze to bylo zagnieżdżenie 🤪 i okres nie przyszedl, a następnego dnia - akurat w walentynki, test pokazal 2 kreski :)

    Przyszła do mnie ta wredna małpa po 28 dniach cyjlu. Juz mialam mala nadzieję, bo i miałam zupełnie inne objawy niz standardowo przed okresen, ale teraz tak mysle, że to mogło byc przez to, ze od tego miesiąca biore Pregne Start. Upadek był bolesny jak nigdy, ale powoli sie zbieram do siebie. :)

    Mam nadzieje, ze w nowy tydzien weszłyscie z nowa siła, tego Wam zycze :))

    A tak mówimy o objawach wczesnej ciąży, a macie jakieś objawy owulacji?

    zpbnroeqnmec200u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2022, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę dzisiaj z młodym do lekarza. Kaszel dalej taki jaki był i znowu zaczyna furczec w nosie. Normalnie od miesiąca to samo. Nie mam kiedy go wysłać do żłobka. U mnie to znowu antybiotyku wogole nie chcą przepisywać. Osluchowo czysto, to leczą ogólnodostępnymi lekami. A dziecko dalej się meczy.

  • Tiril Autorytet
    Postów: 790 349

    Wysłany: 14 listopada 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala misia - przykro mi z powodu 🐒 co do objawów owulacji.. hmmm, chyba nigdy nie miałam, a raczej nigdy się nie dopatrywałam. W ogóle to dopiero teraz jak przeglądam fora i czytam na te tematy to dociera do mnie że zachodzenie w ciążę to nie taka łatwa sprawa 🤣 przed pierwszą ciążą byłam jak dziecko we mgle, wszystko na oślep bez większego zagłębiania się w temat.

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 14 listopada 2022, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja na słowa "idziemy do lekarza" robi wielki, bunt, jest krzyk, nie daje się ubrać, pieluchy zmienić. Maz dziś jechał do miasta, Zuzia ma dziś wolne to mówię że jedziemy z nim, jedna do lekarza, druga po buty. I co - Ola swoje krzyki skończyła jak ja pojechałam z Zuzia a ona gdy poczuła się bezpiecznie przy tatusiu to dała się i ubrać i śniadanie zjadla. Co ja mam zrobić? Ona ma tyle siły że siłą już nie da rady ubrać, zapakować do samochodu i zatachac do lekarza. Niby źle nie jest ale trzyma od dwóch tygodni i dobrze by było osłuchać.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 14 listopada 2022, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała misia szkoda że @ przyszła 😔. A owulka to różnie -czasami mam tak wielki ból jajnika że chodzić nie mogę (kłamie innym że mnie co inne boli 😯) a czasami przyjdzie i pójdzie bez objawowo.
    W drugiej ciąży też tak miałam że przychodziła godzina i duży ból brzucha, trzeciego dnia zrobiłam test. Test pozytywny a ten ból brzucha pozostał na całą ciążę.

  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 14 listopada 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lubi chodzić do lekarza, bo tam daja naklejki dzielnego pacjenta 😂 nasza dopiero co wróciła do przedszkola, zobaczymy jak długo to potrwa, bo od 3 tygodni ma nawracający kaszel.. Co przestanie kaszlec, chwilka przerwy i od nowa.. A ja niestety zawsze razem z nia chora, juz drugi rok jak chodzi do przedszkola. 🥴

    Ja sama nie wiem, czy mam jakieś objawy owulacji, dlatego pytam, choć pęcherzyk peka, bo w lipcu jak bylam nq wizycie u gina to mowil, ze jestem dwa dni okolo po owulacji. A zanim pójdziecie do lekarza to ile czekacie? Ten rowny rok? Nam oficjalnie pyklo 6 raz niepowodzenia, ale my ogólnie juz od jakiegos czasu nie zabezpieczaliśmy się, jedynie pilnowałam owulacji wg aplikacji, ale na tej wizycie w lipcu okazalo sie, ze owulacja byla w zupełnie innym terminie niz pokazywała aplikacja i teraz nie wiem jak to liczyć 🙆‍♀️

    zpbnroeqnmec200u.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 14 listopada 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    A moja na słowa "idziemy do lekarza" robi wielki, bunt, jest krzyk, nie daje się ubrać, pieluchy zmienić. Maz dziś jechał do miasta, Zuzia ma dziś wolne to mówię że jedziemy z nim, jedna do lekarza, druga po buty. I co - Ola swoje krzyki skończyła jak ja pojechałam z Zuzia a ona gdy poczuła się bezpiecznie przy tatusiu to dała się i ubrać i śniadanie zjadla. Co ja mam zrobić? Ona ma tyle siły że siłą już nie da rady ubrać, zapakować do samochodu i zatachac do lekarza. Niby źle nie jest ale trzyma od dwóch tygodni i dobrze by było osłuchać.
    Oj współczuję.. Nie mam pojęcia jaka rade dac... U Nqs córka ma ogólnie problem z ubieraniem, bo mowi, ze skarpetki ja atakują.. Wiec rozumiem ta bezsilność czasami 🙆‍♀️

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Tiril Autorytet
    Postów: 790 349

    Wysłany: 14 listopada 2022, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala_misia wrote:
    Oj współczuję.. Nie mam pojęcia jaka rade dac... U Nqs córka ma ogólnie problem z ubieraniem, bo mowi, ze skarpetki ja atakują.. Wiec rozumiem ta bezsilność czasami 🙆‍♀️
    Świat w oczach dzieci jest niesamowity 🤣🤣🤣

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2878 1190

    Wysłany: 14 listopada 2022, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do objawow owulacji. To gdybym sie bardzo nie wsluchiwała w organizm to też bym nie ogarnęła tego. Po prostu ciut więcej śluzu. Od i tyle. A teraz to ja juz w ogóle nie mogę tego ogarnąć 🤷🏻‍♀️

    Co do lekarza, to ja jeszcze sie nie wybieram, bo wiem jaka u mnie była przyczyna. Więc tak na dobrą sprawę jeśli do wiosny się nic nie uda, to wtedy.

    My w sobotę byliśmy u lekarza z małą i ma zapalenie oskrzeli 🤦🏻‍♀️ więc mamy antybiotyk.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 14 listopada 2022, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszy sposób to czas. Starsza też się darła na widok lekarzy tylko że w wieku 3 lat już przestała a Ola dopiero teraz zaczęła. Ma uraz po laryngologach.

    Ja dziś przyniosłam ubrania po Zuzi bo Oli spodenki jakieś takie krótkie się zrobiły. I tak się zajęłam a to już tą godzina.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi lekarz dzisiaj żeby dzieci absolutnie nie siedziały w domu. Póki nie mają gorączki i katar i kaszel aż tak bardzo im nie doskwiera, to normalnie do przedszkola i żłobka.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 15 listopada 2022, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    A mi lekarz dzisiaj żeby dzieci absolutnie nie siedziały w domu. Póki nie mają gorączki i katar i kaszel aż tak bardzo im nie doskwiera, to normalnie do przedszkola i żłobka.

    Już myślałam że powiedział żeby dzieci trzymać w domu w sensie nie chodzić na spacery (jak to zabrania moja pediatra na NFZ jeśli jest katar i kaszel i brzydko -zimno na zewnątrz) 😆.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2022, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie. Póki nie mają gorączki, to normalnie wychodzić i póki kaszel i katar nie jest bardzo uciążliwy to normalnie do żłobka i przedszkola. Kurcze wogole się nie wyspałam. Zmienilam małemu pościel i nie wiem czy to przez to dosłownie co 10 minut się budził.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 15 listopada 2022, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    No właśnie nie. Póki nie mają gorączki, to normalnie wychodzić i póki kaszel i katar nie jest bardzo uciążliwy to normalnie do żłobka i przedszkola. Kurcze wogole się nie wyspałam. Zmienilam małemu pościel i nie wiem czy to przez to dosłownie co 10 minut się budził.

    Ja też nie. Poszłam spać przed 1 bo z mężem składaliśmy wniosek do agencji i dopiero po 23 szło coś zrobić bo tak to się ciągle coś zawieszało a dziś ostatni dzień. Moje dziewczyny późno chodzą spać, Zuzia już duża a nic nie rozumie że o 22 to nie ma już zabaw w berka, od 21 wyganiam do łóżka, jakby ona się wcześniej położyła to i Ola by wcześniej poszła spać a tak to jedna niewyspana bo musi wstać do szkoły a druga jeszcze śpi i obudzić nie idzie. Ja już gotowa żeby jechac do lekarza a nie mam z kim.

    Piszczak to takie zdrowe podejście lekarza chociaż jak dziecko za smarkane i z kaszlem to inni rodzice krzywo na to patrzą. Bo moja pediatra to jakiś kosmos. Przy takiej pogodzie jak dzisiaj nie wolno z przeziębionym dzieckiem na spacer.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 15 listopada 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można się zagotować. Udało mi się pojechać z Olą do lekarza, szmery bajery, pół dnia urabiania, plac zabaw po drodze, książeczka dla przekupstwa, idę do przychodni a oni mówią że pani dr nie ma i że dziecka i tak nie przyjmie i żeby jutro do pediatry, pediatra rano. A ja dziś dzwonilam, pytałam, miała być do 16. To już rodzinna nie osłucha dziecka? Paranoja.

‹‹ 2746 2747 2748 2749 2750 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ