X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 9 listopada 2022, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ny przy pierwszym staraliśmy sie pol roku. I wtedy, kiedy odpuscilam, bo mialan umowiona wizyte u lekarza to 5 dni wcześniej test pokazal mi dwie kreski. Najpiekniejsze, co mogło być :)
    Wg lekarza jak bylam na ostatniej wizycie wyglada wszystko w porządku. Nawet widzial, ze bylam po owulacji. Ale tak to nie robilam ani ja, ani Maz żadnych badań do tej pory.
    Niby człowiek zalatany, bo praca, dziecko, przedszkole, choroby, obowiazki w domu, w międzyczasie czas dla siebie i dla Nas, a jednak z tyłu głowy ciagle przypomina, a zwlaszcza teraz jaj jestem okolo 2 dni przed okresem.. Nienawidze tego ostatniego tygodnia do okresu jak nigdy teraz 😜

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Tiril Autorytet
    Postów: 790 349

    Wysłany: 9 listopada 2022, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie nie wiem kiedy dostanę okres, wcześniej miałam regularne 28-dniowe cykle i liczę na to, że szybko mi się teraz unormują. Więc póki co nastawiam się na to, że za 7 dni przyjdzie @. A po cichu mam nadzieję na dwie kreseczki 🤞

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 9 listopada 2022, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po 4 latach juz mam w miarę uregulowany, zreszta jak dobrze pamiętam ja juz po 3 miesiącach dostałam okres po porodzie. Ja przeważnie mam co 27 dni, ale zdarza sie tez co 28, 29 lub 30. Chyba ze mam bardzo stresujący czas to potrafie dostać po 25 dniach, ale to rzadko na szczęście :)
    Ja mam na piątek, ale zeby o tym nie myslec w piątek kupilam juz dla Nas bilety do kina i planuje tego dnia myslec o samych przyjemnościach :)
    Ja nastawienie jakos mam negatywne, choć gdzieś głęboko jakas nadzieja sie tli. Ale malutka..

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Tiril Autorytet
    Postów: 790 349

    Wysłany: 9 listopada 2022, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie mnie kusi żeby już zrobić test, palnijcie mnie w łeb 🙈

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 10 listopada 2022, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Strasznie mnie kusi żeby już zrobić test, palnijcie mnie w łeb 🙈

    I co robiłaś test?

    Walki o cukier ciąg dalszy... Teściowa się pofukala bo ona chce 50kg cukru po 5zl i chodź po sklepach i patrz i jej kup. Ja jak ja, kija w mrowisko już nie wkładam bo szkoda nerwów ale mój mąż powiedział co myśli. I wojna i kłótnia z samego rana 😂

  • Tiril Autorytet
    Postów: 790 349

    Wysłany: 10 listopada 2022, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    I co robiłaś test?
    Niee...kusi, ale wiem że na razie nie ma sensu

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 10 listopada 2022, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    I co robiłaś test?

    Walki o cukier ciąg dalszy... Teściowa się pofukala bo ona chce 50kg cukru po 5zl i chodź po sklepach i patrz i jej kup. Ja jak ja, kija w mrowisko już nie wkładam bo szkoda nerwów ale mój mąż powiedział co myśli. I wojna i kłótnia z samego rana 😂

    Ja nie jestem w temacie dokladnie i nie wiem o co chodzi, ale jeslu o cene to w dino jest kg za 4.49 chyba, wczoraj kupowałam 🤪

    zpbnroeqnmec200u.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 10 listopada 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak bardzo tez byn chciala zrobić test, ale nauczona poprzednin doswiadczeniem nie mam żadnego w domu i sie wstrzymuje do dnia okresu.. Ale wiem jak to trudno wytrzymac, juz wczoraj miałam lekkie zalamanie 🤪

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 10 listopada 2022, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala_misia wrote:
    Ja nie jestem w temacie dokladnie i nie wiem o co chodzi, ale jeslu o cene to w dino jest kg za 4.49 chyba, wczoraj kupowałam 🤪

    No właśnie byłam we wtorek i nie wchodził po promocji tzn. niby było z 5,99 na 4,99 ale promka nie wchodziła tylko na 1 kg 20 gr taniej. I moja teściowa nie chciała po 5,80 tylko weź jej kup po 5 zł. Ja kupiłam, teściowa nie wzięła to nie. Mam zapas i huk, niech sobie chodzi i szuka. W biedrze po 5 zł jest na 10 kg na dzień a ja nie mam biedry pod nosem i jeździć codziennie nie będę. Za co,? Za ciągle niezadowolenie i zero "dziękuję"?

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2878 1190

    Wysłany: 10 listopada 2022, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala-misia czyli jutro rano testujesz? Osobiście jestem z tych co nigdy nie testowały wczesniej niz przed dniem okresu. No nie licząc czasu. Jak nie miałam okresu to wtedy sobie ustalałaam jakiś dzień raz na miesiąc. Bo może akurat trafilismy w owulacje pierwszą 😂 co do tego jak sobie radzić że testy negatywne myślę, hmm źle znosiłam na początku roku. Bo wracałam do pracy i jakos tak przerażało mnie to a kolejna ciąża była by pretekstem, żeby nie wracać. I taka spirala się nakręcała. A obecnie nawet tak źle nie znoszę, bo sobie poukladalam, że moje dziecko nadal mnie potrzebuje. Więc dla niego pojawienie sie rodzeństwa bedzie wielka rewolucją i dla niej każdy miesiąc zwłoki jest dobry. I tym samym dla nas. Czekamy próbujemy az los przyniesie. Moze na mikołaja 😉

    Tiril wytrzymaj 😉 ja ogólnie zawsze uważałam, że to tylko poteguje rozczarowanie jeśli wyjdzie negatywny bo za wcześnie się zrobiło.

    Iza, eh to niech tesiowa sama wsiadzie i pojedzie po ten cukier. Matko a po co jeje tyle cukru.? 🤔 Dżemy będzie robić?

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 10 listopada 2022, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka moja teściowa wszystko magazynuje, dosłownie wszystko, od cukru, mąki po rzeczy śmieciowe które ja wyrzucam 🤦.
    Ja będę robić nalewkę i mam ochotę zrobić cydr. Kurczaki, zaraz na alkoholiczkę wyjdę. Mój specjal to nalewka z truskawek a męża z aronii 😋 i wcale tak dużo nie pijemy.
    Moja Ola nie śpi w dzień, wstaje po 7 i chodzi spac nawet po 22 jak dzisiaj. Teraz tak usiadłam złapać oddech i idę spac. Ja wysiadam. Cały dzień na wysokich obrotach i ja i ona. A jaka spragniona zabawy i tatusia. Staram się jak mogę ale nie mogę być w 100% dla dzieci. I mam kryzys zmęczenia ok.20-21.

    A, węgiel tzn.ekomial i ekogroszek staniał przynajmniej tam gdzie my kupujemy.

    Rany te testy. Ja zawsze patrzyłam na niego jakbym miała oczami wypalić tam druga kreskę 😂. Teraz się śmieje, ale to był taki stres a potem dół.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2878 1190

    Wysłany: 11 listopada 2022, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przeczytałam swój post i ile błędów robię 🤦🏻‍♀️ no ale zwale to na zmęczenie 😂

    No moje poprzednie starania w obu ciążach to były 4 cykle. I bardzoo to przeżywałam wtedy. Myślę, że gorzej niż wtedy. Ale z córką jak nam się udało, to akurat był bardzo stresujący czas pandemi więc też jakos tak sobie mowilam, że może to niedobry czas na dziecko i los wie co robi. Teraz chyba najbardziej to biorę na klatę. A może też dlatego, że tym razem nie robię testow owu, nie mierzę temperatury więc nie nakręcam się tym wszystkim, że jak to mierzyłam, sprawdzałam, stosowalam cuda wianki i nie wyszło..

    A tam alkoholiczka po prostu moze nie dawałaś w palnik przed 25 rż jak to prezes powiedział i teraz odbijasz 😂 oj musialam zażartować, przepraszam jak coś 🤫

    No ja rozumiem zapasy małe. Też kupuje np puszke kukurydzy więcej że jak mi sie zachce sałatkę zrobić to mama. Czy mięso w zamrażalniku czy cokolwiek. Ale to w granicach rozsądku. Ale każdy inny człowiek jest.

    Ola zaraz 3 latka będzie? To ma prawo nie spać w sumie. Ale rozumiem, wteyd miałaś chwilę oddechu jak była drzemka.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 11 listopada 2022, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a to dobre 🤣🤣🤣. Ja byłam studentka nie studentka, bez imprez, bez alko. No i co-i tak mnie o to prezes teraz posądza 🤦, takich czasów się doczekałam.
    Ja rozumiem że już nie chce spać w dzień ale takie małe bobo ponad 14 godz.na nogach? Godzina 22, matka pada na ryj a ona "no chodź się pobawic".

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2878 1190

    Wysłany: 11 listopada 2022, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w ogóle nie pije alkoholu 🤷🏻‍♀️ mam uczulenie (a bardziej nietolerancję) tak tak,to prawda, brakuje mi enzymu który rozkłada alkohol i mam wysypkę na całym ciele, duszności i kaszel. Więc od zawsze nie piję. A mam też kontaktowe uczulenie. Wtedy skore mam jakbym sie poparzyła. No i.. jakoś to niepicie nie pomogło mi, żebym miała przed 30 dzieci...
    Dzieci są niedozdarcia pod tym względem 🤦🏻‍♀️ ale myślę że zaraz jej sie to zmieni pewnie.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Nadzieja97 Autorytet
    Postów: 885 717

    Wysłany: 11 listopada 2022, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my narazie mamy jeden cykl za sobą że staraniami o 2 dzidziusia. 1 córeczka ma 15 miesięcy i udało się wtedy w 3 cyklu. Życzę Wam wszystkim powodzenia i upragnionych 2 kresek 💚

    25 🎁
    2020 💒
    07.2021 👧

    Hashimoto

    4cs
    23.02.2023 (11dpo) ⏸️ beta 32 ✊💚 prog 15.10
    25.02.2023 beta 87 (przyrost 178%) ✊💚 prog 16.30
    10.03.2023 (6+3) 0.22cm kropka z ❤️
    31.03.2023 (9+3) 2.4 cm fasolki ❤️
    24.04.2023 (12+6)Prenatalne(niskie ryzyko)6.7cm🩷🌸
    22.05.2023 (16+6) 153g🩷🌸
    19.06.2023 połówkowe 🙏

    preg.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 11 listopada 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie testuje na razie bo moj cykl to 27-29 dni, więc czekam po prostu. A zresztą nie mam żadnego testu w domu 😂 wlasnie aby nie testować przed okresem, bo ti jeszcze bardziej dobijalo.. Bo moze po prostu za wczesnie zrobiłam test i tak sie nakrecalam 😂 a ja tylko przed okresem juz samym mam tako nastroj, w trakcie trwania cyklu to luzik, ja w ogolw niw pilnuje owulacji, bo wiem ze mam ruchoma, po prostu pilnuje seksu 😂 i nie nadaje sie do prowadzenia kalendarzyka itp 😂 ale samo czekanie na okres na kilka dni przed dnim mnie s jednej strony nakreca, z drugiej wykancza 😂🤪

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Tiril Autorytet
    Postów: 790 349

    Wysłany: 11 listopada 2022, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, oprócz lekkich bóli podbrzusza już drugi dzień odczuwam mdłości. Nie jakieś silne, delikatne z rana i momentami w ciągu dnia. Więc albo jest nadzieja 🤞 albo psychoza mi się włącza 😂 pewnie to drugie, hehe. W pierwszej ciąży mdłości odczuwałam dopiero jakoś w 7-8 tygodniu i mdliło mnie całymi dniami i nocami aż do końca pierwszego trymestru. Na szczęście nie wymiotowałam, ale męczyło mnie okropnie i mało jadłam. Ciekawe czy w ewentualnej drugiej ciąży czeka mnie powtórka z rozgrywki 😝

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Tiril Autorytet
    Postów: 790 349

    Wysłany: 11 listopada 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala_misia wrote:
    Ja nie testuje na razie bo moj cykl to 27-29 dni, więc czekam po prostu. A zresztą nie mam żadnego testu w domu 😂 wlasnie aby nie testować przed okresem, bo ti jeszcze bardziej dobijalo.. Bo moze po prostu za wczesnie zrobiłam test i tak sie nakrecalam 😂 a ja tylko przed okresem juz samym mam tako nastroj, w trakcie trwania cyklu to luzik, ja w ogolw niw pilnuje owulacji, bo wiem ze mam ruchoma, po prostu pilnuje seksu 😂 i nie nadaje sie do prowadzenia kalendarzyka itp 😂 ale samo czekanie na okres na kilka dni przed dnim mnie s jednej strony nakreca, z drugiej wykancza 😂🤪
    Z tym czekaniem na okres mam tak samo 🤣

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2022, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile ja miałam objawów ciąży przed okresem. A później rozczarowanie. Ehhh.... Dobrze, że ja mam już to za sobą.
    My z małym już po zakupach. Po tej zmianie czasu cały czas wstaje po 6 więc wzięłam go i pojechaliśmy na taki "zielony Bazar" po warzywa i owoce. Koszyk kiwi 1,5zl, awokado( co prawda malutkie, takie na raz) 1zl. Pomidory malinowe też malutkie 3,6.
    Teraz musimy obierać ziemniaki, bo mój brat z żoną przyjeżdżają na obiad razme z moją mamą. A zażyczyli sobie kopytka.
    Kurcze mam tylko nadzieję, że teściowa się wyniesie, albo przynajmniej nie będzie próbowała zaczynać dyskusji z moją mamą, jaka to jestem nie wychowana i nie mam szacunku do starszych. Bo chyba krótka piłka to będzie. Tymbardziej że jeszcze mój brat tu będzie

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1192 60

    Wysłany: 12 listopada 2022, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak myślałam że tylko moja teściowa chce na mnie skarżyć do mojej mamy 🤦.
    Ja wczoraj robiłam obiad na zakończenie zbiorów, miała być kolacja a że skończyli o 10 rano to mąż stwierdził żebym zrobiła obiad. I też obierałam ziemniaki ale były opiekane w piekarniku.

    Mi przy drugiej ciąży objawy przed @ się nie zgadzały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2022, 11:14

‹‹ 2745 2746 2747 2748 2749 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ