X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2920 1222

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Iza dobrze, że powoli choróbsko odpuszcza.

    U mnie dzieciaki chodzą do żłobka i przedszkola. Mały dalej się smarka i kaszle jak stary palacz.
    Byle do wiosny
    3.02 Kamil ma bal przebierancow. Muszę mu znaleźć jakiś strój. Mojej teściowej się nic nie podoba. A ja nie będę wywalała nie wiadomo ile kasy na coś co założy tylko raz, i czego nikt oprócz Pań w żłobku nie będzie pamiętał.

    On tego nie bedzie pamiętać. Inne dzieci też nie ogarniają tematu. Wiec myślę że nie ma co się na siłę wysilać. Jak będzie juz w przedszkolu czy zerówce, to tak. Ja nie wiem te Babcie to mają czasem przerost formy nad treścią

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2920 1222

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szamankaa wrote:
    Hej, mam takie pytanko. Urodziłam swoje pierwsze dziecko 11 miesięcy temu, za ok pół roku tak myslimy z mężem że będziemy się starać o kolejne dziecko. Mam niedoczynność tarczycy i pcos, miałam także cukrzycę typu 2( miałam bo przed ciążą ważyłam ponad 80 kg, teraz po ciąży schudłam do 58kg i cukier mam w normie) wiem, że to z lekarzem będę głównie układać strategię itd ale ciekawi mnie czy któraś z was była w takiej sytuacji z chorobami i leczeniem, przy 1 ciąży miałam metformine, która mi też normowała progesteron, teraz o ile się nic nie zmieni to nie bede musiala mieć metformine, z tym że mam niski progesteron, czy tylko leki ala duphaston są na utrzymanie progesteronu? Czy jakoś inaczej to się da zRobic? Zaszlam w ciążę przy lekach na owulację bez stosowania duphastonu, co trzeci ginekolog( w końcu trafiony ) powiedział bym to odstawiła i dzięki temu urodziłam pierwsze dziecko. I drugie pytanie,czy da się mierzyć temperature przy posiadaniu pierwszego dziecka by nakreślić owulację?

    Z tego co wiem, to mierzyć powinno sie o stałej porze, z jakimis lekkimi odchyłami a przede wszystkim po ciągłym śnie przez ileś godzin (nie pamiętam ile). Ale co do chorób, i leków to nie wiem. Nie mam wiedzy na ten temat. Ale dziewczyny na głównych wątkach. Testowania itp ogarniają takie tematy. Bo na prawdę mają duże problemy chorobowe.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2920 1222

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, ostatnio miałam cykle 25/26 dniowe wiec planowany okres na 25 dzień wypada w piątek. Wiec nóżkami przebieram. Ale znając zycie, to bedzie klops. Albo dostane w 28. I zrobie sobie nadzieje..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a testujesz wcześniej czy czekasz? Ja mam 23 dc, i zakładam że ten cykl będzie 28-dniowy, więc jeszcze chwilę muszę wytrzymać 🙈 niby nie robię sobie nadziei, ale człowiek głupieje 🤪

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2920 1222

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ja nigdy wcześniej nie testuje 😉 wiec czekam cierpliwie 😉no chyba że w sobotę zrobie 😉🤔

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1210 63

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, Tiril trzymam kciuki żeby zaskoczyło.

    Tiril, Kropka6 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju, bardzo bym już chciała drugiego bobasa 🥰 w ogóle to marzy mi się trójka 🙈 mój mąż chce dwoje, a mamy jedno 😝

    Kropka a Ty karmisz jeszcze czy już się całkiem odstawiłyście?

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2920 1222

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W połowie października całkowicie sie odstawiliśmy. Czyli córka miała rok i 7 miesięcy.

    Kiedyś nie mając dzieci myślałam że chcę 3 dzieci. Ale teraz mając jedno to jednak nie wyobrażam sobie trójki. Ze wzgledu na to żeby dać im jakis start itp w obecnych czasach. A po drugie jednak ile to trzeba czasu poświęcić żeby wyrosły na madre istoty bez jakis traum z dzieciństwa. I dla nas rodziców 🤣🤣🤣 To chyba dwojka wystarczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2023, 12:46

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś to marzyłam przynajmniej o czwórce 🙈 zawsze chciałam mieć dużą rodzinę. Ale tak jak Kropka mówisz, trzeba dać dzieciom jakiś start. W ogóle przeraża mnie jak ktoś świadomie decyduje się na dużą rodzinę mimo braku odpowiedniej sytuacji finansowej i mieszkalnej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny życzę Wam żeby ten cykl był owocny.

    Tiril, Kropka6 lubią tę wiadomość

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2920 1222

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Dziewczyny życzę Wam żeby ten cykl był owocny.
    Chociaż dziś stwierdziłam, że jednak nie owocny będzie. Bo coś sie szybko denerwuje a i włosy szybciej przetluszczone.. także już moje nadzieję po woli uciekają..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1210 63

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dzisiaj dziewczyny?
    Ja też czekam na @.
    Wczoraj rano wzięłam ostatnia tabletkę tego leku na grypę i powiem wam że dzisiaj całkiem inaczej się czuje, a taki tuman, taka otępiała byłam przy nich, kotleta schabowego miałam problem zrobić (ciągle coś nie tak, nie ta kolejność 😭), za kierownicę też nie miałam odwagi wsiąść. Ale pojawił się jeden ze skutkow ubocznych- opryszczka 🤦.
    Moja Zuzia zasmarkana i zakaslana chodzi do szkoły. Stwierdziła że przez chorowanie same dobre rzeczy ją omijają.
    A ja dziś byłam z Ola na spacerze. Mam nadzieję że nie zaszkodzę sobie ale dziecko chciało na śnieg a nie było komu z nią wyjść.
    No i już zaczęłam prace wiosenne 😀 bo mi chryzantemy w piwnicy ruszyły i musiałam sadzonki porobić.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2920 1222

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, ja na razie nic. Wiec albo wróciło na 28 dniowy cykl, albo może coś sie wykluwa..

    To nam w ogrodzie Kalina wonna zakwitła 🙈

    Iza mi lekarz mówił, jak sie nie ma goraczki to spacery wręcz wskazane. O każdej porze roku. Tylko wiadomo w zimę z umiarem czasowym.
    A Zuzia biedna bo z choroby w chorobę a wiadomo dzieci ciągnie do innych dzieci.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1210 63

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka aby coś sie wykluwalo...

    Kropka zapomniałam o tej zasadzie z gorączką. To dobrze że wyszlysmy. I domek zarazem przewietrzony.
    Moja Zuzia nie do dzieci tylko że cyrk dziś był w szkole, a wczoraj miała do poprawienia jedna ocenę i martwiła się że jak nie wczoraj to już nie poprawi, w środę ciągnęło ją na dodatkową informatykę. Ciągle coś dla niej ważnego. Jutro niby nie chcę jechać na zajęcia ale mówię że poprosimy panią żeby było bez szaleństw i wysiłku tylko coś spokojnego, poza tym chcemy zrezygnować z tej terapii, do końca stycznia i 1 zajęcia odrobić.
    A, 7 lipca mam wypisany już urlop 🤣🤣🤣. Ale tak na serio do kin wchodzi film Biedronka i czarny kot i Zuzia nie odpuści żeby nie iść. A do tego czasu mnie zamęczy że nie może się doczekać.

  • molisia Autorytet
    Postów: 973 561

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , może wy mi podpowiecie
    Chcemy z mezem2 dziecko , przy 1 przed zajściem byłam na terapii imunosupresyjnej
    3 sterydy di łykania przez 2 mc
    Teraz mam się zjawić w 8dc i lekarz poda mi jakby steryd w zastrzyku ... oczywiście ze stresu zapomniałam nazwy tego preparatu
    Czy któraś kojarzy teb zastrzyk ?

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza wygrzebcie się w końcu jakoś z tych chorób 😳
    Zuzi się wcale nie dziwię. Dzieciom się nudzi siedzenie w domu kiedy wokół tyle się dzieje.

    Kropka 🤞 nadzieja jest

    Molisia ja niestety nie pomogę. Nie posiadam takiej wiedzy. Może spróbuj założyć nowy temat, albo zapytaj na wątkach miesięcznych.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie coraz bardziej już kusi żeby zatestować 🙈 bez sensu. Próbuję się czymś zająć. Na szczęście mam wymagające dziecko więc wolnego czasu niewiele 🤪

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2920 1222

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam taki kryzys w pracy. Że myślałam że pierdzielne papierami .. i myślałam że tylko ciąża może mnie wybawiać.. heheh a tiril kiedy powinna Ci @ wypadać? Bądź twarda i nie testuj wcześniej 😉

    Iza pierwszy raz słyszę o takim filmie. Ale domyślam się że to dls dzieci. Wiec wszystko przede mną. I dobrze idźcie. Chociaż data odległa. Ale powiem tak. Szybko zleci.... 🙈🙈🙈 Już jak dla mnie koniec stycznia prawie jest. Luty krótki jak zwykle i zaraz bedzie wiosna 🤣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ powinna przyjść za 3-4 dni. Może wytrzymam 😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wszystko mnie dzisiaj wkur... od samego rana! Chyba @ się zbliża wielkimi krokami. I to by było na tyle

‹‹ 2761 2762 2763 2764 2765 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ