X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1203 61

    Wysłany: 21 stycznia 2023, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    No i wszystko mnie dzisiaj wkur... od samego rana! Chyba @ się zbliża wielkimi krokami. I to by było na tyle

    Przybijam piątkę z tym wku...

    Tiril lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2023, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja z dzieciami pojechałam dzisiaj do babci mojej. Zawieźliśmy wałówkę. Ucieszyła się.
    Nie orientujecie się jak to jest z receptami dla seniora na bezpłatne leki? Pacjent sam musi się upominać o to uprawnienie czy lekarz patrząc na PESEL sam już powinien taka recepte wystawić? Bo odkąd powiedziałam babci, że jej się należą bezpłatne leki, to pomimo zaznaczania w przychodni, że jest 75+ to ciągle dostaje recepty na odpłatne leki. Aż wkur.... mnie to, że ciotka pielęgniarka i nic nie umie załatwić. Oczywiście napisałam zapytanie do NFZ. A jak będzie trzeba to złożę skargę

  • Ropuszka Ekspertka
    Postów: 312 53

    Wysłany: 21 stycznia 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy mogę się dołączyć do wątku ?
    Mam na imię Marta mam 28 lat na pokładzie 7 latka 😊 nowe starania o rodzeństwo od niecałego roku w czerwcu cb w listopadzie poronienie w 6tc. W tym cyklu mi się wszystko poprzestawiało i przy 30 dniowym cyklu w 28dc miałam dopiero owulację.
    W środę miałam robioną betę i niestety ujemną wczoraj powinnam dostać @ ale dalej cisza. Czy jest sens robić dalej testy jeżeli w 11dpo test z krwi negatywny ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ropuszka! Może poczekaj kilka dni i zobaczysz co się będzie działo. Jak @ nie przyjdzie to zrobisz test. Domyślam się, że jesteś skołowana i takie czekanie nie wiadomo na co dobija.

    Mnie już nie kusi żeby wcześniej zatestować. Przed chwilą przyszła 🐒 dwa dni wcześniej 🤷 myślałam że ten cykl już będzie normalny tak jak poprzedni, a tu dupa...

    Piszczak wydaje mi się, że niestety ale u wielu lekarzy to pacjenci sami muszą się upominać o wszelkie uprawnienia czy skierowania. A babcia sama chodzi do lekarza czy ktoś z nią chodzi na wizyty?

  • Ropuszka Ekspertka
    Postów: 312 53

    Wysłany: 21 stycznia 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak już te oczekiwanie mnie denerwuje jeszcze jestem przeziębiona niesamowicie i boję się cokolwiek brać żeby nie zaszkodzić. Ratuje się domowymi sposobami puki co.
    Dziewczyny powiedzcie mi bo codziennie po kąpieli badam sobie szyjke I wczoraj wieczorem była nisko i twarda dzisiaj o 11 się kąpałam bo byłam niesamowicie spocone zbadałam sobie szyjke I była mega wysoko że sięgnąć nie mogłam a teraz po kąpieli nisko jest bardzo rozpulchniona ale twarda i już chyba się pogubiłam z tym wszystkim

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Hej Ropuszka! Może poczekaj kilka dni i zobaczysz co się będzie działo. Jak @ nie przyjdzie to zrobisz test. Domyślam się, że jesteś skołowana i takie czekanie nie wiadomo na co dobija.

    Mnie już nie kusi żeby wcześniej zatestować. Przed chwilą przyszła 🐒 dwa dni wcześniej 🤷 myślałam że ten cykl już będzie normalny tak jak poprzedni, a tu dupa...

    Piszczak wydaje mi się, że niestety ale u wielu lekarzy to pacjenci sami muszą się upominać o wszelkie uprawnienia czy skierowania. A babcia sama chodzi do lekarza czy ktoś z nią chodzi na wizyty?


    Wiesz jak to jest. Jak się przyjmuje leki na stałe to wcale nie trzeba wizyty. Zostawiasz kartkę w rejestracji co chcesz i dostajesz kod recepty na telefon. Niby ciotka babci to załatwia. I ponoć zawsze na kartce jest napisane, że senior 75+.

    Ropuszka ja niestety nie pomogę bo dla mnie badanie szyjki to zawsze była czarna magia.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1203 61

    Wysłany: 21 stycznia 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak ja nie pomogę z receptami. Sama mam mętlik bo zawsze myślałam że jak mam jedną recrpte-jeden kod a tam kilka leków to trzeba tą receptę zrealizować w tej samej aptece a tu się okazuje że nie, że każdy lek to oddzielna recepta, my tego nie możemy wiedzieć dopóki farmaceuta nam nie powie.
    A może babcia bierze takie leki które nie są refundowane?

    Tiril szkoda, wielką szkoda że się nie udało.

    Ropuszka kiedyś "znałam się na szyjce". Dzisiaj już nie pamietam, nie pomogę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie są refundowane, bo pobrałam listę ze strony ministerstwa i sprawdzilam.
    Mały po gościnnych występach zaś ma cały nos zawalony 🤦‍♀️całą noc się z nim męczyłam

  • Ropuszka Ekspertka
    Postów: 312 53

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny No cóż pozostaje mi czekać ale dziś trochę na papierze troszkę brązowo wiec może małpa przyjdzie jednak

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ropuszka dla mnie badanie szyjki to też czarna magia. Nigdy jakoś systematycznie nie badałam, bo zapominałam itd. więc nie ogarnęłam co i jak.

    Piszczak może pasuje żeby ktoś podszedł do lekarza na wizytę i załatwił, często osobiście można załatwić więcej niż przez telefon.

  • Ropuszka Ekspertka
    Postów: 312 53

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak sprawdź na liście leków które są refundowane Od 75 roku życia bo z tego co kojarzę moja babcia nie wszystkie ma refundowane

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2903 1214

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, kurde nie odzywałam sie od wczoraj, bo... Zatestowałam i dwie kreski zobaczyłam 🙈 i jakoś nie mogę w to uwierzyć, że aż bałam się tutaj napisać 🫣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2903 1214

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do leków 75+, to z tego co kojarze, to musi wystawić takie zaświadczenie czy recepte (nie wiem dokładnie jaki dokument), lekarz specjalista. Czyli jeśli babcia przyjmuje leki z grupy specjalizacji neurologia, to neurolog. I wtedy dopiero lekarz rodzinny z przychodni może juz wystawiać taką receptę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2023, 21:12

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem, ja dostaje od Endo info po Poz o przyjmowanych lekach, żeby mogli je wypisywać.
    Dopytam babci, kto jej wypisuje te recepty. Ale wiecie to jest duża przychodnia, gdzie są prawie wszystkie specjalizacje, i wszystko tam załatwia, więc nie wiem w czym jest problem. Napewno ma leki od Endo i od diabetologa, więc na chłopski rozum, jeżeli recepty wystawia jej rodzinny, to i tak zaświadczenie od specjalisty musiała mieć. Bo na piękne oczy poszła i powiedziała, że mają jej takie leki przepisać?
    Napisałam zapytanie do NFZ i zobaczymy co odpiszą.

    Kropka super wieści, ale nie zapeszajmy ✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2023, 22:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka 🤩🤞🤞🤞🤞🤞

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1203 61

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka gratuluję 👏. Super wiadomość tak z rana.

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O raju, Kropka, ale piękne wiadomości na nowy początek tygodnia ❤️❤️❤️

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2903 1214

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem trochę w szoku 🫣 myślałam w piątek że poczekam z testem do poniedziałku. Ale jakos w sobotę mnie tknęło, że muszę i wieczorem zrobiłam. Teraz jakoś w tym tygodniu musze na krew sie wybrać. Ale już sobie zaklepałam termin u lekarza. Dopiero na 22 lutego 🙈 chciałam wcześniej żeby tak wychodziło mniej wiecej 7 tydzień z hakiem. Ale na urlopie z dziećmi jest mój lekarz.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1203 61

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a ja miałam ci wczoraj napisać że skoro ja i Tiril przejęliśmy kobiecą comiesięczną niedolę to ty nam tutaj wyskakuj z dwiema kreskami. No i jest.

    Dzisiaj w szkole był Dzień babci i dziadka i Zuzia nie zaprosiła dziadków, nie chciała 🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ale jazda, a jak się czujesz? Jakoś inaczej? Ciążowo? 😁

‹‹ 2762 2763 2764 2765 2766 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ