X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 3 lutego 2023, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka203 wrote:
    Ja też chciałam dużo mniejszą różnicę wieku, ale życie weryfikuje nasze plany niestety 😉 wiesz, ten brak okresu to wina PCOS, a skoro karmiłam, to nawet nie mogłam żadnych leków brać
    Tiril, który to twój cs?

    4 cs. Teraz mam 14 dc, chyba jest owulka, bo od wczoraj coś mnie boli w okolicach prawego jajnika (albo sobie wmawiam. 😝). W każdym bądź razie działamy ♥️ i liczymy na szczęście. Zobaczymy jak ten cykl będzie wyglądał, bo na razie mam taki misz-masz (42 dni, 28, 25).
    A u Ciebie jak tam starania? Bo napisałaś że 2 cykl tak?

    Dziewczyny moi teściowie mają taki mały sąd i jest sporo jabłek (nie do przejedzenia). I musimy wpychać rodzinie i znajomym żeby się nie zmarnowały, bo do skupu nawet nie ma gdzie oddać 🤷

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 3 lutego 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie w tym roku przeraziło to że nie było komu tych jabłek zbierać, do tego stopnia że jeszcze w Trzech króli widziałam jak ludzie zbierali jabłka z ziemi żeby chociaż jeszcze trochę odzyskać, nie zdążyli po prostu zerwać. A w przyszłym roku może być jeszcze gorzej z pracownikami. No i te ceny poniżej kosztów produkcji.
    Ja dziś byłam w zagłębiu paprykowym. Ileż tam tuneli, tunel na tunelu. Nawet nie wiedziałam że to tak całkiem blisko. fajnie by było zobaczyć te ich tunele w środku sezonu.

  • malutka203 Autorytet
    Postów: 842 1500

    Wysłany: 3 lutego 2023, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    4 cs. Teraz mam 14 dc, chyba jest owulka, bo od wczoraj coś mnie boli w okolicach prawego jajnika (albo sobie wmawiam. 😝). W każdym bądź razie działamy ♥️ i liczymy na szczęście. Zobaczymy jak ten cykl będzie wyglądał, bo na razie mam taki misz-masz (42 dni, 28, 25).
    A u Ciebie jak tam starania? Bo napisałaś że 2 cykl tak?

    Tak, drugi stymulowany. Obecnie 5 dc, kończy mi się @ i od wczoraj jestem na zastrzykach do 8 dc. Zobaczymy, czy będzie owulka, jestem dobrej myśli 🙂
    A temperaturę mierzysz? Albo chociaż śluz sprawdzasz? 🙂 przed pierwszą ciążą też miałaś takie nieregularne cykle czy po prostu po porodzie jeszcze nie wróciły ci do normy? W każdym razie jeśli owulka u ciebie była, to mocno trzymam kciuki, aby ❤️ były owocne 😃

    Kropka, długo staraliście się o drugą pociechę?

    32 lata
    03.2019 - Lenka ❤️
    27.04 - ⏸️
    2.05 - beta 2299,6
    24.05 - 3 serduszka 🥹🥹🥹❤️❤️❤️
    21.08 - 331g, 359g i 344g maluszków 💙💙💙
    4.09 - wizyta

    preg.png
  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 3 lutego 2023, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka przed ciążą miałam bardzo regularne cykle, @ z zegarkiem w ręku co 28 dni😂 teraz czekam aż się unormują po porodzie. Nie mierze temperatury. Śluz obserwuję. W tym cyklu nawet specjalnie piłam więcej wody, żeby tego śluzu było więcej i widzę różnicę 😁 mam nadzieję że owulka była, pewna nie jestem.

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 3 lutego 2023, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Malutka przed ciążą miałam bardzo regularne cykle, @ z zegarkiem w ręku co 28 dni😂 teraz czekam aż się unormują po porodzie. Nie mierze temperatury. Śluz obserwuję. W tym cyklu nawet specjalnie piłam więcej wody, żeby tego śluzu było więcej i widzę różnicę 😁 mam nadzieję że owulka była, pewna nie jestem.

    A brałaś wiesiołka na śluz?

  • malutka203 Autorytet
    Postów: 842 1500

    Wysłany: 4 lutego 2023, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam wiesiołka przed pierwszą ciążą, piłam też siemię lniane, a i tak śluzu płodnego praktycznie u mnie nie było. Sprawdził się u nas żel Conceive plus przy ❤️, ma działanie podobne właśnie do śluzu płodnego 🙂

    Tiril, znasz swój organizm najlepiej. Jeśli czujesz, że owulka była, to pewnie tak było, trzymam kciuki ✊

    32 lata
    03.2019 - Lenka ❤️
    27.04 - ⏸️
    2.05 - beta 2299,6
    24.05 - 3 serduszka 🥹🥹🥹❤️❤️❤️
    21.08 - 331g, 359g i 344g maluszków 💙💙💙
    4.09 - wizyta

    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2799 1160

    Wysłany: 4 lutego 2023, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka203 wrote:
    Tak, drugi stymulowany. Obecnie 5 dc, kończy mi się @ i od wczoraj jestem na zastrzykach do 8 dc. Zobaczymy, czy będzie owulka, jestem dobrej myśli 🙂
    A temperaturę mierzysz? Albo chociaż śluz sprawdzasz? 🙂 przed pierwszą ciążą też miałaś takie nieregularne cykle czy po prostu po porodzie jeszcze nie wróciły ci do normy? W każdym razie jeśli owulka u ciebie była, to mocno trzymam kciuki, aby ❤️ były owocne 😃

    Kropka, długo staraliście się o drugą pociechę?


    Można powiedzieć że półtora roku. Zapadla decyzja, że nie zabezpieczamy sie i działamy, ale nie miałam okresu więc to było takie w ciemno strzelanie a nóż widelec. A tak na prawdę odkąd mi okres wrócił czyli jakoś od kwietnia/maja 2022.

    No i mam nadzieję, że teraz będzie ok. Bo jakoś taki dziwny brzuch mam. Nito boli nito nie boli.

    Iza czyżbyś była w okolicach Potworowa czy Przytyka . Bo to jedyne mi znane Zagłębie paprykowe. Mają swoje jakies dni papryki nawet.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 4 lutego 2023, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza nie brałam wiesiołka. Może spróbuję 🤔

    Malutka muszę właśnie kupić ten żel!

    Kropka ale że jak Cię boli?

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 4 lutego 2023, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka tak, właśnie tam byłam.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 4 lutego 2023, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak czy dobrze pamiętam że dawałaś sinupret Kamilowi? Bo w ulotce pisze od 6 lat.
    W tym sezonie jeszcze tak zaropialych oczu i takiego koloru kataru to Ola nie miała. Masakra.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza wiem właśnie, że dopiero od 6 lat, ale nam to lekarz przepisał. Kiedyś Natalce, a później Kamilowi. Tylko ciut mniejsze dawkowanie niż jest na opakowaniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2023, 12:32

    Iza37 lubi tę wiadomość

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2799 1160

    Wysłany: 4 lutego 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Iza nie brałam wiesiołka. Może spróbuję 🤔

    Malutka muszę właśnie kupić ten żel!

    Kropka ale że jak Cię boli?

    Już wszystko dobrze, chyba mi zaszkodziły kabanosy... Bo była lekka rewolucja żołądkowa. I teraz jak o nich pomyślę, to az mi niedobrze..

    W ogóle dzis albo po tych kabanosach albo coś już zaczynam świrować z objawami. Bo mam ochotę coś zjeść ale z drugiej strony jak myślę o jedzeniu to mnie odrzuca.. a od mięsa szczególnie. W poprzednjej ciąży praktycznie do 3 trymestru nie byłam wstanie zjeść mięsa.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2375 2368

    Wysłany: 4 lutego 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ja w tej ciąży na poczatku tez miałam straszny wstręt do mięsa. Wiec rozumiem doskonale. Do tej pory mi się zdarzy, ze robię dla męża i młodej, a sama nie jem, bo po prostu nie mogę 🙃

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2799 1160

    Wysłany: 4 lutego 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Kropka tak, właśnie tam byłam.

    No to są moje rodzinne strony 😀 w bliskich okolicach swoje dzieciństwo spędziłam. Później nas wywiało do stolicy. A za mężem wywiało ze stolicy w jeszcze inne 😉

    Teraz zimą tych tuneli nie widać tak. Bo część ludzi sciaga na zime. Ale latem w sezonie. To tunel na tunelu 😉 i ludzie na prawdę utrzymuja się tylko z tej papryki. Tylko że duża ilość.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2799 1160

    Wysłany: 4 lutego 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia_ wrote:
    Kropka ja w tej ciąży na poczatku tez miałam straszny wstręt do mięsa. Wiec rozumiem doskonale. Do tej pory mi się zdarzy, ze robię dla męża i młodej, a sama nie jem, bo po prostu nie mogę 🙃

    Ale najdziwniejszy fenomen tych wszystkich objawów jest, że w dniu porodu wszystko moja jak za stuknieciem magicznej różdżki. No zobaczymu jutro czy to te kabanosy czy objawy 🙈 chociaż chciałabym żeby były łaskawsze 🤣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 4 lutego 2023, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyrodna matka zostawiłam dziś chore dziecko z babcią i poszłam do kina. Tak mi szkoda było nie iść, ciągle zostaje w domu bo coś tam-albo Ola chora, albo ja. Akurat tak nam się ułożyło że po Zuzi zajęciach poczekaliśmy chwilę na seans, i byl jeden wyjazd do miasta. A jaka Zuzia zadowolona, w końcu udało się iść na coś fajnego.
    A potem padłam jak długa, siły na smsa odpisać nie miałam, wiedziałam że mąż dobrze zajmie się dziećmi to mogłam sobie pozwolic. Przy chorej Oli noce ciężkie, dni też to jestem zmęczona.

  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 5 lutego 2023, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza nie jesteś wyrodną matką, masz dwoje dzieci i każde potrzebuje uwagi. Odpoczęłas coś?

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 5 lutego 2023, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Iza nie jesteś wyrodną matką, masz dwoje dzieci i każde potrzebuje uwagi. Odpoczęłas coś?

    Odpoczęłam tak bardziej psychicznie.
    Film-bajka fajna, trochę zapomniałam o obowiązkach.

    Kropka ja będę miała 1 duży tunel, tak żeby trochę dorobic, nie jako produkcję główną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2023, 11:27

    Lilka1298 lubi tę wiadomość

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2799 1160

    Wysłany: 5 lutego 2023, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza i dobrze, że odpoczywasz. Matkom też jest potrzebny taki reset czasami 🙂

    My dzis byliśmy na basenie, ale sie wyszalelismy.

    A no i kurczę chyba po woli zaczyna coś mi doskwierać. To że zmęczona i padam to jedno. Ale chce mi się jeść. Zaczynam jeść, ale przełyk jakby się zamykał i nie mogę nic przegryzc. no i taka chodze nnie dojedzona. Ale z drugiej strony jakby mi stało w gardle 🤦🏻‍♀️

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 5 lutego 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ohoo! Zaczyna się... 😁 robić ciążowo 😂

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
‹‹ 2767 2768 2769 2770 2771 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ