X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2375 2368

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril moja tez alergiczka i tez tego mleka od pediatry nie chciała pic. Wiec jej daje owsiane wzbogacone w wapń i łyżkę wapnia w płynie (syrop) codziennie, żeby właśnie miała zapewnione tyle, co potrzeba. Alergie ciężki temat 😅 u nas jest tez na jajko, truskawki, soczewicę, soje, groszek. Masakra. Poszła w moja siostrę, ona dorosła i nadal ma te wszystkie alergie :/

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2801 1160

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj MamaH! A który to już cykl u Ciebie?
    Jeśli chodzi o mnie, w żadnej z trzech nie miałam plamienia implantacyjnego, nawet żadnych bóli, kłuć itp..

    Chociaż powiem Wam, że mam teraz momenty że sie martwię, że nic nie czuję, żadnych zmian i czy na pewno wszystko w porządku 🙈 a do wizyty jeszcze 3 tygodnie.. ale staram się nie myśleć i mieć nadzieję, że ta ciąża będzie łaskawsza 😀

    Tiril, może to i lepiej. Ja też od 1.5 roku staraliśmy sie o dziecko ale długo karmiłam i chciałam długo karmić. A odstawiać odstawiałam etapami po woli.

    Iza, to dobrze że działasz w tym kierunku, bo młoda jesteś a jak teraz nie zadbasz o kręgosłup to później będzie tylko gorzej.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • MamaH Koleżanka
    Postów: 68 9

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TIRIL, kurcze właśnie takie dziwne. Mam 26 dniowe cykle, więc powinnam dostać w pt. Dzisiaj poczułam ukłucie i takie brązowe plamienie , nie rozkręca się jak to zwykle przy okresie. Bo zwykle mam tak , że po ok h zaczyna mi się mega mocny okres, tak 2 dni jest taki i potem słabnie. Mam wrażliwe piersi i czuję ten brzuch , ale nie tak jak przy okresie.

    KROPKA 6, JUZ 1,5 ROKU 😔😔 niby wszystko ok , wyrównał mi się progesteron w fazie lutealnej , mąż tez ok. A dziecka dalej nie ma. Swoją drogą wielkie gratulacje dla Ciebie ! Trzymam kciuki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 12:08

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2801 1160

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może tym razem się udało 🤔 najlepiej jeśli sie nie rozkręca, zrobić test. Jak 26 dzien cyklu był w piątek i miesiączkę dostawałas zawsze w 26 dniu, to dziś test powinien wyjść pozytywny.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • MamaH Koleżanka
    Postów: 68 9

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie, dzisiaj mam 22 dc, 26 w ten piątek, który będzie 🙂

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaH wrote:
    Nie, nie, dzisiaj mam 22 dc, 26 w ten piątek, który będzie 🙂

    To ja bym wstrzymała się z testem i zrobiła najwcześniej w środę.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś mialam bardzo trudny temat -nayuczyc, wyjaśnić i oświecić Zuzię na temat układu rozrodczego i dojrzewania człowieka 🤦. Weź to zrób jak ona nie chce nawet o tym słyszeć, przez gardło jej nie chcą przejść te wszystkie nazwy, a już budowa narządów rozrodczych mężczyzny to już wogole. No i wytłumacz 10-latce która ma swój jeszcze dziecinny świat jak te plemniki od mężczyzny dostają się do kobiety. Albo co to są polucje. Trochę się zainteresowała jak powiedziałam że z 1 komórki jajowej jest ona i Ola.

  • MamaH Koleżanka
    Postów: 68 9

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    To ja bym wstrzymała się z testem i zrobiła najwcześniej w środę.


    Poczekam do piątku 😕 zresztą zobaczę czy się rozkręci

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2801 1160

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaH wrote:
    Nie, nie, dzisiaj mam 22 dc, 26 w ten piątek, który będzie 🙂

    A to źle zrozumiałam. To hmm może to być implantacja, bo ona z tego co kojarze miedzy 6 a 14 dniem występować może. Ale tak trzeba sie teraz z testem wstrzymać.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia muszę właśnie zapytać alergolog o jakiś syrop/krople zawierające wapń. No ciężko z tymi alergiami, ja mam nadzieję że mała z tego wyrośnie.

    MamaH i jak? Rozkręciła się @ czy nadal jest nadzieja?

    Iza no to niezłą pogadankę miałaś do odprawienia. 10-latki są jeszcze dziecinne ale teraz dzieci szybko dojrzewają. Ja np pierwszy okres dostałam w wieku 10 lat (w 3 klasie podstawówki) i byłam kompletnie zielona bo dopiero w 4 klasie była przyroda i rozmowy/pogadanki na takie tematy.

    Piszczak żyjesz? Gdzieś zaginelas w akcji 🙈

    A ja się pochwalę, że moja niunia zaczęła sama chodzić 😁 długo się bała "puścić" i tylko za rączkę. A od wczoraj się odważyła i dzisiaj już tuptała sama po domu 🥰
    A ja za nią pełna zachwytu 🙈🤭

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2801 1160

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak chyba się spodobało na wychodnym i zapomniała o nas 😉 ale wybaczamy,bo ja sama mam tutaj przerwy 😉

    Tiril, gratulację to są super momenty i w sumie trzeba sie chwalić nimi ❤️ to teraz z mężem będziecie biegać podwójnie 😉

    Iza oh to trudne momenty macierzyństwa, i zaraz Twoja córka tylko patrzeć jak będzie nastolatką 🙈 ale może musi to chwile 'przetrawic' i w sumie dobrze, że e to Ty uswiadamiasz a nie koleżanki..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka najpierw miała te tematy na przyrodzie ale chyba wtedy była chora (albo chciała być chora). Ja już jakiś czas temu jej mówiłam o miesiączce to niewiele zrozumiała. Mnie moja mama nic nie uświadomiła a nie pamiętam żeby to było w szkole, dostałam miesiączkę i panika i zielona o co chodzi. A moja mama nadal nic, dała podpaski bez słowa wyjaśnienia. I sama się z tym mierzyłam. Nigdy nie byłam otwarta na te tematy (w przeciwieństwie do mojego męża) i postanowiłam że ja swoich córek nie zostawię w niewiedzy chociaż nie wiem jak będzie to dla mnie trudne im to wyjaśnić.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka chyba oswoiłas się z myślą o odmiennym stanie. Bo nowy podpis i suwaczek.... 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 06:54

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2801 1160

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 04:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza tak, stwierdziłam że na coodzień jeszcze nie mogę się cieszyć, to chociaż tutaj sobie zrobię namiastkę 🤣
    Ale w ogóle nic nie czuję się ciążowo, nawet piersi mnie nie bolą (nie pamiętam jak było z nimi poprzednio) i oczywiście milion myśli czy wszystko okey i czy zapeszyłam... No ale i tak nikt nie wie z rodziny znajomych, to tutaj sie trochę pociesze 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zyje. Wczoraj było ciężko, bo po imprezie byłam w domu po 24, a młody w nocy też co chwilę się budził, więc chodziłam jak zombie. Dzisiaj z resztą nie lepiej. Jutro jedziemy na szczepienie i się zapytam, czy nie ma jakiś środków nasennych dla dzieci. Bo nie wyobrażam sobie powrotu do pracy jak on tak dalej będzie sypiał.

    Iza moja Natala lubi oglądać encyklopedie, więc czasem się zdarzy jakiś obrazek związany z zapladnianiem itd. I zadaje dużo pytań. Ostatnio nawet cały czas się pyta skąd Kamilek się wziął u mnie w brzuszku i czy ona też tak się tam znalazła. Więc jakieś podstawy już wie😉

    Kropka ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów. W drugiej mnie na początku muliło często, ale wymiotów nie miałam. Więc spokojnie.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2801 1160

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza dobrze, że powoli zaczynasz. Oswoi się po woli. Przetrawi. Właśnie lepiej tak nawet jeśli ma swój dziecinny swiat niz jak ma ją wszystko zaskoczyć.

    Piszczak czyli zabawa się udała! No i bardzo dobrze. Hmmm daj małemu czas. Ja jak wracałam do pracy, to też zoombi3 byłam kilkanascie nawet pobudek w nocy było. Teraz zresztą też ze dwie ma. Jedna to zgarniam małą do łóżka do nas i później jeszcze jedna. Ale to 'pacyfikuje ' od razu, czyli mowie przytul sie do mamy i zaraz zasypiamy razem.

    No właśnie mnie poprzednia ciąża przeczołgała że tak powiem. Wymioty po kilka razy na dzień , na sam widok szczoteczki do mycia zębów. Bo coś zapachniało. Bo ktoś smażył kotlety. Bo kawałek miesa sie trafił. I tak do jakos 18 tygodnia czy nawet 20. Tak bardzooo długo miałam. Prawie nic nie mogłam jeść. Schudłam 6 kiloo 🙈

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2801 1160

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaH i jak i jak? Bo ja tutaj trzymam kciuki. Bo ciążę chodzą parami podobno 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak a robiłaś małemu badania krwi? Czasami niedobory żelaza powodują kłopoty ze snem, czasami taki typ a czasami już wychodzą zaburzenia si.
    To żeś pobalowała 😆

    Moja Zuzia nic a nic się nie interesowala skąd i jak jest Ola a przecież miała 7 lat, wogole ja te tematy nie interesują.

    Kropka na objawy masz jeszcze czas, jeszcze powiesz że masz dość. A jak nie to tylko się cieszyć.

    Ja dziś z mężem się ścięłam. Kurcze, chce dobrze a nikomu się nie podoba. A poszło o terapię Zuzi, o to że jak idzie na zajęcia to w pon.-wt.nie idzie do szkoły, że tam się zmęczy, wyjdzie na dwór i zaraz jest chora (on tak twierdzi). I zły bo mieliśmy rezygnować z tych zajęć a jeszcze będziemy chodzić w lutym.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaH ja też trzymam kciuki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my właśnie z małym czekamy 15 min w przychodni po szczepieniu. Lekarka nie chciała mi go zaszczepic przez ten jego ciągły katar i kaszel. Ale się uparłam, bo bym pewnie do wiosny musiała odwlekać te szczepienia.

‹‹ 2765 2766 2767 2768 2769 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ