X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj dostałam okres. Ale ja to akurat się ciesze😉

    Mi się udało dzisiaj załatwić zaświadczenie do żłobka dla Kamila, żeby wyeliminowali mu z diety kasze i soki. Podejrzewam, że ma tak jak Natalka ta biegunkę pedrakow, ale i tak dostałam skierowanie do gastroenterologa.
    Jutro jadę na badania z medycyny pracy. Poniedziałek zbliża się wielkimi krokami🤯

    Iza Ola lepiej?

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 9 lutego 2023, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak to w poniedziałek już do pracy?

    Ola słaba, mało je, mało się bawi, sporo śpi i to najlepiej na mnie, noce ciężkie, wogole ciężki pacjent do leczenia.
    Ja też miałam okropna noc. Jeszcze muszę sama jechać do tego lekarza bo naprawdę moja teściowa nie może się u nas pojawić bo Ola krzyczy niewiadomo czego, mąż musi z nią zostać. Miałam sobie dziś po sklepach pochodzić, jakiegoś ciucha kupić ale chyba nie będę miała siły.

  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 9 lutego 2023, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka, Malutka żyjecie? Odezwijcie się coś, jak tam u Was? Lilka testowalaś jeszcze? 🧐

    Kinga jak okres? Jest już lepiej?

    Kropka jak się czujesz? Już się nie mogę doczekać Twojej wizyty u lekarza 🤭 nie wiem jak Ty wytrzymujesz to oczekiwanie 🙈

    Piszczak a Ty się cieszysz że wracasz do pracy czy nie bardzo Ci to jest na rękę?

    Iza no to pięknie się porobiło u Was 😳 a z tatą Ola teraz sama zostanie? Nie będzie krzyczeć że Cie nie ma?

    U nas dzisiaj noc też kiepska. Mała się budziła i wierciła. Od 4 do 6 nie spała w ogóle tylko chciała na podłogę i chodzić 🤦 zimno jak cholera, nie chciałam jej śpiworka ściągać to pròbowala deptać w nim, a że za długi to jej było ciężko i stękała przy tym 😂 .

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 9 lutego 2023, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszłam z domu jak złodziej. Przyszła teściowa sporo wcześniej i jakoś zabawiła Olę ale jak miałam wychodzić to ta w ryk bo do mamy, jakos we dwoje ją zakręcili, ja rzeczy pod pachę i chodu z domu jak najszybciej, nie miałam innego wyjścia.
    Wiecie co, obydwoje jesteśmy bardzo zmęczeni i chyba bardziej czekamy na te ferie niż Zuzia bo obowiązek rannego wstawania i szykowania odejdzie 🤣.

  • Lilka1298 Autorytet
    Postów: 1207 1477

    Wysłany: 9 lutego 2023, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2023, 07:23

    15.12.2023 - Liwia 🌸
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2023, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w poniedziałek już do pracy. Z jednej strony się cieszę, ale z drugiej, jak zadzwoniłam dzisiaj do koleżanki z pracy i pogadałyśmy to trochę się boję. Ponoć ludzi do pracy nie ma wcale.
    A jeszcze musiałam tera zjechać drugi raz do przychodni bo trafiła mi się upierdliwa pani doktor z medycyny pracy. Przez to później małego odbiore😠

  • malutka203 Autorytet
    Postów: 842 1500

    Wysłany: 9 lutego 2023, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Ja jestem właśnie po wizycie u gina. 11 dc, pęcherzyki nawet nie drgnęły po stymulacji, więc cykl raczej na straty 😔 mam przyjść jeszcze na wizytę za tydzień, bo może coś się ruszy samo z siebie, ale baaaardzo w to wątpię. No nic, trzeba jakoś wziąć się w garść 🙂

    32 lata
    03.2019 - Lenka ❤️
    27.04 - ⏸️
    2.05 - beta 2299,6
    24.05 - 3 serduszka 🥹🥹🥹❤️❤️❤️
    21.08 - 331g, 359g i 344g maluszków 💙💙💙
    4.09 - wizyta

    preg.png
  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 9 lutego 2023, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka przykro mi. Szkoda tego cyklu, ale może w następnym będzie lepiej 🍀

    Lilka to trzymam kciuki żeby jednak zaskoczyło ✊✊

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 9 lutego 2023, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę że to było poronienie...I to z własnej glupoty. Biorę berberyne i teraz przeczytalam ze może mieć taki skutek. Wyleciało ze mnie wtedy po skrzepie takie coś mikroskopijnego..jak zalążek, przyjrzałam się temu ,było przezroczyste z naczyniem krwionośnym..Ale kształtu jak skulona jaszczurka. Zrobilam zdjecie żeby w powiększeniu zobaczyć czy mam zwidy. A potem gdzieś mi wypadło z papieru i nie mogłam znaleźć. To wszystko było moja wina 😪😭

  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 9 lutego 2023, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    A ja myślę że to było poronienie...I to z własnej glupoty. Biorę berberyne i teraz przeczytalam ze może mieć taki skutek. Wyleciało ze mnie wtedy po skrzepie takie coś mikroskopijnego..jak zalążek, przyjrzałam się temu ,było przezroczyste z naczyniem krwionośnym..Ale kształtu jak skulona jaszczurka. Zrobilam zdjecie żeby w powiększeniu zobaczyć czy mam zwidy. A potem gdzieś mi wypadło z papieru i nie mogłam znaleźć. To wszystko było moja wina 😪😭

    Nie wiesz czy to była Twoja wina. Może nawet bez tej berberyny byś poroniła. Poronienia się zdarzają nawet bez konkretnej przyczyny. Więc spróbuj się nie zadręczać, choć wiem że to trudne. Przytulam 😘

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2799 1160

    Wysłany: 9 lutego 2023, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Widzę że nie za wesoło tutaj u nas.

    Kinga, nawet nie wiem co napisać, bo tak na prawdę nie wiadomo czy to na pewno wczesne poronienie czy okres spóźniony, chociaż z Twoich opisów wychodzi i testów jakby jednak coś zaskoczyło. Jeśli tak, to na pewnoe nie Twoja wina. Ponieważ na tym etapie nic nie możemy zrobić tak na prawdę i też płód jest chroniony na czas naszej niewiedzy.
    Ale tak czy siak, przytulam 😘

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2799 1160

    Wysłany: 9 lutego 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, to Ole rozłożyło jak siły bawić sie nie ma . Biedna.. i Wy wszyscy w sumie. Ale zdrówka nie dawajcie sie chorobom ..

    Piszczak, o matko to już zaraz do pracy.. ale dasz rade ! Matki są stalowe 😉

    Lilka, według mnie, żeby zaskoczyć w pierwszym cyklu, to chyba tak na prawdę cud. Ale mam nadzieję, że u Ciebie będzie tym szczesliwym.

    Malutka, kurcze niedobrze, że nie pękł.. ale może tak jak lekarz mówi, trzeba poczekać.

    Tiril, powiem Ci, że odliczam jak wiezień dni do wyjscia 🤣🤣 codziennie rano jaj wstaję to w głowie myślę, że o jeden dzień mniej. Ale nawet nie ze względu żeby sprawdzić co tam sie dzieje, tylko żeby iść na zwolnienie 🤦🏻‍♀️ fatalnie sie czuje. Siły nie mam. Spać bym tylko spała. W pracy niewydajna jestem. A o tym, że cały czas mam wrażenie, że bym zwymiotowała to juz w ogóle... Dzis rano nie wiele brakowało. Juz nad kibelkiem sie pochylalam. Na razie jem jeden rodzaj batona. Banan zapiekanka z orlenu i rosół.. i nic po za tym. No nie jestem wstanie przełknąć.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Lilka1298 Autorytet
    Postów: 1207 1477

    Wysłany: 9 lutego 2023, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2023, 07:23

    15.12.2023 - Liwia 🌸
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 9 lutego 2023, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga bardzo mi przykro😔

    Lilka może się uda 🤔

    Malutka szkoda cyklu.

    Kropka to rzeczywiście czujesz się do bani i zwolnienie by cię ratowało.

    A ja ledwo żyje. Czuje że znów nie będę mogła spać, nie mogę sobie poradzić z przeokropnym bólem gardła a nos to mi odpadnie. Ja stara i narzekam a co dopiero taka malutka Ola.

  • malutka203 Autorytet
    Postów: 842 1500

    Wysłany: 9 lutego 2023, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Malutka, kurcze niedobrze, że nie pękł.. ale może tak jak lekarz mówi, trzeba poczekać.

    Nie, że nie pękł, tylko w ogóle żaden nie urósł. Idę jeszcze w przyszłą środę na podgląd, czy coś ruszy, a jak nie to pewnie dupkiem będę wywoływać @.

    Kropka, z jednej strony zazdroszczę ci tych ciążowych objawów, chociaż wiem, że potrafią nieźle dać w kość 😃 niedługo wizyta u lekarza, będziesz spokojniejsza 🙂

    Iza, długo już Ola choruje?

    32 lata
    03.2019 - Lenka ❤️
    27.04 - ⏸️
    2.05 - beta 2299,6
    24.05 - 3 serduszka 🥹🥹🥹❤️❤️❤️
    21.08 - 331g, 359g i 344g maluszków 💙💙💙
    4.09 - wizyta

    preg.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 10 lutego 2023, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka moja Ola od tygodnia chora. Niby jest lepiej bo ropa z oczu zeszła i gorączki od środy nie ma ale ciągle kaszle, nawet w nocy i chyba dziś wybiorę się z nią do lekarza, tylko muszę prywatnie bo ona nie akceptuje panów doktorów a dziś tylko taki w przychodni.
    Ale cholerstwo musi być paskudne bo i ja mam zapalenie spojówek, od 4 nie śpię, nie daje mi to wszystko spać.

    Teściowa przyszła mnie straszyć że Ola może mieć zapalenie płuc. Bo w PnS tak powiedzieli 🤦 I juz co mam robić, że test crp powinnam zrobić, że już jechać, kupić, zrobić. Tak jakbym nic nie wiedziała. A ja myślę że wizyta u lekarza będzie najlepszym rozwiązaniem. A i wogole pretensja że tego programu nie oglądam. Nie oglądam bo go nie lubię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2023, 11:13

  • Lilka1298 Autorytet
    Postów: 1207 1477

    Wysłany: 10 lutego 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2023, 07:24

    15.12.2023 - Liwia 🌸
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1151 56

    Wysłany: 10 lutego 2023, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka1298 wrote:
    U mnie dziś już oficjalnie biel vizira 14/15 dpo
    Czekam na 🐒

    002706909b46.jpg
    😞

  • malutka203 Autorytet
    Postów: 842 1500

    Wysłany: 10 lutego 2023, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Teściowa przyszła mnie straszyć że Ola może mieć zapalenie płuc. Bo w PnS tak powiedzieli 🤦 I juz co mam robić, że test crp powinnam zrobić, że już jechać, kupić, zrobić. Tak jakbym nic nie wiedziała. A ja myślę że wizyta u lekarza będzie najlepszym rozwiązaniem. A i wogole pretensja że tego programu nie oglądam. Nie oglądam bo go nie lubię.

    XD
    Wybacz, Iza, ale naprawdę już nie wiem, jak skomentować zachowanie twojej teściowej. Ja czytając to mam momentami bekę, ale tobie bardzo współczuję, że musisz się z nią męczyć i użerać 😕jakbyś dziecko miała od wczoraj. Od zawsze taka była?
    Nasza Lenka chorowała miesiąc temu. Temperatura trzymała ją przez tydzień 39 stopni, byliśmy u dwóch lekarzy, raz nawet w nocnej, bo przy tej temperaturze zaczęła jeszcze wymiotować po kolacji. No ale w końcu przeszło, to potem miała 35,5, taka osłabiona była. A kaszel męczył ją jeszcze przez tydzień po gorączce. Wirusy okropne teraz krążą, w poprzednich latach tak jej nie brało. Ale jeśli czujesz, żeby iść znów do lekarza, to oczywiście idźcie. Będzie dobrze 🙂

    Lilka, bardzo mi przykro 😔 na pocieszenie tylko tyle, że to twój 1 cs, jeśli dobrze kojarzę, i naprawdę niewielu parom udaje się od razu. Trzymam kciuki za kolejny cykl 🙂 no chyba że @ jednak nie przyjdzie 😊 a czujesz się okresowo?

    32 lata
    03.2019 - Lenka ❤️
    27.04 - ⏸️
    2.05 - beta 2299,6
    24.05 - 3 serduszka 🥹🥹🥹❤️❤️❤️
    21.08 - 331g, 359g i 344g maluszków 💙💙💙
    4.09 - wizyta

    preg.png
  • Tiril Autorytet
    Postów: 787 349

    Wysłany: 10 lutego 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza wizyta u lekarza chyba jest lepszym rozwiązaniem niż kombinowanie Twojej teściowej🤷 a ona to tak Ci powiedziała żebyś Ty kupiła i Ty zrobiła, Ty jechała? A ona zaoferowała jakaś pomoc? Może ona by kupiła... Zwłaszcza że Ty też chora jesteś.

    Lilka smutno 😔 ale nowy cykl to nowa nadzieja. I tak jak napisała Kropka, zaskoczyć w pierwszym cyklu to cud.

    Ja czekam z testem do 18.02. Nadal mam bóle jak na okres i częstomocz (ale to chyba wina picia dużej ilości wody). No ale trybiki w mojej głowie już rozpracowują te pseudo objawy 🤭

    12.2021 - córeczka
    02.2024 - synek
‹‹ 2770 2771 2772 2773 2774 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ