X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Lilka1298 Autorytet
    Postów: 1207 1477

    Wysłany: 10 lutego 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2023, 07:24

    15.12.2023 - Liwia 🌸
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1193 60

    Wysłany: 10 lutego 2023, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka tak, moja teściowa zawsze taka była.
    Spytam z ciekawości, dostaliście antybiotyk czy leczenie objawowe? A crp? Pytam bo im więcej moje dzieci chorują tym ja więcej wiem ale i inne przypadki mnie interesują. Bo wnerwia mnie podejście "gorączką =antybiotyk". Widzę że zaczyna się ten trend zmieniać.

    Byłam z Olą u pani dr (dzisiaj nawet nie jeknela, bez płaczu). Gardło z nalotem ale skoro nie ma już gorączki to narazie probujemy bez antybiotyku. Na kaszel i katar standardowe leczenie. Oczy po zapaleniu spojówek "ładne".

    Ja jak chodzę a nie leżę to znaczy że nie jestem chora i pomocy nie potrzebuje.
    Dzielnie się trzymam na nogach chociaż z chęcią wysłanym moje zatoki i dolegliwości z nimi związane w podróż dookoła świata. A może by się gdzieś zgubiły? A tak na serio chodzę bo muszę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2023, 17:52

  • malutka203 Autorytet
    Postów: 842 1500

    Wysłany: 10 lutego 2023, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, antybiotyku na szczęście nie dostaliśmy, kazali tylko zbijać naprzemiennie Ibufen + paracetamol. I przy drugiej wizycie robili małej test na grypę, bo przy grypie podobno inne leki się daje (nie wiem, nie znam się), ale na szczęście negatywny. I tak jak piszesz, katar i kaszel standardowe leczenie, ale to lekko tydzień jeszcze trzymało po ustaniu temperatury. Jak już Oli gorączka minęła, to teraz powinno być już z górki, oby jak najszybciej doszła do siebie. I ty także 🙂

    Lilka, może jednak @ nie przyjdzie 😃

    32 lata
    03.2019 - Lenka ❤️
    27.04 - ⏸️
    2.05 - beta 2299,6
    24.05 - 3 serduszka 🥹🥹🥹❤️❤️❤️
    21.08 - 331g, 359g i 344g maluszków 💙💙💙
    4.09 - wizyta

    preg.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1193 60

    Wysłany: 11 lutego 2023, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka to odważnie lekarze postąpili. I ty też miałaś nie lada stres. Mi wystarczą 3-4 dni z gorączką u Oli a jakbyśmy poszli na NFZ do pediatry to od razu byłby antybiotyk nawet jakby gorączki już nie było tylko brzydkie gardło.
    Kurcze, tak mi szkoda bo miałam nadzieję że jak zmieniliśmy przychodnie to nie będziemy prywatnie chodzić a tu lipa, lekarz u którego ja byłam i z Olą byłam wydaje się być dobrym lekarzem co to od razu nie pcha antybiotyku. A tu zonk z Olą, nie da się facetowi zbadać i już. A jeszcze jest malutka i nie o wstyd chodzi tylko że pan.

    Musialam już wstać bo mnie kaszel dusil. A i tak sukces bo tej nocy spałam. A Ola jak stary emeryt- była u lekarza i już zdrowa, ale tak naprawdę też śpi, pierwsza noc co jej kaszel nie wybudza.
    I mam nadzieję że maz uwinie się z robota do południa i pojedzie z Zuzią na zajęcia bo ja raczej nie dam rady.

  • Lilka1298 Autorytet
    Postów: 1207 1477

    Wysłany: 11 lutego 2023, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2023, 07:24

    15.12.2023 - Liwia 🌸
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1193 60

    Wysłany: 11 lutego 2023, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka1298 wrote:
    Malutka, przyszła 🐒

    A jednak

  • malutka203 Autorytet
    Postów: 842 1500

    Wysłany: 11 lutego 2023, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka1298 wrote:
    Malutka, przyszła 🐒

    Nie lubię 😔

    32 lata
    03.2019 - Lenka ❤️
    27.04 - ⏸️
    2.05 - beta 2299,6
    24.05 - 3 serduszka 🥹🥹🥹❤️❤️❤️
    21.08 - 331g, 359g i 344g maluszków 💙💙💙
    4.09 - wizyta

    preg.png
  • malutka203 Autorytet
    Postów: 842 1500

    Wysłany: 11 lutego 2023, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, my na gardło dostaliśmy spray Tantum Verde, może on coś by pomógł?

    32 lata
    03.2019 - Lenka ❤️
    27.04 - ⏸️
    2.05 - beta 2299,6
    24.05 - 3 serduszka 🥹🥹🥹❤️❤️❤️
    21.08 - 331g, 359g i 344g maluszków 💙💙💙
    4.09 - wizyta

    preg.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1193 60

    Wysłany: 11 lutego 2023, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka203 wrote:
    Iza, my na gardło dostaliśmy spray Tantum Verde, może on coś by pomógł?

    Tak, stosujemy
    I syrop z cebuli się robi (wg zaleceń pani dr)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2023, 12:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2023, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże a u małego w nocy gorączka. Nie wiem czy to reakcja na to szczepienie czy znowu zęby, czy cholera wie co. Kupe też taka robi, że muszę go całego przebierać. A myślałam, że po odstawieniu tych kasz w żłobku już będzie lepiej. Już nie wiem co mam mu dawać. Zjada dziennie banana, a to powinno mu coś zatrzymać, ale gdzie tam. Mam nadzieję, że z tą gorączka to rzeczywiście jednorazowa sprawa.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2878 1190

    Wysłany: 12 lutego 2023, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w nocy poczytam i cos odpowiem. Bo ogólnie to zmęczona jestem cały czas....

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1193 60

    Wysłany: 12 lutego 2023, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak no nie, znowu gorączką. Można się... Człowiek ma nadzieję że będzie już dobrze a tu zonk.

    Mi chyba bez pomocy lekarza to nie przejdzie. Totalnie zawalona jestem a w nocy nie śpię bo kaszle. Ola biega, chce się bawić a mi marzy się żeby się położyć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2023, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak za dwa dni wyjdzie mu trójka, tzn ze to zęby. Jeszcze tylko właśnie trójki mu zostały. Apetyt ma, pije, tylko jest strasznie marudny. Najgorsze to te kupy. Nieraz muszę go włożyć pod prysznic, tak jest ufajdany.

  • molisia Autorytet
    Postów: 964 552

    Wysłany: 12 lutego 2023, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , doradźcie mi proszę
    Jutro mam się zgłosić na monitoring ( polujemy na lewy jajnik)
    Owulacje mam w środe , ma mi podać ovitrelle i jakiś zastrzyk immunosupresyjny
    Tylko od wczoraj jestem przeziębiona , dzisiaj mam takie pod 38 ....
    I nie wiem co teraz robić czy jechać , czy sobie darować ten cykl

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2878 1190

    Wysłany: 12 lutego 2023, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Molisia, a może najlepiej zadzwonix rano na recepcję i zapytać co zrobić. Bo szczerze, to ja sie na tym nie znam. Może dziewczyny.

    Iza dobrze, że Ola wychodzi z tego. Ale szkoda, że Ciebie rozłożyło..pewnie ten sam wirus Was dopadł.. plus przemęczenie.

    Piszczak i u Was goraczka 🤦🏻‍♀️choroby to chyba never ending story...

    U nas też jakis taki zielony glut u małej jest. A mnie gardło boli.. ogolnie zmeczona jestem tak, że w ogóle padam na ryjek, jeszcze do tego zrywa mnie. A wymioty. Na razie bez, ale już mnie szarpie co jakis czas... Nie wiem jak ja przeżyje ten czas w pracy..

    Lilka, szkoda.. no to czekamy na kolejny cykl. Na listopadowo grudniowego bobasa 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 12 lutego 2023, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jej, współczuje tych chorob dziewczyny. Tobie Kropka tez… A może jakieś zwolnienie od rodzinnego? Ja dopiero co byłam chora i niestety chorowanie w ciąży to jest jakaś pomyłka 🤯

    U nas na szczęście zdrowo. Oby już tak zostało, bo wg usg w czwartek mam donoszona. A wg miesiączki za tydzień w niedziele, wiec już bym chciała bez większych atrakcji 😅

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia to już? 🤯😲

    Myślę że to jednak zęby. Slinotok jest taki, że masakra, po ibufenie gorączka spada, chyba przestaje go boleć, bo inne dziecko jest. Ale ma tak, że cieszy się cieszy, aż naraz taki płacz jakby go tam zabolało w dziąsłach. Miałam jechać do mamy z dziećmi, ale mój załatwił teściowa na jutro. Jakoś wcale nie będę spokojniesza w pracy.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2878 1190

    Wysłany: 12 lutego 2023, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko Gusia, ojej to rzeczywiście już już 😱 ale rownie dobrze może być po terminie. I zrobi sie miesiąc czekania jeszcze 😉 no nic czekamu na wieści i trzymamy kciuki o lekki poród/lub niebolesnej blizny po cc 😉

    Piszczak, może być zęby u nas tak było, że nagle krzyk i płacz i za buzie się łapała i później okazywało sie że ząb za jakieś dwa dni.

    Kurczę to rzeczywiście będzie stres w pierwszym dniu pracy..

    No ja jestem w kropce trochę. Bo juz w pracy kierowniczce sie przyznałam, że grafik ma na marzec nie układać dla mnie. I że po wizycie u lekarza jak bede się źle czuła to też od razu ide na zwolnienie. Bo fizycznie nie dam rady pracować z takimi dolegliwościami. Ale teraz to gardło i w tym tygodniu też są urlopy innych. I słabo żeby mnie nie było.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 12 lutego 2023, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka no to rzeczywiście są trudne kwestie, ale tez jak się masz bardzo męczyć chora w pracy i w ciąży to przynajmniej dobrze mieć opcje z rodzinnym…

    Piszczak to może faktycznie zeby, jak się ślini. U nas na szczęście na razie z tym spokój odkąd trójki szły jedna po drugiej 👌

    Ja mam wrażenie, ze za miesiąc to już będzie po wszystkim 😅 poprzednio urodziłam 37+7, teraz moja szyjka tez już od kilku tygodni rozwarta, Zosia jest nisko, czuje ją bardzo nisko wręcz. W nastepny poniedziałek mam lekarza, wiec zobaczymy, co powie, ale coś mi mówi, ze długo czekać nie będę musiała przez te moja szyjke. Bo ona jest uszkodzona po lyzeczkowaniu, niestety już kilku lekarzy wydało taki werdykt, dlatego tez te moje ciąże takie dużo leżące. Czym powiem Wam jestem już zmeczona. Niby w domu najlepiej, ale jak pół roku nie byłam na dłuższym spacerze to trochę tęsknie za normalnym życiem. Nawet za tym, zeby porządnie dom wysprzątać, bo wiecie jak to robią faceci 😅 Ale ostatnie dni już nie leżę, tylko coś się kręcę po domu, na podwórku. I coraz częściej mam wieczorami i w nocy skurcze. Niektóre już bolesne, potrafią mnie wybudzić, choć nie są regularne jeszcze 🤯🤰 magnez tez już odstawiony, wiec zostało czekać i zachowywać spokój 😅 oczywiście w żadnym ze szpitali, w którym chce rodzic, standardowo nie ma odwiedzin. To moje szczęście 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2023, 21:54

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1193 60

    Wysłany: 12 lutego 2023, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milusia myślę że lekarz powinien zadecydować.

    Gosia to już? Torba do szpitala spakowana? Wyprawka gotowa?

    Kropka plukaj gardło, o ile dasz radę przy swoich dolegliwościach. I pros lekarza o zwolnienie, w domu to w domu.

    Piszczak obyś miała rację że to zęby.

    No Ola zdrowieje. Całe szczęście.
    Ja się zakaszle. Całe dnie na nogach, nie mam kiedy się położyć. A Zuzia to jest niemożliwa, zero wyrozumiałości że chora jestem.

‹‹ 2771 2772 2773 2774 2775 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ