X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2889 1202

    Wysłany: 14 kwietnia, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa jeszcze Fania pisała! Gratulacje 😍 super, niech kropeczek sobie rośnie zdrowo. A później czekamy na wieści czy to kropek czy kropka. Zaszze będzie można Andrzej imię dać 😛 z resztą w sumie chyba juz takie imiona nie są popularne.

    Fania017 lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1195 60

    Wysłany: 15 kwietnia, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka żebys się nie zdziwiła z tym Andrzejem. W moim otoczeniu jest Tadzio, Stasio i Józio więc może i jakiś Andrzejek kiedyś będzie.

    Moja Ola już zapowiedziała że jutro do przedszkola nie idzie 😭 A ja nie wiem w co ręce włożyć. Nawet dziś pielilam truskawki i ten syrop z mniszka zaczęłam robilac (teściowa zaproponowała że mi kwiatków nazbiera i tak się do tego zbierała że sama to zrobiłam). Paluchy mnie teraz bolą od dłubania i obrywania tych zielonych części. Wogole podjęliśmy w końcu decyzję że kasujemy ta poparzona opryskiem fasolkę (próbowaliśmy ją jeszcze ratować), jutro rano mąż miał wjeżdżać ciągnikiem i uprawić i jeszcze tam poszliśmy z moją mamą a ona co dechlo to zdechło a reszta zaczela wypuszczać kolejne liście 🫣. I nam się szkoda jej zrobiło bo biedulka walczy. Więc dostała drugą szansę.

  • Fania017 Koleżanka
    Postów: 44 38

    Wysłany: 15 kwietnia, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziękuję.Kropka Andrzej to mój tata, także dostanie prezent na imieniny 😍 imię takie odpada, nie jestem fanka imion pokolenia moich rodziców i dziadków.. ale oczywiście jak kto lubi czy jak co się komu podoba:)

  • Fania017 Koleżanka
    Postów: 44 38

    Wysłany: 15 kwietnia, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza wiedze że z tym przedszkolem to masz jazdy jak ja... Moja też do przedszkola nie chce ich codziennie,jest płacz, do tego problem z ubieraniem, bo ciągle chciałby spódniczki lub sukienki, a spodnie to najgorsza kara... A ja nie popuszczam więc na syrenie jedziemy do przedszkola.. a z niego wychodzi zadowolona i opowiada jak to super było.. druga sprawa pracujemy , dziadki pracują, zresztą nie sa chętni do zostawania z nią nawet w razie potrzeby... Także nie ma wyjścia, wiem że zawożę z placzem prawie codziennie, ale takie są realia że rodzice pracują, dziecko chodzi do przedszkola czy szkoły.. raz gorzej raz lepiej.. ja pracuję też z dziećmi więc mnie takie płacze już nie ruszają.. może dlatego podchodzę do tego na sucho.. ale ja będę w domu za niedługo to podejrzewam że serce mnie ruszy i raz kiedy ją zestawie.. także życze Ci wytrwałości.

  • Anka32 Autorytet
    Postów: 6809 13703

    Wysłany: 15 kwietnia, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Anka - to jeszcze nie tak źle, ale rozumiem Cię! Ja też przy pierwszych i drugich staraniach ruszyłam w diagnostykę i mi to pomagało, bo podchodzę zadaniowo do tematu. W pierwszej ciąży udało się, zanim cokolwiek konkretnego stwierdzono, a w drugiej chyba jednak konkretny lek pomógł, ale ciężko stwierdzić 😅 trzymam kciuki! A jak inne badania?

    Jadę pojutrze na badania bo mam wykupione te między 2 a 5 dc :)

    U Małża wyniki badania nasienia są spoko więc i trochę odetchnęłam i się zasmuciłam bo to znaczy, że raczej problem jest po mojej stronie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia, 14:52

    🙍‍♀️32 🙍‍♂️36
    💍 08.2015
    🤵‍♂️👰‍♀️ 05.2016
    👶 11.2016

    20.01.2024 💔


    "Lew może być silniejszy ale wilka nigdy nie zobaczysz w cyrku."
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2889 1202

    Wysłany: 15 kwietnia, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania017 wrote:
    Nie dziękuję.Kropka Andrzej to mój tata, także dostanie prezent na imieniny 😍 imię takie odpada, nie jestem fanka imion pokolenia moich rodziców i dziadków.. ale oczywiście jak kto lubi czy jak co się komu podoba:)

    Ogólnie jak widać po imionach moich córek, też fanką imion z pokolenia naszych rodziców czy dziadków nie jestm, ale co kto lubi i uważam, że każde imie wybrane przez rodziców i wypowiadane z miłością jest piękne. A czasem piekno osoby noszacej może odczarować nie jedno imię. Także czy wybierzecir Andrzeja, Franka czy Nikodema (chyba tegoroczne rankingi wygrywa) będzie piękne, bo wybrane przez Was.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1195 60

    Wysłany: 16 kwietnia, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka a badalas drożność jajowodów?
    Przecież niedawno u ciebie zaskoczyło to może jeszcze uda się naturalnie, abo może inseminacja?

    Kropka bo do każdego imienia trzeba się przyzwyczaić. I trzeba ładnie mówić a nie okaleczac jak niektórzy potrafią.

    U nas z przedszkolem pozamiatane na jakiś czas ☹️, Ola się zakatarzyla i znów ma zapalenie spojówek, dobrze że mam nie otwierane krople do oczu. biedulka aż się wieczorem popłakała że noska nie może wysmarkać, że taka zawalona jest.
    No ale ponad 4 tyg. była bez kataru, no sukces tego sezonu 👏. A jeszcze w weekend teściowa dała jej zimnego ogórka z lodówki i ja że co ona robi, że z dwojga złego jak ma siedzieć w domu to niech zdrowa siedzi. I masz ci los- chyba w złej godzinie to powiedziałam. Wiem że to nie od ogórka bo potrafiła do ciemnego być na dworzu kiedy ja już wracałam zmarznięta do domu bo zimno się robiło.
    Ja gotuje, kończę syrop z mniszka. Wieczorem byłam z Zuzia u dentysty, Ola oczywiście nie pokazała swojej paszczy. Potem na zakupach, późno wrocilismy i wcześniej nie dałam rady tylko teraz nocą. Chyba 3,5l wystarczy.
    A, wydaje mi się że jestem złą matką że tak ulegam dziecku, że nie chce iść to siedzi w domu. Zuzia też zaczyna mi się buntować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia, 00:39

  • Anka32 Autorytet
    Postów: 6809 13703

    Wysłany: 16 kwietnia, 04:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @iza jeszcze nie badałam. Pod koniec maja mam wizytę u świetnego lekarza i liczę, że mnie poinstruje i ewentualnie wypisze skierowanie :)

    Inseminacji raczej nie bierzemy pod uwagę, ma za małą skuteczność. Jak już coś to raczej ivf ale zobaczę co mi Doktor powie :)

    Jeszcze mam tam jakieś resztki nadziei, że uda się naturalnie chociaż mam świadomość, że cuda mnie omijają 🤣😅

    🙍‍♀️32 🙍‍♂️36
    💍 08.2015
    🤵‍♂️👰‍♀️ 05.2016
    👶 11.2016

    20.01.2024 💔


    "Lew może być silniejszy ale wilka nigdy nie zobaczysz w cyrku."
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2889 1202

    Wysłany: 16 kwietnia, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju miałam Wam jeszcze po odpisywać, nie tylko Fani, ale popsuła mi sie Michalina. Obudziła sie i płakała i koniec końców wylądowała u nas w łóżku. Co godzine si3 budziła i nie chciała się odkładać. Wychodzi na to że katar wrócił, który jeszcze prawie nie przeszedł... OMG.. Marcelina tez dudni z kaszlem.. takze Iza przybijam piątkę.. 🫣

    Anka, pamietaj jesteś na szczęśliwym wątku, a tu udaje się zawsze 😛 choć ja byłam tutaj chyba z ponad rok zanim mi się udało. Ale to był problem akurat laktacji...

    Iza hmm nie jestes złą matka tylko najlepszą dla swoich dzieci. Widzisz ulegasz i zostawiasz w domu i może w przyszłość Twoja córka Ci powie. Potrzebowałam tego kocham Cię. A skd wiadomo czy moja ktora chodzi chętnie do żłobka nie stwierdzi, że szkoda, że wiecej czasu nie spędziłyśmy razem...

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1195 60

    Wysłany: 16 kwietnia, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka po zachowaniu Zuzi widzę zero wdzięczności, empatii, pomocy i zrozumienia. Jej się należy to czy tamto i koniec. I ciągle pretensje. Więc nie wiem czy podziękuję. A tak samo ją wychowywałam jak teraz Olę. Tylko że Ola ma inny charakter.
    Chyba dołączę do naszych dzieci, gardło mnie boli i źle się czuje.
    A wiecie co mnie zastanawia. Wogole jak to jest, ja spojrzę na dziecko, w oczy, posłucham jak oddycha i już wiem że będzie chore (a nie jestem lekarzem). Teściowa wczoraj cały dzień spędziłam z Ola i twierdzi że nic jej nie jest mimo że już wczoraj był katar i jeszcze do mnie dzis z pretensja że nawet nie próbuje szykować Oli do przedszkola, że wstała i pozwalam jej zostać w domu. Wogole pretensja że dziecko chrząka i dlaczego tak chrząka, czemu nic z tym nie robię. Owszem próbowałam wyjaśnić powód chrząkania, laryngolog nic tam nie widzi, alergolog nie dała się zbadać i nawet syropu od alergii nie chce brać, pediatra twierdzi że to od ciągle spływającej wydzieliny z zatok a ja że to już taki nawyk bo jak jest zajęta to nie chrząka . Najlepiej to psy na matce wieszać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia, 10:56

  • BillieJean Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 16 kwietnia, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej chciałam się przywitać, jestem tu nowa, przewertowałam wątek od pierwszych stron, starając się śledzić losy dziewczyn i dodało mi to otuchy i nadziei na rodzeństwo dla prawie 20 miesięcznej córki, staramy się 8 miesięcy narazie bez skutku. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny !!

    Kropka6, Anka32, Fania017 lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1195 60

    Wysłany: 17 kwietnia, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj BillieJean. Też mam córeczkę Olę. Ponad 4 lata na nią czekałam. Wam też się uda.

    No ja to już naprawdę rasowy dinozaur. 40-stka mi dziś stuknela 🤦. Dostałam od męża i Zuzi czekoladki, powiedzieli że wieczorem będzie jeszcze niespodzianka a ja się popłakałam, tak mi dzisiaj źle ale nie o wiek chodzi tylko że wszystko mnie przerosło, nadmiar pracy, teraz Ola chora (dziś było spanie jak zając na między bo biedulka wymiotuje), zmęczenie, ból nóg (tak bolą mnie kolana że ciężko mi samochód prowadzić), niemoc mnie ogarnęła i nerwy puszczają 😭.

  • BillieJean Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 17 kwietnia, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza rozumiem Cię z tym potwornym stresem gdy dzieci chorują a obowiązki się piętrzą :( ale mimo napiętej sytuacji życzę Ci wszystkiego najlepszego i żebyś miała chwilę na relaks :) i zdrowia dla Oli ! Rozumiem, że masz już dwoje dzieci, po jakim czasie udało Ci się zajść w drugą ciążę ?
    U mnie to jeszcze kp może wpływać na to, że nic nie zaskoczyło, a córka jest cycoholiczką (okres mam już od roku ale cykle są rozjechane 27-42 dni)

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
  • Soldier-Woman Przyjaciółka
    Postów: 125 45

    Wysłany: 17 kwietnia, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, nie wiem czy mnie pamiętacie, ale pisałam tu jakiś rok temu z Wami przez chwilę….:) u mnie nadal brak ciąży, we wrześniu miałam zapalenie przydatków, okazało się że mam wodniaki na jajowodach, w marcu miałam laparoskopię i wodniaki zostały usunięte,praktycznie jajowody drożne, ale jak długo i czy funkcjonują poprawnie…? Nie wiem, okaże się, mamy 6 miesięcy naturalnych starań jeżeli się nie uda to czeka nas ivf….

    Tiril Gratuluje Maluszka:)

    11.2018 Synek Eliasz 👶. 03.2023 - zaczynamy starania o drugiego dzidziusia👶👶
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1195 60

    Wysłany: 17 kwietnia, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BellieJean dziękuję za życzenia. Dobrze że nie czuje się na swój wiek, że to mnie nie przeraza a jak jeszcze założę swoje nowe białe adidaski z tęczowymi sznurówkami to mam aż 22 lata mniej 🤣 (a propos moich butkow- Zuzia się wstydzi jak w nich chodzę bo twierdzi że mi nie pasują).
    Ja mam 2 córki, starsza prawie 12 lat, młodszą prawie 4,5 lat. O młodszą staraliśmy się ponad 4 lata, problemy po obu stronach.

    Poczekaj chwilę a odezwa się dziewczyny które były kp i też zajść nie mogły i w końcu im się udało. Bo to może być też powodem niepowodzeń u ciebie.

    Solider-women a wiesz że w pierwsze 3 mięs.po laparo są największe szanse na zajście? Trzymam więc kciuki żeby się udało.

  • BillieJean Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 17 kwietnia, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza Aaah no tak, bo Twoja Ola to młodsza córcia ;) źle zrozumiałam na początku, ja muszę się wybrać też do swojego gin-Endo bo może mi się coś pogorszyło z tarczycą i też nie mogę zajść w ciążę przez hormony, czy któraś z Was zaszła w ciążę przy tsh 2,5? W ciąży miałam dwa razy wyższe i brałam euthyrox ale tsh spadło po porodzie do 0,9 i gin kazał odstawić lek. Dziś tsh 2,5 i niby norma ale jednak taki skok przez 20 miesięcy bez leków o czymś świadczy.

    Soldier woman - życzę Ci szybkiego dojścia do formy no i upragnionego bobasa :)

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1195 60

    Wysłany: 17 kwietnia, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH przy staraniach najlepiej w granicach 1,5. A jak będziesz badać hormony to i prolaktynę zbadaj bo pewnie jest wysoka przez kp i blokuje owulację.

    BillieJean lubi tę wiadomość

  • Anka32 Autorytet
    Postów: 6809 13703

    Wysłany: 17 kwietnia, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @BillieJean @Soldier-Woman cześć Dziewczyny 🤗

    🙍‍♀️32 🙍‍♂️36
    💍 08.2015
    🤵‍♂️👰‍♀️ 05.2016
    👶 11.2016

    20.01.2024 💔


    "Lew może być silniejszy ale wilka nigdy nie zobaczysz w cyrku."
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2889 1202

    Wysłany: 17 kwietnia, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza wszystkiego co najlepsze! Oby zdrowie zawzze dopisywało i były siły, na wszystko! I teściowa żeby nie dokuczała... 🎂🧁 I oczywiście odpoczynku.

    Czesc BillieJean! Ja kp byłam i nie udawało nam się właśnie przez Kp. Po 3 /4 cyklach od pełnego odstawienia zaszłam w ciąże. A tak prawie 1.5 roku było fiasko przy kp.. to tak ogólnie. Obecnie drugi maluszek ma juz 7 miesięcy 😍 i jest fajna kluseczką ;)

    Solider woman kojarze kojarze. Ale juz bardziej z Nicku niz sytuacji jaka u Ciebie była.. bo trochę sie dziewczyn tutaj przewinęło (jak mówiłam to jednak szczęśliwy wątek 😄) tylko my z Iza z sentymentem tutaj już siedzimy i chyba kolejnego bobasa nie planujemy? 🤣

    Chyba że Nasza Tiril, ale ona juz pochlonieta całkowicie swoimi bobasami 😉

    Ja oczywiście mam szpital domowy, nie tak strasznie bo katarki, ale jednak jak mam dwie w domu, to siły witalne uciekają 🫣 w dodatku że obydwie to są agentki ;)
    Dziś Marcelina do mnie "mama a Misia bedzie miec ząbek. Tak? A skąd wiesz? Bo włożyłam paluszek do jej buzi i mnie coś ugryzło" 😂
    Albo wczoraj smieje sie do męża ciekawa jaka ta nasza Misia będzie, czy tez taka żywiołowa. A Marcelinka, bedziemy razem cwaniakować i knuć. A Marcelinki co znaczy Knuć? No to taakie przecież jakby cwaniakowanie 🫣😂

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1195 60

    Wysłany: 18 kwietnia, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja Ola wczoraj była tak słaba że jak wychodziłam o 14 na pole to ona jeszcze lezala w łóżku w piżamie, od rana wyszła tylko raz do WC.

    Zrobili mi wczoraj niespodziankę, mąż, teściowa, Zuzia, moi rodzice i brat z żoną. Mąż po południu wyciągnął mnie na pole że pomoże mi posadzić cebulke a oni mieli wolna chatę i działali. Był tort, kwiaty, szampan i prezenty. Byłam bardzo mile zaskoczona szczególnie że naprawdę się niczego nie spodziewałam, a wogole byli już goście a ja jeszcze po roboczemu biegałam po polu i truskawki przykrywalam przed mrozem 🤣.

    Kropka6 lubi tę wiadomość

‹‹ 2885 2886 2887 2888 2889
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ