X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 23 maja, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspaniałe masz te przeczucia :D
    Ja też mam w głowie taki graficzny kalendarz ale mój jest w formie takiego jakby koła, trochę pogniecionego haha 😅 no bo rok w sumie jest cykliczny i zatacza koło, to idzie zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
    Teraz jest maj więc jesteśmy już tak w prawą stronę bliżej dołu koła 😂 zaraz będziemy zakręcać mocno na czas wakacji 😅😂 może dlatego mam pamięć do dat bo mam wszystko ‚pozaznaczane’ w tym kalendarzu w głowie
    Kosmos ten ludzki umysł

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 23:47

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 24 maja, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba Karolina jednak rodzi 😛 hehhe. No ale to były by jaja 😛

    BillieJean umysł to potęga i niezwykła zagadka. No to ja trochę inaczej widze. Rok to od prawej do lewaej i on nie jest jakby linia tylko taka schodkowa 3D. J jakbym wakacje są najniżej i później od września jakby po schodkach w górę. Tygodnie widzę słupkami. Ale dni od góry w dół lecą. Niedziela jest najniżej. I kazdy tydzień to tez każdy słupek ktory sie chowa za siebie 😛 jak pisze to sama myślę abstrakcja 🤯

    BillieJean lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 24 maja, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, Kropka nieeeee, czekam na KTG bo dziś mam pierwsze 🙂 ale raczej na luzie!

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 24 maja, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Chyba Karolina jednak rodzi 😛 hehhe. No ale to były by jaja 😛

    BillieJean umysł to potęga i niezwykła zagadka. No to ja trochę inaczej widze. Rok to od prawej do lewaej i on nie jest jakby linia tylko taka schodkowa 3D. J jakbym wakacje są najniżej i później od września jakby po schodkach w górę. Tygodnie widzę słupkami. Ale dni od góry w dół lecą. Niedziela jest najniżej. I kazdy tydzień to tez każdy słupek ktory sie chowa za siebie 😛 jak pisze to sama myślę abstrakcja 🤯

    Tak, totalna abstrakcja.
    Ja prosta dziewucha żyje od świat do świąt, od jednej przerwy w szkole do drugiej, do wakacji, i od jednej pracy do drugiej, od jednego siewu do kolejnego, od jednych zbiorów do kolejnych. No tak ma człowiek ze wsi 🤣.

    Trzymać kciuki. Piątek. Zaczęliśmy w końcu siać ogórki, po południu zaczynamy rwać truskawki, no i zlapalam kontakt z osobami chętnymi do pracy, mam nadzieję że się nie rozmyśla i jutro już będą.

    A, Ola się zakatarzyla 🤦

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja, 13:20

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 24 maja, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - hehe, ja też tak prosto patrzę 😅 współczuję kataru, kurcze ja właśnie czekam i wszyscy kaszlą 🤷 boje się coś złapać przed porodem....

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 24 maja, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę zdrowia wszystkim ! I trzymam kciuki za siew, zbiory, sumiennych pracowników

    I piękny poród Karoliny ;)

    Iza37 lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 24 maja, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po KTG i generalnie położna mówi, że książkowe, coś tam się powoli szykuje i mówi, że obiecuje, że nie będzie wywoływany poród 🙏 także czekamy cierpliwie 🥰

    Fania017, Iza37, BillieJean, Kropka6 lubią tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 24 maja, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Ja już po KTG i generalnie położna mówi, że książkowe, coś tam się powoli szykuje i mówi, że obiecuje, że nie będzie wywoływany poród 🙏 także czekamy cierpliwie 🥰
    To cudownie ❤️ czekamy i my !

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 25 maja, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Ja już po KTG i generalnie położna mówi, że książkowe, coś tam się powoli szykuje i mówi, że obiecuje, że nie będzie wywoływany poród 🙏 także czekamy cierpliwie 🥰

    Super, to może jednak na dzień mamy ;)
    Ale czekamy cierpliwie razem z Tobą 😍

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 25 maja, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, wcale nie prosta baba ze wsi. Bo na taka nie "wygladasz' po tym jak piszesz tutaj. Wręcz masz poglady i horyzonty rozszerzone ;) a ja przypomnę też pochodzę ze wsi i ba! Jak sprawdzałam moich przodków wszyscy rolnicy. Albo rolnicy wloscianscy. Także prosta baba także ze mnie ;) tylko mam kolorowy kalendarz w głowie 🫣

    A u nas weekend intesnywny, bo mąż ze znajomymi budował domek dla dziewczynek, co prawda kupiony gotowiec. Ale przyszedl w "puzzlach".

    A i wczoraj Marcelinka była w domu. Bo poprosiła czy może zostać z mamą w domku więc mamine serce skryszylo się i została ze mna i Misią.

    BillieJean lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 25 maja, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten domek na pewno fajny! Będą miały dziewczyny radochę :)
    Jeju jak mnie te upały męczą .. dawno w maju nie było prawie 30 stopni. Lubicie jak jest aż tak ciepło ?

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 26 maja, 05:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka - hehe, teraz po drodze mamy dużo różnych dobrych terminów 😅 ale dziś się widzimy z moją mamą i teściami, a we wtorek mamy lifting kuchni, także nooo 🤭 generalnie już się uspokoiłam z tą chęcią rodzenia już i teraz, bo termin porodu wypada mi na ważny dzień, długa historia, ale w każdym razie tak w skrócie jest tą związane z pewną modlitwą, którą podjełam i faktycznie wiedziałam że jeśli zajde w ciążę to termin porodu będzie wtedy właśnie i tak wypadł, więc super byłoby doczekać 😅


    Jak spędzacie Dzień Mamy?
    Kropka - podoba się Dziewczynkom ten domek? To musi być super sprawa dla takich maluszków.

    BillieJean - no mnie ten upał zaskoczył wczoraj! Lubię takie temperatury w sumie 🙂synka rodziłam trzy lata temu, kiedy były jakieś rekordowe upały i niektórzy się śmiali że urodzę nogą bo tak spuchnięta byłam, a teraz na szczęście jakoś lepiej wyglądam i znoszę końcówkę.

    BillieJean lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 26 maja, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Ten domek na pewno fajny! Będą miały dziewczyny radochę :)
    Jeju jak mnie te upały męczą .. dawno w maju nie było prawie 30 stopni. Lubicie jak jest aż tak ciepło ?

    Ta bardzo, szczególnie w szczerym polu, piecze jak ..., skwarka będzie ze mnie.

    Kropka no nie zgadniesz jak ja spędzam Dzień Mamy. I o której dziś wstałam.

    A dzień matki jutro w szkole, Ola nie chce występować, jest przeziębiona i raczej nie pójdzie rano do przedszkola, tylko zabiorę ją ze sobą na uroczystość, jak będzie chciała to pójdzie do dzieci, Zuzia ma śpiewać. Wogole to ma być dzień mamy i taty, zawsze szkoła organizowała piknik na dzień rodziny ale ze względu na budowę hali sportowej w tym roku nie będzie i żeby tatusiowie nie byli pominięci to będa świętowac jutro razem z mamami.

    A tymczasem jak dzieci pozwolą to idę spać 😴

    BillieJean lubi tę wiadomość

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 26 maja, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina czyli chyba emocje wyluzowaly?
    Chyba wiem o jakiej modlitwie mówisz tylko nie pamiętam jak to się nazywało, taka długa, codziennie się ja odmawia przez jakiś okres czasu. Tak?
    A termin- to już bejbik wybierze odpowiedni.

    BillieJean lubi tę wiadomość

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 26 maja, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina ja rodziłam w sierpniu i były podobne temp do tych teraz aż mnie dziwi tak gorąca końcówka maja ..

    A mój poród wypadł mi na ostatni dzień nowenny do św Józefa :) modliłam się o dobry poród i jak zwykle Józef mnie nie zawiódł ❤️ a jeśli Twoja data porodu jest związana z modlitwą to zapewne właśnie tak będzie :) piękne !

    Iza odpoczywaj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja, 15:29

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 26 maja, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzicie! Ja się modliłam o drugie dziecko do sw. Jadwigi, tak bardzo konkretnie, że chodziłam codziennie do jej relikwi i powiedziałam że przestanę chodzić jak zajde w ciążę no i termin mam właśnie na sw. Jadwigi 🙂


    Powiem Wam ze zorganizowaliśmy spotkanie z teściami, z moją mamą itd. w kawiarni dzisiaj. I z jednej strony się cieszę bo trochę mam z głowy że trzeba się spotkać z rodzicami męża w najbliższym czasie a z drugiej strony mam nowy stres na głowie bo generalnie odkąd moja mama jest chora to mam dużą panikę na infekcje i też teraz przed porodem sama unikam takich dużych zgromadzeń bo jeszcze tego brakuje żeby się załatwić na poród a potem noworodka. No i też mówiłam teściowej że się tym przejmujemy i uważamy i zgadnijcie...teść przyjechał chory 😰 okropny kaszel, katar...no i niby mówi że nie będzie się ściskał itd. ale no boje się bardzo bo wiecie cała ciąża w stresie i w momencie kiedy się wyluzowałam że dr skończony i wszystko ogarnięte itd. to znowu kolejne zmartwienie. Wierzę że będzie dobrze, bo chcieliśmy dobrze mężowi zależało na spotkaniu z mamą przed porodem, jechali extra 3 godziny żeby się spotkać ale z drugiej strony wkurzona jestem bo wiedzą że mama ma chemioterapię i kazdy mówi że nie wolno do takich osób z infekcja, no a ja jestem w terminie porodu i to też ryzyko coś złapać 🥺 liczymy że będzie ok ale już bym chciała mieć chwilę spokoju od takich zmartwień...

    BillieJean lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 26 maja, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina no szkoda że masz kolejne zmartwienie. Może będzie dobrze. No niby ciepło a jednak można coś złapać.

    Ja niedawno twierdziłam że ktoś zauroczył nasze uprawy w tym roku i mówiłam do męża że chyba jakieś gusła trzeba odprawić. No i w końcu stwierdziłam że to głupota, szczególnie jak poczytałam coś tam na ten temat, to raczej trzeba się tego bać i unikac a nie w to brnąć. i zaczęłam się modlić do patrona rolników. I co wam powiem- jest znacznie lepiej.
    Pochwalę sie- fasolka którą niechcący sparzylismy opryskiem na chwasty i już mieliśmy ją usuwać jak teraz ma warunki, jak wystrzeliła to w niektorych miejscach sięga mi do połowy uda albo i wyzej, w tunelu mam gaj, busz że najlepiej maczetą po ziemi żeby przejść 🤣, i już niedługo będę zbierać fasolki.
    A drugie- oczywiście nie mam pracowników ale poprosiłam siostrę, przyjechała mi pomóc, jej mąż, trochę jej i moje dzieciaki, my i teściowie i posialiśmy w końcu ogórki, 1,5 dnia śmialiśmy. Bosz, w końcu nie będzie mnie to męczyć że jeszcze nie zrobione.
    Kropka tak więc nie zgaduj już co robiłam. No musiałam to już pilnie zrobić nawet w niedzielę. O 5 wstałam.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 26 maja, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju ile natrzaskałyście a tylko jeden dzień mnie nie było 🫣

    Ale drogie mamy wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta 😍🩷

    Iza- czyli u Ciebie jak zwykle orka.

    Domek fajna sprawa, dziewczyny ( na razie starszs) zadowolona na maksa. I myślę że posłuży parę lat.

    Karolina, przykre z tą chorobą, ale trzeba wierzyć że będzie dobrze. Ciężko jakos mi sie wypowiedzieć na ten temat, bo z jednej strony można bronić a z drugiej, no mogli pomyśleć. Ale teraz nic juz sie nie zrobi.
    Co do nowenn, to jak juz wiecie ja jestem taka wierząca w kratke 🫣 ale swojego męża poznałam jak miałam 27 lat (wcześniej a to sporo sama była) a to dwoch chłopaków miałam. No ale przed mężem długo juz byłam sama i byłam w Neapolu a październiku i tam kościóły na kościołach, a ja uwielbiam zwiedzać kościoły mają taka mistykę w sobie i wymyśliłam sobię, że bede wrzucać jakies eurocenty albo euro w te skrzyneczki z intencjami i jakąs modlitwe o męża. No i wierzyć czy nie, w listopadzie poznałam 😛

    U nas dziem mamy intensywny, troche z emocjami. Bo Marcelinka miała bieg. Oczywiście przed startem stwierdziła, że bedzie szla nie biegła i doszła przed ostatnia. 😛 Później plac zabaw. Kawiarnia z lodami i na koniec do teściów.. tutaj było mi mega żal, ale to juz od kilku dni mi sie ten wyjZd tam nie podobał. Bo oczywiście teściowa przed faktem że mamy przyjechać i nie zważając na nasze plany.. eh..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 26 maja, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka orka orką ale to uczucie że wreszcie zrobione, nieważne zmęczenie.

    BillieJean lubi tę wiadomość

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 27 maja, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina mam nadzieję i życzę Ci żebyś niczego nie złapała i żeby dopisało zdrowie Tobie i Twojej Rodzinie :)

    Iza - cieszę się że wszystko idzie u Was do przodu, że fasolka dała radę i że się udało posiać wszystko :) chylę czoła za te Twoją charówke !

    Kropka - noo męża to na serio mogłaś sobie wymodlić :)

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
‹‹ 2896 2897 2898 2899 2900 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ