X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 16 czerwca, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do gastroskopii i kolonoskopii to wiem że powinnam zrobić, nawet bez objawów. Ale to jest kolejna rzecz zaraz albo nawet tuż przed wyrwaniem ósemki której bardzo się boje, to wszystko chyba tylko na śpiocha ☹️. Mam nadzieję że moje problemy są przez stres, nadmiar pracy, złą dietę i zbyt duża ilość kawy. Biorę od wczoraj probiotyk enterol (taki akurat mam).

    Joey9, BillieJean lubią tę wiadomość

  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 235 154

    Wysłany: 16 czerwca, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    BillieJean przykro mi ☹️

    Mam tą aplikację Family link, ograniczam i ograniczam a mam wrażenie że to ciągle jakos obchodzi. Ma nieograniczony dostęp do Messengera a tam są gry, ma dostęp do aparatu i zdjęć i ciągle tam gmyra, nie wiem jak jeszcze mam to ograniczyć. I dziś mieliśmy jechać do parku rozrywki ale nerwa wczoraj złapałam. Poza tym ja też muszę odpocząć. Już dawno nie leżałam w łóżku do 8 rano, potem wzięłam super kąpiel, jeszcze paznokcie u nóg sobie zrobię bo nie zdążyłam, musiałam wyjść pomoc teściowej. Może pod wieczór wyskoczymy na zlot food trucków.
    Wydawało mi się, że jak się zablokuje to tylko dziecko może dzwonić, nic więcej.
    A na app store jest też kontrola rodzicielska, może tam coś pogrzebać.
    Nie mam w domu nastolatka, dopiero mnie to będzie czekać, i już się boję 🙈

    BillieJean, w takim razie będziemy trzymać kciuki za kolejny cykl 🤞💪

  • Joey9 Znajoma
    Postów: 19 15

    Wysłany: 16 czerwca, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    A co do gastroskopii i kolonoskopii to wiem że powinnam zrobić, nawet bez objawów. Ale to jest kolejna rzecz zaraz albo nawet tuż przed wyrwaniem ósemki której bardzo się boje, to wszystko chyba tylko na śpiocha ☹️. Mam nadzieję że moje problemy są przez stres, nadmiar pracy, złą dietę i zbyt duża ilość kawy. Biorę od wczoraj probiotyk enterol (taki akurat mam).

    Wiem że czasami te zabiegi wykonywane są pod narkozą. Szwagierka to samo - nic nie jadła tylko kawa i papieros, stresu dużo, szybki tryb życia i skończyło się tym, że malutko musi jeść bo właśnie zaraz leci do ubikacji.

    Dziewczyny a ja mam takie pytanie, odkąd zaszłam w ciążę wydaje mi się że uwydatniły mi się mocno żyły przy prawym jajniku. Nie bolą, ale wystają mega. Podsyłam foto. Czy to w porządku?


    https://zapodaj.net/plik-Sl2I4CnXpl

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 17 czerwca, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania017 wrote:
    U mnie co do ilości dzieci, zawzet chciałam mieć dwoje, mam siostrę, jest między nami 2,5 roku różnicy, jesteśmy zżyte, to moja najlepszą przyjaciółka. Więc jak byłam w ciąży z pierwszą córka już myślałam że zaraz będzie trzeba się starać o drugie. Jednak życie pokazało inaczej, musiałam znalesc druga pracę po macierzynskim, a więc czekanie na kolejną długa umowę, bo z jednej wypłaty byśmy zwyczajnie nie wyrobili, dwa mój poród to mnie bardzo zablokowało, traumę mam do tej pory, aż mi się chce płakać jak pomyślę że mam rodzic drugie... Teraz będzie dziećmi rocznikowi będzie 5 Lat., a dokładnie 5 lat 8 miesięcy - więc sporo- niestety życie dużo werufikuje...Bo jak już miałam umowę to znowu nie mogłam zajść w ciaze, chwilę to trwało.. ale też tak sobie myślę że moja córeczka gdy teraz ma 5 lat, wieść o rodzeństwie przyjęła cudownie z pełną świadomością, że dołączy do rodziny maleńki bobas. Wiec z drugiej strony też wszystkiego są plusy i minusy. Mam nadzieję, że uda mi się zbudować miedzy nimi cudowna więź.

    Oj coś o tym wiem. :/ my jak się mloda urodziła to trochę byliśmy na nie, że jedno starczy i tak będzie lepiej. Potem zaczęły myśli kiełkować, po drodze jednak problemy z pracą, różnie to było i jakoś teraz kiedy mam umowę na czas nieokreślony i jakoś tak lepiej stoimy to się zaczęliśmy starać, a kto wie czy się w ogóle uda. Jeżeli się uda to też minimalna różnica to będzie 5 lat u nas lub w górę 🤷‍♀️
    Ale tak jak mówisz, są plusy i minus dużej czy mniejszej różnicy wieku, a tak naprawdę to jaka będzie więź między dziećmi i relacja ich zależy tylko od rodziców i tego jak pokierują i wychowają dzieciaczki. :)

    Swego czasu widziałam też na tiktoku filmiki rodziców co wrzucali swoje dzieciaczki po 5-6 lat różnicy i naprawdę dalo mi to dużo nadziei i takie trochę luzu, że jeżeli się uda to będzie cudownie, starszak zrozumie więcej, pomoże będzie fajnie zaangażowany w opiekę nad maluchem.
    Ja też tak myślę, że dla nas na pewno większą różnica będzie dobrą bo nie przegapię cennych kroków milowych ani u młodszego ani starszego dziecka, że przy tej różnicy i już trochę większej samodzielności starszaka da się zapewnić odpowiednią uwagę jednemu i drugiemu. Kiedyś mój były szef mówił, że najlepiej rok po roku, ale dla mnie to by był dramat 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca, 10:04

    Fania017 lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 17 czerwca, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które korzystają lub korzystały z testów owu jest w ogóle sens? Ja ogólnie czuje, ze mam objawy owulacji, śluz jest, czasem nawet ból jajnika, ale coś nam nie idzie, a już pierwsze próby były nawet w styczniu. Chciałam te testy kupić i wypróbować, ale mąż nie do końca jest za bo tak mu nie pasuje, żeby seks był pod dyktando jakiś testów i w ogóle on się też martwi takie ma przeczucie, że to po jego stornie leży problem.
    Co myślicie, warto te testy robić ?
    Jeszcze suplementacja, nie wiem czy coś brać czy nie, bo pod ten kwas foliowy niby jakieś testy trzeba robić, żeby brać dobry, ten co się przyswaja i mam totalny mętlik w głowie, a czas ucieka też nie chcemy, żeby różnica wieku była za duża więc pewnie do końca roku się będziemy starać i odpuścimy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca, 10:02

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 17 czerwca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joey9 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Powtórzyłam test dzisiaj rano, ten na dole jest dzisiejszy. Wydaje mi się, że kreska jest mocniejsza.

    https://zapodaj.net/plik-mYkmcVk651

    Chyba czas w to wierzyć :) pozdrawiam Was wszystkie 💕 ja od wczoraj nie mogę sobie znaleźć miejsca 🤪

    Gratulacje🥰 niech fasolka rośnie zdrowo !

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Joey9 Znajoma
    Postów: 19 15

    Wysłany: 17 czerwca, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Dziewczyny, które korzystają lub korzystały z testów owu jest w ogóle sens? Ja ogólnie czuje, ze mam objawy owulacji, śluz jest, czasem nawet ból jajnika, ale coś nam nie idzie, a już pierwsze próby były nawet w styczniu. Chciałam te testy kupić i wypróbować, ale mąż nie do końca jest za bo tak mu nie pasuje, żeby seks był pod dyktando jakiś testów i w ogóle on się też martwi takie ma przeczucie, że to po jego stornie leży problem.
    Co myślicie, warto te testy robić ?
    Jeszcze suplementacja, nie wiem czy coś brać czy nie, bo pod ten kwas foliowy niby jakieś testy trzeba robić, żeby brać dobry, ten co się przyswaja i mam totalny mętlik w głowie, a czas ucieka też nie chcemy, żeby różnica wieku była za duża więc pewnie do końca roku się będziemy starać i odpuścimy

    Dzięki za gratulacje :) u nas udało się za 1 razem przy użyciu testów owu, ale powiem Ci szczerze, że pokazywały mi owulację już tydzień po miesiaczce, później jej brak, później wychodzimy pozytywne przez prawie 2 tyg, kilka dni przed miesiączka negatywne i tydzień przed okresem wyszedł mi pozytywny test ciążowy oraz beta. Spróbuj, ja brałam witaminy pregnastart chociaż dziewczyny odradzają, z tym kwasem foliowym też do końca nie ogarniam co i jak🤪

    Darrika lubi tę wiadomość

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 17 czerwca, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi żyłkami Joey to chyba nic złego, teraz macica rośnie, to wszystko jest mocno ukrwione, chyba może tak być u szczupłej osoby :)

    Darrika ja robię te testy, ale mężowi nie mówiłam w tym miesiącu o tym, bo nie chciałam żeby czuł jakąś presję, pik wyłapałam, przytulanki były a i tak się nie udało 🙉, u mnie to może być przez karmienie piersią albo tarczycę, będę musiała się zbadać znów.
    A kwas foliowy najważniejsze żeby był w formie metylowanej a nie syntetycznej ! Poczytajcie sobie u hormonalna przestrzeń, tam na insta są posty z polecanymi suplami (z odradzanymi też)

    Darrika, Fania017 lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 17 czerwca, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe nk jak te testy pójdą w ruch to nie będę się mężowi chwalić, żeby nie czuł presji 😅

    Spróbować nie zaszkodzi więc pewnie te testy dzisiaj kupię, wg Flo owulacji za 5 dni a to też jest u mnie ruchome bo mam cykle tak 27-32 dni trochę loteria.

    Dzięki Billie poczytam sobie i tym kwasie, bo nawet jak nie zajdę to suplementacja nie zaszkodzi. Pamiętam przy pierwszym staraniu się te kilka lat temu jeszcze brałam sobie selen i cynk, może teraz też to rozważę.

    Ja się w ogóle śmieje, że w styczniu zaliczyliśmy dosłownie wpadkę, wtedy jeszcze nie było takiej decyzji, że chcemy, mnie jajnik bolał mega a to zwykle u mnie taki namacalny dowód na owulacji a i tak nie pykło, może już wiek nie ten, mąż starszy o 4 lata ode mnie więc trzeba się liczyć z tym, że tak hop siup nie będzie 😅

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 18 czerwca, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika to jeśli mąż ma wątpliwości to na badania nasienia i wszystko będzie jasne.

    Ja od wczoraj rana tłukę fasolkę. Rany, ile tego jest 🙆. Jak zważymy, wypchane męża na rynek to wam napisze . Moje ręce i nogi nie chcą już działać 🤣. Wczoraj zegarek naliczył mi ponad 30 tys. kroków, to raczej wymachy rąk a nie kroki.

    Darrika lubi tę wiadomość

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 18 czerwca, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Darrika to jeśli mąż ma wątpliwości to na badania nasienia i wszystko będzie jasne.

    Ja od wczoraj rana tłukę fasolkę. Rany, ile tego jest 🙆. Jak zważymy, wypchane męża na rynek to wam napisze . Moje ręce i nogi nie chcą już działać 🤣. Wczoraj zegarek naliczył mi ponad 30 tys. kroków, to raczej wymachy rąk a nie kroki.

    O w sumie dobry pomysł z tym badaniem nasienia 🤭

    Wow to masz normalnie niezłą siłownię, ciekawe faktycznie ile to kilogramów 😁
    Mi by się taki wysiłek przydał, bo Starania wszystko fajnie, ale w końcu mogłabym zrzucić te nadprogramowe kilogramy, żeby mieć chociaż wagę sprzed ciąży, bo po 4 latach od porodu to już nie wymówka 😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca, 09:10

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 18 czerwca, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    O w sumie dobry pomysł z tym badaniem nasienia 🤭

    Wow to masz normalnie niezłą siłownię, ciekawe faktycznie ile to kilogramów 😁
    Mi by się taki wysiłek przydał, bo Starania wszystko fajnie, ale w końcu mogłabym zrzucić te nadprogramowe kilogramy, żeby mieć chociaż wagę sprzed ciąży, bo po 4 latach od porodu to już nie wymówka 😭

    Darrika fasolkę mam w tunelu to do tego darmowa sauna 🤣. Wychodzimy z tunelu jak mi pot okulary zalewa. I już wtedy trzeba zdjąć z siebie wszystko i założyć suche.

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 18 czerwca, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Darrika fasolkę mam w tunelu to do tego darmowa sauna 🤣. Wychodzimy z tunelu jak mi pot okulary zalewa. I już wtedy trzeba zdjąć z siebie wszystko i założyć suche.
    O matko, podziwiam za siłę i pracę w ciężkich warunkach, mi by się pewnie słabo zrobiło i tyle by było ze mnie pożytku 😅

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 18 czerwca, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Darrika fasolkę mam w tunelu to do tego darmowa sauna 🤣. Wychodzimy z tunelu jak mi pot okulary zalewa. I już wtedy trzeba zdjąć z siebie wszystko i założyć suche.

    Jestem w stanie to zrozumieć, miałam praktyki w szklarni latem, ale przy pomidorach, najgorsze zło, nie zazdroszczę 😅

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 18 czerwca, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, zrobiłam właśnie test owulacyjny i wyszedł pozytywny, także będziemy działać na dniach i niech się dzieje 😅 może do 3 razy sztuka

    BillieJean lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 18 czerwca, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    No, zrobiłam właśnie test owulacyjny i wyszedł pozytywny, także będziemy działać na dniach i niech się dzieje 😅 może do 3 razy sztuka

    To teraz trzeba działać.

    Darrika lubi tę wiadomość

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 19 czerwca, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z 2 km zasianej fasolki zerwaliśmy ponad 700 kg fasolki. Chce się żyć 🕺. Szkoda że w ciągu sezonu tylko jeden jest taki obfity zbiór i szkoda że wszystko poszło w hurt bo cena w hurcie a w detalu to niebo a ziemia 😞, kolosalne różnice.
    Wiecie jaka ja jestem umęczona, może teraz nie praca fizyczną bo jak praca idzie, sprzeda się towar to tak chętniej się pracuje. Teściowa mnie psychicznie wykończy. Mam dość jej ciągłej obecności, trzeszczenia, wtrącania się, kombinowania, mówięnia nam co mamy robić, kontrolowania. Tak mnie umeczy, odpocząć nie da (chciałam się wczoraj położyć po obiedzie to przyszła, usiadła obok i trzeszczy), rano jeszcze się dobrze nie obudziła już przyszła i trzeszczy swoje, mówi co i jak mam robić. Do tego temat wakacji i innych wyjazdow- ma pretensje że powiedziałam że nigdzie jej nie zabieram. Bo po co? Żeby znów nam wyjazd popsuła jak kiedyś? My jesteśmy dorośli, staramy się podejmować najlepsze decyzje, wiadomo że nie zawsze się udaje ale nie potrzebujemy ciągłego pilotażu. Jak to mówią aż boje się lodówkę otwierać żeby przypadkiem teściowa w niej nie siedziała 😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 08:44

    Darrika lubi tę wiadomość

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 19 czerwca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rety współczuję teściowej. :/ moja ma czasem swoje wysoki, ale się nie wtrąca.

    Ja tu świeża w wątku więc nie jestem w temacie mieszkacie razem tak? Kurcze a nie da jej się samej gdzieś wysłać na jakieś miesięczne wakacje? Może byś odsapnela trochę bo nie ma serio nic gorszego niż jak ktoś włazi Ci z butami w życie i mówi co i jak masz robić. :/

    Wow 700 kg to ogromna ilość, no niestety ten hurt a detal to jest masakra. Ja naprawdę nie zazdroszczę producentom żywności, zwłaszcza tym mniejszym bo to jest kpina jaka kasę w hurcie biorą a potem w dyskontach taka fasolka 5x drożej jak nie więcej

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 19 czerwca, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkamy w jednym domu, teściowie na górze a my na dole ale nasz dół nie jest "zamknięty", brakuje tych jednych granicznych drzwi.
    Tak naprawdę to moja teściowa więcej gdzieś wychodzi, jeździ na wycieczki czy do teatru niż my. I ciągle jej mało. Liczyła że w czerwcu pojedzie do sanatorium ale niestety nie, raczej to będzie wrzesień. Ale ona gdzieś pojedzie a my raczej nie bo nie będzie komu przypilnować wszystkiego, bo np. pielenie mogłoby poczekać ale kto puści wode tunele czy pozbiera ogórki i je sprzeda? Jak kiedyś ją zabraliśmy to ciągle narzekała, marudziła o pierdoły (bo mąż się spocił, bo ma plamę bo kawa się rozlała, bo za mało drzew) a pod wielką zjeżdżalnia się scielismy a ona z jakimś obcym facetem i d... z udanego wyjazdu. Ja chcę odpocząć od jej towarzystwa a nie jeszcze na wypoczynek, nawet jednodniowy zabierać. Wczoraj czekałam aż sobie wreszcie pójdzie bo miałam ochotę winka z mężem się napić po udanym handlu bo ona nawet tego się czepia, jakbyśmy pili alko codziennie.

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 19 czerwca, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Z 2 km zasianej fasolki zerwaliśmy ponad 700 kg fasolki. Chce się żyć 🕺. Szkoda że w ciągu sezonu tylko jeden jest taki obfity zbiór i szkoda że wszystko poszło w hurt bo cena w hurcie a w detalu to niebo a ziemia 😞, kolosalne różnice.
    Wiecie jaka ja jestem umęczona, może teraz nie praca fizyczną bo jak praca idzie, sprzeda się towar to tak chętniej się pracuje. Teściowa mnie psychicznie wykończy. Mam dość jej ciągłej obecności, trzeszczenia, wtrącania się, kombinowania, mówięnia nam co mamy robić, kontrolowania. Tak mnie umeczy, odpocząć nie da (chciałam się wczoraj położyć po obiedzie to przyszła, usiadła obok i trzeszczy), rano jeszcze się dobrze nie obudziła już przyszła i trzeszczy swoje, mówi co i jak mam robić. Do tego temat wakacji i innych wyjazdow- ma pretensje że powiedziałam że nigdzie jej nie zabieram. Bo po co? Żeby znów nam wyjazd popsuła jak kiedyś? My jesteśmy dorośli, staramy się podejmować najlepsze decyzje, wiadomo że nie zawsze się udaje ale nie potrzebujemy ciągłego pilotażu. Jak to mówią aż boje się lodówkę otwierać żeby przypadkiem teściowa w niej nie siedziała 😭

    Kochana ręce opadają, moja jest taka sama, chcesz posiedzieć samej to przyjdzie, siądzie i gada :/
    Tragedia z tymi teściowymi, Broń Boże się nie uginajcie i nie zabierajcie jej na żaden wyjazd !

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
‹‹ 2905 2906 2907 2908 2909 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ