X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • She86 Autorytet
    Postów: 825 858

    Wysłany: 8 listopada 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83 wrote:

    She gratulejszyn po raz kolejny ;) A powiedz mi, mialas jakies efekty uboczne po Clo?... Ja mam kurde chyba wszystkie, strasznie zle sie czuje po nim.

    Wiesz co, dobrze się czułam, tylko że ja brałam pół tabletki, wyhodowałam raptem 1 pęcherzyk dominujący.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2016, 22:32

    Natalia <3 27.03.2016
    3i49krhmwfp2unuq.png
    ckaiqqmzo2wel1fv.png

  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 8 listopada 2016, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry za głupie pytanie... ale co to jest clo..? Pytam, bo widzę ze dużo kobitek tego używa i zachodzi.

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 9 listopada 2016, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest lek pobudzajacy owulacje, jesli ktos ma z tym problemy. Dostaje sie go od lekarza na recepte i bierze przez 5 dni na poczatku cyklu. Ja bralam 2-6 dnia, ale poprzedni lekarz mi dal 5-9 dnia. Jak tam ktory akurat lubi.
    Pozniej sie biega na usg i monitoruje czy jajeczka rosna, ile, kiedy pekaja itd. W UK niestety tego nie robia i tak lykam sobie a muzom :/ I nawet nie wiem, co sie tam dzieje u mnie wlasciwie.

    chabasse lubi tę wiadomość

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Cytrynaaa Znajoma
    Postów: 27 13

    Wysłany: 9 listopada 2016, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie z rana:-)

    Wlasnie zezarlo mi wpis... Jak ja tego nie lubię...

    Podczas pierwszych starań tez piłam kisiel z siemienia, sama mielilam ziarenka wieczorem i zalewalam wrzątkiem, rano piłam z dodatkiem soku. Mi to zupełnie nie pomogło na sluz. W cyklu kiedy sie udało miałam totalna sahare. Teraz od kilku cykli sluz o dziwo sam z siebie jest ładny, no ale efektów narazie brak;-)

    Wtedy piłam tez zioła ojca Sroki, moz one cos pomogły, nie wiem. Teraz niestety nie bede ich pic, bo nadal karmie, a nie chce Młodemu takiego koktajla serwować.

    Ja mam 31 lat, choć przez chwile chciałam napisać, ze 30, jak widać nie czuje sie na swoj wiek;-)

    Terraska - staramy sie 5 cykl, ciekawe jak długo to potrwa zanim sie uda.

  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 9 listopada 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dxiewczyny...
    Co tam słychać...
    U mni temp w dół, i już nie mogę isę doczekać momentu kiedy skoczy w górę...:)
    Teraz siedze w pracy i czekam tylko godziny 15...:)
    Jutro idę na bilans 2-latka i na szczepienie na pneumokoki..
    Pozdrawiam

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    Kat
    u mnie juz w 1 cyklu z wiesiołkiem był efekt, ale teraz piłam siemię i śluz jeszcze lepszy :)
    co do Clo, to wydaje mi się, że bez monitoringu to trochę bez sensu, na innym wątku jedna dziewczyna brała, niestety robiły się torbiele, potem pecherzyki przerastały zanim dobrali odpowiednio dawkowanie, potem wcale nie chcialy pekać i jeszcze brała pregnyl na pekniecie, takze wydaje mi się, ze bez monitoringu mozesz tylko sobie szkodzić , przemyśl to ;)

    theagnes
    ja tez w pracy do 15
    powodzenia na bilansie, ja młodej nie szczepiłam na pneumokoki, boję się tych nowych szczepionek :/

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosz kruca fuks wlasnie wiem, ze szkodzi. Powtarzam tym cymbalom tutaj od roku, ze mam cysty w jajnikach od niepekajacych pecherzykow, a oni na to, ze mloda jestem i dam se rade :/ Najpierw mnie olewali dlugo, potem wcisneli Clo na odwal sie. Cholery mozna dostac z brytyjska sluzba zdrowia.
    9-10 miesiecy czekalam na spotkanie z ginekologiem. Nawet mi w zeby nie spojrzeli, nie wspominajac nawet o przegladzie technicznym podwozia :P
    W grudniu ide znowu, pewnie jak zwykle inny lekarz bedzie. Bede miala cala liste zyczen przy sobie.
    Nic wiecej nie biore jak mi nie zrobia jakichs normalnych badan w koncu.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat
    a nie bedziesz w Polsce na swięta czy cos? zeby do normalnego ginekologa sie wybrac?

    bo jak masz faktycznie cysty, trzeba z tym przede wszystkim porządek zrobić,
    ja bym odstawiła to cholerstwo, już lepiej jakiś Inofolic kup :)

  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 9 listopada 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też bym radziła udać się do jakiegoś kompetentnego ginekologa, skoro są takie problemy zdrowotne

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 9 listopada 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She, mam pytanie- czy teraz w drugiej ciąży Twoja szyjka jest zamknięta, twarda i wysoko?

  • She86 Autorytet
    Postów: 825 858

    Wysłany: 9 listopada 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    She, mam pytanie- czy teraz w drugiej ciąży Twoja szyjka jest zamknięta, twarda i wysoko?

    Nie badam :) Na wizycie u gina wszystko było ok

    Natalia <3 27.03.2016
    3i49krhmwfp2unuq.png
    ckaiqqmzo2wel1fv.png

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 9 listopada 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luce juz mi sie urlop dawno skonczyl. Chrzanie, nie biore Clo w grudniu. Bede napastowac gina na wizycie o wiecej badan, bo oni nie maja pojecia, co sie robi. Teraz panikuje, bo sie naczytalam za duzo internetow i jak jakas hipochondryczka sobie wymyslam endometrioze. No ale mam klasyczne objawy, takze tego :( A przy Clo mi sie zawsze przyplatuje infekcja! No i jak ja mam dzieci robic, jak tu owulka tuz tuz a mnie wszystko szczypie. Pfff :P
    Zobacze co mi sie uda wymusic na tych idiotach tutaj a jak nie, to w przyszlym roku nowy urlop.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • aleksandrazz Autorytet
    Postów: 1736 1899

    Wysłany: 9 listopada 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam clo bez monitoringu. Jak się okazało że jestem w ciąży na usg była też torbiel. Szczerze zostało mi jeszcze bo brałam tylko pół tabletki więc jak po pół roku nie zaskoczy spróbuje znowu z clo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 20:27

    f2w3skjoz38r27ux.png
    ug37p07wdm3008n6.png

    "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni."
    J 15, 7
    Dziękuję za groszka ;)
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleksandra, a dlugo bralas to cholerstwo? Bo mi tu doktory mowia, ze i 9 miesiecy beda mi dawac :/ bez przerwy.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zasiadam i ja do Was, zaczęliśmy starania o drugiego bobasa (pierwsza córa poczęta za pierwszym podejściem ma prawie 4 lata) i jak większość z nas chciałabym żeby się udało szybko :) miałam monit niby owulacje mam, więc działamy.

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • aleksandrazz Autorytet
    Postów: 1736 1899

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam tylko jeden cykl pół tabletki od 3 do 7 dc. Tylko że miałam stwierdzone ovu. Lekarz twierdził że jestem młoda mam się starać ble ble gadanie...A ja wiedziałam że widocznie albo mam jajowody niedrozne albo słabej jakości komórki jajowe. No i wyszło to drugie. Podobno clo można brać 6 miesięcy pod rząd później jest możliwość wystąpienia tzw efektu odbicia. Ile już bierzesz clo? Może potrzebujesz coś silniejszego np . Lamette. Na wątku clo można zaobserwować właśnie taką zależność jak się nie zajdzie po clo co często lametta zadziała

    f2w3skjoz38r27ux.png
    ug37p07wdm3008n6.png

    "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni."
    J 15, 7
    Dziękuję za groszka ;)
  • aleksandrazz Autorytet
    Postów: 1736 1899

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jeśli bym nie zaszła w tym pierwszym cyklu poszlabym na monitoring. W cyklu z clo olalam sprawę bo gin napisał że odwołuje wizytę potem już się nie zapisałam a to był błąd tak jak dziewczyny piszą nie wiedziałam co się dzieje, okazało się że miałam torbiel a w 30 tc na usg coś sobie plywalo (?!) 3 cm niby bez przepływów ale nie wiadomo co to , oczywiście dostało mi się wtedy ze brałam co bez monitu

    f2w3skjoz38r27ux.png
    ug37p07wdm3008n6.png

    "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni."
    J 15, 7
    Dziękuję za groszka ;)
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 10 listopada 2016, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3cs się kończy. Mam już plamienie, temp zjechała.
    Jak w grudniu się nie uda, to w ogóle rezygnujemy ze starań.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 10 listopada 2016, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Santoocha

    Czemu takie negatywne nastawienie ? 3cs to dopiero początek ;)

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Santocha
    ja co miesiąc mówię, że rezygnuje :P

‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ