X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:

    Dziewczyny pamiętacie moze, w którym dc należy wykonać badanie na poziom TSH? Ma to znaczenie czy jak pójdę jutro w 20dc to bedzie ok?

    nie ma znaczenia dzień cyklu przy badaniu tsh

    nuuutella lubi tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Ewelina2605 Autorytet
    Postów: 1242 597

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś mam 14 dc a cykle ogólnie miałam 29-30 dniowe ale ostatnio dwa cykle były po 28 dni wiec połowa. Nawet sluz mi się pojawił ale od jakiegoś czasu lykam witaminę d z olejem z siemienia lnianego i widzę znaczną poprawę.

    bfaregz28gz5h2oi.png
    31 lat - 16cs - ostatnia @ 06.04
    4 cykl z CLO
    2 IUI- :(
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melduję się i ja.

    pierwsza ciąża w planie, pierwsze starania, póki co od kwietnia bez efektów.
    do zeszłego miesiąca byłam jeszcze spokojna, teraz zaczyna mnie to wszystko już powoli martwić i frustrować. zwłaszcza jak wszyscy dookoła w ciąży.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Ewelina2605 Autorytet
    Postów: 1242 597

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines doskonale Cię rozumiem jak my zaczęliśmy starania od stycznia to od razu tyle kobiet w ciazy w najbliższym otoczeniu ze zaczęłam sobie wkręcić ze ze mną jest coś nie tak. Po kolejnych miesiącach niepowodzeń miałam dość naprawdę chodziłam zdolowana i załamana poszłam do lekarza zrobiłam badania i dostałam leki niby nic poważnego ale ciazy dalej nie ma. Teraz idę do innego lekarza niech zerknie na mnie. Ale zrozumiałam jedno nie można się dolowac bo to nie pomoże tylko zablokuje Cię. Myśli się ciągle no nie da rady odpuścić tak całkiem ale trzeba głowę czymś zająć bo zwariowac mozna. Nie raz siedziałam i płakała masakra

    bfaregz28gz5h2oi.png
    31 lat - 16cs - ostatnia @ 06.04
    4 cykl z CLO
    2 IUI- :(
  • Bella1412 Przyjaciółka
    Postów: 116 111

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę się do Was przytulic?:).W chwili obecnej to mój 10 cykl starań, a pierwszy z bromergonem (hiperprolaktynemia czynnosciowa), mam już synka, który w marcu skończył 5 lat, przed ciążą również się leczył na wysoką prolaktyne i zaszłam w pierwszym cyklu staran.

    Syn ur. 2011 r.
    8p3oebkmqwdbvisw.png
  • Ewelina2605 Autorytet
    Postów: 1242 597

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Bella zapraszamy zawsze to razem raźniej :) zobaczysz uda się czasami trzeba trochę poczekać na upragnione szczęście:)

    bfaregz28gz5h2oi.png
    31 lat - 16cs - ostatnia @ 06.04
    4 cykl z CLO
    2 IUI- :(
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Ja właśnie prolaktyny nie badalam, mam nadzieje, ze się uda.

    Są jakieś objawy zbyt wysokiej prolaktyny?

    Na pewno chce iść na beta i progesteron jak zobacze dwie kreski.

    Objawów wysokiej prolaktyny jest duzo, znajdziesz na ten temat mnóstwo artykułów w internecie. Tylko to jest oczywiście badanie przydatne przy staraniach bo z wysoka prolaktyna bardzo cieżko zajść w ciaze, czasami nawet sie nie da. Ja bym na Twoim miejscu przy okazji badań sprawdziła tez to za wczasu, prolaktynę mależy badać w 2-3dc na czczo. I rób koniecznie od razu z obciążeniem tzn pobierają ci krew raz potem podają tabletkę i po godzinie drugi raz. Prolaktyna zbadana bez obciążenia nie daje 100% pewności ze wszystko jest ok. Mojej bratowej prolaktyna przed obciążeniem wychodziła w normie a po obciążeniu okazało sie jednak ze ma hiperprolaktynemie.


    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dałam sobie limit do października/listopada. jak do tej pory nic nie wyjdzie ide do gina na dokładniejsze badania. sam mówił, że jak 8 miesięcy się nie uda żeby przyjść.

    póki co testy owu i temperatura i do przodu. bo szyjki to się chyba nigdy badać nie naucze.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Różowy_Kordonek Autorytet
    Postów: 1156 1695

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, wróciłam z wakacji i nadrabiam Wasze wpisy, ale popłynęłyście! ;D

    Kate - raaany, jak fajnie, ze już znacie płeć! Gratulacje! :) W dodatku czujesz ruchy dzidziusia - cud, miód, malina! Też bym już chciała, nie zastanawiałabym się czy jest wszystko ok :)

    Angelowa - gratulacje! Coś dużo tych chłopaków ;D a z ciekawości sprawdzałyście płeć według chińskiego kalendarza? Traktuję to oczywiście jako zabawę, ale ciekawa jestem czy komuś się pokryło :) U mnie wychodzi chłopak, ale po cichu liczę jeszcze na dziewczynkę :)

    Kuchcinka - przy TSH nie jest ważny dzień cyklu ale pora dnia bo to hormon wydzielany pulsacyjnie i ma dużą zmienność dobową więc trzeba zrobić z samego rana :)

    Martyna1111 - dobrze zapamiętałaś u mnie bicie serduszka było w 5t6d ale chyba tylko dlatego, ze termin z OM dokładnie zgadzał mi się z terminem z USG więc ciąża nie była ani o jeden dzień młodsza :) a na tak wczesnym etapie każdy dzień ma ogromne znaczenie dla płodu.


    podziwiam te z Was, które czekają z poznaniem płci do rozwiązania. Ja bym nie dała rady 9 miesięcy zwracać się do brzuszka bezosobowo, poza tym zajmie nam trochę czasu zanim dogadamy się co do imienia, każdy ma inną wizję, więc czas się przyda ;D Poza tym cała wyprawka, kolor wózka itd.. wiadomo, że są rzeczy uniwersalne, ale czasami nie ma to takiego uroku jak zgranie wszystkiego razem :) Dla chłopczyka np. marzy mi się wystrój pokoju w stylu marynarskim, dziewczynkę już bym średnio w takim widziała a mnie takie rozmyślania i układanie wszystkiego w głowie dają dużo radości, więc nie wyobrażam sobie nie znać płci :D

    w 8 miesiącu to już nie poronienie tylko przedwczesny poród.. sama nie wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, niedawno czytałam, że dziewczynie w 8 miesiącu u dziecka przestało bić serduszko i w głowie mi się to nie mieści. Rozumiem okręcenie się pępowiną itp..

    ja mam jutro drugą wizytę i strasznie się boję czy wszystko będzie ok. Tak bardzo boję się o to serduszko, tym bardziej, ze kończę 9 tydzień a w dalszym ciągu nie odczuwam żadnych objawów poza wrażliwymi piersiami. Mdłości mam baaardzo rzadko i bardzo delikatne, wcale nie odbierają mi apetytu, jem jak smok, ledwo skończę jeść śniadanie a już planuję obiad, dramat.. od 5tc do 9tc przytyłam 1,5 kg o_O Najgorsze, że ciągnie mnie do samych niezdrowych rzeczy, frytki to już tradycja.. od tygodnia odrzuca mnie od mięsa ale poza tym nie wybrzydzam ;)

    zaplanowaliśmy, że jeśli jutro po wizycie będzie wszystko dobrze to powiemy rodzicom o ciąży. Mój mąż podczas urlopu miał urodziny i teraz rodzina chciałaby usiąść przy kawie i złożyć życzenia, więc umówiliśmy się na środę bo pewnie byłyby pytania czemu w święto męża się nie napiję a poza tym będą wszyscy obecni - to dobra okazja :) na weekend jedziemy do mnie mam wesele u koleżanki i wtedy powiemy u mnie.

    Ostatnio babcia nam doniosła, ze u nich na polu zleciało się 15 bocianów i to musi wróżyć ciążę, tylko oni podejrzewają swoją córkę ;D

    Ostatnio śniło mi się, ze miałam małą piękna córeczkę i spacerowałam z nią w wózku :) Ciekawe czy to jakiś sen proroczy? :D na płeć jeszcze poczekam ;)

    Fajnie, że się tu przeniosłyście :) Ja się tu od dawna udzielam ale na fioletowej stronce - BellyBestFriend, na którą mam nadzieję i Wy niedługo dołączycie! :*

    Najbliższa wizyta 15.03
    34bwvfxmgztsg1gb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się i ja :) na forum kafeteria miałam onaa124, a teraz mam taki nick :) w końcu się udało założyć tu konto, ale przez komórkę :)

  • Bella1412 Przyjaciółka
    Postów: 116 111

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie w temacie szyjki macicy, czy któraś z Was dziewczyny wie jak ona powinna wyglądać jeżeli się udało... ja dzisiaj jestem w 24 dc, robiłam testy owu i pięknie wyszły w tym miesiącu, staram się nie nastawiać ale jakoś nie mogę przestać myśleć:(

    Syn ur. 2011 r.
    8p3oebkmqwdbvisw.png
  • nana266 Autorytet
    Postów: 3983 1873

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowy_Kordonek na pewno wszystko będzie w porządku, nie martw się :)
    Bella oczywiście,że możesz się przytulić :)

    16uddqk3bigdykdd.png
    dfc0d6f899.png
    39f8xzdv1w5k9uju.png
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 18:27

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    . ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 18:27

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 12:59

    uwo93e3kugumthmw.png
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 18:28

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 18:28

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • ania122 Przyjaciółka
    Postów: 250 36

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzastina89 wrote:
    Cześć dziewczyny mogę dołączyć? Staram się z narzeczonym o dziecko. W czerwcu poroniłam w 7 tygodniu. Od lipca działamy znowu i narazie ni wychodzi. Dzisiaj mam pierwszy dzień cyklu i zakupiłam termometr, żeby mierzyć tempereaturę. Nigdy nei przypuszczałam, że będę musiała się "starać" o dziecko...

    Witaj! Też jestem "nowa" :) Przykro mi w związku z Twoją stratą :( Ale nie poddawaj się! Prawdopodobnie żadna z Nas nie przypuszczała że akurat Jej się skomplikuje, ale musimy być silne! Powodzenia kochana <3

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Ania zawsze masz taka późną owulacje? Nie przejmuj sie ta temperatura, do @ jeszcze troche czasu zostało wszystko moze sie zdarzyć :D trzymam kciuki!

    Forum na Kafe znowu sie zawiesiło... Dziewczyny pamiętacie moze, w którym dc należy wykonać badanie na poziom TSH? Ma to znaczenie czy jak pójdę jutro w 20dc to bedzie ok?
    Kuchcinka, moja endokrynolog mówi, że bez znaczenia.
    ja mam niedoczynność, leczę się od dwóch lat. Wykryto ją przed ciążą, właśnie w trakcie badań przygotowujących do zajścia. Boże, teraz tak myślę, że gdybym tego nie sprawdziła, to mojego synka nie byłoby z nami... Ale na szczęście :)

    Poczytałam o prolaktynie, wydaje mi się, że nie mam z nią problemów. Nie mam mleka (już :)), ani problemów z miesiączką, jest jak w zegarków.

    No nic, działamy z mężem :) za tydzień owulka i fajnie byłoby trafić w córeczkę, zawsze to inny charakter macierzyństwa. Ale jak będzie drugi synio to też super. :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline na toksoplazmozę robisz 2 badania toksoplazmoza IgG oraz toksoplazmoza IgM. Ja robiłam na początku lata tak na wszelki wypadek. Na szczęście oba badania ujemne:) natomiast toksoplazmoza bardzo trudno sie zarazić. Musiałabyś nie myć owoców, warzyw jeść surowe mięso. Albo mając kota (który jakimś cudem to złapał) i po sprzątaniu kuwety nie umyć rak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2016, 00:36

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ