X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 26 marca 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha no i przede wszystkim MyE gratulacje!!!! Lepszego powrotu mieć nie mogłaś :) mega się cieszę i życzę Ci spokojnej i nudnej ciąży :)

    MyE lubi tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Viola999 Autorytet
    Postów: 3152 2673

    Wysłany: 26 marca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MYE Ty wariatko...Gratuulujemy!!!

    MyE lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem na chwileczkę więc tak na szybko napiszę wam o objawach. ;)
    Zacznę od tego, że test wyszedł mi już 9 dpo (wszystko dokładnie monitorowane) więc ekspres :P

    2dpo - dość nieprzyjemne... Dostałam strasznego rozwolnienia co nigdy mi się nie zdaża i od tamtej pory wszytsko się zaczęło. Od tego dnia również wzrosło u mnie zapotrzebowanie na magnez. Zaczęłam w nocy zgrzytać zębami a w ciągu dnia oko mi "latało".
    3dpo - Delkikatne bóle miesiączkowe co jakiś czas (zostało do teraz) i naprawdę delikatny ból piersi po ich zewnętrznej stronie (bolały tylko przy dotyku).
    4dpo - Senność, ale taka dziwna. Miałam wrażenie, że organizm pozamieniał noc z dniem. W dzień spałabym na siedząco a wieczorem balowała do rana. (zostało do dnia dzisiejszego)
    5 dpo - Wzmożone wydzielanie śluzu. Sporo go jest. Jest ślizgi (ale nie rozciągliwy, ani też lepki), przezroczysty, miejscami kremowy.
    7 dpo - Okropne jednodniowe mdłości i coś dzięki czemu już bylismy pewni, że się udało. Z córką byłyśmy w ogrodzie a mąż poszedł do sklepu po świeży chleb. Jak tylko do mnie podszedł to myślałam, że go zabije. Z trzech metrów wyczułam zapach mąki (mąki kuźwa, nie chleba) był to najgorszy zapach jaki kiedykolwiek czułam. Skręcało mnie w środku a ręce natychmiast zrobiły się suche tak bardzo, że musiałam w trybie natychmiastowym włożyć je pod wodę i nakremować (identycznie było w pierwszej ciąży). Zapach mąki jest dla mnie nie do zniesienia.

    Prócz tego nieskazitelna cera co zauważyła od razu moja mama i niewiedząc, że się staramy kazała mi robić test, bo stwierdziła, że tak piękna to kobieta jest tylko w ciąży. :D Ahh nawet nie wiecie jak bardzo wtedy urosłam :D

    9dpo ból piersi nie do wytrzymania, nadal tylko po zewnętrznej stronie i swędzące sutki. Stanika nawet nie zakładam chyba, że już muszę, bo bym oszalała.

    No i póki co to wszystko :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2017, 10:40

    Ink@, Wojcinka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula kochanie! <3 Najlepszego ! :D

    Paula24 lubi tę wiadomość

  • Paula24 Autorytet
    Postów: 5250 6082

    Wysłany: 26 marca 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam ;)
    MyE super powrót!
    Zdrówka dla was :)
    Myślalam o Tobie wczoraj :)

    MyE lubi tę wiadomość

    age.png
    28.06.2022 FET 4BA 🙏 Accofil, encorton, neoparin, embrioglue
    👶4dpt ⏸️ beta 11.50mlU
    prog. 28.39ng
    👶6dpt 45.19mlU prog. 30.61ng
    👶7dpt 80.08 mlU
    👶8dpt 128.67mlU
    👶10dpt 424.01mlU prog. 24.42 ng
    👶13dpt 2550mlU prog.31.41ng
    👶15dpt 7519mlU prog.43.67ng
    👶17dpt 15864mlU GS 1.03cm
    👶20dpt GS 1.5cm + pęcherzyk żółtkowy
    👶22dpt GS 1.91cm,YS 0.37cm,CRL 0.22cm
    Mamy ❤️
    👶24dpt CRL 0.33cm FHR 120bpm
    👶7w1d CRL 1.21cm FHR 144 bpm
    👶8w4d CRL 2.02cm FHR 163 bpm
    👶9w0d CRL 2.35cm FHR 173 bpm
    👶11w1d CRL 4.76cm FHR 173 bpm
    👶 12w0d prenatalne + pappa- ok
    👶16+4 158g szczęścia
    👶20+0 połówkowe 347g szczęścia FHR150
    👶29+0 prenatalne 1280g
    👶33+4 2076g
    👶37+4 3000g
    👶38+4 3230g
    CC 39+1 3760g 57cm ❤️
    ❄️4BB
    Syn 11.09.2012 ❤️
    Syn 10.03.2023 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyE wrote:
    Jestem na chwileczkę więc tak na szybko napiszę wam o objawach. ;)
    Zacznę od tego, że test wyszedł mi już 9 dpo (wszystko dokładnie monitorowane) więc ekspres :P

    2dpo - dość nieprzyjemne... Dostałam strasznego rozwolnienia co nigdy mi się nie zdaża i od tamtej pory wszytsko się zaczęło. Od tego dnia również wzrosło u mnie zapotrzebowanie na magnez. Zaczęłam w nocy zgrzytać zębami a w ciągu dnia oko mi "latało".
    3dpo - Delkikatne bóle miesiączkowe co jakiś czas (zostało do teraz) i naprawdę delikatny ból piersi po ich zewnętrznej stronie (bolały tylko przy dotyku).
    4dpo - Senność, ale taka dziwna. Miałam wrażenie, że organizm pozamieniał noc z dniem. W dzień spałabym na siedząco a wieczorem balowała do rana. (zostało do dnia dzisiejszego)
    5 dpo - Wzmożone wydzielanie śluzu. Sporo go jest. Jest ślizgi (ale nie rozciągliwy, ani też lepki), przezroczysty, miejscami kremowy.
    7 dpo - Okropne jednodniowe mdłości i coś dzięki czemu już bylismy pewni, że się udało. Z córką byłyśmy w ogrodzie a mąż poszedł do sklepu po świeży chleb. Jak tylko do mnie podszedł to myślałam, że go zabije. Z trzech metrów wyczułam zapach mąki (mąki kuźwa, nie chleba) był to najgorszy zapach jaki kiedykolwiek czułam. Skręcało mnie w środku a ręce natychmiast zrobiły się suche tak bardzo, że musiałam w trybie natychmiastowym włożyć je pod wodę i nakremować (identycznie było w pierwszej ciąży). Zapach mąki jest dla mnie nie do zniesienia.

    Prócz tego nieskazitelna cera co zauważyła od razu moja mama i niewiedząc, że się staramy kazała mi robić test, bo stwierdziła, że tak piękna to kobieta jest tylko w ciąży. :D Ahh nawet nie wiecie jak bardzo wtedy urosłam :D

    9dpo ból piersi nie do wytrzymania, nadal tylko po zewnętrznej stronie i swędzące sutki. Stanika nawet nie zakładam chyba, że już muszę, bo bym oszalała.

    No i póki co to wszystko :P
    Bardzo szczegółowe objawy i życzę Ci jak najlepiej i spokojnej ciąży ahhh bliźniaki moje marzenie cieszę się że się udało :-) wspaniale :-) teraz tylko się cieszyć a kiedy idziesz na bete?

    MyE lubi tę wiadomość

  • Lili91 Autorytet
    Postów: 497 724

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyE wooooow! Ale powrót trzasnęłas :D a wlasnie o Tobie myslalam w piątek ze juz Cie długo nie ma wiec pewnie wrócisz juz z super wiadomością :D ogromne gratulacje kochana! :* bardzo sie ciesze :) a kiedy wizyta? Ciekawe czy rzeczywiscie bedą nasze pierwsze forumowe bliźniaki <3 dużo zdrówka kochana.

    MyE lubi tę wiadomość

    Aniołek 29.12.16

    hchy3e3ka4wry07j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja już po dwóch betach i wszystko ładnie rośnie ;)

    Dziękuję wam bardzo za miłe słowa. Na wizytę dopiero będę się umawiać jutro, bo bez sensu iść za wcześnie skoro beta rośnie i nic złego się nie dzieje. ;)
    Dziś to mój 13 dpo w sumie dopiero. Owu była dziwnie wcześnie w tym miesiącu, bo już w 11dc.

    Przyrost bety znów powtórze we wtorek i środę/czwartek, żeby być pewną, że wszytsko na 100% jest ok.
    Zalecenia oczywiście jak w poprzedniej ciązy czyli ciąża leżąca. Ciekawa jestem jak tu chwilę poleżeć przy trzy i pół latce...
    Ahh miałam wam pisać. Wy wiecie, że mój pies nie daje mi spokoju od kilku dni? Chodzi za mną krok w krok. Wącha mnie, liże i piszczy. Kładzie się na mnie i nie da nikomu podejść do mnie. No istna masakra.

    Ink@ lubi tę wiadomość

  • Charlutek Autorytet
    Postów: 440 284

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    Hej,przepraszam ze mnie nie ma ostatnio, wyjechalismy z mężem.
    Dziś mój 10dpo (prawdopodobnie), od wczoraj boli mnie pęcherz, tzn. czuje dyskomfort, bol, przy oddawaniu moczu. Czy to normalne? Od paru lat tego nie miałam.. :/
    wiem, ze to zaden objaw, ale u mnie w szczesliwym cyklu zaczelo sie od zapalenia pecherza, ktore po 3 dniach samoistnie przeszlo, a raczej przerodziło sie w częstomocz

    Bluebell1984, sheerah24 lubią tę wiadomość

    7 cs - 1.03 dwie kreseczki (juupi)
    30.10.2017 - Levi <3
    atdc9vvjd3din0tt.png
    https://www.helloforest.pl
  • Natka2 Autorytet
    Postów: 7406 4963

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 17:13

    MyE lubi tę wiadomość

    👦 2012r.👼 8tc 2016r.👦 2017r.
    12cs
    23.11.2022 ⏸
    23.11. 15dpo Beta: 198.8 progesteron: 21,51
    25.11. 17dpo Beta: 522 (163,6%) ❤️
    30.11. 5+1 Pęcherzyk w macicy
    14.12. 7+1 Pęcherzyk z zarodkiem 💕 ciąża młodsza o tydzień.
    21.12. USG ciąża 5 tydzień? 🤦🏼‍♀️
    22.12. USG prywatne
    Koniec.
  • Charlutek Autorytet
    Postów: 440 284

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyE wrote:
    Kochane ja już po dwóch betach i wszystko ładnie rośnie ;)

    Dziękuję wam bardzo za miłe słowa. Na wizytę dopiero będę się umawiać jutro, bo bez sensu iść za wcześnie skoro beta rośnie i nic złego się nie dzieje. ;)
    Dziś to mój 13 dpo w sumie dopiero. Owu była dziwnie wcześnie w tym miesiącu, bo już w 11dc.

    Przyrost bety znów powtórze we wtorek i środę/czwartek, żeby być pewną, że wszytsko na 100% jest ok.
    Zalecenia oczywiście jak w poprzedniej ciązy czyli ciąża leżąca. Ciekawa jestem jak tu chwilę poleżeć przy trzy i pół latce...
    Ahh miałam wam pisać. Wy wiecie, że mój pies nie daje mi spokoju od kilku dni? Chodzi za mną krok w krok. Wącha mnie, liże i piszczy. Kładzie się na mnie i nie da nikomu podejść do mnie. No istna masakra.
    Gratulacje MyE! slyszalam,o tym, ze psy wuczywaja ciaze. tez mojego bacznie obserwowalam po owulacji haha. ale moj to zawsze byl przylepa i nic noe wyczytalam z jego zachowania:)

    MyE lubi tę wiadomość

    7 cs - 1.03 dwie kreseczki (juupi)
    30.10.2017 - Levi <3
    atdc9vvjd3din0tt.png
    https://www.helloforest.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Charlutek no zobaczymy, zobaczymy co nam na usg wyjdzie :D Wszytskie trzy pęcherzyki ładnie pękły 11dc więc jest szansa nawet na trojaczki :D Wtedy to już na pewno miałabym dość dzieci do końca życia ;)

    olciaa lubi tę wiadomość

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyE wrote:
    Kochane ja już po dwóch betach i wszystko ładnie rośnie ;)

    Dziękuję wam bardzo za miłe słowa. Na wizytę dopiero będę się umawiać jutro, bo bez sensu iść za wcześnie skoro beta rośnie i nic złego się nie dzieje. ;)
    Dziś to mój 13 dpo w sumie dopiero. Owu była dziwnie wcześnie w tym miesiącu, bo już w 11dc.

    Przyrost bety znów powtórze we wtorek i środę/czwartek, żeby być pewną, że wszytsko na 100% jest ok.
    Zalecenia oczywiście jak w poprzedniej ciązy czyli ciąża leżąca. Ciekawa jestem jak tu chwilę poleżeć przy trzy i pół latce...
    Ahh miałam wam pisać. Wy wiecie, że mój pies nie daje mi spokoju od kilku dni? Chodzi za mną krok w krok. Wącha mnie, liże i piszczy. Kładzie się na mnie i nie da nikomu podejść do mnie. No istna masakra.
    Pies tak się zachowuje bo on wie ze jesteś w ciazy i bardzo się Tobą opiekuje.

    MyE lubi tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostałam zmotywowana i zrobiłam ciasto. Zamiast ciacha, wczoraj kupiłam mikser :) nie wiem jak wyszło, może za raz spróbuje :) wybrałam ciasto bez pieczenia "lion" i pierwszy lepszy przepis z internetu :)

    Natomiast jeśli o owulacje to nie było skoku. Temperatura drgnęła o 1 tylko kreskę do góry. Śluz płodny zanika, staje się lepki. Wczoraj ok 23 czułam takie ćmienia jak na miesiączkę po lewej stronie i byłam pewna ze zaskoczy. Jestem ciekawa co przyniesie jutro. Ranek da mi pełen obraz sytuacji. Pocieszają mnie słowa Kate która zawsze pisała ze owu może być zarówno 2 dni przed skokiem temperatury jak i 2 dni po skoku. Mam nadzieje ze nic nie pokręciłam :) bo nie wiem czy przez taki prawie lepki śluz z bardzo mała ilością rozciagliwego, plemniki są w stanie się przedrzeć?!

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Gosia31 Koleżanka
    Postów: 34 3

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki według mnie dziś powinna być @ według ovu za 2dni wczoraj spadek dziś wzrost spojrzcie proszę co myslicie Boże żeby się udalo. Ale brzuch bardzo boli jak na @

    Gosia31
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:

    Natomiast jeśli o owulacje to nie było skoku. Temperatura drgnęła o 1 tylko kreskę do góry. Śluz płodny zanika, staje się lepki. Wczoraj ok 23 czułam takie ćmienia jak na miesiączkę po lewej stronie i byłam pewna ze zaskoczy. Jestem ciekawa co przyniesie jutro. Ranek da mi pełen obraz sytuacji. Pocieszają mnie słowa Kate która zawsze pisała ze owu może być zarówno 2 dni przed skokiem temperatury jak i 2 dni po skoku. Mam nadzieje ze nic nie pokręciłam :) bo nie wiem czy przez taki prawie lepki śluz z bardzo mała ilością rozciagliwego, plemniki są w stanie się przedrzeć?!

    Nie mam pojęcia jak z temperaturą, bo w tym cyklu nie mierzyłam ze względu na monitoring, ale wiem że u mnie np w dniu w którym rzekomo pękły u mnie pęcherzyki wydawało mi się, że nie miałam już w ogóle śluzu płodnego. Być może był przy samej szyjce - nie sprawdzałam. Ale przy wejścu do pochwy śluz był już lepki. Zmienił się dopiero 5dpo.

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 26 marca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 12:51

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 26 marca 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. MyE możesz zerknąć do tabelek na pierwszej stornie ♥️
    Znasz już przybliżony termin porodu? Np z jakiegoś kalkulatora internetowego?

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    MyE slonce! Ale się cieszę!!! Takie wieści z rana :D czekam na piękny suwaczek u Ciebie ♥️ Daj znać kiedy będziesz miała wizytę u lekarza i trzymam kciuki conajmniej za bliźniaki :D a jak Ci beta przyrasta? Bo po becie jakprzyrost jest duży to tez można wnioskować czy jest ciąża mnoga czy nie :)

    A powiedz brałaś jakieś leki ze miałas aż 3 pecherzyki czy bez stymulacji aż tyle Ci urosło? :)

    Olciaa mam nadzieje ze No już jutro temp odbije. Jesteś umówiona jeszcze na monitoring?


    Kotku ja tylko luteine brałam nic więcej.
    Lekarz widząc wyniki nasienia męża i moje pęcherzyki powiedział nam, że on nas nie chce leczyć. Że oboje jesteśmy bardzo płodni i wcale by się nie zdziwił gdyby co drugi cykl kończył się powodzeniem gdyby nie moje "przetrenowanie".
    Aż ja głupia...
    Beta wydaje mi się, że rośnie normalnie. Jak będę w domu to wam podeśle dokłade przyrosty :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka termin na 8 grudnia ;)
    Może wyjdzie maluch wcześniej jak przy pierwszej ciąży i zrobi tacie prezent na urodziny (25 listopada) :D
    Młoda urodziła się 3 tygodnie przed terminem, akurat w naszą rocznice :D

    Ink@, caroline29 lubią tę wiadomość

‹‹ 2214 2215 2216 2217 2218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ