Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Sylwia91 Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 17:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gizmo wrote:
    Miejmy nadzieję, że w dzisiejszych czasach zanim się człowiek dostanie do lekarza to minie trochę czasu i tak czy siak to Ci wyjdzie te 12 tyg lub więcej :)

Gizmo jakim cudem? Skoro teraz jestem w 4 tyg. ciąży to ostatniego marca będę w 10 tyg. według kalendarza BBF.
    Wizyta u lekarza niestety nic nie zmieni, bo jak pójdę na wizytę po ostatnim marca to już nie będę zatrudniona.. :(

qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • o.n.a. Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 17:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    tak to sa takie zwykle tabletki. Jest tylko jedna ich wersja. Znalazlam artykul jakiejs farmaceutki, ktora byla na sympozjum lekarza z kliniki i on tez twierdzi ze sluzowka wchlania ten lek tak samo jak bys lykala. Omijasz tylko zoladek, watrabe a wiadomo, ze to szkodzi bo hormony. No i zero skutkow ubocznych. Ja miala tylko lekko zaczerwieniona rzuchwe i swedzialo przez kilka dni, ale tylko utwierdzilo mnie w przekonaniu ze leki dzialaja. Pamietam to jak ginka dawno temu mi mowila jak leczylam tradzik. Teraz moja prolaktyna to 15 z groszami, ale bromka dalej biore pol tabletki. Zle bym nie doardzala, gdybym tylko slyszala o tej metodzie, ale jestem przykladem ze dziala:)
    Jak mi go da, to na pewno zapytam ;)
    Na razie muszę czekać do 1.03...

Dziwi mnie tylko jedno. Czytam o tej prolaktynie i piszą, ze wysoki poziom wiąże die z brakiem owi. A ja owi miałam i z tego wynika, ze do zapłodnienia tez doszło. Lekarz określił to "odrzuceniem".
    Więc nie wiem, czy to 34 to jeszcze nie tak dużo i owu normalnie jest, czy ja mam jakis "inny rodzaj" ..
    Teraz die zastanawiam, czy jakbym przyszła do niego kilka dni wcześniej, to moze by było ok i bym była w ciąży już.. :/

...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

• Sylwia91 Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 17:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaduaaa pytanie czy ja im udowodnię że jestem wtedy w 12 tyg? :( to mnie martwi.. ale może się jakoś ułoży, nie mogę się stresować :)

• Lago Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 17:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Nie jest tak łatwo, bo pracuję w szkole i jest to szkoła samorządowa więc nie zatrudnia mnie dyrektor tylko wójt gminy :/ wątpię, że się z gościem dogadam, a dyrektorka musi mieć jego zgodę na przedłużenie umowy, więc nie wchodzi to w grę niestety... Muszę ich postawić w sytuacji, w której będą musieli mi przedłużyć umowę ehh czemu ja zawsze muszę wszystko mieć na jakiejś granicy, nigdy nic jasno i klarownie tylko pod górkę...

fakt, z prywatnym przedsiebiorca latwiej sie dogadac. To chyba najlepiej ugadac sie z ginkiem, zeby 2 tygodnie dodal. Skoro to panstwowa instytucja nie sadze, zeby im sie chcialo drazyc i podwazac zaswiadczenie gina. To za duzo papierow dla nich, sady pracy i takie tam. Albo jak Gizmo radzi troche przeciagnij wizyte, wtedy bedzie 100% pewnosci:)

• Gizmo Autorytet

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Nie jest tak łatwo, bo pracuję w szkole i jest to szkoła samorządowa więc nie zatrudnia mnie dyrektor tylko wójt gminy :/ wątpię, że się z gościem dogadam, a dyrektorka musi mieć jego zgodę na przedłużenie umowy, więc nie wchodzi to w grę niestety... Muszę ich postawić w sytuacji, w której będą musieli mi przedłużyć umowę ehh czemu ja zawsze muszę wszystko mieć na jakiejś granicy, nigdy nic jasno i klarownie tylko pod górkę...
    Więc jeśli Ci zależy na przedłużeniu umowy a nie na zwolnieniu lekarskim to nie chodź narazie do żadnego lekarza żeby papierów sobie nie zabrudzić i czekaj cierpliwie ąz dotrwasz do 12-13 tyg. Wtedy wizyta u gina potwierdzająca ciąże i legalnie wtedy dopracodawcy:) Bez kombinowania i sumienie czyste będziesz mieć

Lago lubi tę wiadomość

bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • o.n.a. Autorytet

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Gaduaaa pytanie czy ja im udowodnię że jestem wtedy w 12 tyg? :( to mnie martwi.. ale może się jakoś ułoży, nie mogę się stresować :)
    Pamiętaj, że ciąża czasem trwa dłużej. Bywa tak, że dzieciątko się nie spieszy.... To jest jedna z opcji, ale niestety niepewna :)

...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

• Gaduaaa Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    no możesz udowodnić ;) masz wyniki bety z dzisiejszą datą.. pójdziesz do gin też będziesz miała dowód
    jak to moja teściowa mawia... PRZYJDZIE DZIEŃ PRZYJDZIE RADA :) na pewno wybrniesz z tej sytuacji pozytywnie

Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • Anula1986 Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kobitki za miłe przywitanie :)

Sylwia91 lubi tę wiadomość

xnw4lhb8dt2ans8c.png
  • Sylwia91 Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki w 12 tygodniu będę już 10. kwietnia czyli będę już bez pracy dlatego czekanie z wizytą nie ma sensu. Wszystko w dobrej wierze mojego gin żeby dodał 2 tyg czyli że nie jestem teraz w 4 tylko w 6, wtedy ostatniego marca będę już w 12 i nie będą mogli się ze mną pożegnać :)

• Gizmo Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Gizmo jakim cudem? Skoro teraz jestem w 4 tyg. ciąży to ostatniego marca będę w 10 tyg. według kalendarza BBF.
    Wizyta u lekarza niestety nic nie zmieni, bo jak pójdę na wizytę po ostatnim marca to już nie będę zatrudniona.. :(
    JA już głupia jestem ...
    Czemu masz nie być zatrudniona od 1kwietnia? Nie będą nic wiedzieć o ciąży i przedłużą Ci umowę. Tak? Czy koniecznie musi być spełniony warunek, że masz być 12 tyg w ciązy żeby umowę przedłużyli? Zamotałam się już :(

• Gizmo Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Dziewczynki w 12 tygodniu będę już 10. kwietnia czyli będę już bez pracy dlatego czekanie z wizytą nie ma sensu. Wszystko w dobrej wierze mojego gin żeby dodał 2 tyg czyli że nie jestem teraz w 4 tylko w 6, wtedy ostatniego marca będę już w 12 i nie będą mogli się ze mną pożegnać :)
    Załapałam :D

• Sylwia91 Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi być spełniony ten warunek :( Bo sami nawet jakby nie wiedzieli o ciąży nie przedłużą mi umowy :( wiem, bo nawet nie dało rady żeby mi dali do połowy kwietnia, nie dostali tyle kasy od gminy, a musieli mnie zatrudnić po stażu na co najmniej miesiąc, a że od połowy miesiąca to na 1,5

• Gizmo Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Musi być spełniony ten warunek :( Bo sami nawet jakby nie wiedzieli o ciąży nie przedłużą mi umowy :( wiem, bo nawet nie dało rady żeby mi dali do połowy kwietnia, nie dostali tyle kasy od gminy, a musieli mnie zatrudnić po stażu na co najmniej miesiąc, a że od połowy miesiąca to na 1,5
    Za moich czasów gin zawsze pisał wiek ciąży +/- 2tyg. Więc Tobie na koniec marca może też napisze 10+/- 2tyg. Tylko czy to coś da.....?? Hmmm

• Sylwia91 Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę, że musi być jasno napisane że np. termin porodu wypada na 10 października, a nie na 30 wtedy mam + 20 dni czyli +ponad 2 tyg, lub po prostu wiek ciąży teraz 6 tyg wtedy sami sobie policzą, że będzie już 12... Zobaczymy, będę Was informować, oby się udało, bo jednak posadka w państwowej szkole to dobra rzecz...

Gizmo lubi tę wiadomość

• Lago Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia tylko zanim podejmiesz jakas decyzje, poradz sie kogos kto w tym siedzi. Znam kilka przypadkow,ze przez zwykla nieuwage dziewczynom np. przepadl zasilek macierzynski jak jeszcze poprzednie przepisy obowiazywaly. Moze masz jakas znajoma ksiegowa?

Gizmo lubi tę wiadomość

• Sylwia91 Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago nie mam kogo :(

Wiem że teraz nawet na bezrobociu jest zasiłek od państwa w postaci 1000 zł miesięcznie przez rok po urodzeniu.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 18:23

• Lago Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:

Wiem że teraz nawet na bezrobociu jest zasiłek od państwa w postaci 1000 zł miesięcznie przez rok po urodzeniu.

tak jest teraz, a jak masz umowe o prace to dostajesz tyle co pensja plus mozesz cala ciaze na zwolnieniu przesiedziec i zus ci placi zasilek. Kurde a moze jakas porada u zwyklej ksiegowej? Kiedys to 50 zeta kosztowalo. Chodzi o to, ze jak wymusisz na nich umowe o prace w oparciu o przepisy chroniace kobiety w ciazy, to finansowo lepiej wyjdziez niz ten 1000 dla bezrobotnych, a nie oszukujmy sie mlodej mamie kazda stowka sie przyda

• Gizmo Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:

A becikowe stracisz jeśli na zaświadczeniu będzie więcej niż 10 tyg chyba. I tak źle i tak nie dobrze ehh

• Lago Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Dziwi mnie tylko jedno. Czytam o tej prolaktynie i piszą, ze wysoki poziom wiąże die z brakiem owi. A ja owi miałam i z tego wynika, ze do zapłodnienia tez doszło. Lekarz określił to "odrzuceniem".
    Więc nie wiem, czy to 34 to jeszcze nie tak dużo i owu normalnie jest, czy ja mam jakis "inny rodzaj" ..
    Teraz die zastanawiam, czy jakbym przyszła do niego kilka dni wcześniej, to moze by było ok i bym była w ciąży już.. :/

ja mialam wysoka prolaktyne ale miesiaczki super regularne i owuacje tez. Prolaktyna nie zawsze ja blokuje, ale utrudnia zagniezdzanie chyba? W kazdym badz razie mozesz miec owulacje, ale ciazy przez prolaktyne moze nie byc

• eveli_na Autorytet

Wysłany: 18 lutego 2016, 18:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helol.

Pierwsze wizyta musi być do 10tego tygodnia inaczej nie wyplaca potem becikowego z tego co mi wiadomo. Wiec jak wpisze 12tydz pierwsza wizyta to szansa na becikowe przepada. A jak z kosiniakowym jest to nie wiem, warto przeczytać.

L.07', N.10', B.12', G.16' <3
    Kz9n.png
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego