X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu stracę becikowe? tzn. że jak urodzę będąc jeszcze zatrudniona to nie dostanę nic? Ja lepiej na pewno wyjdę na umowie przez całą ciążę, bo będę mieć płacone 100% nawet na zwolnieniu...
    Ale wydaje mi się, że ten urlop macierzynski od panstwa jest nie tylko dla bezrobotnych, a nawet jak, to umowę mi przedłużą do dnia porodu także potem będę bezrobotna

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • eveli_na Autorytet
    Postów: 1663 893

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gratulacje serdeczne! Niech fasolka rośnie zdrowo :)

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    L.07', N.10', B.12', G.16' <3
    Kz9n.png
  • eveli_na Autorytet
    Postów: 1663 893

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia musisz miec odnotowana wizytę przed 10tyg. Ciąży inaczej nie dostaniesz potem becikowego. Poczytaj sobie przepisy.

    L.07', N.10', B.12', G.16' <3
    Kz9n.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha już rozumiem! Tzn. ja pójdę do lekarza wcześniej, np. za 2 tyg, wtedy jeżeli doda mi te 2 tygodnie o które poproszę to będzie 8.

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki uciekam już! Dzięki za wszystkie porady i gratulacje! Do jutra! :*

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile to becikowe teraz jest? Wydaje mi sie ze bardziej oplaca sie to stracic a zyskac przedluzenie umowy. Finansowo oczywiscie:) Troche sledzilam zmiany w ustawie zasilkowej i kosiniakowe dostaje kazda bezrobotna studentka kobieta na wlasnej dzialalnosci prawie ze porowno, tzn nie mniej niz tysiaka:)A jak masz umowe o prace to jesli mozesz to bierzesz zwolnienie na cala ciaze i co miesiac dostajesz wyplate plus rok macierzynskiego. Z tych calych zasilkow najlepiej maja kobiety na etacie

  • Gizmo Autorytet
    Postów: 4375 3542

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Czemu stracę becikowe? tzn. że jak urodzę będąc jeszcze zatrudniona to nie dostanę nic? Ja lepiej na pewno wyjdę na umowie przez całą ciążę, bo będę mieć płacone 100% nawet na zwolnieniu...
    Ale wydaje mi się, że ten urlop macierzynski od panstwa jest nie tylko dla bezrobotnych, a nawet jak, to umowę mi przedłużą do dnia porodu także potem będę bezrobotna
    Te niby macierzyńskie od państwa jest dla osób, które nie mają odprowadzonych składek do Zus czyli studentów czy bezrobotnych. Idź dziewczyno na zwolnienie lekarskie jeszcze przed końcem umowy, wtedy będziesz mieć zasiłek chorobowy do dnia porodu wypłacany z Zus. I jeśli na zaświadczeniu będzie do 10tyg to becikowe dostaniesz. A po porodzie póki dziecko roku nie skończy po tysiąc zasiłku od państwa

    bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny...
    Nie było mnie na forum ho ho a może jeszcze dłużej :)
    Poddaliśmy się na jakiś czas, ale decyzja podjęta-wracamy do gry :)
    Wspieram Was wszystkie :)

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • eveli_na Autorytet
    Postów: 1663 893

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia tylko ze potem w szpitalu możesz miec problem ze wszystkimi badaniami. Ciąża trwa 40 tygodni, plus twoje dwa to juz 42, czyli w 38 tygodniu będziesz miała niby 40 ten z karty, mogą chcieć przez to wczesniej wywoływać.poza tym w ciąży sa określone tygodnie na badania, i gdzie byś nie szla czy na usg czy ktg to karta ciąży jest najważniejsza. Tym samym usg które musi być wykonane w okolicy 12 tyg, tobie wypadnie w 10. Będą szukac przyczyn hipotrofii i na nic zdadzą sie twoje tłumaczenia. 2 tyg czy 20dni jak mówisz to szmat czas w okresie ciąży. ! Ciąża na usg nie będzie sie zgadzać z wiekiem ciążowym w karcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 18:45

    L.07', N.10', B.12', G.16' <3
    Kz9n.png
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gizmo wrote:
    A po porodzie póki dziecko roku nie skończy po tysiąc zasiłku od państwa


    no chyba, ze na umowie ma 2 tysie, to po porodzie cos kolo 1600 tez od panstwa:) Wszystko zalezy tak wlasciwie od tego na ile beda musieli przedluzyc umowe i ile miesiecznie zarabia.

  • eveli_na Autorytet
    Postów: 1663 893

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago 1000 bo nie bedzie miała juz umowy. Wtedy to chyba tylko koosiniakowe sie należy.

    L.07', N.10', B.12', G.16' <3
    Kz9n.png
  • Gizmo Autorytet
    Postów: 4375 3542

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    a ile to becikowe teraz jest? Wydaje mi sie ze bardziej oplaca sie to stracic a zyskac przedluzenie umowy. Finansowo oczywiscie:) Troche sledzilam zmiany w ustawie zasilkowej i kosiniakowe dostaje kazda bezrobotna studentka kobieta na wlasnej dzialalnosci prawie ze porowno, tzn nie mniej niz tysiaka:)A jak masz umowe o prace to jesli mozesz to bierzesz zwolnienie na cala ciaze i co miesiac dostajesz wyplate plus rok macierzynskiego. Z tych calych zasilkow najlepiej maja kobiety na etacie
    Jednorazowe becikowe tysiąc dla wszystkich, drugie becikowe z MOPS-u jeśli dochód nie przekroczy. Kosiniakowe tak jak wyżej pisałam. JAk Sylwia pójdzie na zwolnienie przed końcem umowy to i tak Zus płaci chorobowe do dnia porodu. Nie musi walczyć koniecznie o przedłużenie umowy.

    bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eveli_na wrote:
    Sylwia tylko ze potem w szpitalu możesz miec problem i ze wszystkimi badaniami. Cisza trwa 40 tygodni, plus twoje dwa to juz czyli w 38 tygodniu będziesz miała niby 40 ten z karty mogą chcieć przez to wczesniej wywoływać przez to. Poza tym w ciąży do określone tyognie na badania, i gdzie byś nie szla czy na usg czy ktg to karta ciąży jest najwazniejsza. Tym samym usg które musi być wykonane w okolicy 12 tyg, tobie wypadnie w 10. Będą szukac przyczyn hipotrofii i na nic zdadza sie twoje tłumaczenia. 2 tyg czy 20dni jak mówisz to szmat czas w okresie ciąży. ! Ciaza na usg nie bedzie sie zgadzać z wiekiem ciążowym w karcie.

    eveli_na mówimy tylko o zaświadczeniu dla pracodawcy, myślisz, że musi to wszystko być w karcie? :(

    Gizmo lubi tę wiadomość

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Gizmo Autorytet
    Postów: 4375 3542

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak pójdzie na zwykły macierzyński ten z zakładu pracy to nie ma kosiniakowego tysiąca. Dostanie część z zakładu i reszta z kosianiakowego żeby w sumie też tysiąc wyszedł

    bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • eveli_na Autorytet
    Postów: 1663 893

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia a tego to ja juz nie wiem czy lekarz wystawi Ci takie zaświadczenie dla pracodawcy, na podstawie czegos musi to napisać wiec myślałam ze ty ogólnie chcesz zeby ci inny termin porodu wstawił w dokumentacje.

    L.07', N.10', B.12', G.16' <3
    Kz9n.png
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gizmo dzieki za oswiecenie, ja myslalam ze becikowe nalezy sie tylko jesli nie przekracza sie jakiegos progu, nie wiedzialam ze jest dla wszystkich


    Sylwia to chyba najlepiej jak Gizmo radzi, zebys sobie pozniej nie zaszkodzila z pomylonymi terminami ciazy

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Kosiniakowe nie jest zamiast becikowego??

    Gizmo lubi tę wiadomość

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • eveli_na Autorytet
    Postów: 1663 893

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago becikowe jest dla wszystkich a to drugie dodatkowe jesli nie przekracza sie minimum moprowego czyli pewnie cos kolo 500-600zl na osobę w rodzinie.

    Gizmo, Lago lubią tę wiadomość

    L.07', N.10', B.12', G.16' <3
    Kz9n.png
  • eveli_na Autorytet
    Postów: 1663 893

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waldhauzer kosiniakowe jest dla bezrobotnych i studentek, które nie maja odporowadzanhch skladek do ZUS

    L.07', N.10', B.12', G.16' <3
    Kz9n.png
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelina wiesz gdzie jest hotel Wee Waif ??

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ