X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula1986 wrote:
    Witajcie Kochane,

    Pozwólcie, że i ja się dołączę do Was :)
    Dopiero co zaczynamy z partnerem starać się o Nasze pierwsze dziecko :)
    Nigdy wcześniej nie byłam w ciąży, więc można powiedzieć, że jestem zielona w tym temacie :) Dzisiaj mój partner w drodze do domu zakupi mi w aptece krople Hormeel SN, słyszałam i czytałam dużo pozytywnych opinii na ich temat. Mam nadzieję, że i Nam pomogą w staraniach się o dzidziusia :) Trzymam za wszystkich kciuki! Oby każdej z Nas się powiodło :)
    Witamy :)
    A na co te krople?
    Ja juz trochę wiem, ale o nich nie słyszałam.

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko nie wiem kto to ma oceniać bo jeśli mój lekarz to może się dogadam

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ależ dziś dzień ! tyle nowych koleżanek ! Witamy, witamy ! Anula

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula1986 wrote:
    Witajcie Kochane,

    Dzisiaj mój partner w drodze do domu zakupi mi w aptece krople Hormeel SN, słyszałam i czytałam dużo pozytywnych opinii na ich temat. Mam nadzieję, że i Nam pomogą w staraniach się o dzidziusia :) Trzymam za wszystkich kciuki! Oby każdej z Nas się powiodło :)



    a co to i na co?


    dziewczyny czy kilka dni po owu jajnik moze pikac? Tak tylko pytam, bo zawsze mi pikaja przed...

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula witamy na pokładzie ☺

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Gizmo Autorytet
    Postów: 4375 3542

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Ja czytalam ze nie ma znaczenia kiedy się powie tylko jaki będzie wiek ciąży w dniu rozwiązania umowy o pracę
    A nie oskarżą Cię o to że specjalnie zataiłaś wiadomość o ciąży, żeby skorzystać na umowie o pracę? Ja bym się bała

    bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    a co to i na co?


    dziewczyny czy kilka dni po owu jajnik moze pikac? Tak tylko pytam, bo zawsze mi pikaja przed...
    Wujek google Ci powie...

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    ja za 2 opakowania zaplacilam 6 zeta, a zamienniki cos kolo 100 kosztuja. Wiem, ze kazdy ma swoje racje, ale ja polecam sprobowac bromka dopochwowo na noc. Zero skutkow ubocznych a prolaktyne zbilam o polowe w 2 miechy. Wyjsciowa mialam 31 z ogonem czyli podobna do Twojej. Lekarz owszem pyta co wolisz i ostrzega przed bromkiem, bo jemu to rybka ile zaplacisz. Ja na prawde jestem mojemu wdzieczna za rade i teraz jak tylko moge to powtarzam dziewczynom, ze niekoniecznie trzeba doustnie przyjmowac.
    Ale takie normalne tabletki do łykania miałaś dopochwowo?
    Ja się obawiam, że on mi nie da wyboru, bo mało co mi tłumaczy zazwyczaj

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja noe muszę jeszcze wiedzieć a poza tym to mogłoby tak być jakbym liczyla na przedłużenie umowy i istniałoby ryzyko że nie dadzą jak się dowiedzą a ja wiem że nie dostanę tak czy siak. Dlatego mogę im spokojnie powiedzieć o ciąży jak będę miała zaświadczenie że będzie 12 tydz

    Gizmo lubi tę wiadomość

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Ale ja noe muszę jeszcze wiedzieć a poza tym to mogłoby tak być jakbym liczyla na przedłużenie umowy i istniałoby ryzyko że nie dadzą jak się dowiedzą a ja wiem że nie dostanę tak czy siak. Dlatego mogę im spokojnie powiedzieć o ciąży jak będę miała zaświadczenie że będzie 12 tydz

    Kochana ... Dokładnie

    Jak tam w dwupaku ??

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Anula1986 Autorytet
    Postów: 1692 914

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Witamy :)
    A na co te krople?
    Ja juz trochę wiem, ale o nich nie słyszałam.

    Kochana - Pozwolę sobie info na temat tych kropli skopiować z apteki online ;)

    "Opis
    Homeopatyczny produkt leczniczy ze wskazaniami leczniczymi.

    Skład
    100 g kropli zawiera:

    Substancje czynne: Conyza canadensis D3, Viburnum opulus D3, Sepia officinalis D6, Cyclamen purpurascens D4, Strychnos ignatii D6 aa 5 g, Calcium carbonicum Hahncmanni D8, Myristica fragrans D6 aa 10 g

    Substancje pomocnicze: woda oczyszczona, etanol
    Zawiera 35% (v/v) etanolu.

    Dawkowanie
    Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej należy stosować następujący schemat dawkowania:

    Dorosłe kobiety powyżej 18 roku życia: zwykle po 10 kropli 3 razy dziennie.
    Krople można zmieszać z niewielką ilością wody.

    Wskazania:
    Zaburzenia miesiączkowania (bolesne miesiączki, nieregularne cykle, obfite krwawienia), wspomagająco w leczeniu niepłodności kobiet; regulacja czynności układu hormonalnego.

    Produkt jest przeznaczony dla dorosłych kobiet".


    xnw4lhb8dt2ans8c.png
  • Ma_jka Koleżanka
    Postów: 69 17

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Dziewczynki mam pytanie z innej beczki. Czy któraś z Was orientuje się jak to jest z przedłużeniem umowy o pracę na czas określony w przypadku ciąży? Wiem że musi mieć minimum 12tyg. Moja wychodzi że będzie miala 10. Czy wystarczy zaświadczenie od lekarza który może doda mi 2 tyg żebym nie straciła pracy?
    Myślę że możesz wczesniej dać zwolnienie pracodawcy, jezeli będzie ok to Ci nie będzie robił problemu . A jak czujesz ze możesz mieć problemy to poproś lekarza żeby ci napisał 12 tydzień

    Alan 6 lat
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Ale takie normalne tabletki do łykania miałaś dopochwowo?
    Ja się obawiam, że on mi nie da wyboru, bo mało co mi tłumaczy zazwyczaj


    tak to sa takie zwykle tabletki. Jest tylko jedna ich wersja. Znalazlam artykul jakiejs farmaceutki, ktora byla na sympozjum lekarza z kliniki i on tez twierdzi ze sluzowka wchlania ten lek tak samo jak bys lykala. Omijasz tylko zoladek, watrabe a wiadomo, ze to szkodzi bo hormony. No i zero skutkow ubocznych. Ja miala tylko lekko zaczerwieniona rzuchwe i swedzialo przez kilka dni, ale tylko utwierdzilo mnie w przekonaniu ze leki dzialaja. Pamietam to jak ginka dawno temu mi mowila jak leczylam tradzik. Teraz moja prolaktyna to 15 z groszami, ale bromka dalej biore pol tabletki. Zle bym nie doardzala, gdybym tylko slyszala o tej metodzie, ale jestem przykladem ze dziala:)

    o.n.a. lubi tę wiadomość

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie w tym sęk że jak w dniu w którym wygasa mi umowa będę w 12tyg to będą musieli mi przedłużyć. Nie chcę iść na zwolnienie póki co

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Gizmo Autorytet
    Postów: 4375 3542

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Ale ja noe muszę jeszcze wiedzieć a poza tym to mogłoby tak być jakbym liczyla na przedłużenie umowy i istniałoby ryzyko że nie dadzą jak się dowiedzą a ja wiem że nie dostanę tak czy siak. Dlatego mogę im spokojnie powiedzieć o ciąży jak będę miała zaświadczenie że będzie 12 tydz
    No i git :)

    bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko boje się że ja załatwię sobie starsza ciążę a oni mnie skieruja do jakiegos swojego który się dopatrzy.. Jest to możliwe? To mnie martwi

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Wlasnie w tym sęk że jak w dniu w którym wygasa mi umowa będę w 12tyg to będą musieli mi przedłużyć. Nie chcę iść na zwolnienie póki co

    a nie da rady po prostu sie dogadac, zeby ci przedluzyli a Ty po miesiacu pojdziesz na zwolnienie? Pracodawca nie bedzie ponosil kosztow, bo Zus Cie przejmie, a Ty bedziesz pozniej miala wysoki zasilek?
    ZA pierwszy miesiac sama moglabys zus oplacic.....zalezy czy pracodawca elastyczny i zrozumie sutacje.W sumie to nic nie straca a tylko pomoga

  • Gizmo Autorytet
    Postów: 4375 3542

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Tylko boje się że ja załatwię sobie starsza ciążę a oni mnie skieruja do jakiegos swojego który się dopatrzy.. Jest to możliwe? To mnie martwi
    Miejmy nadzieję, że w dzisiejszych czasach zanim się człowiek dostanie do lekarza to minie trochę czasu i tak czy siak to Ci wyjdzie te 12 tyg lub więcej :)

    bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest tak łatwo, bo pracuję w szkole i jest to szkoła samorządowa więc nie zatrudnia mnie dyrektor tylko wójt gminy :/ wątpię, że się z gościem dogadam, a dyrektorka musi mieć jego zgodę na przedłużenie umowy, więc nie wchodzi to w grę niestety... Muszę ich postawić w sytuacji, w której będą musieli mi przedłużyć umowę ehh czemu ja zawsze muszę wszystko mieć na jakiejś granicy, nigdy nic jasno i klarownie tylko pod górkę...

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Nie jest tak łatwo, bo pracuję w szkole i jest to szkoła samorządowa więc nie zatrudnia mnie dyrektor tylko wójt gminy :/ wątpię, że się z gościem dogadam, a dyrektorka musi mieć jego zgodę na przedłużenie umowy, więc nie wchodzi to w grę niestety... Muszę ich postawić w sytuacji, w której będą musieli mi przedłużyć umowę ehh czemu ja zawsze muszę wszystko mieć na jakiejś granicy, nigdy nic jasno i klarownie tylko pod górkę...
    no to nic nie mów.. w razie co to powiesz że nie wiedziałaś że jesteś w ciąży i tyle.. nikt nic Ci nie udowodni

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ