Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaduaaa wrote:
    wiecie co.. czytałam coś o Klaudyś... ale co? napiszcie mi co się stało bo jakoś mnie ominęło a już mi się nie chcę wracać i wertować tyle stron w tył
    Facet u urologa dzisiaj ma wizytę, boją się najgorszego - nowotwora ale w sumie nie wiem czy byly jakieś przesłanki ku temu

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3330 2194

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj bardzo się cieszę że są tutaj Hashimotki :) I również takie, którym się udało :) Wraca mi nadzieja!!!
    Ostanie wyniki:
    TSH 0,01 (0,27-4,2)
    FT3 3,48 (2,04-4,4)
    FT4 1,13 (0,93-1,71)

    Biorę Novothyral 125
    ATPO ATG badałam bardzo dawno, jakieś 10 lat temu, wyszły mi znacznie ponad normę, ale już nie pamiętam, endo powiedział mi wtedy żebym się tym nie przejmowała i nie badała już przeciwciał w przyszłości.

    preg.png

    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪
    3 II 2022 ➡️ 1 IUI 😔
    3 III 2022 ➡️ 2 IUI 😔
    V 2024 puste jajo 😭

    Córka 24.07.2018
    O córkę starałam się 20 cykli
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia również trzymam kciukasy!! <3

    AniaŁ, witam na forum :-) Podtrzymam pytanie dziewczyn, jak mają się Twoje hormony? Jakie masz aktualne wyniki?

    EDIT: już żem widzę ;-)

    Flamingo, nie przepracowuj się za bardzo :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2016, 20:18

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaŁ123 wrote:
    Oj bardzo się cieszę że są tutaj Hashimotki :) I również takie, którym się udało :) Wraca mi nadzieja!!!
    Ostanie wyniki:
    TSH 0,01 (0,27-4,2)
    FT3 3,48 (2,04-4,4)
    FT4 1,13 (0,93-1,71)

    Biorę Novothyral 125
    ATPO ATG badałam bardzo dawno, jakieś 10 lat temu, wyszły mi znacznie ponad normę, ale już nie pamiętam, endo powiedział mi wtedy żebym się tym nie przejmowała i nie badała już przeciwciał w przyszłości.
    Jeżeli przeciwciała są znacznie podwyższone to chyba można tak przypuszczać, a robiłaś usg? Tsh raczej wskazuje na nadczynność tarczycy. U mnie na usg było widać że to hashimoto

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze myślałam że hashimoto raczej idzie w parze z niedoczynnością, przynajmniej u mnie tak jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2016, 20:19

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaŁ123 wrote:
    Oj bardzo się cieszę że są tutaj Hashimotki :) I również takie, którym się udało :) Wraca mi nadzieja!!!
    Ostanie wyniki:
    TSH 0,01 (0,27-4,2)
    FT3 3,48 (2,04-4,4)
    FT4 1,13 (0,93-1,71)

    Biorę Novothyral 125
    ATPO ATG badałam bardzo dawno, jakieś 10 lat temu, wyszły mi znacznie ponad normę, ale już nie pamiętam, endo powiedział mi wtedy żebym się tym nie przejmowała i nie badała już przeciwciał w przyszłości.
    noo Ci powiem nie żartowałaś :) ale anty tarczycowe to po 10latach mimo wszytsko bym sobie powtórzyła :)

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Facet u urologa dzisiaj ma wizytę, boją się najgorszego - nowotwora ale w sumie nie wiem czy byly jakieś przesłanki ku temu
    ale czemu? pisała o stulejce... to skąd pomysł o nowotworze?

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dorzuć usg!

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Doomi Koleżanka
    Postów: 35 3

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no w 14dc robilam to byla buzka migajaca czyli ze ow tu tuz 16dc negatywny i 17dc migajaca wiec nie wiem kompletnie o co chodzi :\

    Domi
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaduaaa wrote:
    ale czemu? pisała o stulejce... to skąd pomysł o nowotworze?
    Nie wiem właśnie, on się martwił bardzo ale myślę że nie ma potrzeby się martwić i na pewno wszystko będzie dobrze :)

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doomi wrote:
    no w 14dc robilam to byla buzka migajaca czyli ze ow tu tuz 16dc negatywny i 17dc migajaca wiec nie wiem kompletnie o co chodzi :\
    A Mierzysz temperature?

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa ja bym to podciągnęła pod Basedova :) bo faktycznie jesteś w nadczynności...
    Hashi ma do siebie wspadanie z niedoczynności w nadczynność..ale raczej nie stale w nadczynności..
    chyba że Twoja historia choroby opowiada coś więcej :)

    Sylwia91, Caro lubią tę wiadomość

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • Doomi Koleżanka
    Postów: 35 3

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperature zaczelam mierzyc dopiero od 14dnia cyklu wiec nie wiem jaka byla na poczatku cyklu :( w 14dc mialam 36,8 15dc 36,9 16dc 36,9 17dc 37,1 i 18dc 37,1 tem mierze w pochwie przed wstaniem z lozka..

    Domi
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaduaaa wrote:
    aaa ja bym to podciągnęła pod Basedova :) bo faktycznie jesteś w nadczynności...
    Hashi ma do siebie wspadanie z niedoczynności w nadczynność..ale raczej nie stale w nadczynności..
    chyba że Twoja historia choroby opowiada coś więcej :)

    Ooo, ooo Gaduaaa, czytasz mi w myślach ;-)

    Gaduaaa lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3330 2194

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam się leczyć gdy miałam TSH ponad normę. Miałam wszystkie objawy niedoczynności, łącznie z depresją. Lekarz zdiagnozował hashimoto. Przy obecnych wynikach czuję się dobrze, ale nie wiem co tam się dzieje w środku, czy jest ovu... Mam bardzo niskie temperatury.

    Sylwia przy jakich wynikach zagroszkowałaś?

    Czy któraś z was stosuje dietę bezglutenową lub wykluczyła produkty z mleka krowiego?

    preg.png

    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪
    3 II 2022 ➡️ 1 IUI 😔
    3 III 2022 ➡️ 2 IUI 😔
    V 2024 puste jajo 😭

    Córka 24.07.2018
    O córkę starałam się 20 cykli
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doomi wrote:
    Temperature zaczelam mierzyc dopiero od 14dnia cyklu wiec nie wiem jaka byla na poczatku cyklu :( w 14dc mialam 36,8 15dc 36,9 16dc 36,9 17dc 37,1 i 18dc 37,1 tem mierze w pochwie przed wstaniem z lozka..
    Nie ma co się nią sugerować bo nie mamy punktu odniesienia z początku cyklu... Działajcie i starajcie się spokojnie, a gdyby się nie udało to mierz temp od początku cyklu tak jak to robisz teraz i będzie łatwiej to określić :)

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Doomi Koleżanka
    Postów: 35 3

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZiekuje Sylwia :*

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    Domi
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaŁ123 wrote:
    Zaczęłam się leczyć gdy miałam TSH ponad normę. Miałam wszystkie objawy niedoczynności, łącznie z depresją. Lekarz zdiagnozował hashimoto. Przy obecnych wynikach czuję się dobrze, ale nie wiem co tam się dzieje w środku, czy jest ovu... Mam bardzo niskie temperatury.

    Sylwia przy jakich wynikach zagroszkowałaś?

    Czy któraś z was stosuje dietę bezglutenową lub wykluczyła produkty z mleka krowiego?
    ja nie.. a mam dwoje dzieci ;)
    staram się o 3 :) heh tylko nie wiem czy Hashi było wcześniej.. czy dopiero po porodach ^_^
    jeśli nie masz nietolerancji na glutem bądź laktoze to nie ma sensu prowadzić tej diety bynajmniej wg mnie

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaŁ123 wrote:
    Zaczęłam się leczyć gdy miałam TSH ponad normę. Miałam wszystkie objawy niedoczynności, łącznie z depresją. Lekarz zdiagnozował hashimoto. Przy obecnych wynikach czuję się dobrze, ale nie wiem co tam się dzieje w środku, czy jest ovu... Mam bardzo niskie temperatury.

    Sylwia przy jakich wynikach zagroszkowałaś?

    Czy któraś z was stosuje dietę bezglutenową lub wykluczyła produkty z mleka krowiego?
    Absolutnie ja nie popadalam w paranoje i nie odrzucalam produktów zakazanych w hashimoto czy raczej mniej wskazanych. Jadłam i jem wszystko na co mam ochotę. Skoro piszesz ze była niedoczynność to faktycznie mogło to być hashimoto, lekarz w porę powinien wyhamowac z dawką leku, a tak niestety wpadlas w nadczynność. Ja przeciwciala miałam jedne coś kolo 400, ale to było kilka lat temu, potem badalam tylko tsh i cały czas na lekach, a teraz sprawdzałam też ft3, ft4. Te są w normie. Miesiąc przed zajściem miałam robione tsh i było 1.06,teraz robilam i bylo 2.34,gin mówi żeby nie zwiększać dawki narazie, ale ja biorę o 25 więcej, bo w II trymestrze jest norma do 2,5.

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3330 2194

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam objawów Basedova, raczej w drugą stronę. Gdybym zmniejszyła dawkę, to TSH wylesiałoby w kosmos. Obawiam się że utrzymuję je na zbyt niskim poziomie.

    preg.png

    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪
    3 II 2022 ➡️ 1 IUI 😔
    3 III 2022 ➡️ 2 IUI 😔
    V 2024 puste jajo 😭

    Córka 24.07.2018
    O córkę starałam się 20 cykli
‹‹ 1849 1850 1851 1852 1853 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ