X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, ja z takim pytaniem..
    Wczoraj miałam ovulkę (tak z testu i temp. wynikło - jeszcze poczekam na potwierdzenie, ale..) dziś nie bolą mnie jajniki, ale czuję takie jakby "napieranie" na miednicę, jakby "ucisk" w dole brzucha. To uczucie nie jest mi obce, bo już tak miewałam, ale ostatnio postanowiłam bardziej się "przysłuchać" wszelkim objawom. Wcześniej nie "kwalifikowałam" ich do żadnej części cyklu :)
    Powiedzcie mi, czy Wy też tak miewacie w okolicach owulacji i co to oznacza? Ma to coś wspólnego z ciałkiem żółtym? Czy to znaczy, ze ovu juz była, czy jest "w trakcie"?
    Wszelkie info mile widziane :)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Kobietki, ja z takim pytaniem..
    Wczoraj miałam ovulkę (tak z testu i temp. wynikło - jeszcze poczekam na potwierdzenie, ale..) dziś nie bolą mnie jajniki, ale czuję takie jakby "napieranie" na miednicę, jakby "ucisk" w dole brzucha. To uczucie nie jest mi obce, bo już tak miewałam, ale ostatnio postanowiłam bardziej się "przysłuchać" wszelkim objawom. Wcześniej nie "kwalifikowałam" ich do żadnej części cyklu :)
    Powiedzcie mi, czy Wy też tak miewacie w okolicach owulacji i co to oznacza? Ma to coś wspólnego z ciałkiem żółtym? Czy to znaczy, ze ovu juz była, czy jest "w trakcie"?
    Wszelkie info mile widziane :)
    Ja po owulacji mam też dziwny ból Nie jest ciągnący ale trudno go określić. Po hsg też taki miałam więc coś może być wolnego z jajnikami.tylko że zawsze aby rano po przebudzenie. później przechodzi

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś jest 23 dc cyklu i zauwazylam juz krew takie plamienie. Cykle mam 27-28. Myślicie że to ok?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • skorpionek82 Autorytet
    Postów: 823 137

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 ile jesteś dni po owulacji? może to być zagnieżdżenie się zarodka więc wszystko możliwe. Ja dzisiaj też 2 razy widziałam odrobinę różowej domieszki w sluzie jak 3 dni temu.

    be2286637619c012de883c2f8744cba8.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skorpionek82 wrote:
    ana1122 ile jesteś dni po owulacji? może to być zagnieżdżenie się zarodka więc wszystko możliwe. Ja dzisiaj też 2 razy widziałam odrobinę różowej domieszki w sluzie jak 3 dni temu.
    W tym miesiącu raczej nie było owulacji bo miałam zabieg hsg w dzień owulacji. Jajników nie czułam I zero objawow. Poza tym do zabiegu zero przytulania zalecenie lekarza więc to raczej nie zagnieżdzenie a za tem co?niski progesteron?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Kowania Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja, choć nie czuję się w Waszym gronie najmłodsza. Dojrzałam do rodzicielstwa w zeszłym roku i okazał się, że tak jak kiedyś bałam się zajścia w ciążę, to teraz boję się, że nie zajdę.Cykle zawsze miałam bardzo nieregularne i teraz się okazało, że nie mam owulacji. Boję się o PCOS. Po ponad roku bezskutecznych prób zdecydowałam się na dokładniejszą diagnostykę. jestem w trakcie, ale już zbieram info, bo czas ucieka.
    Podziwiam Was, że tak umiecie wczuć się w swoje ciało. Nigdy tego nie umiałam. Jak się tego nauczyć?

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kowania wrote:
    Witam i ja, choć nie czuję się w Waszym gronie najmłodsza. Dojrzałam do rodzicielstwa w zeszłym roku i okazał się, że tak jak kiedyś bałam się zajścia w ciążę, to teraz boję się, że nie zajdę.Cykle zawsze miałam bardzo nieregularne i teraz się okazało, że nie mam owulacji. Boję się o PCOS. Po ponad roku bezskutecznych prób zdecydowałam się na dokładniejszą diagnostykę. jestem w trakcie, ale już zbieram info, bo czas ucieka.
    Podziwiam Was, że tak umiecie wczuć się w swoje ciało. Nigdy tego nie umiałam. Jak się tego nauczyć?
    Po prostu musisz obserwować swoje ciało. No I można powiedzieć że lata praktyki robią swoje. Widzi się teraz dużo więcej

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kowania wrote:
    Witam i ja, choć nie czuję się w Waszym gronie najmłodsza. Dojrzałam do rodzicielstwa w zeszłym roku i okazał się, że tak jak kiedyś bałam się zajścia w ciążę, to teraz boję się, że nie zajdę.Cykle zawsze miałam bardzo nieregularne i teraz się okazało, że nie mam owulacji. Boję się o PCOS. Po ponad roku bezskutecznych prób zdecydowałam się na dokładniejszą diagnostykę. jestem w trakcie, ale już zbieram info, bo czas ucieka.
    Podziwiam Was, że tak umiecie wczuć się w swoje ciało. Nigdy tego nie umiałam. Jak się tego nauczyć?
    Ja polecam zacząć od systematycznego mierzenia temperatury.. Ona dużo moze "powiedzieć" Tobie i przede wszystkim lekarzowi :)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PanaKotka a biore witamine c i rutinoscorbin ale katar nadal meczy choc @ wlasnie sie skonczyla

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1985 wrote:
    PanaKotka a biore witamine c i rutinoscorbin ale katar nadal meczy choc @ wlasnie sie skonczyla

    Ja już tydzień się leczę a efektów brak...

    Wiecie co dziewczynki?? Wezmę sobie chyba pod koniec cyklu sprawdzę prl i progesteron... Zobaczymy czy ten dostinex działa...

    A tak na marginesie wykres przestawił mi ovulkę..

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Ja już tydzień się leczę a efektów brak...

    Wiecie co dziewczynki?? Wezmę sobie chyba pod koniec cyklu sprawdzę prl i progesteron... Zobaczymy czy ten dostinex działa...

    A tak na marginesie wykres przestawił mi ovulkę..

    Na przeziębienie i stany przeziębieniowe najlepszy jest sambucol extra strong w połączeniu z oscillococinum. Ja się tym wyleczyłam z przeziębień (na nogi stawia w 24-48h). W zeszłym roku leczyłam się tak, potem 1x w tygodniu dawka podtrzymująca i w tym roku ani jednego przeziębienia nawet. Kataru nawet.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2016, 15:41

    23cs
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Mam 35 lat; 8 cs, a trzeci z clo. Córka w wieku 6 lat (po ponad 2 latach starań)
    Aby całkiem się nie zatracić w tym wszystkim nie mierze temperatury,obserwuje jedynie śluz i staram się sobie co miesiąc nie wmawiać, że to już- ale jakoś nie potrafię.
    Pozdrawiam

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Witam

    Mam 35 lat; 8 cs, a trzeci z clo. Córka w wieku 6 lat (po ponad 2 latach starań)
    Aby całkiem się nie zatracić w tym wszystkim nie mierze temperatury,obserwuje jedynie śluz i staram się sobie co miesiąc nie wmawiać, że to już- ale jakoś nie potrafię.
    Pozdrawiam
    Coś o tym wiem... Ja się już przyzwyczaiłam (jeśli można tak to określić) do mierzenia temperatury. Teraz uczę się obserwowania śluzu..
    Teraz jestem po ovulce (tak na 90%) i już czuję, że ciężko mi będzie przetrwać ten czas do @... Z jednej strony staram się siebie nie nastawiać, a z drugiej co chwilę pojawiają się myśli czy @ przyjdzie, czy nie przyjdzie... Ech...
    Ciężki nasz los :D

    P.s. Proszę trzymajcie kciuki! :)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O.n.a ja też czekam na @, do terminu został mi tylko tydzień, a mam milion dwieście myśli.. Trzymam kciuki!! :-)

    o.n.a. lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko! dziewczyny jak ja wam zazdroszczę, że już jesteście w tym czasie oczekiwania na ewentualne testowanie! u mnie dopiero koniec @, budzik mam codziennie nastawiony i mierzę temperaturę. Zamierzam podać ślubnemu w tym cyklu flegaminę i/lub ACC na szybsze upłynnienie kijanek hihi i kupiłam mu witaminę E, bo naczytałam się, że jest pomocna! Trzymajcie kciuki, żeby była ovu, będziemy działać, już się nie mogę doczekać! :)

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny rowniez jak czesc z was staram sie drugiego bobasa.Mam 30 skonczone i od roku starania bezskueczne.Po dordze okazało sie brak owulacji,brak domunujacych pecherzykow,badania w kierunku PCOS .Jestem przed badaniem HSG i mam trzeci miesiac kuracji Duphastonem.Czekam teraz na @ na dniach chyba powinna byc.Z wykresu chyba wynika ze owu była ale sama juz nie wiem.

    km5s8ribs34fnes6.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    O matko! dziewczyny jak ja wam zazdroszczę, że już jesteście w tym czasie oczekiwania na ewentualne testowanie! u mnie dopiero koniec @, budzik mam codziennie nastawiony i mierzę temperaturę. Zamierzam podać ślubnemu w tym cyklu flegaminę i/lub ACC na szybsze upłynnienie kijanek hihi i kupiłam mu witaminę E, bo naczytałam się, że jest pomocna! Trzymajcie kciuki, żeby była ovu, będziemy działać, już się nie mogę doczekać! :)
    Ja też miałam tyle planów na ten kolejny cykl Ale niestety nie poszło...jednak życzę powodzenia wam dziewczyny. Może wam będzie sprzyjać pozytywna aura

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 w którymś cyklu na pewno się uda! odkąd jestem na forum to jakoś czuję więcej pozytywnych emocji jeżeli chodzi o starania... jakoś tak się napełniłam optymizmem. Wam też dziewczynki tego życzę z całego serca, oby to coś dało! :)

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    ana1122 w którymś cyklu na pewno się uda! odkąd jestem na forum to jakoś czuję więcej pozytywnych emocji jeżeli chodzi o starania... jakoś tak się napełniłam optymizmem. Wam też dziewczynki tego życzę z całego serca, oby to coś dało! :)
    Tak zgadza się forum dużo pomaga. Ja narazie muszę się pozbierać bo narazie mam doła. I mętlik W głowie.Ale też wierzę że kiedyś się uda.

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 w którymś się uda :)
    ja niby mówiłam, ze sobie odpuszczam, a tu @ nie przyszła według planu i już zaczęłam myśleć, że odpuściłam sobie i się udało, planowałam poczekac do poniedziałku i testować, a tu niestety, dziś się pojawiła i tyle, zaczynam kolejny cykl...

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ