X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1985 wrote:
    ooo widze moj rocznik i my tez sie staramy o drugiego babaska ile ma Twoj bobas?
    moj synek w maju bedzie miał 4 lata

    km5s8ribs34fnes6.png
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitek85 wrote:
    Martamarta, ja też mam wątpliwości co do tego czy owulacja u mnie wystąpiła, ponieważ w środku cyklu dostałam infekcji pochwy i musiałam się podleczyć antybiotykiem i śluzu wysocepłodnego nie zaobserwowałam :/ Po temperaturze też ciężko mi to stwierdzić, gdyż w tym cyklu mam spore skoki temp.... Poczekamy, zobaczymy...

    Nie zostaje nam nic innego jak czekać, pocieszam się tylko tym ze @ mi wypada na weekend to chociaz w pracy wtedy nie będę tylko w domu.
    ja na początku starań miałam bardzo często infekcje wiec gdy nadchodza dni płodne zapobiegawczo łykam probiotyk lacibios femina przeź kilka dni.


  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey dziewczyny czy macie doświadczenie z ovitrelle?

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak wam mija weekend?

    Dzisiaj miałam jakiś dziwny ból jajnika. Nigdy mnie tak nie powodowało. Ciekawe co po jutrze pokaże monitoring.

    Elina, ja mam doświadczenie jedynie z pregnylem (działanie to samo, troszeczkę inna substancja aktywna). Co chcesz wiedzieć (bo zakładam, że szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania)?

    23cs
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PanaKotka wrote:
    Hej, jak wam mija weekend?

    Dzisiaj miałam jakiś dziwny ból jajnika. Nigdy mnie tak nie powodowało. Ciekawe co po jutrze pokaże monitoring.

    Elina, ja mam doświadczenie jedynie z pregnylem (działanie to samo, troszeczkę inna substancja aktywna). Co chcesz wiedzieć (bo zakładam, że szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania)?


    chodzi mi o to jakie są szanse że po ovitrelle zajdę w ciąże dwa jajeczka 18mm i 19mm. kiedy zrobić test ciążowy lekarz kazał 12 lutego ale zastanawiam sie czy nie zrobić wcześniej z apteki a 12 lutego bhcg

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ovitrelle pęcherzyki oba powinny pęknąć w ciągu 12-48h, choć zazwyczaj pękają między 24-32h. Po pęknięcie zapłodniona komórka wędruje do macicy, gdzie między 7 a 10dpo zagnieżdża się i od tego momentu po ok 24-48h beta jest we krwi na wykrywalnym poziomie (czyli powyżej 5) - od pęknięcia do wykrycia bety we krwi mija około 11-12 dni. Szansy nikt Ci nie wyliczy. Jest trochę wyższa, bo masz dwa idealne pęcherzyki. Niestety jednak nawet to nie daje gwarancji. Niektóre kobiety biorą zastrzyki w każdym cyklu (ja właśnie będę brała po raz 4), a ciąży nie ma nadal.
    Dziwne, że lekarz nie zaprosił Cię na podglądanie czy pęcherzyki pekly i czy są ciałka żółte po nich. Lekarz podał Ci najwcześniejszą możliwĄ biologicznie datę kiedy test może wyjść (okolice 11dpo), ale w praktyce rzadko wtedy wychodzą testy z moczu (zbyt wysoka czułość). Jeśli już, to beta tego dnia może wyjść.
    Ja najwcześniej test zrobiłabym w dniu @, a betę w 12dpo. Wcześniej wg mnie nie ma totalnie to sensu.

    23cs
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_85 wrote:
    moj synek w maju bedzie miał 4 lata
    oo to juz duzy chlop:) moj ma 15 mcy

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Kitek85, ja też testuje 07.02 jak nie przyjdzie @ :-) Trzymam kciuki za Nas i za o.n.a! Bo wszystkie mamy w podobnym terminie :-)
    Kobietki, ja planowo @ mam dostać ok 9.02... Ale postanowiłam, że jeśli mnie w tym czasie nie "nawiedzi", to tym razem poczekam do 14 z testowaniem.. Może zrobię sobie i mężowi niespodziankę walentynkową..?
    (Chociaż obawiam się, że jak szczęśliwie doczekam 14go, to znów będę się bała, że popsuję sobie ten dzień.. :( )
    No ale poki co nie "dzielę skóry na niedźwiedziu" i czekam..
    Za Was też trzymam mocno kciuki!!! Dajcie znać, że są 2 kreski :D

    Sylwia91, Caro lubią tę wiadomość

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PanaKotka wrote:
    Na przeziębienie i stany przeziębieniowe najlepszy jest sambucol extra strong w połączeniu z oscillococinum. Ja się tym wyleczyłam z przeziębień (na nogi stawia w 24-48h). W zeszłym roku leczyłam się tak, potem 1x w tygodniu dawka podtrzymująca i w tym roku ani jednego przeziębienia nawet. Kataru nawet.


    Przechodzę na Twoją metodę leczenia..

    A co do reszty, później się odezwę. Miłej niedzieli dziubaski :*

    PanaKotka lubi tę wiadomość

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    wydaje mi sie że jest opcja importuj cykle- w przeglad cykli...ale na 100% nie wiem-bo mam juz tylko tą podstawową wersje,a nie płatną i nie wyświetla mi wszystkich opcji

    jak oglądasz cykl bieżący to na jego lewej ramce jest strzalka w lewo, w tył, idziesz i w tym obrazie wcześniejszych cykli można edytować
    u mnie działa



    a len dziewczynki można słodzić miodkiem, i smakuje pysznie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2016, 13:46

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama wrote:
    jak oglądasz cykl bieżący to na jego lewej ramce jest strzalka w lewo, w tył, idziesz i w tym obrazie wcześniejszych cykli można edytować
    u mnie działa



    a len dziewczynki można słodzić miodkiem, i smakuje pysznie
    O super, dzięki- poprubuję :)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Przechodzę na Twoją metodę leczenia..

    A co do reszty, później się odezwę. Miłej niedzieli dziubaski :*

    Bardzo dobra decyzja. U nas się sprawdza rewelacyjnie.

    Ja jutro rano zasuwam na monitoring. Nie mogę się doczekać już. Strasznie ciekawa jestem co tam sobie wyhodowałam...

    23cs
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PanaKotka wrote:
    Bardzo dobra decyzja. U nas się sprawdza rewelacyjnie.

    Ja jutro rano zasuwam na monitoring. Nie mogę się doczekać już. Strasznie ciekawa jestem co tam sobie wyhodowałam...
    To powodzenia na monitoringu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2016, 21:33

    PanaKotka lubi tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sory, że nie zacytuję ale za dużo by było... Ale ja też 10/11 luty testuję. Dopiero teraz sprawdzalam, ale dopoki nie wiedzialam bylo ok, ale jak uswiadomiłam sobie kiedy to ma być to pomyślalam ze to już wkrótce. Ale spoko bo z tego co czytam to nie ja jedyna :)

    Zaczelam kurację sambucolem extra strong i oscillo coś tam. No i kupiłam mezowi sulfazin... Sama też soępodłączyłam.

    A w weekend mialam impreze rodzinną więc widzialam sie z kuzynką wymieniłyśmy się poglądami i stwierdziłam że pod koniec cyklu sprawdze prl i progesteron. I jak bedzie nie hallo to ide do gina. A jak bedzie ok to jesli w ciagu 4 miesiecy nic nie wyjdzie to zażądam badań. Niby moj gin jrest dobry ale ostatnio mam wrazenie ze ma mnie gleboko... Raz mowi co innego a drugim razem co innego. I czlowiekk glupieje.

    A przy okazji też jestem rocznik 85 ;)

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przypomnijcie mi w ktorym dniu cyklu progesteron sie bada?? Cykl mam niby 28 dni ale od 3 cykli na 2/3 dni przed dostaje plamien. I zawsze mialam @ 7 dni ale od kiedy mam to plamienie to @ trwa 4/5 dni...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2016, 23:38

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to widzę, że ten sam rocznik :)
    Niestety z Progesteronem Ci nie pomogę... Ja jeszcze nie myślałam o tych badaniach... Choć moze powinnam...

    Kobietki, ja od owulacji już kolejny dzień z rzędu czuję jajniki. A w zasadzie nie konkretnie je (bo nawet trudno mi tym razem stwierdzić z który tym razem się "uaktywnił"), ale czuję jakby ucisk i napieranie w dole brzucha. Najbardziej jest to odczuwalne wieczór i rano.. Choć nie jest to typowy ból i da się z tym żyć :) to jest to ciut irytujące. O ile w okolicy owulacji uznałam to za normalne, to teraz nie wiem co to może oznaczać... Czy któraś z Was odnotowała podobne objawy? Ovu miałam 4 dni temu, wiec nie tak dawno, ale tak długo to mnie jeszcze nie "trzymało"... :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2016, 23:48

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 1 lutego 2016, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    No to widzę, że ten sam rocznik :)
    Niestety z Progesteronem Ci nie pomogę... Ja jeszcze nie myślałam o tych badaniach... Choć moze powinnam...

    Kobietki, ja od owulacji już kolejny dzień z rzędu czuję jajniki. A w zasadzie nie konkretnie je (bo nawet trudno mi tym razem stwierdzić z który tym razem się "uaktywnił"), ale czuję jakby ucisk i napieranie w dole brzucha. Najbardziej jest to odczuwalne wieczór i rano.. Choć nie jest to typowy ból i da się z tym żyć :) to jest to ciut irytujące. O ile w okolicy owulacji uznałam to za normalne, to teraz nie wiem co to może oznaczać... Czy któraś z Was odnotowała podobne objawy? Ovu miałam 4 dni temu, wiec nie tak dawno, ale tak długo to mnie jeszcze nie "trzymało"... :/

    O.N.A., takie rozpieranie czułam jak mi się torbiel zrobiła z niepękniętego pęcherzyka. Około 7dpo nacisk był już na tyle duży, że nawet wysikać się nie mogłam (prawy jajnik mam ułożony za macicą, stąd nacisk na cewkę moczową).

    WaldhauzerM progesteron bada się w 7 dniu po owulacji (a jeśli nie umiesz wyznaczyć owu to na 7 dni przed kolejną miesiączką).
    Plemienia liczą się do starego cyklu. Nowy cykl zaczynasz od krwawienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2016, 01:33

    23cs
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 1 lutego 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O qrcze... PanaKotka a czy ta torbiel jest niebezpieczna? Jak się ją diagnozuje? Na zwykłym usg? I czy to sie jakoś usuwa? Brzmi groźnie... :(

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 1 lutego 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim będzie dziewczyny życzę aby ten rozpoczynający się luty był dla Nas wszystkich testujących (i nie tylko) jak najbardziej POZYTYWNY :-) :-)

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, to ja myślałam, że progesteron można zbadać w każdym dniu cyklu, tylko norma będzie odpowiednia do fazy cyklu. To mi popsuło plany, bo chciałam zrobić teraz przy okazji innych badań, ale to będzie 12 dc i raczej przed ovu.
    A czy przy prolaktynie dc też ma znaczenie?

‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ