X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitek85 wrote:
    Elina, ja zrozumiałam gin, ze podawanie kontrastu bedzie juz pod pełną narkozą...
    pierwszy raz słyszę o takim czymś nie wiem czy to możliwe ale popatrze i dam ci znać

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitek85 wrote:
    Elina, ja zrozumiałam gin, ze podawanie kontrastu bedzie juz pod pełną narkozą...

    czytałam i wiem że jest mozliwa czyli będziesz mieć robione hsg z rtg to zwykłe.
    a porozmawiaj z lekarzem czy jest możliwość zrobienia w innym miejscu sono hsg bezbolesne bez narkozy badanie trwa minut.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Kitek85 Koleżanka
    Postów: 59 21

    Wysłany: 1 lutego 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Elina, zapytam o to sono hsg gin.

    12 cs, 31 lat, PCOS
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitek85 wrote:
    Dzięki Elina, zapytam o to sono hsg gin.

    pytaj nie ma co cierpieć wspomnienia o staraniu powinny być szczęśliwe a nie związane z bólem kochana :)

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 1 lutego 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PanaKotka wrote:
    O.N.A. Masz owu potwierdzone monitoringiem? Jeśli nie, to możesz mieć WSZYSTKIE objawy owu, a realnie jej nie mieć (ja to przerabiam w większości swoich cykli).
    Torbiel może być niebezpieczna, choć zazwyczaj wchłania się w czasie @. Bierzesz dupka albo lutke?

    O.M.G. no to mnie zmartwiłaś... :( Biorę luteinę, co drugi dzień od 17 dnia cyklu - tak zalecił gin....

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 1 lutego 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Ja pobolewnie jajnikow mam zawsze po ovu. Ale wczoraj zauważyłam jak polozylam sie takie cusik... Zaczełam kichać i przy ostatnim kichnięciu tak mnie w jajniku zabolało, że z bólu sie zwinęłam... Dziś rano przy przeciąganiu to samo.... I też nie wiem co jest grane...

    To powiem Ci, że ja miewam takie rzeczy... I powiem szczerze, ze nigdy się tym nie martwiłam i nie pytałam lekarza co to może oznaczać..

    Ale jutro idziemy z Mężem na pierwszą wizytę NAPRO.... to mam nadzieję, ze będę mogła o wszystko wypytać... Bo z moim gin, to się nie da :(

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • kasia_1702 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 1 lutego 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wam powiem tak że jestem tu nowa dopiero drugi cykl i nawet nie spodziewałam się że mam tak wcześnie owulację

    Kasia_1702
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    To powiem Ci, że ja miewam takie rzeczy... I powiem szczerze, ze nigdy się tym nie martwiłam i nie pytałam lekarza co to może oznaczać..

    Ale jutro idziemy z Mężem na pierwszą wizytę NAPRO.... to mam nadzieję, ze będę mogła o wszystko wypytać... Bo z moim gin, to się nie da :(

    napewno kochana. a jak długo się staracie

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia_1702 wrote:
    Hej wam powiem tak że jestem tu nowa dopiero drugi cykl i nawet nie spodziewałam się że mam tak wcześnie owulację

    a na kiedz ci wzpada owu

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 1 lutego 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    O.M.G. no to mnie zmartwiłaś... :( Biorę luteinę, co drugi dzień od 17 dnia cyklu - tak zalecił gin....

    Na luteinie powinno się spokojnie wchłonąć (u mnie zawsze się wchłania). Ja bo takim właśnie uczuciu rozpieranie, nacisku wiem, że mam torbiel. Czasem mam cykl bezowulacyjny i nie ma torbieli. I nie ma wtedy tego uczucia. Ale nie nauczyłabym się tego bez monitoringu. Na! Bez monitoringu nawet bym nie widziała, że nie mam owu i że robią się torbiele. Warto to sprawdzić.
    I nie martw się. Ważne aby obserwować, czy przypadkiem nie masz problemu z LUFem. Jeśli to jednorazowy "wypadek" to spoko. Raz w roku, średnio, każda kobieta powinna mieć cykl bezowulacyjny zgodnie z fizjologią i nie jest to niepokojące. Jeśli zdarza się to częściej, to należy interweniować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2016, 15:30

    o.n.a. lubi tę wiadomość

    23cs
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 1 lutego 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina wrote:
    Ja z Rzeszowa ja chodzę do Parens a zamiar mam rodzić w Pro familia słyszałąm że ten w łodzi ma jakieś problemy z kontraktem z nfz ponoć świetne szpitale i tylko dwa w polsce rzeszów i łódź. z tego co wyczytałam i popatrzyłam na stronie to Salve medica jest dobrą kliniką ale strasznie drogą droższą od mojej a lekarz który ma tam najleprze opinie to dr n. med. Sławomir Sobkiewicz

    ginekolog, położnik, specjalista z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności, planowanie i prowadzenie ciąży, zabiegi endoskopowe i operacyjne


    Kochana. Coś Ci powiem. O sobie... Ma to związek z tym właśnie lekarzem. 10 lat temu pewien gin wykrył u mnie torbiel czekoladową i skierował mnie na laparoskopie do swojego kolegi, właśnie do doktora Sobkiewicza. Pojechałam na wizytę. Trwała krótko i była na chłodno. Dał mi stos badań do zrobienia polecił zrobienie od razu badań prywatnie choć mogl dać skierowanie bo były refundowane. Mało tego dał mi do zrozumienia że powinnam dać w łapę jak chce mieć dobrze laparoskopię zrobioną i żebym na następną wizytę przyjechała z rodzicami mimo że 21 lat mialam. Więc już tam nie wróciłam. Szukałam kogoś, kto mi jajników nie uszkodzi Znalazłam. Po laparoskopii dowiedzialam sie ze to endo. I chodziłam do fajnej ginekolożki która mnie wziela na swoj oddział i oddała w dobre ręce. Więc do niej chodziłam. Ale pani sie szkolila i przeniosła siedo kliniki leczenia nieplodności w Warszawie. Chodziłam do innego ale to nie istotne. Potem jeszcze raz zmieniłam. Gin dał mi skierowanie na prl i dał danazol na 50 dni i po tym w drugim cyklu zaciążyłam. W sierpniu 2014 r mialam juz tak bolesne @że dostalm visanne i lekarz powiedział, że powinnam sie zdecydować na dziecko jesli chce tylko żebym przyszła i powiedziała że już to wtedy da mi znow danazol. Wiec w zeszlym roku po roku stosowania poszlam do innego gina żeby sprawdzic czy mam szanse na zaciazenie czy nie. Gin zalecil laparoskopie i znalazl miesniaka. Długo biłam sie z myslami bo laparoskopia miala byc w drugim koncu Polski. Wiec poszlam ze skierowaniem do salve. Trafilam na tego samego lekarza... Usg trwało 2 minuty. I pytam sie co bedzie jak okaże sie ze jest po drodze miesniak. On na to że nie ma żadnego miesniaka. Ale jak mam skierowanie to on mi zrobi laparo. Tylko powiedzial na odchodne że zeby sprawdzić czy wszystko ok trza po prostu probowac a nie kombinować. No wiec zglupialam. I jeszcze miesniaka nie widzial a ja mialam dowod na to ze jest. No nic. Poszlam do swojego gina żeby mi powiedzial czy ta laparo jest potrzebna i że mam miesniaka. No to okazalo sie ze ten zabieg może byc dla mnie niebezpieczny bo w razie krwotoku wiadomo. A co do miesniaka powiedzial ze wie o nim ale nie mowil bo dzieki rocznej kuracji visanne sie zmniejszył. I zalecił sie staranie... Akilka miesiecy wstecz mowil ze da mi danazol... Wiec sie staram juz 6 mcy a 3 na lekach obnizajacych prl...

    Tak to wygląda..

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • kasia_1702 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 1 lutego 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina wrote:
    a na kiedz ci wzpada owu
    Nom właśnie wypadło mi że owulacje miałam 8 dnia cyklu faktycznie robiłam test 7 dnia i wyszedł pozytywny 8 dnia powtórzyłam i też pozytywny ale kreska już odrobinę jaśniejsza i co dzień jak robiłam to cienka jasna
    cykle mam 28 -29 dni

    Kasia_1702
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 1 lutego 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dzisiaj odebrałam niektóre wyniki badań ( jeszcze nie byłam na konsultacji) , z tego co wyczytałam mam podwyższony poziom prolaktynu. Czy któraś z was miała z tym problem?

    TSH 1,25
    PROLAKTYNA 31.3
    ESTRADIOL 53.78
    FSH- 5,79
    LH 2,53
    TESTOSTERON 0,4
    A-TPO 10,1

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina wrote:
    napewno kochana. a jak długo się staracie
    My juz 17 cykl zaczęliśmy... U giną juz jesteśmy rok..Niby wszystko ok, a jednak nie.. Wiec jutro próbujemy cos nowego :)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia_1702 wrote:
    Nom właśnie wypadło mi że owulacje miałam 8 dnia cyklu faktycznie robiłam test 7 dnia i wyszedł pozytywny 8 dnia powtórzyłam i też pozytywny ale kreska już odrobinę jaśniejsza i co dzień jak robiłam to cienka jasna
    cykle mam 28 -29 dni

    a zrobiłaś bete ? dla pewności zrób lae jak tyle testów pokazało ci dwie kreski to coś musi być trzymam kciuki kochana:)

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    My juz 17 cykl zaczęliśmy... U giną juz jesteśmy rok..Niby wszystko ok, a jednak nie.. Wiec jutro próbujemy cos nowego :)

    ale z lekami 17 cykl?? czy naturalnie?

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PanaKotka wrote:
    Na luteinie powinno się spokojnie wchłonąć (u mnie zawsze się wchłania). Ja bo takim właśnie uczuciu rozpieranie, nacisku wiem, że mam torbiel. Czasem mam cykl bezowulacyjny i nie ma torbieli. I nie ma wtedy tego uczucia. Ale nie nauczyłabym się tego bez monitoringu. Na! Bez monitoringu nawet bym nie widziała, że nie mam owu i że robią się torbiele. Warto to sprawdzić.
    I nie martw się. Ważne aby obserwować, czy przypadkiem nie masz problemu z LUFem. Jeśli to jednorazowy "wypadek" to spoko. Raz w roku, średnio, każda kobieta powinna mieć cykl bezowulacyjny zgodnie z fizjologią i nie jest to niepokojące. Jeśli zdarza się to częściej, to należy interweniować.
    Wiesz, czekałam raczej na wiadomość typu: " ja tez tak miałam i okazało sie, ze jestem w ciąży:) Nie musisz juz nawet testu robić, tylko szykuj się na maluszka"... Hehehe :D

    Jeśli chodzi o cykle bez ovu to mi sie tez zdarzało. Ale wg. Lekarza u mnie z wynikami jest ok. Niestety nie znam szczegółów (a szkoda), bo do tej pory żyłam przeświadczeniem, ze gin wie co robi i "oddałam" sie całkowicie jego wiedzy i umiejętnościom. A monitorował moje cykle od roku (tyle, ze na podstawie tempki). Teraz mam dość mówienia, ze wszystko jest ok a my dalej nic... Więc chyba go zmienię.. Jak NAPRO okaże sie ok, to zaczniemy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2016, 16:31

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    Hej dziewczyny, dzisiaj odebrałam niektóre wyniki badań ( jeszcze nie byłam na konsultacji) , z tego co wyczytałam mam podwyższony poziom prolaktynu. Czy któraś z was miała z tym problem?

    TSH 1,25
    PROLAKTYNA 31.3
    ESTRADIOL 53.78
    FSH- 5,79
    LH 2,53
    TESTOSTERON 0,4
    A-TPO 10,1


    kochana a który to dzień cyklu ?? jakie masz wogóle długie cykle?

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina wrote:
    ale z lekami 17 cykl?? czy naturalnie?
    Od roku jesteśmy u ginekologa-endokrynologa, bo wcześniejsza mi powiedziała, ze mam zrobić porządek z tarczycą. Ten znów stwierdził, że moja niedoczynność jest mała i nie będzie mnie truł lekami. Dostałam tylko luteinę co 2 dzień. Mąż przeszedł kurację Undestorem (bo coś żołnierzyki kiepskie), ale teraz sprawdzaliśmy na własna rękę i wyniki wyszły jeszcze gorsze:(
    Innego leczenia nie mieliśmy, bo niby było wszystko ok...

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    Hej dziewczyny, dzisiaj odebrałam niektóre wyniki badań ( jeszcze nie byłam na konsultacji) , z tego co wyczytałam mam podwyższony poziom prolaktynu. Czy któraś z was miała z tym problem?

    TSH 1,25
    PROLAKTYNA 31.3
    ESTRADIOL 53.78
    FSH- 5,79
    LH 2,53
    TESTOSTERON 0,4
    A-TPO 10,1


    kochana masz niski testosteron norma to 6,00-82,00
    ja miałam testosteron 14.10.2015 55,55

    masz wysoką prolaktynę norma to 4,79-23,30 i jeszcze jaki wynik prolaktyny po MPC też powinnaś mieć.
    a reszta wyników kochana zależy w którym dniu cyklu je zrobiłaś napisz w jakim dniu cyklu robiłaś badania i ile trwa twój cykl. MASZ NA WYNIKACH FAZY I MUSISZ SPRAWDZIĆ WYNIK DO DANEJ FAZY Z DNIEM W JAKIM FAZE MIAŁAŚ JAK NIE MASZ WYPISANYCH FAZ TO DAJ ZNAĆ.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ