X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 1 lutego 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    Hej dziewczyny, dzisiaj odebrałam niektóre wyniki badań ( jeszcze nie byłam na konsultacji) , z tego co wyczytałam mam podwyższony poziom prolaktynu. Czy któraś z was miała z tym problem?

    TSH 1,25
    PROLAKTYNA 31.3
    ESTRADIOL 53.78
    FSH- 5,79
    LH 2,53
    TESTOSTERON 0,4
    A-TPO 10,1
    Czy lh do fsh nie powinno mieć stosunek do siebie 1?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 1 lutego 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie poczytałam o tym i faktycznie powinien być 1 więc tu się sporo różni. Zobaczymy co powie na to lekarz.

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 1 lutego 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    O.n.a moj mąż bral ten drogi lek I wynik taki sam jak po saflazinie. Myślę że szkoda kasy na niego. Mi się wydaje to najlepiej by było jakby lekarz coś przepisał to może by pomogło.
    Proszę, czyli na jednych działa a na innych nie koniecznie.. :/ No nic, poczytam i zobaczę co po jutrzejszej wizycie.

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Proszę, czyli na jednych działa a na innych nie koniecznie.. :/ No nic, poczytam i zobaczę co po jutrzejszej wizycie.

    Najlepiej jak porozmawiasz na temat tego leku jutro z lekarzem i on ci powie jakie są statystyki skuteczności tego leku.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 1 lutego 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    Właśnie poczytałam o tym i faktycznie powinien być 1 więc tu się sporo różni. Zobaczymy co powie na to lekarz.
    U mnie też 1 nie wychodzi tylko ok 2 I lekarz na ten temat nic się wypowiedzial. Więc już nie wiem

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Rossanna Koleżanka
    Postów: 39 5

    Wysłany: 1 lutego 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey wszystkim ! Widziałam że temat dla nowych to akurat się załapię :P
    Na ovu byłam już nie raz jednak za każdym razem gdy się nie udawało usuwałam . Teraz to zmieniam , założyłam go po raz x przedwczoraj :) i mam zamiar na nim zostać ale najchętniej jak najszybciej też przejść na stronę fioletową <3 Mam prawie 20 lat , z narzeczonym jesteśmy 5 lat w sumie znamy się od 6 i własnie od tylu nas do siebie ciągnie aż w końcu przyciągnęło <3 <3 <3 Za młodych lat się poznaliśmy , i to właśnie on jest moim pierwszym ^^ . W ciągu bycia razem zabezpieczaliśmy się może z trzy razy . Do ciąży doszło 2 razy jednak się nie utrzymywała . Ostatnio którą straciłam w 5tc byłą w październiku . Wydaję mi się że też wynikło to przez niekompetencje mojego wspaniałego lekarza który nic mi nie przepisał znając sytuację że już raz poroniłam . No ale dlatego zmieniłam lekarza mam nadzieję że ten nie dopuści do takiej sytuacji . Od tego cyklu zażywam witaminki , kwas foliowy , jak i będę brała Luteinę doustnie pod język . Słyszałam o niej dużo że wielu kobietą pomogła . Może i mi pomoże w tym pięknym miesiącu jakim jest Luty - Walentynkowy <3 Moje cykle są nieregularne i przed każdym @ mam plamienia brązowe jak i po . Przyczyną jest za mały progesteron co i może też przyczynił się do utraty moich aniołków . Jestem typem kobiety która tak łatwo się nie poddaję jednak mam chwilę zwątpienia że już i tak się nie uda , bo staramy się w sumie 8 cykl oby nie 9 ! Mam ogromną nadzieję że tym razem się uda i że jeden waleczny i silny plemniczek zamieszka u mnie w brzuszku na dłużej a potem zobaczymy się już na rączkach . Ważne jest by nie tracić wiary w siebie i w swoje możliwości . Mam nadzieję że każdej się Wam uda i że wszystkie przejdziemy na piękną stronę fioletu i będziemy tylko pisać co jest dobre na rozstępy w ciąży :)

    Pozdrawiam Was cieplutko ! <3

    Walczę i walczyć będę o Ciebie , bo największym darem dla kobiety jest bycie matką . <3
    2x1ns8qtdlph8oic.png

    svchflw1p631ze1p.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 1 lutego 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WITAJCIE, DAWNO NIE PISAŁAM, MAM PYTANIE:
    wrzucam to na wielu wątkach:

    czy ktoś wie czy i jaki wpływ na plemniczki ma morsowanie?

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 1 lutego 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina wrote:
    kochana jakie leki bierzesz teraz. masz tego mięsniaka? chodzisz do innego lekarza do gin czy do kliniki pisz o sobie.


    Sory ale tablet się ładował...

    Ogólnie chodzę do gina prywatnie, nie do kliniki. W zeszłym roku a właściwie pół roku temu przerwałam kurację visanne żeby zajść w ciążę. Pomijając fakt, że dzięki roku z tym lekiem mięśniak się zmniejszył. Teraz na niego nic nie biorę właśnie dlatego że się staramy. Pierwsze 3 miesiące bez leków ale okazało sie ze prl i proogesteron są nie takie. Zaczelam przygodę z bromergonem. Gin powiedzial zeby robic testy owu. Jesli nie wyjda to od nast cyklu monitorowanie. A że testy wyszły nie było potrzeby. Ale w nastepnym cyklu juz te testy tak wyraznie nie wychodziły. Powiedzialam mu nawet o tym jak po 2 miesiacach stosowania bromka poszlam zeby dal mi cos innego. Ale on nic. Dał dostinex i kazał wziąć i sprawdzic prl dopiero na koniec kwietnia. I tyle ... I dlatego nie wiem co teraz ... Czasem jak się tu naczytam ile Wy już macie leczenia za sobą to mi ręce i nogi opadają i szacun za wytrwałość... Ja też trochę przeszłam ale przeraża mnie ewentualne dłuuuugie leczenie. Poradźcie co zrobić....

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossanna wrote:
    Hey wszystkim ! Widziałam że temat dla nowych to akurat się załapię :P
    Na ovu byłam już nie raz jednak za każdym razem gdy się nie udawało usuwałam . Teraz to zmieniam , założyłam go po raz x przedwczoraj :) i mam zamiar na nim zostać ale najchętniej jak najszybciej też przejść na stronę fioletową <3 Mam prawie 20 lat , z narzeczonym jesteśmy 5 lat w sumie znamy się od 6 i własnie od tylu nas do siebie ciągnie aż w końcu przyciągnęło <3 <3 <3 Za młodych lat się poznaliśmy , i to właśnie on jest moim pierwszym ^^ . W ciągu bycia razem zabezpieczaliśmy się może z trzy razy . Do ciąży doszło 2 razy jednak się nie utrzymywała . Ostatnio którą straciłam w 5tc byłą w październiku . Wydaję mi się że też wynikło to przez niekompetencje mojego wspaniałego lekarza który nic mi nie przepisał znając sytuację że już raz poroniłam . No ale dlatego zmieniłam lekarza mam nadzieję że ten nie dopuści do takiej sytuacji . Od tego cyklu zażywam witaminki , kwas foliowy , jak i będę brała Luteinę doustnie pod język . Słyszałam o niej dużo że wielu kobietą pomogła . Może i mi pomoże w tym pięknym miesiącu jakim jest Luty - Walentynkowy <3 Moje cykle są nieregularne i przed każdym @ mam plamienia brązowe jak i po . Przyczyną jest za mały progesteron co i może też przyczynił się do utraty moich aniołków . Jestem typem kobiety która tak łatwo się nie poddaję jednak mam chwilę zwątpienia że już i tak się nie uda , bo staramy się w sumie 8 cykl oby nie 9 ! Mam ogromną nadzieję że tym razem się uda i że jeden waleczny i silny plemniczek zamieszka u mnie w brzuszku na dłużej a potem zobaczymy się już na rączkach . Ważne jest by nie tracić wiary w siebie i w swoje możliwości . Mam nadzieję że każdej się Wam uda i że wszystkie przejdziemy na piękną stronę fioletu i będziemy tylko pisać co jest dobre na rozstępy w ciąży :)

    Pozdrawiam Was cieplutko ! <3

    Kochana napewno się uda ją też mam za niski progesteron i biorę duphaston ponoć lepszy od luteiny ale sama nie wiem zobaczymy. Ja 12 lutego testuje już ale trzyma za CB kciuki myśł pozytywnie będzie dobrze trzymaj się cieplutko

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Sory ale tablet się ładował...

    Ogólnie chodzę do gina prywatnie, nie do kliniki. W zeszłym roku a właściwie pół roku temu przerwałam kurację visanne żeby zajść w ciążę. Pomijając fakt, że dzięki roku z tym lekiem mięśniak się zmniejszył. Teraz na niego nic nie biorę właśnie dlatego że się staramy. Pierwsze 3 miesiące bez leków ale okazało sie ze prl i proogesteron są nie takie. Zaczelam przygodę z bromergonem. Gin powiedzial zeby robic testy owu. Jesli nie wyjda to od nast cyklu monitorowanie. A że testy wyszły nie było potrzeby. Ale w nastepnym cyklu juz te testy tak wyraznie nie wychodziły. Powiedzialam mu nawet o tym jak po 2 miesiacach stosowania bromka poszlam zeby dal mi cos innego. Ale on nic. Dał dostinex i kazał wziąć i sprawdzic prl dopiero na koniec kwietnia. I tyle ... I dlatego nie wiem co teraz ... Czasem jak się tu naczytam ile Wy już macie leczenia za sobą to mi ręce i nogi opadają i szacun za wytrwałość... Ja też trochę przeszłam ale przeraża mnie ewentualne dłuuuugie leczenie. Poradźcie co zrobić....


    Kochana bierz leki rób testy owu i się starajcie. Tylko tyle możesz zrobić albo iść do kliniki. Pisze to chyba już setny raz gin to gin a lekarz z doświadczeniem od niepłodności to inną sprawa. Zmień lekarza najlepiej klinika kochana ją jestem zadowolona ją 2 lata do giną chodziłam i żałuje że wcześniej nie poszłam do kliniki.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 1 lutego 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossanna wrote:
    Hey wszystkim ! Widziałam że temat dla nowych to akurat się załapię :P
    Na ovu byłam już nie raz jednak za każdym razem gdy się nie udawało usuwałam . Teraz to zmieniam , założyłam go po raz x przedwczoraj :) i mam zamiar na nim zostać ale najchętniej jak najszybciej też przejść na stronę fioletową <3 Mam prawie 20 lat , z narzeczonym jesteśmy 5 lat w sumie znamy się od 6 i własnie od tylu nas do siebie ciągnie aż w końcu przyciągnęło <3 <3 <3 Za młodych lat się poznaliśmy , i to właśnie on jest moim pierwszym ^^ . W ciągu bycia razem zabezpieczaliśmy się może z trzy razy . Do ciąży doszło 2 razy jednak się nie utrzymywała . Ostatnio którą straciłam w 5tc byłą w październiku . Wydaję mi się że też wynikło to przez niekompetencje mojego wspaniałego lekarza który nic mi nie przepisał znając sytuację że już raz poroniłam . No ale dlatego zmieniłam lekarza mam nadzieję że ten nie dopuści do takiej sytuacji . Od tego cyklu zażywam witaminki , kwas foliowy , jak i będę brała Luteinę doustnie pod język . Słyszałam o niej dużo że wielu kobietą pomogła . Może i mi pomoże w tym pięknym miesiącu jakim jest Luty - Walentynkowy <3 Moje cykle są nieregularne i przed każdym @ mam plamienia brązowe jak i po . Przyczyną jest za mały progesteron co i może też przyczynił się do utraty moich aniołków . Jestem typem kobiety która tak łatwo się nie poddaję jednak mam chwilę zwątpienia że już i tak się nie uda , bo staramy się w sumie 8 cykl oby nie 9 ! Mam ogromną nadzieję że tym razem się uda i że jeden waleczny i silny plemniczek zamieszka u mnie w brzuszku na dłużej a potem zobaczymy się już na rączkach . Ważne jest by nie tracić wiary w siebie i w swoje możliwości . Mam nadzieję że każdej się Wam uda i że wszystkie przejdziemy na piękną stronę fioletu i będziemy tylko pisać co jest dobre na rozstępy w ciąży :)

    Pozdrawiam Was cieplutko ! <3

    To witamy. Z facetami mamy podobnie.. W wieku 19 lat poznałam pierwszego faceta i on jest moim mężem. Ja też jego pierwsza laska

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 1 lutego 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina wrote:
    Kochana napewno się uda ją też mam za niski progesteron i biorę duphaston ponoć lepszy od luteiny ale sama nie wiem zobaczymy. Ja 12 lutego testuje już ale trzyma za CB kciuki myśł pozytywnie będzie dobrze trzymaj się cieplutko
    Ja też często przed miesiączka mam plamienia. Chciałam sprawdzić progest. Ale jestem na początku cyklu. Więc teraz nie bardzo. Są jakieś inne objawy oprócz plamien?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 1 lutego 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama wrote:
    WITAJCIE, DAWNO NIE PISAŁAM, MAM PYTANIE:
    wrzucam to na wielu wątkach:

    czy ktoś wie czy i jaki wpływ na plemniczki ma morsowanie?
    Ależ mnie zaskoczyłaś... O przegrzewaniu słyszałam, ale o "mrożeniu" jeszcze nie .. :)
    A podejrzewasz, ze może być coś nie tak? Może zróbcie po prostu badania...

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 1 lutego 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Ależ mnie zaskoczyłaś... O przegrzewaniu słyszałam, ale o "mrożeniu" jeszcze nie .. :)
    A podejrzewasz, ze może być coś nie tak? Może zróbcie po prostu badania...
    Ja kiedyś słyszałam że na mała liczbę plemników są dobre plastry chłodzące. Więc to jest dobre. Ale za mocno zimno to raczej nie wskazane też.

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Ja też często przed miesiączka mam plamienia. Chciałam sprawdzić progest. Ale jestem na początku cyklu. Więc teraz nie bardzo. Są jakieś inne objawy oprócz plamien?

    ja nie miałam ogóle owulacji a jak był pęcherzyk to zamieniał się w torbiel

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 1 lutego 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina wrote:
    ja nie miałam ogóle owulacji a jak był pęcherzyk to zamieniał się w torbiel
    Ja nie miałam tak szczegółowo badanej owulacji. Raz tylko progest. miałam mierzony po owul. I wynosiła 15,3 Więc podobno była.

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Ja nie miałam tak szczegółowo badanej owulacji. Raz tylko progest. miałam mierzony po owul. I wynosiła 15,3 Więc podobno była.

    po owulacji czyli faza lutealna zakres wyników to 1,7-27 a ja miałam 0,94

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 1 lutego 2016, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi... Bo niby wypada że w środe powinnam zrobic progesteron... Prolaktynę też od razu??

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    A powiedzcie mi... Bo niby wypada że w środe powinnam zrobic progesteron... Prolaktynę też od razu??

    Myślę że tak.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 2 lutego 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieźle produkujecie posty. Nie sposób za wami nadążyć.
    Wczoraj po monitoringu zrobiłam sobie pregnyl. Właśnie owuluję i pierwszy raz aż tak mnie to boli. Może to dobry znak?
    Koleżanka (też staraczka) wysłała mi dzisiaj pozytyw. Udało jej się, bo w tym cyklu miała grypę. Bardzo się z tego cieszę i trochę jej zazdroszczę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2016, 11:32

    23cs
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ