X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Elina za odpowiedź:) badania robiłam w drugim dniu cyklu. Takie miałam zalecenia od lekarza. Z tego co czytałam wysoki poziom prolaktyny może być przyczyną naszych beskutecznych starań :( zobaczymy jeszcze jaki wynik bedzie AMH i Inhibiny :)

    Elina lubi tę wiadomość

  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Od roku jesteśmy u ginekologa-endokrynologa, bo wcześniejsza mi powiedziała, ze mam zrobić porządek z tarczycą. Ten znów stwierdził, że moja niedoczynność jest mała i nie będzie mnie truł lekami. Dostałam tylko luteinę co 2 dzień. Mąż przeszedł kurację Undestorem (bo coś żołnierzyki kiepskie), ale teraz sprawdzaliśmy na własna rękę i wyniki wyszły jeszcze gorsze:(
    Innego leczenia nie mieliśmy, bo niby było wszystko ok...


    KOCHANA są tabletki na męskie żołnierzyki mają dobrą opinię ale są drogie ponoć działąją ale ja nie wiem bo my nigdy nie mieliśmy problemu z nimi.

    tabletki nazywają się FERTILMAN PLUS firmy BABYSTART opakowanie to 120 kapsułek a dawkowanie to 4 tabletki dziennie. mam ulotke i tu pisze że posiadają rekomendację POLSKIEGO TOWARZYSTWA ANDROLOGICZNEGO
    CENA TO: około 189 zł
    tu masz link i dokładniej sobie poczytaj
    http://www.aptekagemini.pl/fertilman-plus-x-120-kaps.html

    o.n.a. lubi tę wiadomość

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    Dziękuję Elina za odpowiedź:) badania robiłam w drugim dniu cyklu. Takie miałam zalecenia od lekarza. Z tego co czytałam wysoki poziom prolaktyny może być przyczyną naszych beskutecznych starań :( zobaczymy jeszcze jaki wynik bedzie AMH i Inhibiny :)

    czyli byłaś w fazie folikilarnej. kochna masz napisane przy wynikach normy dla faz: faza folikularna, faza pęcherzykowa, faza owulacyjna, faza lutealna i po menopauzie lub o przekwitaniu?? tam masz normy jeśli są to musisz patrzeć na normy fazy folikularnej lub fazy pęcherzykowej bo byłąś w 2 dniu cyklu.

    Gosia2708 lubi tę wiadomość

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mam na wyniku to norma prolaktyny w tej fazie to 1.3-25.00 , ja mam 31.3 . Poza tym na chwilę obecną pozostałe wyniki są ok zobaczymy co będzie przy kolejnych.

  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    Hej dziewczyny, dzisiaj odebrałam niektóre wyniki badań ( jeszcze nie byłam na konsultacji) , z tego co wyczytałam mam podwyższony poziom prolaktynu. Czy któraś z was miała z tym problem?

    TSH 1,25
    PROLAKTYNA 31.3
    ESTRADIOL 53.78
    FSH- 5,79
    LH 2,53
    TESTOSTERON 0,4
    A-TPO 10,1


    kochana masz tylko za dużą prolaktynę i za niski testosteron a jak na moje oko i na normy to reszta jest dobrze. wszystkiego dowiessz się dokładnie od lekarza nie martw się to da się unormować lekami.

    Gosia2708 lubi tę wiadomość

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • kasia_1702 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina wrote:
    a zrobiłaś bete ? dla pewności zrób lae jak tyle testów pokazało ci dwie kreski to coś musi być trzymam kciuki kochana:)
    Ale ja pisałam o teście owulacyjnym nie ciążowym :)
    Po prostu zastanawia mnie to czy mogę mieć tak wcześnie owulację z pierwszą ciążą nie zwracałam na to uwagi jakoś samo wyszło ale by się to potwierdzało bo jak poszłam do gin na badanie 40 dnia od @ to było że to już 5 tydzień ciąży był
    Teraz próbujemy z mężem już od pół roku ale ja przyjęłam że płodne mam w środku cyklu dopiero jak zaczęłam wypełniać wykres okazało się że wcześniej

    Kasia_1702
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    Z tego co mam na wyniku to norma prolaktyny w tej fazie to 1.3-25.00 , ja mam 31.3 . Poza tym na chwilę obecną pozostałe wyniki są ok zobaczymy co będzie przy kolejnych.

    kochana ja mam norme ogólną przy prolaktynie nie mam faz i u mnie normy to 4,79-23,30. a powiedz mi czy miałaś test z prolaktyną MCP?? to ważne badanie.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia_1702 wrote:
    Ale ja pisałam o teście owulacyjnym nie ciążowym :)
    Po prostu zastanawia mnie to czy mogę mieć tak wcześnie owulację z pierwszą ciążą nie zwracałam na to uwagi jakoś samo wyszło ale by się to potwierdzało bo jak poszłam do gin na badanie 40 dnia od @ to było że to już 5 tydzień ciąży był
    Teraz próbujemy z mężem już od pół roku ale ja przyjęłam że płodne mam w środku cyklu dopiero jak zaczęłam wypełniać wykres okazało się że wcześniej
    przepraszam kochana źle przeczytałam no to jak dwa testy były pozytywne to znaczy że była owulacja

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego badania nie miałam , ginekolog zlecił mi wykonanie AMH, Inhibinę, Anty TPo, DHEA-SO4.

  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    Tego badania nie miałam , ginekolog zlecił mi wykonanie AMH, Inhibinę, Anty TPo, DHEA-SO4.


    ja tych badań nie miałąm co ty pierwszy raz o nich słyszę. z tych co pisałaś wcześniej i z tych AMH areszta nie miałam.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina, a to są capsy na receptę? Na co one konkretnie są?
    My się teraz leczymy takimi suplementami i witaminami, które wyczytałam pomagają.. Salfazin, omega3, wit. C, wit. E, L-karnityna, Maca, folik, siemię lniane ii Muciaolvan na znianę z Flegaminą na rozrzedzenia lepkości. Generalnie mamy wzmożoną lepkość, a % dobrych spadł z 4% (co podobno jest ok) do 3% :(
    Na razie zaczęliśmy się trochę "leczyć" na własną rękę, bo nie chcemy znów wydawać kasy bez sensu. Żniw wizyta bedzie tak wyglądać, ze spojrzy na wykres temp., zrobi usg, każe wziąć stymulację do nosa i powie, ze trzeba czekać, bo wszystko jest ok. A my zostawimy z 350zł i historia się powtórzy za miesiąc... ;(
    Wiążę nadzieję z jutrZejszą wizytą NAPRO. Choć jak to też talie drogie i trzeba będzie czekać kolejny rok na jakiekolwiek rezultaty, to nie wiem czy wydolimy finansowo :( I tak już jest nieciekawie...
    No ale czego się mie robi ... ;) Mam nadzieję, że się opłaci ten stres, wizyty i to wszystko :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2016, 17:51

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Elina, a to są capsy na receptę? Na co one konkretnie są?
    My się teraz leczymy takimi suplementami i witaminami, które wyczytałam pomagają.. Salfazin, omega3, wit. C, wit. E, L-karnityna, Maca, folik, siemię lniane ii Muciaolvan na znianę z Flegaminą na rozrzedzenia lepkości. Generalnie mamy wzmożoną lepkość, a % dobrych spadł z 4% (co podobno jest ok) do 3% :(
    Na razie zaczęliśmy się trochę "leczyć" na własną rękę, bo nie chcemy znów wydawać kasy bez sensu. Żniw wizyta bedzie tak wyglądać, ze spojrzy na wykres temp., zrobi usg, każe wziąć stymulację do nosa i powie, ze trzeba czekać, bo wszystko jest ok. A my zostawimy z 350zł i historia się powtórzy za miesiąc... ;(
    Wiążę nadzieję z jutrZejszą wizytą NAPRO. Choć jak to też talie drogie i trzeba będzie czekać kolejny rok na jakiekolwiek rezultaty, to nie wiem czy wydolimy finansowo :( I tak już jest nieciekawie...
    No ale czego się mie robi ... ;) Mam nadzieję, że się opłaci ten stres, wizyty i to wszystko :D


    kochana nie powiem ci co to jest ja to co wiem to z internetu i z doświadczenia swojego i kuzynki która też się starała 7 lat i jej się udałoja nie jestem lekarzem więc nie odpowiem ci kochana na takie pytania. ale spróbójcie te tabletki co pisałąm bo mają bardzo dobre opinie i myślę żę warto próbować. u nas też nie ma pieniążków jak zaczeliśmy chodzić do kliniki i to co środa to zostawialiśmy przez pierwsze dwa miesiące od 300-600 zł za wizytę a teraz do300 zł a o lekach nie wspomnę w tym miesiącu na leki wydałam 400 zł clo 3 zastrzyki w tym ovitrelle dupek i jeszcze w tym tygodniu muszę wykupić dwa opakowania dupka.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Elina, a to są capsy na receptę? Na co one konkretnie są?
    My się teraz leczymy takimi suplementami i witaminami, które wyczytałam pomagają.. Salfazin, omega3, wit. C, wit. E, L-karnityna, Maca, folik, siemię lniane ii Muciaolvan na znianę z Flegaminą na rozrzedzenia lepkości. Generalnie mamy wzmożoną lepkość, a % dobrych spadł z 4% (co podobno jest ok) do 3% :(
    Na razie zaczęliśmy się trochę "leczyć" na własną rękę, bo nie chcemy znów wydawać kasy bez sensu. Żniw wizyta bedzie tak wyglądać, ze spojrzy na wykres temp., zrobi usg, każe wziąć stymulację do nosa i powie, ze trzeba czekać, bo wszystko jest ok. A my zostawimy z 350zł i historia się powtórzy za miesiąc... ;(
    Wiążę nadzieję z jutrZejszą wizytą NAPRO. Choć jak to też talie drogie i trzeba będzie czekać kolejny rok na jakiekolwiek rezultaty, to nie wiem czy wydolimy finansowo :( I tak już jest nieciekawie...
    No ale czego się mie robi ... ;) Mam nadzieję, że się opłaci ten stres, wizyty i to wszystko :D


    kochana jak się nazywają te leki co bierzetwój mąż te suplementy co piszesz. poszukam i porównam ci skład z tym lekiem co ja ci zaproponowałam i wtedy będziesz wiedzieć które lepsze.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Elina, a to są capsy na receptę? Na co one konkretnie są?
    My się teraz leczymy takimi suplementami i witaminami, które wyczytałam pomagają.. Salfazin, omega3, wit. C, wit. E, L-karnityna, Maca, folik, siemię lniane ii Muciaolvan na znianę z Flegaminą na rozrzedzenia lepkości. Generalnie mamy wzmożoną lepkość, a % dobrych spadł z 4% (co podobno jest ok) do 3% :(
    Na razie zaczęliśmy się trochę "leczyć" na własną rękę, bo nie chcemy znów wydawać kasy bez sensu. Żniw wizyta bedzie tak wyglądać, ze spojrzy na wykres temp., zrobi usg, każe wziąć stymulację do nosa i powie, ze trzeba czekać, bo wszystko jest ok. A my zostawimy z 350zł i historia się powtórzy za miesiąc... ;(
    Wiążę nadzieję z jutrZejszą wizytą NAPRO. Choć jak to też talie drogie i trzeba będzie czekać kolejny rok na jakiekolwiek rezultaty, to nie wiem czy wydolimy finansowo :( I tak już jest nieciekawie...
    No ale czego się mie robi ... ;) Mam nadzieję, że się opłaci ten stres, wizyty i to wszystko :D


    kochana podaje ci skład trzech środków w tym co ty podałaś

    SALFAZIN
    Skład
    witamina B6 (pirydoksyna)
    witamina E (tokoferol)
    witamina C (kwas askorbinowy)
    witamina A
    cynk


    FERTILMAN PLUS
    Skład
    L-arginina
    L-karnityna
    cynk
    selen
    magnez
    witamina C (kwas askorbinowy)
    witamina E (tokoferol)
    L-tauryna
    żelazo
    witamina PP (niacyna)
    witamina B6 (pirydoksyna)
    witamina D3 (cholekalcyferol)
    koenzym Q10
    L-glutation
    witamina B2 (ryboflawina)
    kwas foliowy
    witamina B12 (cyjanokobalamina)

    PROXEED
    Skład
    L-karnityna
    fruktoza
    acetylo-L-Karnityna (ALC)
    witamina C (kwas askorbinowy)
    kwas cytrynowy
    koenzym Q10
    cynk
    kwas foliowy
    selen
    witamina B12 (cyjanokobalamina)

    o.n.a. lubi tę wiadomość

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie. Już też patrzyłam, że to ma więcej wszystkiego :)
    Chyba mnie przekonuje ten lek. Jeszcze trochę poczytam i może się przezucimy :)
    W każdym razie dzięki wielkie za sugestie :)
    Ps. Widać masz dużą wiedzę:)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszyscy omijają mój post czy mi się wydaje..??

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Dzięki wielkie. Już też patrzyłam, że to ma więcej wszystkiego :)
    Chyba mnie przekonuje ten lek. Jeszcze trochę poczytam i może się przezucimy :)
    W każdym razie dzięki wielkie za sugestie :)
    Ps. Widać masz dużą wiedzę:)

    popatrz po aptekach internetowych ceny są niższe niż ci podałam z ulotki sprawdź w kilku aptekach. kochana po prostu dużo czytam na te tematy szukam i staram się wam pomóc jak tylko potrafię. może w normalnej też znajdziesz aptece. ja z tej firmy robiłam test płodności dla siebie i męża za dwa testy dałam wtedy z przesyłką ok 300 zł

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Wszyscy omijają mój post czy mi się wydaje..??

    kochana chodzi ci o wpis o lekarzu? może lepiej nie dyskutujmy na ten tema każdy ma swoje zdanie a po co drążyć temat lekarza i się kłócić o swoje racje nikt raczej tego nie chce kłótnie to nic dobrego. pisz jak się czujesz jakie leki bierzesz itd. kochana nikt cię nie pomija.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Wszyscy omijają mój post czy mi się wydaje..??

    kochana jakie leki bierzesz teraz. masz tego mięsniaka? chodzisz do innego lekarza do gin czy do kliniki pisz o sobie.

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Dzięki wielkie. Już też patrzyłam, że to ma więcej wszystkiego :)
    Chyba mnie przekonuje ten lek. Jeszcze trochę poczytam i może się przezucimy :)
    W każdym razie dzięki wielkie za sugestie :)
    Ps. Widać masz dużą wiedzę:)
    O.n.a moj mąż bral ten drogi lek I wynik taki sam jak po saflazinie. Myślę że szkoda kasy na niego. Mi się wydaje to najlepiej by było jakby lekarz coś przepisał to może by pomogło.

    o.n.a. lubi tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ