X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Sylwia91 w którymś się uda :)
    ja niby mówiłam, ze sobie odpuszczam, a tu @ nie przyszła według planu i już zaczęłam myśleć, że odpuściłam sobie i się udało, planowałam poczekac do poniedziałku i testować, a tu niestety, dziś się pojawiła i tyle, zaczynam kolejny cykl...
    A U nas to zawsze coś. Co miesiąc jakieś źle wieści. W tym miesiącu miałam zacząć cykl Z clo A teraz wyszły bakterie z posiewu nasienia. Cały czas zakręty. Kochane jaka my musimy miec cierpliwosc...

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    A U nas to zawsze coś. Co miesiąc jakieś źle wieści. W tym miesiącu miałam zacząć cykl Z clo A teraz wyszły bakterie z posiewu nasienia. Cały czas zakręty. Kochane jaka my musimy miec cierpliwosc...

    o Właśnie, co do badania nasienia, bo "my idziemy" we wtorek pierwszy raz i czy warto powinno się od razu zrobić posiew, czy wystarczy to co kryje się pod opisem z Kliniki do której planujemy iść: Rozszerzone komputerowe badanie nasienia CASA (computer-assisted semen analysis) z badaniem morfologii plemników?

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zrobiliśmy posiew bo mąż miał mało plemników A dużo leukocytów. Szczerze to Jeszcze nie wiesz jak wam wyjdą wyniki ale myślę że warto zrobić za jednym razem. Niż później męczyć znowu męża I tracić czas. ja dzięki temu ze tu jestem dowiedziałam się że warto zrobić posiew. Straciliśmy rok bo żaden lekarz nie wpadł na ten pomysł. A tu bakterie są

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wizja tych badań, to dla mojego męża taki stres, że szkoda słów. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jaki, bo dla Niego nawet wizyta u okulisty jest stresująca.
    Dzięki za radę, tak trzeba będzie zrobić.

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Właśnie wizja tych badań, to dla mojego męża taki stres, że szkoda słów. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jaki, bo dla Niego nawet wizyta u okulisty jest stresująca.
    Dzięki za radę, tak trzeba będzie zrobić.
    Moj za pierwszym razem też miał stresa ale myślę że to dlatego że faceci mają gorzej. Kobiety idą normalnie do ginekologa i czuja się ok. A facet jak ma iść do urologa to tak jakby wstyd. Może dlatego że O niepłodności męskiej mniej się mówi, bo przeważnie bariera stoi po stronie Kobiety

    Buko lubi tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, mój jeszcze pół roku temu, jakbym mu powiedziała, że ma pójść na takie badania, to uciekłby jak najdalej i bałby się wrócić, a teraz nawet odważnie mówi, że skoro trzeba to pójdzie :)

    o.n.a., Sylwia91 lubią tę wiadomość

  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_85 wrote:
    Hej dziewczyny rowniez jak czesc z was staram sie drugiego bobasa.Mam 30 skonczone i od roku starania bezskueczne.Po dordze okazało sie brak owulacji,brak domunujacych pecherzykow,badania w kierunku PCOS .Jestem przed badaniem HSG i mam trzeci miesiac kuracji Duphastonem.Czekam teraz na @ na dniach chyba powinna byc.Z wykresu chyba wynika ze owu była ale sama juz nie wiem.
    ooo widze moj rocznik i my tez sie staramy o drugiego babaska ile ma Twoj bobas?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2016, 22:29

    Ola_85 lubi tę wiadomość

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram kobietki... Oczekiwanie to ciężki kawałek chleba ale ja z cyklu na cykl staram się mniej wariować.

    A i dzięki za radę z przeziębieniem, jak jutro bedzie bez zmian to w niedziele zaczynam nową kurację.

    A co do ulepszania kijanek to wyczyytalam wczesniej ze cynk jest dobry znaczy sulfazin sie nazywa. Zastosujemy, a co.

    A i witam oczywiście świeżynki ;)

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    O.n.a ja też czekam na @, do terminu został mi tylko tydzień, a mam milion dwieście myśli.. Trzymam kciuki!! :-)
    Caro, ja według planu @ mam mieć za 11 dni, więc czekamy razem :) Oby sie udało ;)

    Dzięki dziewczynki za kciuki. Zawsze to raźniej. Chociaż... Boję się myśleć, ale może nie wyjść tym razem. Niedawne badania kijanek były kiepskie a "kurację" witaminową ( czyli salfazin, Flegamina, omega3, vit.e i wiele innych :)) zaczęliśmy niedawno..
    No cóż, z drugiej strony cuda też się zdarzają ... Ech..

    Caro lubi tę wiadomość

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Caro, ja według planu @ mam mieć za 11 dni, więc czekamy razem :) Oby sie udało ;)

    Dzięki dziewczynki za kciuki. Zawsze to raźniej. Chociaż... Boję się myśleć, ale może nie wyjść tym razem. Niedawne badania kijanek były kiepskie a "kurację" witaminową ( czyli salfazin, Flegamina, omega3, vit.e i wiele innych :)) zaczęliśmy niedawno..
    No cóż, z drugiej strony cuda też się zdarzają ... Ech..
    Mniejmy nadzieję że wam się uda...dobrze by było bo jakoś tłoczno się zrobiło na tym forum:) hehe

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) :) :)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Hehe, mój jeszcze pół roku temu, jakbym mu powiedziała, że ma pójść na takie badania, to uciekłby jak najdalej i bałby się wrócić, a teraz nawet odważnie mówi, że skoro trzeba to pójdzie :)
    Mój też niechętnie podchodzi do tych badań, ale robi to "dla dobra sprawy".
    Nam lekarz juz na pierwszej wizycie powiedział, że doagnostykę zaczyna się równocześnie u pary i uświadomił, że problem z zajściem w ciążę nie leży tylko po stronie kobiet, wbrew stereotypom... I chyba to sprawiło, że Mój od razu "zapoznał" się z tym światem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2016, 23:42

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie nie było problemu, nawet sam zaproponował, że zrobi badania, bo może to z nim jest coś nie tak. Pozytywnie mnie zaskoczył wtedy, a teraz już jest zapisany do urologa i sam chce się zapisać na USG. Wszystko na dobrej drodze :) Dzisiaj mu zapakowałam do pracy pakiet witamin i też nic nie protestował tylko zapytał kiedy ma wziąć :)

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Kitek85 Koleżanka
    Postów: 59 21

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, trochę czasu mnie tutaj nie było, a Wy się tak rozpisałyście :) Muszę sporo nadrobić ;)

    Z tego co wyczytałam to część z nas będzie testowała w podobnym terminie, ja np. 7 lutego jak nie przyjdzie @

    Trzymam za Was wszystkie kciuki!!!

    Caro lubi tę wiadomość

    12 cs, 31 lat, PCOS
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitek85 wrote:
    Cześć dziewczyny, trochę czasu mnie tutaj nie było, a Wy się tak rozpisałyście :) Muszę sporo nadrobić ;)

    Z tego co wyczytałam to część z nas będzie testowała w podobnym terminie, ja np. 7 lutego jak nie przyjdzie @

    Trzymam za Was wszystkie kciuki!!!

    Kitek85, ja też testuje 07.02 jak nie przyjdzie @ :-) Trzymam kciuki za Nas i za o.n.a! Bo wszystkie mamy w podobnym terminie :-)

    o.n.a. lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Kitek85 Koleżanka
    Postów: 59 21

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro :) :)

    Zgrałyśmy się z tym testowaniem ;) A nóż, może w tym miesiącu się nam uda...

    Jak w lutym przyjdzie @, to na 15.02. jestem zapisana w szpitalu na kontrast i ewentualną laparoskopię jajowodów..

    Dziewczyny, musimy być silne i czekać cierpliwie. Wiem po sobie, że nie jest to łatwe, ale nie mamy wyjścia :/


    12 cs, 31 lat, PCOS
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mnie też dawno nie było, ale czytałam wszystkie wpisy, ja też czekam na @ ma przyjsc 6-7 luty.
    I oczywiście zaczyna sie u mnie wzmożone myślenie, chociaż nie mam dużych szans w tym cyklu bo nie miałam śluzu płodnego w tym cyklu i nie do końca jestem pewna co do obecności owulacji. Jednak zawsze jest jakaś nadzieja i wiara :)
    Powodzenia życzę wszystkim czekającym :)


  • misia6684 Koleżanka
    Postów: 64 9

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Jestem nowa :) Staramy się pierwszy cykl, więc jestem jeszcze niedoświadczona. Stąd moje pytanie. Jestem 9 dzień po owulacji. Od 3dpo mam ból brzucha, jajników,wzdęcia, mogę spać całymi dniami. @ powinnam mieć 5.01. Przed staraniami miałam zawyżoną prolaktyne spowodowaną tarczycą. Wczoraj postanowiłam zbadać sobie te hormony, a przy okazji zrobić bete. Tarczyca w normie, prolaktyna 2,04, gdzie norma jest ponad 4,7. Beta<0.1. Na proaktyne brałam Bromergon i podobno przy nim się tak obniża. Jednak zastanawiam się, czy są jeszcze szanse, że mogę być w ciąży. Planuje ponowić betę 13dpo, ale nie wiem czy jest sens.

    3jgxyx8dbuwo9swm.png
  • Kitek85 Koleżanka
    Postów: 59 21

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamarta, ja też mam wątpliwości co do tego czy owulacja u mnie wystąpiła, ponieważ w środku cyklu dostałam infekcji pochwy i musiałam się podleczyć antybiotykiem i śluzu wysocepłodnego nie zaobserwowałam :/ Po temperaturze też ciężko mi to stwierdzić, gdyż w tym cyklu mam spore skoki temp.... Poczekamy, zobaczymy...

    12 cs, 31 lat, PCOS
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey dziewczyny ja się staram od 2 lat a od 4 miesięcy chodzimy do kliniki u męża wszystko ok a u mnie jajniki nie pracują brak jajeczkowania w tym cyklu clo duphaston i ovitrelle i teraz sie staramy i 12 lutego mam robić test z krwi bhcg ale zastanawiam się czy mogę zrobić wcześniej test z apteki ??

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ