Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 11 lutego 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znużona wrote:
    Hej, ale dzisiaj mi szybko dzień leci
    Byłam zrobić badania i mam wyniki
    Homocysteina 7,1 (5,75- 12,61)
    Kwas foliowy >24 (>5,9)
    B12 295 (180-914)
    Co myślicie? Wydaje się że wszystko jest w porządku 🤔
    Lecę poćwiczyć🤸 muszę sobie kondycję i jakąkolwiek formę wyrobić 🙂

    Znużona a skąd to taka norma dla homocysteiny? U mnie jest tylko górna norma poniżej 12umol/l z suplemetacją folianami.
    Tej B12 wydaje się mało, ale niby w normie, tyle, że norma szeroka.
    Jak włączysz b12 to homocysteina powinna spaść.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 11 lutego 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_oliv wrote:
    Wg. Ovu 8 dni.

    Hmmm wynik bardzo niski jak na 8dpo. Ja 9 dpo miałam 14,30 i wtedy potwierdziło się, że owu była i zarazem ciąża z tego cyklu.
    Ja z tym progiem poszłabym do gina. A powiedz czy miałaś potwierdzona owu?

    Edit. 1
    Podobno próg powyżej 10 potwierdza, że doszło do owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2020, 15:50

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 869 525

    Wysłany: 11 lutego 2020, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa jeszcze zapomniałam dodać że naczytałam sie o tym wiesiołku i brałam pierwszy cykl i właśnie w nim mi się tak wszystko pomieszało i teraz nie wiem czy to nie wina wiesiołka. Chyba już nie zaryzykuje w kolejnym cyklu bo jeśli chodzi o śluz to mnie nie pomógł

    Pcos
    Insulinoopornosc

    Luty 2020 cb
    Październik 2020 cb
    3x UIU ❌

    2024 kwalifikacja do programu invi
    Kariotyp ok☑️
    Marzec 2025 💉🥚
    4 zarodki ❄️❄️❄️❄️

    16.03 2026 transfer 5.1.1
    Progesteron 5 ng/ml
    Besins, cyclogest, prolutex, estrofem
    5dpt pozytywny test
    7dpt beta 23,7 mlu/ml prog 23,73 ng/ml
    9dpt beta 24 mlu/ml prod 24,70
    11dpt ❌
    badania trombofilia rozszerzona białko s 99,4
    białko c 138,4
    Tsh 1,8
    Ft3 2,57
    Ft4 1.0
    MTHFR C677T C/T
    P/c p. Beta 2 glicoproteine
    IgM i IgG negatywne
    Nie stwierdzono obecności LA
    APTT i PTT-LA lekko poniżej normy

    16.04
    Progesteron 19,10ng/ml
    Estradiol 109 pg/ml
    Estrofem 3x1
    Agolutin 1x1
    Cyclogest 2x1

    17.04
    Transfer 4BB ❌
    18.05
    Transfer 6BB
    6dpt cień na facelle
    7dpt beta
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9225 15303

    Wysłany: 11 lutego 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_oliv wrote:
    Dziewczyny, mam wynik progesteronu, 26 dc, wynik:5,9, norma lab: lutealna 3.8-50.6.

    skoro to 8dni po owu to mało troche. a jakie to jednostki w ogole?
    mi gin mówi ze powyzej 10 najprawdopodobniej mozna stwierdzic ze wystąpiła owulacja.
    mialas monitoring owulacji?

    💙
    💗
  • kar_oliv Autorytet
    Postów: 1640 3105

    Wysłany: 11 lutego 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Hmmm wynik bardzo niski jak na 8dpo. Ja 9 dpo miałam 14,30 i wtedy potwierdziło się, że owu była i zarazem ciąża z tego cyklu.
    Ja z tym progiem poszłabym do gina. A powiedz czy miałaś potwierdzona owu?

    Edit. 1
    Podobno próg powyżej 10 potwierdza, że doszło do owulacji.

    Nie nie miałam potwierdzonej.

    atdcgu1rjappkskg.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_oliv wrote:
    Nie nie miałam potwierdzonej.

    Wykres masz ładny. Tylko ten wynik proga psuje wszystko. Czytałam już w wielu miejscach, że wynik powyżej 10 ng/ ml oznacza, że do owu doszło. Jakie jednostki masz w wyniku?

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 924 331

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_oliv wrote:
    Dziewczyny, mam wynik progesteronu, 26 dc, wynik:5,9, norma lab: lutealna 3.8-50.6.

    No trochę niski. A bierzesz dupka albo luteine po owu?

    💔19.12.24 👼 Maksymilian 23 tydzień, niewydolność szyjki+pprom+zapalenie błon płodowych.
    💔05.04.25 cb
    💔07.08.25 cb
    ⏸️14.09.25 🌈
    😍15.09.25 beta 164
    😍17.09.25 beta 281
    💚25.09.25 pęcherzyk ciążowy 5w2 ❌ torbiel 8cm na jajniku, serduszka jeszcze nie widać
    💚30.09.25 jest ❤️ i torbiel 7,5cm - maleje 😍🤩
    💚 28.10 mamy 3,32 cm maluszka, torbiel 3,5cm😍
    💚13.11 prenatalne 6,11cm łobuza, ryzyka niskie🍀, wysokie ryzyko preeklampsji - włączamy acard
    💚25.11 mamy 8,4cm kropka 😍
    💚11.12 jest 173g szczęścia🍀
    💚23.12 jest 213g zdrowego maluszka 😍🎉
    💚20.01 połówkowe 439 gram chlopaka 😍
    💚03.02 Dzidziuś na już 639g ❤️ ❌szyjka na granicy - 2.5cm do obserwacji

    Eutyrox + utrogestan +acard
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3868 4504

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:07

    12.10.2020 ❤️
    14.05.2024 ❤️
  • kar_oliv Autorytet
    Postów: 1640 3105

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nic nie biorę. Jestem załamana. Umówiłam się na jutro do ginekologa.

    atdcgu1rjappkskg.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9225 15303

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_oliv wrote:
    Dziewczyny nic nie biorę. Jestem załamana. Umówiłam się na jutro do ginekologa.

    spokojnie, w przyszlym cyklu pewnie monitoring a może od razu da Ci cos na stymulacje albo akurat byl to jeden statycznt cykl bezowulacyjny, i luteina potem i będzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2020, 16:27

    💙
    💗
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 869 525

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_oliv wrote:
    Dziewczyny nic nie biorę. Jestem załamana. Umówiłam się na jutro do ginekologa.
    Nie martw się, napewno będzie wszystko dobrze!

    Pcos
    Insulinoopornosc

    Luty 2020 cb
    Październik 2020 cb
    3x UIU ❌

    2024 kwalifikacja do programu invi
    Kariotyp ok☑️
    Marzec 2025 💉🥚
    4 zarodki ❄️❄️❄️❄️

    16.03 2026 transfer 5.1.1
    Progesteron 5 ng/ml
    Besins, cyclogest, prolutex, estrofem
    5dpt pozytywny test
    7dpt beta 23,7 mlu/ml prog 23,73 ng/ml
    9dpt beta 24 mlu/ml prod 24,70
    11dpt ❌
    badania trombofilia rozszerzona białko s 99,4
    białko c 138,4
    Tsh 1,8
    Ft3 2,57
    Ft4 1.0
    MTHFR C677T C/T
    P/c p. Beta 2 glicoproteine
    IgM i IgG negatywne
    Nie stwierdzono obecności LA
    APTT i PTT-LA lekko poniżej normy

    16.04
    Progesteron 19,10ng/ml
    Estradiol 109 pg/ml
    Estrofem 3x1
    Agolutin 1x1
    Cyclogest 2x1

    17.04
    Transfer 4BB ❌
    18.05
    Transfer 6BB
    6dpt cień na facelle
    7dpt beta
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_oliv wrote:
    Dziewczyny nic nie biorę. Jestem załamana. Umówiłam się na jutro do ginekologa.

    Nie załamuj się! Cykle bezowulacyje zdążają się u każdej zdrowej kobiety, to nic złego. Oczywiście lepiej jest mieć na oku, skonsultować z ginekologiem bo i doradzi coś, może zaproponuje monitoring cyklu. Wiesz ja myślę nadal nad tym, że z tempki wyznaczyło Ci owulację, więc trochę to dziwne, że wynik taki. Ale nic się nie denerwuj, jutro gin zrobi ci jeszcze usg i sprawdzi co tam w środku się dzieje 😘

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6100 3951

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mi sie wydaje ze owulka byla, na wykresie pieknie zaznaczona.

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że wizyta u gina wszystko wyjaśni. Progesteron jest faktycznie za niski jak na 8dpo. Ewentualnie może to błąd laboratorium?

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6100 3951

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff nadrobilam was ale mialam zapierdziel w pracy.

    Magdalena 😀 lubi tę wiadomość

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 924 331

    Wysłany: 11 lutego 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_oliv wrote:
    Dziewczyny nic nie biorę. Jestem załamana. Umówiłam się na jutro do ginekologa.

    Nie martw się. Wszytko będzie dobrze.
    Z temperatury wygląda na to że owu było. Może dostaniesz dupka w kolejnym cuklu i będziesz zafasolkowana☺️. Zobaczymy co lekarz ci powie. Daj znać zaraz po wizycie

    💔19.12.24 👼 Maksymilian 23 tydzień, niewydolność szyjki+pprom+zapalenie błon płodowych.
    💔05.04.25 cb
    💔07.08.25 cb
    ⏸️14.09.25 🌈
    😍15.09.25 beta 164
    😍17.09.25 beta 281
    💚25.09.25 pęcherzyk ciążowy 5w2 ❌ torbiel 8cm na jajniku, serduszka jeszcze nie widać
    💚30.09.25 jest ❤️ i torbiel 7,5cm - maleje 😍🤩
    💚 28.10 mamy 3,32 cm maluszka, torbiel 3,5cm😍
    💚13.11 prenatalne 6,11cm łobuza, ryzyka niskie🍀, wysokie ryzyko preeklampsji - włączamy acard
    💚25.11 mamy 8,4cm kropka 😍
    💚11.12 jest 173g szczęścia🍀
    💚23.12 jest 213g zdrowego maluszka 😍🎉
    💚20.01 połówkowe 439 gram chlopaka 😍
    💚03.02 Dzidziuś na już 639g ❤️ ❌szyjka na granicy - 2.5cm do obserwacji

    Eutyrox + utrogestan +acard
  • Znużona Ekspertka
    Postów: 156 69

    Wysłany: 11 lutego 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Znużona a skąd to taka norma dla homocysteiny? U mnie jest tylko górna norma poniżej 12umol/l z suplemetacją folianami.
    Tej B12 wydaje się mało, ale niby w normie, tyle, że norma szeroka.
    Jak włączysz b12 to homocysteina powinna spaść.
    Takie normy podało mi laboratorium. Muszę się w takim razie wybrać do apteki. Dziękuję😘

  • Znużona Ekspertka
    Postów: 156 69

    Wysłany: 11 lutego 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kar_oliv wrote:
    Dziewczyny nic nie biorę. Jestem załamana. Umówiłam się na jutro do ginekologa.
    Nie martw się na zapas, poczekaj zobaczysz co ci jutro powie gin. Na pewno nie zostawi cię z niczym i da jakiś plan działania🙂


    Swoją drogą zastanawiałam się jak to faktycznie jest z tą temperatura. Znam kilka przypadków że wykres płaski a jednak ciąża była. Czytałam też że owu może wystąpić +/- 2 dni od skoku tempki. Już nie wiem które informacje są prawdziwe.

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 11 lutego 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znużona wrote:
    Takie normy podało mi laboratorium. Muszę się w takim razie wybrać do apteki. Dziękuję😘

    Zaczęłam się zastanawiać nad swoją, bo poszukałam na kilku stronach i wszędzie piszą, że od 5
    a ja mam 3,6 :D


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 869 525

    Wysłany: 11 lutego 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znużona wrote:
    Nie martw się na zapas, poczekaj zobaczysz co ci jutro powie gin. Na pewno nie zostawi cię z niczym i da jakiś plan działania🙂


    Swoją drogą zastanawiałam się jak to faktycznie jest z tą temperatura. Znam kilka przypadków że wykres płaski a jednak ciąża była. Czytałam też że owu może wystąpić +/- 2 dni od skoku tempki. Już nie wiem które informacje są prawdziwe.
    U mnie jak wykres książkowy to nici to może jak jest płaski to coś będzie :d zawsze wszystko miałam na odwrót

    Pcos
    Insulinoopornosc

    Luty 2020 cb
    Październik 2020 cb
    3x UIU ❌

    2024 kwalifikacja do programu invi
    Kariotyp ok☑️
    Marzec 2025 💉🥚
    4 zarodki ❄️❄️❄️❄️

    16.03 2026 transfer 5.1.1
    Progesteron 5 ng/ml
    Besins, cyclogest, prolutex, estrofem
    5dpt pozytywny test
    7dpt beta 23,7 mlu/ml prog 23,73 ng/ml
    9dpt beta 24 mlu/ml prod 24,70
    11dpt ❌
    badania trombofilia rozszerzona białko s 99,4
    białko c 138,4
    Tsh 1,8
    Ft3 2,57
    Ft4 1.0
    MTHFR C677T C/T
    P/c p. Beta 2 glicoproteine
    IgM i IgG negatywne
    Nie stwierdzono obecności LA
    APTT i PTT-LA lekko poniżej normy

    16.04
    Progesteron 19,10ng/ml
    Estradiol 109 pg/ml
    Estrofem 3x1
    Agolutin 1x1
    Cyclogest 2x1

    17.04
    Transfer 4BB ❌
    18.05
    Transfer 6BB
    6dpt cień na facelle
    7dpt beta
‹‹ 140 141 142 143 144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ