X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annja wrote:
    d37675cdf026cef0fe676cc5bd98cb8e.png

    Jestem bardzo niecierpliwa... :D
    Powiedzcie czy coś można odczytać z wykresu już ? Czy jest jeszcze za wcześnie żeby moc coś powiedzieć


    To dopiero 5dpo. Ogolnie z wykresow nie zawsze da sie wyczytac czy sie udalo. Zrelaksuj sie i poczekaj. Nie ma innego wyjscia :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    A ja chyba podlalapam jakas infekcje :/ jak sobie radzicie z poczatkami? Zeby zapobiec? Moze warto cos nowego wprowadzic. U mnie zawsze wjezdza zel do higieny intymnej i masc do stosowania na zewnatrz. Zawsze przechodzi :)

    Mi polozna jeszcze w pierwszej ciąży poleciła podmywanie się tamtum Rosa. U mnie działa przeważnie. Jak nie dawało rady to niestety do gina musiałam iść bo tylko globulki, tabletki na receptę działają na mnie, ale ulga od razu przynajmniej. 😅

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RzęsoBecia wrote:
    Dziewczynki, mam pytanie.

    Przypuszczalnie owulacje miałam 11.04(17dc)pasuje do kalendarzyka i potwierdzone testem.owulacyjnym 10.04 gruuuba krecha 11.04 bladzioch, były ❤ dziś mam 9dpo i miałam taką strużke śluzu takiego zabarwionego, brudnego, myślicie że to może być implantacja czy raczej szykować się do 🐒? Kurczę cykle z reguły mam 30 dni. Więc zgodnie z planem.powinna być w sobotę 25.04
    Ewentualnie kiedy proponujecie testować?
    Jutro biorę ostatni dzień duphastonu i nie wiem.co robić 🤔 czy dzwonić do lekarza po kolejne opakowanie ? Bo czy jeśli nie pociągne duphastonu, A przyjmijmy że jest kropek, to poronie?
    Kobietki Wy bardziej doświadczone jesteście, doradzcie . A jutro chyba rano zadzwonię do gina jeszcze dopytać.

    Zaczynam panikowac i się nakręcac 😥
    Jestem dokładnie w tej samej sytuacji, też owu w 17 cd i kolejna planowana @ na sobotę. Ja już robię powoli testy codziennie widzę jakiś cień ale nie ciemnieje więc pewnie znów albo biochem albo testy kłamią, myślę że możesz zatestować z przymrużeniem oka :)

  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie czekam na okres. Moje cykle bez stymulacji się coraz bardziej wydłużają.

    W lipcu mam miec wizyte w klinice nieplodności, udało mi się dostać skierowanie. Ginekolog próbowal mnie leczyć Clo, ale jak pokazałam mu wyniki nasienia to stwierdzil, że to głów a przyczyna niepowodzeń.
    W planach mam wykonać przed wizytą jak najwięcej badań na własną rękę żeby ta konsultacja byla jak najbardziej konkretna.

    U partnera myslalam o posiewie nasienia, ponownym badaniu nasienia i o podstawowych hormonach (LH, FSH, prolaktyna, testosteron)

    U mnie powtórka hormonów, bo badałam ponad rok temu (może nawet prawie dwa lata temu). Wszystko wyszło w normie, ale mogło się coś zmienić.
    Myślę o LH, FSH, estradiol, prolaktyna, testosteron, insulina, glukoza i AMH.

    Podpowiecie jakie jeszcze badania warto wykonać u mnie i u partnera? Boję się, że o czymś ważnym zapomnę i trzeba bedzie to dorobić, a pewnie na kolejną wizytę trzeba będzie długo czekać.

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • RzęsoBecia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Jestem dokładnie w tej samej sytuacji, też owu w 17 cd i kolejna planowana @ na sobotę. Ja już robię powoli testy codziennie widzę jakiś cień ale nie ciemnieje więc pewnie znów albo biochem albo testy kłamią, myślę że możesz zatestować z przymrużeniem oka :)

    Testowałam, ale widzę tylko biel, biel, biel. Nawet cienia cienia nie ma. Pod słońce nawet nie widac miejsca gdzie powinien byc pasek testowy. Chyba nie mam trefnych testów... 😂😂 myślę że jeszcze za wcześnie.

    Znając siebie to do soboty będę testować codziennie 😂😂😂

    Ok 10 zadzwonię do mojego gina zapytam co o tym sadzi i co z tym Duphastonem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 08:59

    26.07.2015 👶 Jasio
    05.05.2017 👼 6tc

    💊Niedoczynność tarczycy- Eutyrox75
    🍬Wit.C, Wit.D, B12, kwas foliowy, magnez+B6

    Starania od 02.2020
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny;) miłego dnia 😗

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RzęsoBecia wrote:
    Testowałam, ale widzę tylko biel, biel, biel. Nawet cienia cienia nie ma. Pod słońce nawet nie widac miejsca gdzie powinien byc pasek testowy. Chyba nie mam trefnych testów... 😂😂 myślę że jeszcze za wcześnie.

    Znając siebie to do soboty będę testować codziennie 😂😂😂

    Ok 10 zadzwonię do mojego gina zapytam co o tym sadzi i co z tym Duphastonem.


    Jak masz możliwość rozmowy z ginem, to pewnie,że dzown. Będziesz miała chociaż konkretna poradę i będziesz spokojniejsza 🙂🙂

    klz9df9hix7ly771.png
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dalej apka nie potwierdza wystąpienia owulacji, piersi nie bolą... No cóż;)

  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    U mnie dalej apka nie potwierdza wystąpienia owulacji, piersi nie bolą... No cóż;)

    Obserwuje w miarę dokładnie swoje cykle od dwóch lat i zaczęłam zauważać pewne zależności, no ale i tak każdy cykl mnie czymś zaskakuje i potrafi wszystko być na odwrót :)

    Ona34 lubi tę wiadomość

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obserwacji cieni ciąg dalszy, modlę się żeby to nie była znów ciąża biochemiczna, ciężko to nawet uchwycić na zdjęciu. Kreskę widać gołym okiem przez okienko ale żeby było widać na zdjęciu dozbroilam test dla was :) tyle się naczytałam o tych kłamliwych testach ale u mnie już 3 różne firmy i taki sam cień. Nie chcę się nakręcać bo dostanę zwidów :d możecie zerknąć :* miłego dzionka życzę wam wszystkim, ja dziś bieganina i kupa papierów do wypełnienia w związku z zapomogami na koronawirusa, niestety od marca jestem bez grosza a testy kosztują 😂 mój mąż mówi że jestem szalona i nie chce brać od niego pieniędzy na testy więc może Państwo mi za sponsoruje 😂

    1bbcc075ead2.jpg

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Mi polozna jeszcze w pierwszej ciąży poleciła podmywanie się tamtum Rosa. U mnie działa przeważnie. Jak nie dawało rady to niestety do gina musiałam iść bo tylko globulki, tabletki na receptę działają na mnie, ale ulga od razu przynajmniej. 😅

    Ja dzisiaj zajade do apteki po probiotyki. Powinny pomoc wyrownac wszystko :) na szczescie to dopiero poczatek, nie rozwija sie dalej. Dawno juz nie mialam infekcji.. z 8 msc bedzie...

    Tak mysle czy nie zmienic witamin.. z tabletkami mam problem, wolalabym cos do rozpuszczenia i wypicia.. polecicie cos? :)

    No i tak mysle czy nie kupic jakichs witaminek dla meza. Zaszkodzic nie zaszkodzi, a moze pomoze.. biora cos wasi mezowie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 09:31

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Ja dzisiaj zajade do apteki po probiotyki. Powinny pomoc wyrownac wszystko :) na szczescie to dopiero poczatek, nie rozwija sie dalej. Dawno juz nie mialam infekcji.. z 8 msc bedzie...

    Tak mysle czy nie zmienic witamin.. z tabletkami mam problem, wolalabym cos do rozpuszczenia i wypicia.. polecicie cos? :)

    No i tak mysle czy nie kupic jakichs witaminek dla meza. Zaszkodzic nie zaszkodzi, a moze pomoze.. biora cos wasi mezowie?
    Mój bierze fertilman plus, ale oczywiście mu się zapomina. Pije też Maca, podobno pili to wikingowie jak jechali gwałcić wioski (tak powiedział mój lekarz) więc też nie zaszkodzi :)

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Mój bierze fertilman plus, ale oczywiście mu się zapomina. Pije też Maca, podobno pili to wikingowie jak jechali gwałcić wioski (tak powiedział mój lekarz) więc też nie zaszkodzi :)

    O kurde: jak to powiem mojemu to na pewno bedzie pil. Kocha wikingow 😂

    nadzieja_86, Ona34 lubią tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mojemu musze jakies skompletowac, bo wyniki mega słabe. Akurat z łykaniem witaminek nie ma problemu. Gorzej ze zmianą stylu życia, po wynikach stwierdził że weźmie się za siebie. Tylko potem stwierdził, że może to przez za krótki czas abstynencji, ale moim zdaniem aż takie nie powinny wyjść przy ponad 2 dniach. Najgorsze, że mu jeden urolog powiedział żeby nie patrzeć na te wyniki 😡 bo wg niego jest ok.
    No jak ok, jak morfologia 0% i ruchliwosc 15% ?

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez czesto zapominam o witaminach :/

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6063 3934

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Ja dzisiaj zajade do apteki po probiotyki. Powinny pomoc wyrownac wszystko :) na szczescie to dopiero poczatek, nie rozwija sie dalej. Dawno juz nie mialam infekcji.. z 8 msc bedzie...

    Tak mysle czy nie zmienic witamin.. z tabletkami mam problem, wolalabym cos do rozpuszczenia i wypicia.. polecicie cos? :)

    No i tak mysle czy nie kupic jakichs witaminek dla meza. Zaszkodzic nie zaszkodzi, a moze pomoze.. biora cos wasi mezowie?
    Z probiotyków mogę polecić laciBios femina.

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Obserwacji cieni ciąg dalszy, modlę się żeby to nie była znów ciąża biochemiczna, ciężko to nawet uchwycić na zdjęciu. Kreskę widać gołym okiem przez okienko ale żeby było widać na zdjęciu dozbroilam test dla was :) tyle się naczytałam o tych kłamliwych testach ale u mnie już 3 różne firmy i taki sam cień. Nie chcę się nakręcać bo dostanę zwidów :d możecie zerknąć :* miłego dzionka życzę wam wszystkim, ja dziś bieganina i kupa papierów do wypełnienia w związku z zapomogami na koronawirusa, niestety od marca jestem bez grosza a testy kosztują 😂 mój mąż mówi że jestem szalona i nie chce brać od niego pieniędzy na testy więc może Państwo mi za sponsoruje 😂

    1bbcc075ead2.jpg


    Kurcze ja tu nic nie widzę ☹️🤔 ale wiadomo,że na zdjęciu na tel to inaczej niż na żywo. Ale mocno trzymam kciuki żeby to było to 🍀✊✊a może zrob betę ?

    klz9df9hix7ly771.png
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6063 3934

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny a ile to dpo? Bierzesz caly czas dupka?

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Kurcze ja tu nic nie widzę ☹️🤔 ale wiadomo,że na zdjęciu na tel to inaczej niż na żywo. Ale mocno trzymam kciuki żeby to było to 🍀✊✊a może zrob betę ?
    Właśnie wiem na zdjęciu nie widać mam jeszcze kilka innych ale wydaje mi się że ja już po prostu na żywo wiem w którym miejscu jest ten cień i widzę go na zdjęciu. Tak czy inaczej powinien być już ciemniejszy niż był wcześniej :(

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Ja dzisiaj zajade do apteki po probiotyki. Powinny pomoc wyrownac wszystko :) na szczescie to dopiero poczatek, nie rozwija sie dalej. Dawno juz nie mialam infekcji.. z 8 msc bedzie...

    Tak mysle czy nie zmienic witamin.. z tabletkami mam problem, wolalabym cos do rozpuszczenia i wypicia.. polecicie cos? :)

    No i tak mysle czy nie kupic jakichs witaminek dla meza. Zaszkodzic nie zaszkodzi, a moze pomoze.. biora cos wasi mezowie?

    Ja wszystko mam w tabletkach, tylko Inofem do picia. Mój mąż nic nie bierze oprócz witD i magnezu ale to bral od zawsze, takich typowych na płodność nie bierze .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 09:58

    klz9df9hix7ly771.png
‹‹ 393 394 395 396 397 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ