X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SolAngelica wrote:
    Mi jeden z lekarzy powiedział ( dupek jeden ) że mi w luksmedzie przypada jedno USG na rok
    Ja to już miałam chyba ze sto USG w luxmedxie 🤣

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak patrzę na swoje owulaki, i są dwie mega ciemne kreski. I tak bardzo chciałabym zobaczyć na koniec maja dwie tak samo mocne kreski na ciążowym 🤗🤗🤗

    klz9df9hix7ly771.png
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3641 7529

    Wysłany: 6 maja 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Nie,nie chce ciągnąć u dwoch ginow. Wszystkie ważne sprawy, ewnetualnie leczenie i prowadzenie mnie zostwiam mojemu nowemu ginowi Andrzejowi, chodzę do niego prwytnie i mu ufam.☺️
    A do luxmedu bardziej chce iść z ciekawości zerknąć na owulację,i zobaczyć,czy się potwierdzi z moim owulakiem. Nic z tym lekarzem nie zamierzać omawiać ani planować.

    Oni tam chyba jako takiego monitoringu nie robią, tak coś mi się o uszy obiło wiec chyba będę coś musiała ściemniać :P a że luxmed mam praktycznie za gorsze,to chcoiaz w taki sposób chce z niego skorzystać .

    Jasne, też bym tak zrobiła na Twoim miejscu. jeden gin, nie musi wiedzieć o drugim ;P luxmed można wykorzystać do badań na tyle na ile się da

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 759 774

    Wysłany: 6 maja 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to był wogole lekarz który Prywatnie zajmuję się niepłodnością więc cały czas mi mówił że on na luksmed nie może mnie leczyć badań mi nie przepisał. Że muszę Prywatnie ale on mi nie powie gdzie bo jest Internet

    7.05.2020 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)


    Starania o 2 dziecko od styczeń 2024.
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Jasne, też bym tak zrobiła na Twoim miejscu. jeden gin, nie musi wiedzieć o drugim ;P luxmed można wykorzystać do badań na tyle na ile się da

    Dokładnie o coś takiego mi chodzi 😁😁

    klz9df9hix7ly771.png
  • Agata96 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie jutro idę do tego luxmedu pierwszy raz prywatnie do ginekologa. Tez jestem ciekawa jak to wygląda ;)

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SolAngelica wrote:
    A to był wogole lekarz który Prywatnie zajmuję się niepłodnością więc cały czas mi mówił że on na luksmed nie może mnie leczyć badań mi nie przepisał. Że muszę Prywatnie ale on mi nie powie gdzie bo jest Internet

    Bo Luxmed nie zajmuje się niepłodnością. Ale może zlecić część badań hormonalnych. I pierwsze słyszę,że jest jakieś ograniczenie co do USG. Może to zależy od pakietu ? Albo jakoś dziwny lekarz Ci się trafił.

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pamiętajcie jak tydzień temu pisałam Wam,że bratowa jest w ciąży z drugim dzieckiem i zaszła w pierwszym cyklu ? To teraz właśnie się dowiedziałam,że szwagierka także jest w ciąży i także pierwszy cykl.
    Obydwie młodsze ode mnie o 3 lata. Tylko ja zostałam..i zajść nie mogę 😢😢

    klz9df9hix7ly771.png
  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 759 774

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Dziewczyny, pamiętajcie jak tydzień temu pisałam Wam,że bratowa jest w ciąży z drugim dzieckiem i zaszła w pierwszym cyklu ? To teraz właśnie się dowiedziałam,że szwagierka także jest w ciąży i także pierwszy cykl.
    Obydwie młodsze ode mnie o 3 lata. Tylko ja zostałam..i zajść nie mogę 😢😢
    Zobaczysz ten cykl i tobie pyknie, może one cię zaraża ciąża ;) i wtedy dzieci będą w tym samym wieku;)

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    7.05.2020 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)


    Starania o 2 dziecko od styczeń 2024.
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata skąd ja to znam... zarówno siostra jak i kuzynka zaszły od razu w pierwszych dwóch miesiącach starań. Koleżanka już trzecie dziecko będzie rodzić, nie miała żadnych problemów, tylko ja zostałam.

    Ale nie możemy się łamać, musimy być silne! Pamiętaj, że nie jesteś sama. Wiem, że łatwo mi mówić, ale ja i dużo innych kobiet też w tym szambie siedzimy. Przytulam!:)

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    ZielonaHerbata skąd ja to znam... zarówno siostra jak i kuzynka zaszły od razu w pierwszych dwóch miesiącach starań. Koleżanka już trzecie dziecko będzie rodzić, nie miała żadnych problemów, tylko ja zostałam.

    Ale nie możemy się łamać, musimy być silne! Pamiętaj, że nie jesteś sama. Wiem, że łatwo mi mówić, ale ja i dużo innych kobiet też w tym szambie siedzimy. Przytulam!:)

    U mnie też wszyscy zachodzą jak za dotknięciem magicznej różdżki 😁 próbuje się nie łamać, one już mają po jednym dziecku i bardzo kocham te maluchy i rozpieszczam je na maxa. Ale jednak po tych informacjach jest lekki ból w sercu. Teraz dwie bliskie osoby są w ciąży , z mojej strony i z męża strony więc codziennie będzie jeden temat.

    Serio liczę na ten mój obecny cykl 💪💪🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 19:38

    klz9df9hix7ly771.png
  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 759 774

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona herbata a miałaś kilka USG pod rząd żeby sprawdzić owulke w luksmedzie czy tak z przypadku na wizycie tylko

    7.05.2020 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)


    Starania o 2 dziecko od styczeń 2024.
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Dziewczyny, pamiętajcie jak tydzień temu pisałam Wam,że bratowa jest w ciąży z drugim dzieckiem i zaszła w pierwszym cyklu ? To teraz właśnie się dowiedziałam,że szwagierka także jest w ciąży i także pierwszy cykl.
    Obydwie młodsze ode mnie o 3 lata. Tylko ja zostałam..i zajść nie mogę 😢😢
    Ten cykl bedzie Twoj 😘

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SolAngelica wrote:
    Zielona herbata a miałaś kilka USG pod rząd żeby sprawdzić owulke w luksmedzie czy tak z przypadku na wizycie tylko
    Zawsze z przypadku na wizycie ,tak przy okazji ☺️ w sumie wcześniej to się nawet nie interesowałam owulacja i monitoringiem..dopiero od jakiego miesiaca.

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I wiecie co ?
    Dzisiaj pierwszy raz moja mama zapytała mnie delikatnie czy my planujemy dziecko i żebyśmy nie czekali.
    Chciałam jej powiedzieć ale zabrakło mi odwagi,od razu pojawiły się mi łzy w oczach i tylko wydukalam "wszytsko w swoim czasie i zmieniłam temat". Nie umiem i nie czuje się na silach aby o tym mówić,jest to dla mnie za ciężkie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 19:49

    klz9df9hix7ly771.png
  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 759 774

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    I wiecie co ?
    Dzisiaj pierwszy raz moja mama zapytała mnie delikatnie czy my planujemy dziecko i żebyśmy nie czekali.
    Chciałam jej powiedzieć ale zabrakło mi odwagi,od razu pojawiły się mi łzy w oczach i tylko wydukalam "wszytsko w swoim czasie i zmieniłam temat". Nie umiem i nie czuje się na silach aby o tym mówić,jest to dla mnie za ciężkie.
    Ja ostatnio miałam wideokonferencje z rodzicami i siostrą i jej rodziną. Moje 5 letnia siostrzenica spytał a czemu ciocia jeszcze nie ma dziadziusia? Kurczę nie wiedziałam co powiedzieć przy moich rodzicach. Powiedziałam że dowie się pierwsza po wujku jak będę dzidziusia mieć. Moja siostra ja skarciła że tak się nie pyta bo może komuś zrobić się przykro

    7.05.2020 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)


    Starania o 2 dziecko od styczeń 2024.
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerość dzieci jest czasem porażająca 😁🤭
    Ale też bym nie wiedziała co powiedzieć.

    klz9df9hix7ly771.png
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 6 maja 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Dziewczyny, pamiętajcie jak tydzień temu pisałam Wam,że bratowa jest w ciąży z drugim dzieckiem i zaszła w pierwszym cyklu ? To teraz właśnie się dowiedziałam,że szwagierka także jest w ciąży i także pierwszy cykl.
    Obydwie młodsze ode mnie o 3 lata. Tylko ja zostałam..i zajść nie mogę 😢😢

    Spokojnie zajdziesz :* i Ty i Ja i będziemy razem przezywać na forum, że nie możemy podnieść się z kanapy bo brzuch po szyję albo, że rzygamy jak kotki po trawie :p Silne z nas babki i się nie damy jakimś durnym drobnym problemom :p

    I pamiętaj............................... prolaktyna, prolaktyna! :-*

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 6 maja 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Spokojnie zajdziesz :* i Ty i Ja i będziemy razem przezywać na forum, że nie możemy podnieść się z kanapy bo brzuch po szyję albo, że rzygamy jak kotki po trawie :p Silne z nas babki i się nie damy jakimś durnym drobnym problemom :p

    I pamiętaj............................... prolaktyna, prolaktyna! :-*

    A wiesz,że właśnie o Tobie myślałam i miałam pisać co to się dzieje,że ostatnio tak cicho siedzisz 😁

    Spokojnie, prolaktynę mam pod kontrolą , trzymam skubańca w ryzach 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 20:04

    klz9df9hix7ly771.png
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3641 7529

    Wysłany: 6 maja 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zastanawiałyście się czasem, czy te wszystkie ciąże wokół są naprawdę tak od strzału? Może ludzie tak tylko mówią, a wcześniej ukrywali starania przed bliskim 🧐 moje najbliższe koleżanki szybko zakreskowały, ale te dalsze znajome niekoniecznie (wiecie jak to jest, któraś którejś się zwierzy, a potem wszystkie już wiedzą o długich staraniach i problemach ;P ). Znam z mojego dalszego otoczenia dzieci z dłuższych starań ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 20:09

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
‹‹ 486 487 488 489 490 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ