X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 wrote:
    A są jakieś objawy?tzn czytałam,że można przechodzić to bezobjawowo no ale bakterie chyba zawsze widać w jakiś sposob🤔
    My nie mieliśmy kompletnie żadnych 😜

    Dzień dziewczyny ☺️ właśnie zbieram się z domu na HSG... Trzymajcie kciuki 😘

    MayMasza, luśka18, Ona34, ZielonaHerbata, SylwiaG lubią tę wiadomość

  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2062 1467

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    Specjalnie bym się nie przejmowała takimi opiniami kochana. Oczywiście rozumiem, że może być przykro bo ignorancja ludzka potrafi być bolesna.

    Ja o swoich problemach gadam juz tylko tutaj, bo moje dzieciate koleżanki to tylko mi trują... wyluzuj wyluzuj, nie łaź po lekarzach itp. Najlepiej to w ogóle przestań myśleć.

    Ciekawe czy jakby tak szybko nie zaszły to też by takie super rady dawały 🤷‍♀️

    Masza Nabożeństwo musiało być wielkim przeżyciem. Super 😍

    Miłego dnia 🌼
    Było tak inaczej. Jeszcze nie wiem jak to odbieram ale fakt było momentami pięknie:)

    luśka18 lubi tę wiadomość

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2062 1467

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    My nie mieliśmy kompletnie żadnych 😜

    Dzień dziewczyny ☺️ właśnie zbieram się z domu na HSG... Trzymajcie kciuki 😘
    Powodzenia! ❤️

    Reikja lubi tę wiadomość

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    My nie mieliśmy kompletnie żadnych 😜

    Dzień dziewczyny ☺️ właśnie zbieram się z domu na HSG... Trzymajcie kciuki 😘

    Trzymam kciuki! 💪💪💪

    Reikja lubi tę wiadomość

  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    My nie mieliśmy kompletnie żadnych 😜

    Dzień dziewczyny ☺️ właśnie zbieram się z domu na HSG... Trzymajcie kciuki 😘
    Kciuki zaciśnięte ;) powodzenia

    Reikja lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    My nie mieliśmy kompletnie żadnych 😜

    Dzień dziewczyny ☺️ właśnie zbieram się z domu na HSG... Trzymajcie kciuki 😘
    Powodzenia ;)

    Reikja lubi tę wiadomość

  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    Specjalnie bym się nie przejmowała takimi opiniami kochana. Oczywiście rozumiem, że może być przykro bo ignorancja ludzka potrafi być bolesna.

    Ja o swoich problemach gadam juz tylko tutaj, bo moje dzieciate koleżanki to tylko mi trują... wyluzuj wyluzuj, nie łaź po lekarzach itp. Najlepiej to w ogóle przestań myśleć.

    Ciekawe czy jakby tak szybko nie zaszły to też by takie super rady dawały 🤷‍♀️

    Masza Nabożeństwo musiało być wielkim przeżyciem. Super 😍

    Miłego dnia 🌼
    Dokladnie tak jest... Ten kto tego nie doświadczył nie zrozumie.. Ja też słyszałam lelnonrad żeby odpuścic, że jedno dziecko już mam a co mają powiedzieć ci co nie mają wgl... No ok, rozumiałam to, dziękuję Bogu za syna co nie zmienialo moich odczuć że znowu chce być mama... I pełno rad co powinnam robić... A same w ciążę za chodziły szybko....

  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    Dokladnie tak jest... Ten kto tego nie doświadczył nie zrozumie.. Ja też słyszałam lelnonrad żeby odpuścic, że jedno dziecko już mam a co mają powiedzieć ci co nie mają wgl... No ok, rozumiałam to, dziękuję Bogu za syna co nie zmienialo moich odczuć że znowu chce być mama... I pełno rad co powinnam robić... A same w ciążę za chodziły szybko....

    Dlatego juz z nimi nie gadam, bo takie rady mi nie potrzebne. Nie powiem fajnie by było sobie zadzwonić i pogadać jak przychodzą ciężkie chwile.

    Dobrze ze zaraz mam od was siłę😍

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 903 310

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Reikja trzymam kciuki.

    Ja dzisiaj wygrzebalam swój bidon z koszyczkiem na owoce i się dowadniam. Ostatnio bardzo mało pije a tak jestem w stanie wypić więcej wody. Na dziś mam cytryna + truskawka + mięta.

    Miłego dnia 😊

    Reikja, luśka18 lubią tę wiadomość

    ❌Diwa PCOS.
    ❌Częste cykle bezowulacyjne

    ❌Testosteron 118 ng/dl (6-82)
    ✔️Progesteron 14,3 ng/ml (1,83-23,9)
    ✔️Estradiol 57 pg/ml (12,4-233)
    ❌LH 19,1 mlU/ml (2.4-12,6)
    ✔️FSH 5,8 mlU/ml (3,5-12,5)
    ✔️Prolaktyna 12 ng/ml (4,79-23,3)
    ❌DHEAS-O4 812,00 µg/dl (98,8-340)
    ✔️SHGB 22,3 nmol/l (19,8-155,2)
    ✔️TSH 1,39 µIU/ml (0,27-4,2)
    ✔️FT3 4,11 pg/ml (2-4,4)
    ✔️FT4 1,07 ng/dl (0,93-1,7)
    ✔️Anty TG 17,7 IU/ml (0-115)
    ✔️Anty TPO < 9 IU/ml (0-34)


    💊 Sundose
    💊 Metformax
    💊 Euthyrox


    🏡 okolice Wrocławia
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po, krwawie troszkę. Bólu było może 2 minuty jak na taki mocny okres. Wynik za kilka dni, chociaż Pani dr stwierdziła, że ładnie przeszło. Dostałam głupiego Jasia więc teraz leżing 😁

    SylwiaG, luśka18, KarolinaMaria, hannah_92, Brenda, Jeżynka, Lulu83 lubią tę wiadomość

  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    Ja już po, krwawie troszkę. Bólu było może 2 minuty jak na taki mocny okres. Wynik za kilka dni, chociaż Pani dr stwierdziła, że ładnie przeszło. Dostałam głupiego Jasia więc teraz leżing 😁
    Ładnie poszło to już połowa sukcesu :D trzymam kciuki za wyniki ;)

    Reikja lubi tę wiadomość

    age.png
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2062 1467

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    Ja już po, krwawie troszkę. Bólu było może 2 minuty jak na taki mocny okres. Wynik za kilka dni, chociaż Pani dr stwierdziła, że ładnie przeszło. Dostałam głupiego Jasia więc teraz leżing 😁
    No i extra! :) Głupi jaś rządzi :D ja po nim jestem otępiała, senna i nawet nogę ciężko mi podnieść :D

    Reikja lubi tę wiadomość

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    Specjalnie bym się nie przejmowała takimi opiniami kochana. Oczywiście rozumiem, że może być przykro bo ignorancja ludzka potrafi być bolesna.

    Ja o swoich problemach gadam juz tylko tutaj, bo moje dzieciate koleżanki to tylko mi trują... wyluzuj wyluzuj, nie łaź po lekarzach itp. Najlepiej to w ogóle przestań myśleć.

    Ciekawe czy jakby tak szybko nie zaszły to też by takie super rady dawały 🤷‍♀️

    Masza Nabożeństwo musiało być wielkim przeżyciem. Super 😍

    Miłego dnia 🌼

    Wiesz tu nawet już nie chodzi o robienie przykrości bo było to nieświadome, bo nic nie wiedzą o staraniach ale... sam fakt ignorowania problemów zdrowotnych tylko dla tego, że to ma być niby "metoda antykoncepcji" jest po prostu głupie i nie odpowiedzialne bo problem nieleczony może narastać i przerodzić się w takie problemy, że potem albo leczyć się człowiek będzie latami albo wcale się nie wyleczy.

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Wiesz tu nawet już nie chodzi o robienie przykrości bo było to nieświadome, bo nic nie wiedzą o staraniach ale... sam fakt ignorowania problemów zdrowotnych tylko dla tego, że to ma być niby "metoda antykoncepcji" jest po prostu głupie i nie odpowiedzialne bo problem nieleczony może narastać i przerodzić się w takie problemy, że potem albo leczyć się człowiek będzie latami albo wcale się nie wyleczy.

    Wiele osób ignoruje takie sprawy. Do lekarza chodzą jak już boli tak że nie wytrzymasz. Wtedy często juz jest za pozno.

    Nie wiem ile lat mają koleżanki ale młodzi czesto myślą, za są nieśmiertelni.

    Nie wiem tez czy na tyle są świadomie i posłuchają rad🤷‍♀️

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    Wiele osób ignoruje takie sprawy. Do lekarza chodzą jak już boli tak że nie wytrzymasz. Wtedy często juz jest za pozno.

    Nie wiem ile lat mają koleżanki ale młodzi czesto myślą, za są nieśmiertelni.

    Nie wiem tez czy na tyle są świadomie i posłuchają rad🤷‍♀️
    Są w moim wieku czyli 33 na karku :) i jedna z nich nieudaną ciążę, serduszko nie podjęło akcji. Ale najdziwniejsze jest to, że chorób ma X i na wszystko się leczy a perspektywa ciąży czy prawidłowości organizmu pod tym wglądem jakoś demonizują. JA wiem, że każdy ma prawo decydować o sobie ale no czasem wypada zamknąć japę :p

    Brenda lubi tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Są w moim wieku czyli 33 na karku :) i jedna z nich nieudaną ciążę, serduszko nie podjęło akcji. Ale najdziwniejsze jest to, że chorób ma X i na wszystko się leczy a perspektywa ciąży czy prawidłowości organizmu pod tym wglądem jakoś demonizują. JA wiem, że każdy ma prawo decydować o sobie ale no czasem wypada zamknąć japę :p

    No to przyznam szczerze, że nie rozumiem takiego podejścia. A już stwierdzenie ze to dobra antykoncepcja🤷‍♀️ słabe.

    Tzn ok nie chcą dzieci teraz, ale za 5 lat im się odwidzi i co wtedy.

    No nic każdy ma prawo do własnego zdania pozostaje im mimo wszystko życzyć zdrowia i braku kolejek na NFZ w przyszłości.

    NikaVera, Brenda lubią tę wiadomość

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Są w moim wieku czyli 33 na karku :) i jedna z nich nieudaną ciążę, serduszko nie podjęło akcji. Ale najdziwniejsze jest to, że chorób ma X i na wszystko się leczy a perspektywa ciąży czy prawidłowości organizmu pod tym wglądem jakoś demonizują. JA wiem, że każdy ma prawo decydować o sobie ale no czasem wypada zamknąć japę :p
    Nie mówię, że tak jest w przypadku Twoich koleżanek, ale nie raz zauważyłam, że czasem ludzie co innego mówią, a co innego robią. Tzn, że np mówią, że nie chcą dzieci, albo że maaaamy czaaaas, albo że tak wygodniej, że mają inne priorytety itp itd. A tak na prawdę ukrywają fakt, że np nie mogą, nie mają odpowiedniej drugiej osoby, albo ta druga strona nie chce się zgodzić. I zamiast to przyznać z czystego wstydu po prostu mówią, takie rzeczy, które z boku brzmią nieraz głupio, bądź uznajemy ich za anty-dzieciowych itp.

  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenda wrote:
    Nie mówię, że tak jest w przypadku Twoich koleżanek, ale nie raz zauważyłam, że czasem ludzie co innego mówią, a co innego robią. Tzn, że np mówią, że nie chcą dzieci, albo że maaaamy czaaaas, albo że tak wygodniej, że mają inne priorytety itp itd. A tak na prawdę ukrywają fakt, że np nie mogą, nie mają odpowiedniej drugiej osoby, albo ta druga strona nie chce się zgodzić. I zamiast to przyznać z czystego wstydu po prostu mówią, takie rzeczy, które z boku brzmią nieraz głupio, bądź uznajemy ich za anty-dzieciowych itp.

    To też jest prawdą... jedno na języku, a drugie w głowie.

    luśka18 lubi tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenda wrote:
    Nie mówię, że tak jest w przypadku Twoich koleżanek, ale nie raz zauważyłam, że czasem ludzie co innego mówią, a co innego robią. Tzn, że np mówią, że nie chcą dzieci, albo że maaaamy czaaaas, albo że tak wygodniej, że mają inne priorytety itp itd. A tak na prawdę ukrywają fakt, że np nie mogą, nie mają odpowiedniej drugiej osoby, albo ta druga strona nie chce się zgodzić. I zamiast to przyznać z czystego wstydu po prostu mówią, takie rzeczy, które z boku brzmią nieraz głupio, bądź uznajemy ich za anty-dzieciowych itp.
    To prawie jak z moją ciotką... Anty dzieciowa a 5 wpadek zaliczyła...

    age.png
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety spotkałam wiele kobiet które miały w głowie, że do ginekologa tylko w ciąży. Potem młode dziewczyny chodzą z nie wykrytymi poważnymi chorobami, albo starsze w grupie ryzyka nowotworów które ostatni raz miały badanie ginekologiczne przy ostatnim porodzie np. 30 czy 50 lat temu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2020, 16:57

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
‹‹ 700 701 702 703 704 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ