X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Lizamichelle Przyjaciółka
    Postów: 88 29

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny może wy coś poradzicie. Po miesiączce przypaletala się jakaś drobną infekcja (delikatne swędzenie). Poszłam szybko do gina żeby coś zaradził. Przepisał mi globulki macmiror complex 500 i doradził żeby zakładać je już po dniach płodnych z racji że to już zaraz sa, i żeby komfortowo się móc starać.. mówił że ten lek jest bezpieczny w ciąży. A teraz odebrałam lek i czytam na necie i mam Watpliwosci😑
    Ciężko mi odpuścić bo co chwilę odpuszcamy bo coś nam przeszkadza, typu 👑 , teraz to. ... , Wcześniej zabieg ...
    Help 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2020, 19:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś miałam takie lekkie pieczenie i swędzenie a sikając w moczu miałam krew. Dostałam leki, ale powróciło swędzenie. Psikałam kilka dni octeniseptem i minęło.

  • BusiaT Ekspertka
    Postów: 232 228

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz infekcje to zastosuj się do poleceń lekarza. Jeżeli Ci przepisał te globulki to znaczy ze korzyści przewyższają ryzyko :) myśle ze bakteryjne albo grzybicze środowisko nie jest dobre dla zagnieżdżenia komórki 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2020, 19:57

    f2d7ab81ec.png
  • Lizamichelle Przyjaciółka
    Postów: 88 29

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BusiaT wrote:
    Jeżeli masz infekcje to zastosuj się do poleceń lekarza. Jeżeli Ci przepisał te globulki to znaczy ze korzyści przewyższają ryzyko :) myśle ze bakteryjne albo grzybicze środowisko nie jest dobre dla zagnieżdżenia komórki 😉

    Też mi się tak wydaje dlatego zastanawiam się czy nie odpuścić i już teraz nie brać leku😑
    Tylko zastanawiam się wlasnie że przecież infekcje się czasem zdarzają i staraczki zawsze odpusczaja cały miesiąc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2020, 20:02

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3778 4457

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lizamichelle wrote:
    Też mi się tak wydaje dlatego zastanawiam się czy nie odpuścić i już teraz nie brać leku😑
    Tylko zastanawiam się wlasnie że przecież infekcje się czasem zdarzają i staraczki zawsze odpusczaja cały miesiąc?
    Nie odpuszczaj. Mi się udało zajść w cyklu, w którym miałam infekcję akurat w owulację i brałam maść gynazol. Nie wiem jak te plemniki przedostały się przez tą maź, ale się udało 😉

    12.10.2020 ❤️
    14.05.2024 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to sobie nie wyobrażam chodzić do ginekologa tylko jakby coś się zaczęło złego dziać, natomiast wiem, że są osoby z takim podejściem. Ja staram się badać regularnie, wręcz czasami mam wrażenie, że aż wymyślam z tym co by tu zbadać. 😉

    Kurczę ja to już dzisiaj jestem padnięta po całym tygodniu. Teraz właśnie mam relaks w wannie. 😎

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie czy przy tej infekcji bzyk nie będzie bolesny.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3641 7529

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do nacisków innych i braku zrozumienia długich starań to ja uważam, że to kobieta kobiecie potrafi sprawić największą przykrość. To kobiety szefowe najczęściej komentują L4 ciążowe jako zbędne (w obydwu pracach tak miałam, obgadywanie innych dziewczyn w ciąży). Faceci są bardziej wyrozumiali.

    Enigvaa lubi tę wiadomość

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was kochane w te pochmurną sobotę 🌼

    Dziś przyszła 🐒 troszkę za wcześnie, ale chyba wiemy że ten czerwiec jakiś dziwny miesiąc 🤷‍♀️

    Myślałam, że to gorzej zniosę jakimś wielkim płaczem czy wyrzutami, może się już pogodziłam z tym, ze w moim przypadku może to być trochę trudniejsze🤷‍♀️

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    Witam Was kochane w te pochmurną sobotę 🌼

    Dziś przyszła 🐒 troszkę za wcześnie, ale chyba wiemy że ten czerwiec jakiś dziwny miesiąc 🤷‍♀️

    Myślałam, że to gorzej zniosę jakimś wielkim płaczem czy wyrzutami, może się już pogodziłam z tym, ze w moim przypadku może to być trochę trudniejsze🤷‍♀️
    Hejo 🙂 no dziwny, u mnie na początku miesiąca też przyszła szybciej niż się spodziewałam. Życzę, żeby przeleciała szybko i bez bólu :) a dużo szybciej przyszła?

    Ja na ten u mnie początek lipca to się nie nastawiam, bo mam ostatnio trochę stresów.

    Ja nie wiem jeszcze jaka u mnie pogoda, bo leżę a rolety zasłonięte 🙂

  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia dziewczyny;) u nas też szaro i buro... Byłam wczoraj na wizycie... Dziecko rośnie, glukoza na granicy- mam skonsultować z diabetologiem.... A za tydzień już prenatalne... Wg USG dziecko starsze prawie tydzień... Ma raczki i nóżki i serduszko bije ;)

    luśka18, ZielonaHerbata, Gela093, Reikja, SylwiaG, Brenda, Jeżynka, Enigvaa, KarolinaMaria, MayMasza, Ania81, Natka95, martuśka737 lubią tę wiadomość

  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K92 wrote:
    Hejo 🙂 no dziwny, u mnie na początku miesiąca też przyszła szybciej niż się spodziewałam. Życzę, żeby przeleciała szybko i bez bólu :) a dużo szybciej przyszła?

    Ja na ten u mnie początek lipca to się nie nastawiam, bo mam ostatnio trochę stresów.

    Ja nie wiem jeszcze jaka u mnie pogoda, bo leżę a rolety zasłonięte 🙂

    Po pierwsze zazdroszczę rolet 😉
    Po drugie na całe szczęście nie mam bolesnych @.

    Trzy dni wcześniej tak myślę bo raczej mam 27 dniowe cykle czasem 28 dni. Idzie lato, zbliża się urlop, dużo zmyan, wiec pewno jest tego przyczyna.

    Jak byłam na USG trans to mi Pani gina powiedziała, że to jest zupełnie normalne o ile nie zdarza się za często.

    Trzeba być dobrej myśli 😚

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    Po pierwsze zazdroszczę rolet 😉
    Po drugie na całe szczęście nie mam bolesnych @.

    Trzy dni wcześniej tak myślę bo raczej mam 27 dniowe cykle czasem 28 dni. Idzie lato, zbliża się urlop, dużo zmyan, wiec pewno jest tego przyczyna.

    Jak byłam na USG trans to mi Pani gina powiedziała, że to jest zupełnie normalne o ile nie zdarza się za często.

    Trzeba być dobrej myśli 😚
    To tak jak ja ja też mam 27 dni 🙂 i też przechodze dobrze. Z reguły mam tak, że jeden dzień trochę boli :) naprawdę nie mogę narzekać.

    U nas mamy tak usytuowane mieszkanie, że słońce jest z samego rana i daje w okno sypialni z całej siły, a na przeciw okna mamy lustro. Między oknem a lusterek jest łóżko. Bez rolet to nie da się spać wiosną i latem

  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K92 wrote:
    To tak jak ja ja też mam 27 dni 🙂 i też przechodze dobrze. Z reguły mam tak, że jeden dzień trochę boli :) naprawdę nie mogę narzekać.

    U nas mamy tak usytuowane mieszkanie, że słońce jest z samego rana i daje w okno sypialni z całej siły, a na przeciw okna mamy lustro. Między oknem a lusterek jest łóżko. Bez rolet to nie da się spać wiosną i latem

    No to fakt powinnyśmy sie cieszyć 😉 niektóre moje koleżanki to z łóżka wstać nie mogą 😡

    Dziś ponownie spędziłam dzień z maluchem brata. Takie dni mnie tylko uświadamiają jak bardzo chce mieć dziecko ❤ zdaje sobie tez sprawę ze może nie być to takie szybkie 🤷‍♀️

    Oj cały ten czas nauczy mnie cierpliwości 🤣

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) życzę miłej niedzieli ;)

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    Witam :) życzę miłej niedzieli ;)


    Dziękuję i wzajemnie 🙂 u nas bardzo ciepło i słonecznie dzisiaj. Trochę pobiegałam rano i teraz szykuję śniadanie 🙂

  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K92 wrote:
    Dziękuję i wzajemnie 🙂 u nas bardzo ciepło i słonecznie dzisiaj. Trochę pobiegałam rano i teraz szykuję śniadanie 🙂
    <3 podziel się słoneczkiem :D u mnie leje od dobrego tygodnia :P

    Styki w mózgu mi szwankują od czytania i szukania... Jest 1000 lekarzy każdy z podzielonymi opiniami.... Macie jakieś rady jak znaleźć dobrego lekarza? Nie chcę trafić na kolejnego który powie że jestem mloda i sama zaskoczę albo zacznie mnie leczyć anty...

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    <3 podziel się słoneczkiem :D u mnie leje od dobrego tygodnia :P

    Styki w mózgu mi szwankują od czytania i szukania... Jest 1000 lekarzy każdy z podzielonymi opiniami.... Macie jakieś rady jak znaleźć dobrego lekarza? Nie chcę trafić na kolejnego który powie że jestem mloda i sama zaskoczę albo zacznie mnie leczyć anty...

    Niestety nie pomogę, bo kompletnie się na tym nie znam. Ja tylko od mojej Pani ginekolog usłyszałam, że jak przez pół roku się nie uda, to żeby się zgłosić, ale jeszcze pół roku nie minęło.

    Długo już się staracie?

  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K92 wrote:
    Niestety nie pomogę, bo kompletnie się na tym nie znam. Ja tylko od mojej Pani ginekolog usłyszałam, że jak przez pół roku się nie uda, to żeby się zgłosić, ale jeszcze pół roku nie minęło.

    Długo już się staracie?
    Staracie to może za dużo powiedziane.... 6 lat się nie zabezpieczamy po ślubie miałam okres że bardzo chciałam dzieci i nawet zaczęłam chodzić po lekarzach ale zawsze słyszałam że jestem młoda że sama zaskoczę że w moim wieku nie ma sensu się leczyć a jeden lekarz wręcz nawet zalecił przez rok brać antykoncepcję żeby zablokować organizm a jak się odblokuje to raz dwa zaskoczy... W końcu odpuściłam i tak do tego miesiąca że zaczynam teraz starania pełną parą.... I chcę się do tego dobrze przygotować witaminki większą aktywność fizyczna obserwacja cyklu itd...

    age.png
  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2022, 20:24

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
‹‹ 701 702 703 704 705 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ