X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o rodzeństwo :)
Odpowiedz

Starania o rodzeństwo :)

Oceń ten wątek:
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka wrote:
    Justi, autosugestia, czyli sugerowanie sobie, ze sie ma auto;)
    no to sprowadziłas mnie na ziemię:)) już się poprawiam to była ciążosugestia:) albo lepiej skończę z tym sugerowaniem samemu sobie bo się to ciążą urojoną skończy:))

    Summerka lubi tę wiadomość

    Justi2
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah wrote:
    A ja sobie pukam w czółko! Ovufriend pokazał owulkę 23.01, a ja ze swoich obserwacji śluzu wywnioskowałam, że chyba już się zaczęła. Rano wstaję i patrzę, i idealnie płodny śluz. Niby dobrze, szansa jeszcze dziś i jutro (i zapewne będzie wykorzystana), tylko wiecie, taka presja się zrobiła w głowie, żeby tego chłopca ustrzelić dla Męża.

    Mnie ucieszy sam fakt CIĄŻY i dziecka, ale jakoś podświadomie krążę wokół tej owulacji, żeby jednak Męża ucieszyć..

    My całkiem na luzie podchodzimy do sprawy, po prostu cieszymy się z częstotliwości tak owocnych wieczorów :D
    to dokładnie tak jak ja niby sama ciąża starczy ale syn też bardzo mile widziany:) tylko wydaje mi się że przez to przegapiłam ostatnio nie tylko owulację ale i dni płodne:/bo tak się wstrzymywałam żeby trafić że przeminęło z wiatrem:)

    Justi2
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 wrote:
    no to sprowadziłas mnie na ziemię:)) już się poprawiam to była ciążosugestia:) albo lepiej skończę z tym sugerowaniem samemu sobie bo się to ciążą urojoną skończy:))

    Hmm...myślałam, ze tylko jamniki maja ciąże urojona;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asieńka_86 wrote:
    U mnie dzis test negstywny w dniu spodziewanej miesiaczki wiec czekam na @. No i chyba odpuszczam, bo za dużo mnie to nerwow kosztuje. Powodzenia
    nie poddawaj się tak szybko:) nie wszystko jest takie proste jak myslałysmy pierwsze ciąże były szybko i super ale z drugiej strony to wyczekiwanie mimo że szarpie nerwy też ma swój urok:) teraz dopiero poznałam to uczucie i nie jest ono łatwe ale powiem szczerze że pozwoliło mi zupełnie inaczej podejsć do tego tematu... przede wszystkim docenić to że zaszłam w ciążę( obojętnie kiedy to nastąpi),uczyć się cierpliwosci i opanowania i mimo olbrzymiego pragnienia tego dziecka podchodzenia do tej sytuacji z dystansem więc na dłuższą metę same korzysci:) i przez to ta ciąża jest bardziej wyczekiwana niż poprzednie i będzie największym zaskoczeniem:))

    Justi2
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka wrote:
    Hmm...myślałam, ze tylko jamniki maja ciąże urojona;)
    u ludzi też niestety występuje to zjawisko więc ostrożnie dziewczynki

    Justi2
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, człowiek moze sobie wszystko wmówić;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ugh... Naczytałam się o owulacji po porodzie i wychodzi na to, że nie dość iż trzeba w dzień przerwy robić w karmieniu, to i w nocy... Ja to rozumiem, ale kto wytłumaczy mojemu dziecku, które w nocy nadrabia cały dzień? Pfmghf!

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia wrote:
    Ugh... Naczytałam się o owulacji po porodzie i wychodzi na to, że nie dość iż trzeba w dzień przerwy robić w karmieniu, to i w nocy... Ja to rozumiem, ale kto wytłumaczy mojemu dziecku, które w nocy nadrabia cały dzień? Pfmghf!

    Moja tez, staram sie ja zapychać kaszka i obiadkiem, ale mleko to jednak mleko. Za miesiąc planuje odstawić ja całkiem, ale miałam nadzieje, ze jak tylko będę ja dokarmiać w nocy to będzie okej, a tu doopa!szok!

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej dziewczyny ;)

    8b6456d4b6b070100421af771cbad576.jpg

    strasznie się boję trzymajcie kciuki aby tym razem los był dla mnie łaskawszy

    Mona_M, czekaja, Wszechmiła, Beata83, Summerka, Jagah, Justi2, BATTINKA, majamia, MamaAdasia, kacha 32 lubią tę wiadomość

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Ralpina Ekspertka
    Postów: 245 413

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaaa no pięknie !! Gratuluję :) I mocno trzymam kciuka, żeby było dobrze.

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    9ewngzu39q9xq1ud.png
    [*] 13.04.2015 Mały Fasol 9tc
    relgf71x2unwek7b.png
  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja gratulacje!!! Bardzo się cieszę! :)
    Tydzień temu byliśmy na USG całą trójką, dzidziuś w porządku :)

    To ja napiszę, jak u mnie było z miesiączką w trakcie karmienia piersią (nadal karmię piersią córkę).
    Ania mając 2 miesiące zaczęła spać w nocy po 7-10h bez budzenia. Luksus! To trwało 3 miesiące, czyli mając 5 miesięcy zaczęła się budzić co 1-2h (częściej, niż jako noworodek...). Dwa tygodnie później wyszedł jej pierwszy ząbek a ja dostałam pierwszy okres. Do tej pory zastanawiam się, czy pobudkom winne jest ząbkowanie czy mój cykl. A i oczywiście w nocy nic nie pomagało, tylko pierś, więc do tej pory doi mnie w nocy po kilka razy ;) Natomiast ja miałam miesiączki regularnie (+/-2 dni).

    Summerka, majamia, Anastazjaaa lubią tę wiadomość

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
  • Ralpina Ekspertka
    Postów: 245 413

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuszki, złapała mnie jakaś okrutna infekcja. Powlekłam się (dosłownie) do lekarza dzisiaj rano. Dał mi antybiotyk. Na śmierć zapomniałam powiedzieć mu o tym, że się staramy... No i mnie teraz dręczy sumienie. Jeśli miałam w tym cyklu owulację (a nie jestem pewna, bo testy negatywne (a robiłam wcześniej i mi wykrywały), to jestem 5-6 dzień po. W zasadzie przed zagnieżdżeniem i wytworzeniem tych wszystkich połączeń między mną i jajem :) mija trochę czasu, a w tym czasie to co biorę nie powinno mieć na nie wpływu... Brać? Nie brać?

    9ewngzu39q9xq1ud.png
    [*] 13.04.2015 Mały Fasol 9tc
    relgf71x2unwek7b.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja, super, super - widzisz!!! Trzymam kciuki za szczęśliwy przebieg ciąży!! Odzywaj sie z fioletowej strony mocy:)

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ralpina, ,mysle że najlepiej jakbys chociaz zadzwonila do lekarza i zapytała o ten antybiotyk. Bedziesz wiedziala co robic i bedziesz spokojniejsza:-)

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja - ogromne gratulacje! :))

    Raplina - możesz też zadzwonić do apteki, na pewno farmaceutka też powinna udzielić cennej rady :)

    Dzisiaj po powrocie z pracy (o 2 nad ranem) test owulacyjny wyszedł pozytywny, rano wstałam i twarz w trądziku, serduchowanie zaliczone, oby czas mi sprzyjał :D

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja gadaj kochana jak to zrobiłaś?;) super gratulacje cieszę się ☺ ze Ci się udało!
    Pozdrawiam.

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • Asieńka_86 Autorytet
    Postów: 687 1005

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik mojej dzisiejszej bety-22,43. Prosze was trzymajcie kciuki zeby w poniedxialek byl wzrost.

    Nasze kochane szczęście :)f2wli09kw6x0pxt3.png
  • Ralpina Ekspertka
    Postów: 245 413

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asieńka_86 - niech Ci rośnie ta beta :)

    Zapytałam o ten antybiotk - w bardzo wczesnej fazie ciąży natura kieruje się zasadą "wszystko albo nic", czyli albo lek nie zaszkodzi w ogóle (i nie chodzi tu tylko o ten konkretny lek, ale o substancje niedozwolone w ciąży generalnie, albo może dojść do poronienia... Niestety rozwijająca się infekcja też tak może zadziałać. Tak więc biorę. Co będzie to będzie...

    9ewngzu39q9xq1ud.png
    [*] 13.04.2015 Mały Fasol 9tc
    relgf71x2unwek7b.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaaa - super, super! Zdrówka dużo :) trzymam kciuki :) Musi byc dobrze.

    Asieńka_86 - wysokiego lotu bety :)

    Wszechmiła - czyli wychodzi na to, że i tak wszystko od organizmu kobiety zależy... Można odstawiać i nawet jak dzieć ssać nie będzie nic, to okres może się pojawić po pół roku...

    Ralpina - pewnie. Infekcja tak samo jak antybiotyk może wyrządzić szkody. Czasem trzeba mniejsze zło wybrać - a chora mama, nie jest dobrym inkubatorkiem.

    Summerka - powodzenia. Ja jakoś nie umiem odstawić calkowicie. Chyba zostaniemy na karmieniach nocnych. Bardzo dobrze mu moje mleko robi, a nie bardzo chcę mieć w domu chorującego brzdąca - zwłaszcza jak lada moment do pracy wracać będę...

    Anastazjaaa, Summerka lubią tę wiadomość

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asieńka_86 wrote:
    Wynik mojej dzisiejszej bety-22,43. Prosze was trzymajcie kciuki zeby w poniedxialek byl wzrost.
    to ja cię tu na duchu podtrzymuję żebys ze starań nie rezygnowała a ty mi taki numer robisz:) no pięknie... ale super trzymam kciuki:)

    kacha 32 lubi tę wiadomość

    Justi2
‹‹ 171 172 173 174 175 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ