X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o rodzeństwo :)
Odpowiedz

Starania o rodzeństwo :)

Oceń ten wątek:
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 30 sierpnia 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katsu, nie martw sie na zapas, nie ma reguły. Ja w druga ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań, zaraz pierwszy cykl po porodzie;) mysle, ze na forach piszą głownie dziewczyny, mające problemy, a takie, ktorym sie szybko udało, nie piszą.

    majamia lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Masaga Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 4 września 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mogę sie dołączyć?
    ja mam juz dwójeczkę 7 i 4 lata i postanowiliśmy postarać sie o trzecie :)
    uciekam czytać wątek od poczatku :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Mogę dołączyć? :)
    Mój synek kończył w sierpniu roczek i postanowiliśmy stworzyć mu rodzeństwo.
    Staramy się od nie dawna bo można powiedzieć że dopiero co 2 cykl.W sumie pierwszy nie wiem czy można zaliczyć do pelnego gdyż decyzje o drugim dziecku podjęliśmy dzien po urodzinkach synka czyli synek 13stego świętował a my 14 stego sobie pogadaliśmy dnia 16stego zaczeliśmy bez zabezpieczenia.
    Wiec prawdopodobnie były dni bez płodne bo 25 była już @ no i nie był to pełny miesiąc :)wiec nie traktuje za bardzo go jako jeden cały cykl :D

    Co do starań tak czytam że każdy ma jakieś problemy z tym zajesciem z drugą dzidzią i nie wiem czy mam się martwić tym ...
    Z byłym parnterem w 4 letnim związku starania o dziecko nie wychodziły zaś z nowym partnerem nie miałam problemów zaszłam bardzo szybko w 1.5 miesiąca ;p i mam teraz synka dla którego chcemy rodzeństwo.
    Ale jak tak czytam co kobiety piszą zaczynam się martwic...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2015, 18:12

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 4 września 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się na zapas:-) korzystaj:-) dlapewności zrób badania tarczycy, progesteron i prolaktyne.i

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobima wrote:
    Witajcie :D
    My również z roczniakiem (tfu tfu... 16miesięcznym synkiem)
    długo bałam się podjąć tą decyzję ale w końcu (w tym miesiącu - zdecydowałam się )
    Podjęliśmy starania i działamy... ku memu zdziwieniu mój mąż się mega wkręcił...
    Zrobiliśmy badania ja - komplet przedciążowy, a mąż- tak profilaktycznie
    i wyszedł mu cholesterol podwyższony :P
    Strasznie się przejął i przeszedł na zdrową dietę :))
    Codziennie faszeruję go wszystkim co lekkie, zdrowe i wielowitaminowe :P

    Chyba mu zależy - bo nawet mięso ograniczył :P

    Jak u was wyglądały pierwsze starania ( w sensie o piersze dziecko)
    Bo ja pamiętam że były dużo bardziej stresujące, a teraz jakaś taka spokojna jestem... choć już się nie mogę doczekać pierwszego testowania :P

    Mnie jedynie przeraża czy podołam z dwójką bobasków :/
    Jestem typem pracoholiczki a wiadomo jak wygląda powrót do pracy po macierzyńskim :(
    - u mnie tak właśnie wyglądało - nie miałam do czego wracać, załamałam się i postanowiłam odpuścić, skupić się na rodzinie...

    Oby się udało - obym dała radę i nie zwariowała :P

    Witaj :)
    Starania o pierwsze dziecko em no jakby to powiedziec nie było starań poprostu wyszło szybko samo nawet nie wiemy kiedy :D
    Oczywiscie chcielismy miec dziecko ale nie wiedzielismy ze za pierwszym razem zaciąże od razu tak hop ;p
    Z drugim są plany tzn staramy się obecnie i to nie dlugo bo miesiac w sumie nie licze pierwszego cyklu gdyz nie byl pelny.
    Mam nadzieje że z drugim nie bedzie problemów i zajde równie szybko :)
    Chciałabym zobaczyć 2 kreseczki już w tym miesiącu w dniu spodziewanej @
    Co wyjdzie się okaze , testowanie mam dopiero 25tego wiec sporo czasu póki co się kochamy no i też obserwuje na dni płodne chociaż nie ukrywam z synkiem zaszłam wtedy kiedy sluzu plodnego nie było :D Wiec widac mój organizm jest dziwny hehe.
    Co do pracy to ja nie wróciłam do niej.
    Mieszkam w UK i zwyczajnie nie mam tutaj rodziny a dzieckiem musiałby się ktos zając jakbym miala wrócic do pracy a z niankami wiadomo jak to jest boje sie oddac dziecko obcej kobiecie a póki co nie musze pracować bo narazie nam starcza na chleb :)
    Nie martw się mój synek konczył roczek w sierpniu i też jakby się udało szybko miałabym dwójkie małych bobasków :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2015, 12:26

    Tobima, Dorjana lubią tę wiadomość

  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 6 września 2015, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    he he.. ja ciąglee analizuję pierwszą ciążę :P
    też za pierwszym razem się udało (aż mnie to troszku przeraziło)
    Zawsze myślałam że starania powinny trwać przynajmniej 3mieisące - byłam przygotowana na dłuższe wyczekiwanie :)))
    Choć fakt faktem - o dziecku myślałam już rok wcześniej i witaminy przyjmowałam ale nie potrafiłam się zdecydować, ciągle coś ... a to praca... a to kredyt ...a to remont...
    Aż w końcu - BAM - pierwszy strzał :P
    Trafiony - ZATOPIONY :D

    Bardzo bym chciała aby sytuacja się powtórzyła :D tak ni stąd ni zowąd :P
    Ciekawa jestem tylko jak szybko można testować ?? 6dpo - chyba nie zaszkodzi sprawdzić ??
    A wy jak szybko testowałyście ??
    Kiedy pierwsze objawy dostrzegłyście ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2015, 06:27

    Tobima lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobima mam obawy wiadomo bo mój roczny synek to czysty mały łobuz :D
    Nie wiem za kim się wdał bo ja jak byłam w jego wieku byłam bardzo grzecznym dzieckim aż do końca podstawówki :D
    Mój partner nie wiem :D Wiem tylko że był łobuzem jak był starszy hehe.
    Za to upartość synek ma po mnie i partnerze oboje jesteśmy bardzo uparci ;p
    Też się zastanawawiam czy sobie poradzę, jak synek by reagował na to że nie miałabym całego czasu dla niego itp
    Ale ma to swoje plusy gdyż jestem przed 30stką i chciałabym urodzić jeszcze przed 30stką w pozniejszych latach bede miała odchowane a synek nauczyłby się dzielenia z rodzeństwem.
    Nie chce by był jedynakiem. Bo już teraz to co chce musi dostać inaczej płacz,krzyk rzucanie się na podłoge , wymuszanie ;p
    Staram się na takie zachowanie nie reagować bo nie dam sobie wejsc na głowe i on musi się tez tego nauczyć hehe.
    W późniejszym wieku chciałabym miec juz dość duże dzieci aby móc korzystać z życia a nie miec na głowie stos pieluch ^.^

  • parfaite Znajoma
    Postów: 17 27

    Wysłany: 7 września 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobima, wizytę mam umówioną. Jeszcze dwa tyg. I tak idę prywatnie, więc badania zrobię przed wizytą.
    Również mam obawy, jak poradzę sobie z dwójką maluchów, ale nawet jakby już się udało zajść w ciążę, to za 9 miesięcy nasza córka będzie już zupełnie inną dziewczynką, ponad 2-letnią. Chciałabym, żeby miała rodzeństwo z niedużą różnicą wieku, bo sama mam siostrę 9 lat starszą i to jest mega różnica. Wiele lat czułam się jak jedynaczka. Dopiero kiedy dorosłam, można powiedzieć, że znalazłyśmy wspólny język.

  • Kate113 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 10 września 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem tu pierwszy raz obecnie jestem mamą Mikołajka ma 6 lat i bardzo pragne miec drugie dziecko jestem po rozwodzie i mam drugiego męża oboje jestesmy juz rodzicami ale pragniemy miec wspólne i jak narazie od 4 miesiecy nic nie wychodzi czytam rózne poradniki kontroluje dni płodne ale nic przy kazdym tescie ciazowym wychodzi 1 kreska prosze o rade

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    Kate
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate113 wrote:
    Witam, jestem tu pierwszy raz obecnie jestem mamą Mikołajka ma 6 lat i bardzo pragne miec drugie dziecko jestem po rozwodzie i mam drugiego męża oboje jestesmy juz rodzicami ale pragniemy miec wspólne i jak narazie od 4 miesiecy nic nie wychodzi czytam rózne poradniki kontroluje dni płodne ale nic przy kazdym tescie ciazowym wychodzi 1 kreska prosze o rade
    hey :) wszyscy tutaj się staramy o dzidziusia.
    Robiłas sobie badania?
    Najważniejsze jest aby się tak nie stresować i na luzie podchodzić do sprawy aby psychike sobie nie zablokować.
    Najlepiej kochajcie się kiedy macie ochote bo pilnowanie płodnich dni stresuje ciebie jak i partnera który wie że to te dni i przez to nie jest w pełni skoncentrowany na przyjemnosci lecz na tym zeby sie udało :)
    Lekki spontan sie przyda :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2015, 20:37

    missy83 lubi tę wiadomość

  • pabelka88 Autorytet
    Postów: 1391 1500

    Wysłany: 12 września 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Chciała bym dołączyć! Również staramy się o 2 dziecko.nasz syn skończył 8lat.decyzje o 2 dziecku podjęliśmy jak starszak miał 4lata.po roku niepowodzeń trafiliśmy do lekarza,i się zaczęło...badania w ktorych wyszedl podwyzszony poziom prl,bralam parlodel i wróciło do normy,puzniej stulacje clostilbegyt-em przez pół roku ,efektow brak,wiec zapadla decyzja o hsg...ok zgodzilam się,pragnienie posiadania dziecka bylo ogromne.Hsg nie udane,z nie wyjasnionej przyczyny...co dalej? Laparoskopia...w miedzy czasie potwierdzilo sie pcos...laparoskopie przeszlam razem z kauteryzacja jajnikow...czekalismy na wyniki .Jajowody drozne! 3 cykle po byly naturalne,i jak zwykle nic z tego! Mąż w miedzy czasie zrobił badania-wyszly idealnie! Trafilismy do kln gdzie moje cykle byly obserwowane,a nastepnie stymulowane latrozolem...i co? I nic...jajka rosly,pekaly,przytulaski byly a testy kreska....musialam odpoczac.psychicznie bylam wykonczona...deprecha ze hoho! Ponad pół roku znowu staralismy sie bez lekarzy,wspomagaczy itp.zapadła decyzja...ivf.czekamy na kwalifikacje do rzadowego programu in vitro.wizyta albo 2 pazdziernika albo 5...jesteśmy coraz blizej celu,tego wymarzonego,iwyczekiwanego rodzenstwa dla naszego starszaka! :-) zostalo kilka badan do wykonani,i jak nam sie uda to stymulacje zaczynamy juz po wizycie do szybkiej procedury ivf.zacoskajcie paluchy! :-) powodzenia!

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    2007 Maciuś <3
    02.03.2016 transfer Blastocysty 411, 7dpt beta 54,9,9dpt beta 165,12dpt beta 625 <3 KOCHAM!!!
    2 mrożaczki -blastki 422 i 322 <3
    c899c781c5.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 12 września 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę powodzenia:-)

    pabelka88 lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pabelka88 wrote:
    Witajcie!
    Chciała bym dołączyć! Również staramy się o 2 dziecko.nasz syn skończył 8lat.decyzje o 2 dziecku podjęliśmy jak starszak miał 4lata.po roku niepowodzeń trafiliśmy do lekarza,i się zaczęło...badania w ktorych wyszedl podwyzszony poziom prl,bralam parlodel i wróciło do normy,puzniej stulacje clostilbegyt-em przez pół roku ,efektow brak,wiec zapadla decyzja o hsg...ok zgodzilam się,pragnienie posiadania dziecka bylo ogromne.Hsg nie udane,z nie wyjasnionej przyczyny...co dalej? Laparoskopia...w miedzy czasie potwierdzilo sie pcos...laparoskopie przeszlam razem z kauteryzacja jajnikow...czekalismy na wyniki .Jajowody drozne! 3 cykle po byly naturalne,i jak zwykle nic z tego! Mąż w miedzy czasie zrobił badania-wyszly idealnie! Trafilismy do kln gdzie moje cykle byly obserwowane,a nastepnie stymulowane latrozolem...i co? I nic...jajka rosly,pekaly,przytulaski byly a testy kreska....musialam odpoczac.psychicznie bylam wykonczona...deprecha ze hoho! Ponad pół roku znowu staralismy sie bez lekarzy,wspomagaczy itp.zapadła decyzja...ivf.czekamy na kwalifikacje do rzadowego programu in vitro.wizyta albo 2 pazdziernika albo 5...jesteśmy coraz blizej celu,tego wymarzonego,iwyczekiwanego rodzenstwa dla naszego starszaka! :-) zostalo kilka badan do wykonani,i jak nam sie uda to stymulacje zaczynamy juz po wizycie do szybkiej procedury ivf.zacoskajcie paluchy! :-) powodzenia!
    Witaj w naszych skromnych progach :)
    Przykro mi że takie przeżycia miałas z partnerem.
    Mam nadzieje że w końcu uda się zobaczyć 2 kreseczki :)
    Trzymam bardzo mocno kciuki za powodzenie <3

    pabelka88 lubi tę wiadomość

  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 13 września 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc czy moge sie przyłaczyc do rozmowy? Mam juz synka wiek 3 lata i z mężem zaczeliśmy starania o rodzenstwo.Starania trwaja 4 mce.to jest pierwszy cykl z Duphaston.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2015, 20:27

    km5s8ribs34fnes6.png
  • pabelka88 Autorytet
    Postów: 1391 1500

    Wysłany: 13 września 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ola! A dlaczego duphaston juz w 4 m-cu starań dostalas? Masz niedobór progesteronu? Oczywiście życzę powodzenia! :-)

    2007 Maciuś <3
    02.03.2016 transfer Blastocysty 411, 7dpt beta 54,9,9dpt beta 165,12dpt beta 625 <3 KOCHAM!!!
    2 mrożaczki -blastki 422 i 322 <3
    c899c781c5.png
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 14 września 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odstawilam tabletki anty i mialam bardzo nieregularne okresy.Ostatnio dostała po 50 dniach a w suie to mialam wywolana i gin dal mi na wyregulowanie cylki moze to pomoze??

    km5s8ribs34fnes6.png
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 15 września 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :-)

    Melduję się, mam już 5 letniego synka i staramy się o rodzeństwo dla niego :-)

    powodzenia w staraniach dla nas wszystkich :-)

    Ola_85 lubi tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • pabelka88 Autorytet
    Postów: 1391 1500

    Wysłany: 15 września 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missy83 witamy i powodzenia kochana!! :-)

    missy83, Alexiaa lubią tę wiadomość

    2007 Maciuś <3
    02.03.2016 transfer Blastocysty 411, 7dpt beta 54,9,9dpt beta 165,12dpt beta 625 <3 KOCHAM!!!
    2 mrożaczki -blastki 422 i 322 <3
    c899c781c5.png
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 15 września 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za kazda z was rezem i z osobna :)

    missy83 lubi tę wiadomość

    km5s8ribs34fnes6.png
  • Kasha Autorytet
    Postów: 674 852

    Wysłany: 15 września 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dołączę.
    Mamy już śliczną i meeega grzeczną księżniczkę. Ma na imię Natalka. Czas się powoli starać o rodzeństwo.

    missy83 lubi tę wiadomość

    34bw9jcgrkz3yjz6.png

    f2wlj44jlai3f3nz.png
    km5stv73nclev8zl.png
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ