X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2027 1897

    Wysłany: 8 maja, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Dziękuję wam bardzo za polecenie ❤️ niestety nie znam Roxie ale poszukam informacji na forum. Myślę że spróbuję u dr Jarosz. Do prof J myślę że pójdę jak dr Jarosz też mi zaleci szczepienia.
    A dasz znać jaki termin uda Ci się ogarnąć? I jak się umówić na tą wizytę online? Paśnik mi nie pomógł, może ona coś zadziała.

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1434 635

    Wysłany: 8 maja, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka, Elza szczerze życzę żeby ta Pani doktor Wam pomogła ❤️
    Echo, Butterfly Wasza wiedza jest niezastąpiona ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 20:16

    Echo, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Echo Autorytet
    Postów: 3342 1920

    Wysłany: 8 maja, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chcecie skorzystać z konsultacji telefonicznej,to oni najpierw kierują na stronę, przez którą opłaca się z góry taką wizytę:

    https://www.medistore.com.pl/p/immunolog-osoby-z-problemem-nieplodnosci-konsultacja-telemedyczna

    Następnie należy się z nimi ponownie skontaktować w celu umówienia terminu. Jak ja się z nimi kontaktowałam, to najbliższy wolny termin był za ok 2 miesiące.

    Polecam do nich zadzwonić, wszystko powiedzą. Jeszcze raz wrzucam link do strony:
    https://www.invimed.pl/lekarze/malgorzata-jarosz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 20:31

    Elza1234, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 826 619

    Wysłany: 8 maja, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro będę tam dzwonić i dowiem się jak terminy. Dwa miesiące to długo ☹️ i tak już tyle czasu straciłam, no ale cóż, może uda się szybciej

    Echo Ty miałaś konsultacje u tej dr Jarosz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 20:41

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • Echo Autorytet
    Postów: 3342 1920

    Wysłany: 8 maja, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Jutro będę tam dzwonić i dowiem się jak terminy. Dwa miesiące to długo ☹️ i tak już tyle czasu straciłam, no ale cóż, może uda się szybciej

    Echo Ty miałaś konsultacje u tej dr Jarosz?

    Nie, ale jedną nogą już tam byłam. Zrobiłam mocny research i dlatego tak dużo o niej wiem. Wybierałam między dr Jarosz a prof J. Wybrałam prof, bo uznałam wtedy, że u mnie najprawdopodobniej problem nie leży w immunologii. Teraz wiem, że to był dobry kierunek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 20:59

    Magdanka lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • alauda Autorytet
    Postów: 2474 1803

    Wysłany: 8 maja, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szoku jak to lekarze naciskają na szczepienia, jakby to było jedyne rozwiązanie.

    Magdanka, tak jak dziewczyny piszą, skonsultowalabym to z innym specjalistą. Oby inny lekarz zalecił coś mniej drastycznego ale coś co Wam pomoże 🤞🏼

    Echo, Magdanka, Pinkflower lubią tę wiadomość

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 826 619

    Wysłany: 9 maja, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny 🥰
    Smacznej kawusi 🕳️

    Ja już opłaciłam i umówiłam wizytę u dr Jarosz, termin na drugą połowę czerwca. W niej pokładam ostatnie nadzieje.
    Pandziu do kiedy się urlopujesz? Wrócisz i zaraz będziesz miała prenatalne 🙂

    Smerfetko jak się czujesz?

    Pinki jesteśmy tu po to żeby się wspierać i wygadać, mąż niestety jaki by nie był nie zrozumie naszych rozkmin bo to jednak facet. Nie rób sobie zbyt długiej przerwy 😬

    Ja zaraz zabieram się za ćwiczenia, w wakacje raczej w ciąży nie będę więc chociaż chce dobrze wyglądać w kostiumie więc cisnę treningi 😁

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7479 7680

    Wysłany: 9 maja, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka, super że się udało w miarę sensowny termin dostać. Też myślę o tej babeczce czy nie skonsultować z nią mimo wszystko wyników. Mi dr S nie spojrzał ani na crossmatch ani na cytokiny.

    Dzień dobry, miłego dnia ☀️

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 869 771

    Wysłany: 9 maja, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☺️

    Dzisiaj mam trochę samotny dzień bo mąż pojechał na wycieczkę pozwiedzać. Ja wolałam zostać bo jednak nie mam super kondycji, jak mnie coś zaboli to też wolę usiąść itp. Nie chciałam spowalniać grupy.
    Magdanka, wracamy w niedzielę. W środę wizyta, troszkę się stresuje. Kupię chyba detektor tętna żeby sprawdzić od czasu do czasu serduszko.
    Miłego treningu😘🙂

    Ogólnie to jest mi nadal przykro,że są specjaliści na których wydaje się też mnóstwo pieniędzy, a i tak trzeba szukać pomocy gdzieś indziej. I totalnie nie rozumiem narzucania leczenia bez innej alternatywy. Jestem zła. Tak mocno Wam kibicuję, nie wiem czy to hormony czy co, ale aż płakać mi się chce, że to tak wygląda. Zaciskam za Was kciuki najmocniej jak potrafię i życzę małych, upragnionych cudów.

    Jednorożec skończyła się Twoja męka z plamieniami?

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka (12+0)

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1434 635

    Wysłany: 9 maja, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, melduje że nie da się bez Was żyć. Na pewno będę, czasem może będę mniej się udzielać.

    Melduje również, że wzielam ostatnią tabletkę antybiotyku przed chwilą. Dc 48 okresu brak, czekam.
    Biopsja najwyżej odbędzie się w późniejszym terminie, już zablokowałam w razie w kolejna wizytę.
    Czy wieczorem mogę napić się wina ? Czy lepiej jeszcze się wstrzymać?

    Magdanka, super, że siw udało już zapisać i termin nie jest taki odległy. Czyli narazie ze staraniami się wstrzymujecie ?
    Jeśli mogę zapytać jakie masz długości cykli przy PCOS?

    Ehh kurcze już mialobyc u nas wszystkich dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 10:34

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 826 619

    Wysłany: 9 maja, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też jestem potwornie zła, że dałam się nabrać na obietnice kolejnego lekarza. Mogłam się wcześniej domyślić że strategią tej kliniki są szczepienia, ale młody M miał dobre opinie że niby nie namawiał tylko do szczepień. A może właśnie to jest mi potrzebne i nic innego nie zadziała? ☹️ On mówił że mamy niezgodność tkankową i sam accofil nie pomoże, ale jakoś u innych z powodzeniem działa. Cross match mamy dobry więc juz sama nie rozumiem na jakiej podstawie tak zalecił.
    Co to przeciwciał przeciw plemnikowych to też nie wierzę w ten wynik i zamierzam go powtórzyć za miesiąc.
    Wynik homocysteiny u nich miałam 10 bo kazał pobierać w środku dnia i po jedzeniu, a u siebie w pracy 5,9 więc dużo mi tu nie gra.
    No ale muszę cisnąć dalej i szukać. Ze staraniami się wstrzymamy, teraz nie widzę sensu bez żadnych leków w razie co.

    Pinki ja teraz mam cykle w miarę regularne, ok 31-37 dni. Po łyżeczkowaniu czekałam ok 50 dni na okres

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 10:09

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3297 3568

    Wysłany: 9 maja, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pandzia nic nie mówię ale dzisiaj jest czysto więc może już po wszystkim:)

    pandzia 🐼, Echo, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Ola4354 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 9 maja, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    A z wynikami może skonsultuj się z immunolog dr Jarosz? Ona wystawia zalecenia i jak trzeba przepisuje accofil. Przyjmuje w Gdańsku lub teleporada.
    A jak wygląda teleporada u Pani dr?

  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 869 771

    Wysłany: 9 maja, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Pandzia nic nie mówię ale dzisiaj jest czysto więc może już po wszystkim:)
    Rozumiem, nie zapeszać ale oby to był faktycznie koniec 😙

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 11:31

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka (12+0)

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1434 635

    Wysłany: 9 maja, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Dziewczyny ja też jestem potwornie zła, że dałam się nabrać na obietnice kolejnego lekarza. Mogłam się wcześniej domyślić że strategią tej kliniki są szczepienia, ale młody M miał dobre opinie że niby nie namawiał tylko do szczepień. A może właśnie to jest mi potrzebne i nic innego nie zadziała? ☹️ On mówił że mamy niezgodność tkankową i sam accofil nie pomoże, ale jakoś u innych z powodzeniem działa. Cross match mamy dobry więc juz sama nie rozumiem na jakiej podstawie tak zalecił.
    Co to przeciwciał przeciw plemnikowych to też nie wierzę w ten wynik i zamierzam go powtórzyć za miesiąc.
    Wynik homocysteiny u nich miałam 10 bo kazał pobierać w środku dnia i po jedzeniu, a u siebie w pracy 5,9 więc dużo mi tu nie gra.
    No ale muszę cisnąć dalej i szukać. Ze staraniami się wstrzymamy, teraz nie widzę sensu bez żadnych leków w razie co.

    Pinki ja teraz mam cykle w miarę regularne, ok 31-37 dni. Po łyżeczkowaniu czekałam ok 50 dni na okres

    Magdanka, ta niezgodność tkankowa wyszła z hla-c?
    Skąd mogłaś wiedzieć, że ma takie podejście. Aczkolwiek ja czasem sama myślę że dla nich to kasa i korzystają na nas. Moja ginka myślę że też mnie namawiała na histero u siebie bo kasa a wie że ja jestem zdesperowana i wolę u niej zrobić więc tak było.

    Kurcze, no strasznie naciągają żeby robić badania u siebie ale to pewnie wszędzie tak jest. Myślę, że dobrze robisz powtarzając te badania. Trzymam kciuki 🤞🤞🤞

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 826 619

    Wysłany: 9 maja, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec oby już zostało czysto 🤞 trochę odpoczniesz od podpasek

    Pinki z tą niezgodnością chyba chodzi o to że ja mam kir AA a mąż hla-c C2C2 czyli najgorzej. Świetnie się dobraliśmy 😂

    Niestety zauważyłam że w dużej mierze chodzi o kasę, mało jest lekarzy z tych popularnych, którzy naprawdę chcą pomóc.

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • Kobea Ekspertka
    Postów: 239 188

    Wysłany: 9 maja, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka a ile $$$ chcieli za jedno takie szczepienie ?

    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 826 619

    Wysłany: 9 maja, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobea wrote:
    Magdanka a ile $$$ chcieli za jedno takie szczepienie ?
    1100 zł za jedno szczepienie, potrzeba 3, później powtórka badań, chyba cross match i coś jeszcze plus wizyta, ewentualne doszczepianie i w ciąży jeszcze dwa szczepienia i oczywiście ponowna powtórka badań 🤯

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7479 7680

    Wysłany: 9 maja, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola4354 wrote:
    A jak wygląda teleporada u Pani dr?
    Nie wiem.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7479 7680

    Wysłany: 9 maja, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Jednorożec oby już zostało czysto 🤞 trochę odpoczniesz od podpasek

    Pinki z tą niezgodnością chyba chodzi o to że ja mam kir AA a mąż hla-c C2C2 czyli najgorzej. Świetnie się dobraliśmy 😂

    Niestety zauważyłam że w dużej mierze chodzi o kasę, mało jest lekarzy z tych popularnych, którzy naprawdę chcą pomóc.
    Z tego co się orientuję, to jak kobieta ma AA to nawet nie każą badać hla-c partnera. I dr S mówi, że to też szkoda pieniędzy. Od razu przy takim genotypie jest podawany accofil. Nawet mój pan dr powiedział, że gdybym miała AA to bez mrugnięcia okiem by mi go przepisał. A jak on już tak powiedział… 😅

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
‹‹ 945 946 947 948 949 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ