Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 16 maja 2017, 01:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria, my to mamy babiniec hihi :), jak dajesz radę w kontekście dwóch dojrzewających dziewczyn?, moje to jakby im pozwolić to kłótnie bez końca....o wszystko ....Średnia naśladuje starszą co jest permanentnym zarzewiem kłótni .

• majamia Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 05:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi77 wrote:
    Majamia:)

To była płatna szczepionka 5w1 hmmm, wiek 22 miesiące, 4 dawka i dopiero teraz ma odczyn. Pielęgniarka ( babka około 45 lat) powiedziała,że w jej historii drugi taki przypadek....
    Pierwszy, drugi, dwudziesty... zapisza NOP, to jako starsza dziewczynka bedzie pod obserwacja wieksza w przyszlosci przy kolejnych szczepieniach.
    Szczepienia to mega trudny temat... i kontrowersyjny. Tyle mozna sie dowiedziec o roznych rzeczach, ze masakra... i tyle wersji... jednak poszczepiennego odczynu bym nie pominela. Chociaz w tej tabelce w ksiazeczce zdrowia zeby lekarka napisala - co sie pojawiło i ile czasu po.

syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Mamabyc3 Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 07:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi dlatego dużo pediatrów zaleca jednak te bezpłatne szczepionki bo masz kilka ukuc, ale żadne z nich nie zawiera aż tylu składników przez co niepożądane odczyty są rzadko, nawet lekarz w De jak mieszkaliśmy mówił " ja nie szczepie tymi 6w1 bo za dużo kłopotów z nimi jest". Ale ja również bym dała wpisać w razie jakichkolwiek reakcji poszczepienich następnych lekarz może inaczej zareagować a nie zbagatalizyje. I to nie oznacza że jesteś przeciw szczepienia;)

• majamia Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 07:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie nie zgodze co do darmowych, tam krztusiec nieoczyszczony i sama wybieram platne. Ale to nie temat na to. Niestety mamy ogromna decyzje do podjecia, bo szczepienia to ciezki temat... jednak warto odczynny zapisac, zeby w przyszlosci moc zareagowac wczesniej i uniknac tego.

syn 03-2014 <3
  • karolinams Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 07:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi raju jak wcześniej pięknie ci się udawało 1, 2 cykl , no to teraz też ci musi się udać :)

7u229n73melmp7nq.png

ojxezbmh697s0anz.png

Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Basik83 Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 08:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki a ja sie buddz i widomosc sms ze moja kolezanka na ip dostala krwotoku tez byla w ciazy

A ja dzis mam bardzo rozsciagliwy sluz czyzby szczyt owulki ?

iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • nick nieaktualny

Wysłany: 16 maja 2017, 10:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczynki:)

W środę mam z młoda pójść na kontrolną wizytę w sprawie tego odczynu i poproszę o wpisanie. Szczepienia to b.trudny temat,ale znam je trochę od "środka" bo pracowałam w firmie,która zajmowała się ich dystrybucją ....

Miałam dzisiaj sen, niefajny....śniło mi się,że zrobiłam betę i wyszła ciąża a dostałam jednak okres....mąż mnie pocieszał a ja strasznie płakałam....nie pójdę na betę jednak....czuję do tej pory mega przygnębienie więc poczekam .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2017, 09:59

• aria40 Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 10:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi77 wrote:
    Aria, my to mamy babiniec hihi :), jak dajesz radę w kontekście dwóch dojrzewających dziewczyn?, moje to jakby im pozwolić to kłótnie bez końca....o wszystko ....Średnia naśladuje starszą co jest permanentnym zarzewiem kłótni .

Kłócą się o pierdoły, czasem są dla siebie złośliwe, ale tez uwielbiają razem spędzać czas. Mają siebie, więc niespecjalnie potrzebują koleżanek. Najmłodsza tylko jest taką jedynaczką :(, niestety jakbym zaszła w ciążę różnica wieku i tak będzie już duża. Emi kończy w sierpniu 6 lat.

p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • aria40 Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 10:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik83 wrote:
    Hej dziewczynki a ja sie buddz i widomosc sms ze moja kolezanka na ip dostala krwotoku tez byla w ciazy

A ja dzis mam bardzo rozsciagliwy sluz czyzby szczyt owulki ?

Basik jak szczyt to działajcie

p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Pari Ekspertka

Wysłany: 16 maja 2017, 10:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi bywają niestety sny co jeszcze długo trzymają w emocjach które im towarzyszyły :/

Basik straszna wiadomość :(

mnie spanie bierze ... chyba się zdrzemnę .. ale pewnie na pogodę ... tak ładnie i słonecznie z rana było ..a teraz szaro i buro i coś tam pada bo widzę, że kostka mokra na zewnątrz :/ ...

6 c.s <3
    8uneyx8d91qmcrjz.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 16 maja 2017, 10:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria, to masz fajnie, moje jeszcze nie doceniają,że mają siebie i starsza przepędza młodszą bo "małpuje"....Gadają ze sobą dopiero jak są w łóżkach i trzeba spać :)

• Mamabyc3 Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 10:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to racja na temat szczepień lepiej nie wnikac w ten temat :) ja nie rozmawiam o szczepieniach, polityce i religii bo to zbyt kłótliwe tematy ;)

Basik owszem wiec bierz meza. Przykro mi z powodu koleżanki..

Justi77 lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 16 maja 2017, 10:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik, ze mną leżała dziewczyna na patologi też z krwotokiem,ale dziecko uratowali więc nadzieja mam nadzieję jest....

• nick nieaktualny

Wysłany: 16 maja 2017, 10:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyc3 wrote:
    A to racja na temat szczepień lepiej nie wnikac w ten temat :) ja nie rozmawiam o szczepieniach, polityce i religii bo to zbyt kłótliwe tematy ;)

Też mam takie podejście, zbyt drażliwe tematy...

• Basik83 Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 10:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety poronila

dzis wezme w obroty Piotra :D

co do dziewczynek moje maja 11 i 8 i pol roku i czasami to swiata poza soba nie widza a czasami mam ochote je wsadzic do wora i do odry bo tak się zrą

ale to jest nic najgorsze jest ich to FOCHANIE ..hahha na mnie to dziala jak plachta na byka ...

dzis ide do rodzinnego z mala odrazu wezme skierowanie na krew dla siebie takie ogolne dawno sie nie badalam a musze sprawdzic plytki chociaz od w sumie 15 lat jest ok

iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • majamia Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 10:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha. Mnie sie ostatnio snilo, ze trzeci syn bedzie... do teraz co o tym pomysle, to serce az szybciej bije.

Widac, ze tu dojrzale kobiety, bo nie wglebiaja sie w tematy ktore wywolac moga klotnie :) az chce sie pisac :)

syn 03-2014 <3
  • Basik83 Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 10:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    no pewnie hehehe :D

iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • simon86 Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 11:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina a Ty acard bierzesz przez cały cykl? (podglądałam na Twoim wykresie) ja słyszałam że dopiero po owu ..... a tak w ogóle Cześć Wszystkim!!!! :-)

• Mamabyc3 Autorytet

Wysłany: 16 maja 2017, 11:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahhh chociaż ktoś uważa mnie za dojrzała i powazna kobietę :) aż miło na sercu się zrobilo. O moich snach to lepiej się nie wypowiadam nie wiem co mam w tej głowie bo one są nienormalne.... Dobrze, że zawxyczaj o nich zapominam

Basik83 lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 16 maja 2017, 11:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik, bardzo przykro,że straciła ....

‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego