X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • MamaTuśka Autorytet
    Postów: 783 784

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko Jedyna ile Wy potraficie napisać w parę godzin ;)

    Aria, nie wkręcaj się ;). Bolą, nie bolą, nie ważne. Jesteś w ciąży!
    Wiecie co, takie świadome (trzecie, czwarte, a do tego planowane) ciąże są okropne ;). Wszystko człowiek analizuje, spodziewa się, porównuje do poprzednich doświadczeń. Ja przynajmniej z każdą ciążą głupieję ;)

    Magda, żałobę przeżyłam najbardziej po śmierci Mamy i wiem, że po stracie bliskiej osoby nic już nie jest jak dawniej. Nie ma się co czarować. Teraz zresztą po tym poronieniu też nie mam jeszcze całkowitej równowagi, choć to było na etapie, na którym zdarza się najczęściej i niemal nie dziwi lekarzy. Ale to nie znaczy, że już nigdy nie będzie dobrze. Będzie pięknie, spokojnie i bardzo dobrze. Z czasem człowiek oswaja, przestaje wypierać, akceptuje, zaczyna się uśmiechać i żyje dalej. Czas pomaga. Wcale nie trzeba zapominać, żeby przestało boleć. Małe i duże radości po drodze, wyciągają nas z czarnej dziury. Tylko trzeba małymi kroczkami do przodu. Powolutku. Wierzę, że można się wyczołgać z najgorszych wspomnień i o to się modlę.

    Pari, no krecha piękna ;). Po prostu ciąża jak byk ;)!

    Trzymam kciuki, Dziewczynki. W 2018 r. chcę znów wylądować na porodówce i macie mnie pozarażać. A! Tylko wirusy mają się uaktywnić pod koniec wakacji, pamiętacie ;)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2017, 22:06

    magada lubi tę wiadomość

  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi - zaopatrz się też w mleko. Duuużo mleka :D. Jeżeli jeszcze nie próbowałaś łykać Donga to pewnie czytałaś ostrzeżenia dziewczyn - smakuje jak błoto spomiędzy szuwarów i tataraku ;). Mleko trochę to neutralizuje. Trochę ;).

    Inofolic wiele dziewczyn polecało, bo też i wiele po nim zaszło w ciążę :) (każda z moich ciąż wystarana, każda spędzona na jakimś forum, ile się człowiek ciekawych rzeczy dowiedział :)!) Pamiętam, że była wśród nas laborantka, która upierała się, że to efekt placebo - bo Inofolic to nic innego jak wit B plus kwas foliowy. Może i prawda, ale wykazywał zadziwiającą skuteczność jako placebo ;). A w końcu nie chodzi o to jak to działa, tylko żeby działało!

    Justi77 lubi tę wiadomość

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaTuśka wrote:
    Wiecie co, takie świadome (trzecie, czwarte, a do tego planowane) ciąże są okropne ;). Wszystko człowiek analizuje, spodziewa się, porównuje do poprzednich doświadczeń. Ja przynajmniej z każdą ciążą głupieję ;)

    To prawda, są okropne. Bardzo chciałabym móc zaliczyć wpadkę i głupieć, bo czas starań o każde z moich dzieci wspominam gorzko i nieprzyjemnie. Rozczarowania, kłótnie, pretensje, sinusoida nastrojów - i to nas obojga :/. Boże, że ja jeszcze myślę o powtórce z "rozrywki" O.o... No, ale u nas nie da się lekko, łatwo i przyjemnie :), więc taką wersję wstawiamy między bajki z mchu i paproci i bierzemy się za bary z ponurą rzeczywistością planowania ;).

    A jak Ty się czujesz MamaTuśka z tym przestojem w staraniach? Chociaż widzę, że Ty raczej z osób "widzących szklankę do połowy pełną" i nie tracisz pogody ducha :).

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po zebraniu jestem wykonczona psychicznie ...siedze i czytam Was ale zaraz chyba sie kapac pojde bo oczy sie kleja

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • MamaTuśka Autorytet
    Postów: 783 784

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daven, nawet sobie zaplanowałam listę hop, bęc na czas nieciąży ;). Dentysta, chociaż ze 3 razy solarium (wyglądam jak córka młynarza), kilka drinków i coś co nie jest bezalkoholowe, sery pleśniowe i inne takie tam na zapas. Czyli reset ;)

    Basik83 lubi tę wiadomość

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sie dzis poryczalam .Jak dowiedzialam sie ze w kwietniu jestem w ciazy zarejestrowalam sie na bebiklub zeby podgladac rozwoj dzieciatka.dzis listonosz przyniosl taka paczke marketingowa dla mnie tam teczuszka poradnik i maskotka sensoryczna dla dzidzioka.

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty się przypadkiem nie dałaś zrobić w bambuko :)? Sery pleśniowe dostępne w naszych sklepach są pasteryzowane (jak wszystkie produkty sklepowe - nie mówimy tu o sklepikach z bryndzą, buncem i innymi lokalnymi smakołykami), co znaczy pozbawione tych niebezpiecznych dla nas w ciąży bakterii :). Także możesz się nimi zajadać w dowolnym czasie. No, chyba że mieszkasz w Szwajcarii i jadasz sery prawdziwie dojrzewające z "domowych" serowarów (czy jak to się tam zwie) - wtedy faktycznie ostrożnie :).

    Do hop-bęc można za to spokojnie dodać skoki na bungee, zrzucenie wagi do 25kg ;), śpiewanie po pijaku do księżyca i spanie pod ławką (ewentualnie wypróbowanie czy nadajesz się na zegar z kukułką, znasz ten kawał?), wypróbowanie wszystkich dostępnych na rynku obiektów "kolekcjonerskich, nie nadających się do spożycia" a zwanych dopalaczami a także mniej legalne substancje ;).

    Basik - o matko, nie strasz! To w takim stanie człowiek wraca z zebrań O.o? Wszystko przede mną, ale chyba już teraz zacznę pić melisę - może się zmagazynuje przez te kilka lat ;).

    Justi77 lubi tę wiadomość

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik83 wrote:
    A ja sie dzis poryczalam .Jak dowiedzialam sie ze w kwietniu jestem w ciazy zarejestrowalam sie na bebiklub zeby podgladac rozwoj dzieciatka.dzis listonosz przyniosl taka paczke marketingowa dla mnie tam teczuszka poradnik i maskotka sensoryczna dla dzidzioka.

    Jeszcze będzie z tego użytek, zobaczysz <3! Patrząc zresztą na tempo w jakim idzie się tu z ciążami - pewnie szybciej niż się spodziewasz ;).

    Basik83, Hilary lubią tę wiadomość

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis wogole poryty dzien najpierw ten listonosz z ta paczka ...i dol a potem szkoła i rodzice tych uczniow kazdy uwaza ze jego dziecko grzeczne itd a np.najgorsze lobuzy to akurat ich....

    Zuza ma łądne oceny ale to druga klasa same piątki i jedna czwórka tyllko

    z Magda gorzej bo jakby chciala pasek musi powalczyc z 3 przedmiotow bo ma miedzy 4/5 ma dwa tygodnie na to..a tak to nawet jakas szostka bedzie bynajmniej na chwile obecna jest narazie to proponowane oceny...

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • MamaTuśka Autorytet
    Postów: 783 784

    Wysłany: 23 maja 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, zjadło mi posta,
    Szwagra mam w Szwajcarii☺to i sery są

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2017, 22:56

    Basik83 lubi tę wiadomość

  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 23 maja 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A upierasz się przy tych czerwonych paskach? Bo jak patrzę na siebie i moich znajomych to ani nam one nie pomogły ani ich brak nie zaszkodził ;). Chociaż może ja się nie będę wychylać w tej kwestii, bo sama nie wiem jak to będzie jak moje pójdą do szkoły - niemniej, mamy z mężem dość niekonwencjonalne podejście do nauki ;).

    Widziałyście ten filmik?
    http://www.interia.tv/wideo-dramat-gimnazjalisci-nie-wiedza-ile-dni-ma-rok,vId,1113020
    Naprawdę polecam obejrzeć do końca, ja stwierdziłam z Małżem, że chyba zatrudnimy jakiegoś żula na guwernera naszych pociech :D

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • MamaTuśka Autorytet
    Postów: 783 784

    Wysłany: 23 maja 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawał z zegarem poproszę

  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 23 maja 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaTuśka wrote:
    Nie no, zjadło mi posta,
    Szwagra mam w Szwajcarii☺to i sery są


    Nie jeść poza listą hop-bęc :D! "Skażone może być!!!" że się posłużę cytatem z klasyka ;).

    MamaTuśka, Justi77 lubią tę wiadomość

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 23 maja 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oto i on:
    "Wczoraj wybrałam się na imprezę z moimi koleżankami. Powiedziałam mojemu mężowi, ze wrócę o północy.
    'Obiecuje ci kochanie, nie wrócę ani minuty później'- powiedziałam i wybyłam. Ale. Impreza była cudowna! Drinki, balety, znów drinki, znów balety i jeszcze więcej drinków, było tak fajnie, ze zapomniałam o godzinie..
    Kiedy wróciłam do domu była 3 nad ranem. Wchodze do domu, po cichutku otwierając drzwi, a tu słysze tą wscieklą kukułkę w zegarze jak zakukała 3 razy. Kiedy się zorientowalam, ze moj maz się obudzi przy tym kukaniu, dokonczyłam sama kukac jeszcze 9 razy... Bylam z siebie bardzo dumna i zadowolona, ze chociaz pijana w cztery dupy, nagle taki dobry pomysł przyszedł mi do glowy - po prostu uniknęłam awantury z męzem... Szybciutko połozyłam się do łozka, mysląc jaka to ja jestem inteligenta! Ha!

    Rano, podczas śniadania, mąz zapytał o której wróciłam z imprezy, więc mu powiedziałam, ze o samiutkiej północy, tak jak mu obiecałam. On od razu nic nie powiedział, nawet nie wyglądał na podejrzliwego. 'Oh, jak dobrze, jestem uratowana....' - pomyślałam i prawie otarłam pot z czoła. Moj maż, po chwili, spojrzał na mnie serio, mówiąc: 'Wiesz, musimy zmienić ten nasz zegar z kukułką'. Zbladłam ze strachu, ale pytam pokornym głosem: 'Taaaak A dlaczego, kochanie?' A on na to: Widzisz, dziś w nocy, kukułka zakukała 3 razy, potem - nie wiem jak to zrobiła - krzyknęła 'O k*rwa!' znów zakukała 4 razy, zwymiotowała w korytarzu, zakukała jeszcze 3 razy i padła na podłogę ze śmiechu. Kuknęła jeszcze raz, nastąpnęła na kota i rozwaliła stolik w salonie. A potem, powaliła się koło mnie i kukając ostatni raz - puściła se głośnego bąka i szybko zaczęła chrapać........"
    Enjoy :D!

    Pari, majamia, MamaTuśka, Justi77, Grochpaproch lubią tę wiadomość

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 24 maja 2017, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeej, ale natworzyłyscie :-o

    Aria, czekamy jutro na betę!

    Magada, Kochana, przytulam... Przyznam, że ciężko zachować się "dobrze" w takich trudnych sytuacjach. Ale wystarczy trochę empatii.

    ....
    i tu miałam wszystkim poodpisywać, ale chyba juź taka pora, że zapomniałam co... :-o

    A co do dolegliwości ciąźowych - narazoe brak. Poza tym co pisałam - bulgotanie w brzuchu i odbijanie (ale to może po prostu w każdej ciąży "budzi się" mój refluks).
    Cycków jak nie było tak nie ma :-) haha więc nie ma co boleć ;-) temp za to poszalała i od kilki dni 37,1-37,2. Takiej wysokiej w ciąży nie miałam jeszcze.
    A M "oskarża" mnie już o budyń ciążowy :-P

    Dobrej nocy, padam z nóg :-*

    karolinams lubi tę wiadomość

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 24 maja 2017, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jakas awersje na witaminy w ciazy... wezme rano, wymioty. Wezme w trakcie jedzenia - wymioty. Wezme po poludniu, wymioty. Wezme wieczorem - wymioty! Obudze sie w srodku nocy i wezme - wymioty! ... jak nie biore lekow, to wymiotow brak. Ta dam...!

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 24 maja 2017, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie

    MamaTuska mamy takie same plany wakacyjne

    MamaTuśka lubi tę wiadomość

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • MamaTuśka Autorytet
    Postów: 783 784

    Wysłany: 24 maja 2017, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)
    SPAAAAAĆ!

    Jakiś zjazd mam. Muszę odespać czuję. Za dużo emocji ostatnio i normalnie wstałam jak po imprezie.

    Daven, kukułka czad ;):);).

    Wczoraj na koniec pisałam z telefony i zjadało mi posty. Może dziś nadrobię, ale teraz lecę wydawać posiłki ;).

    Czekam na betę, Aria ;)

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 24 maja 2017, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaTuska, czesto zjada posty, jak uzywa sie emotikonow z telefonu. Forum ich nie obsluguje i trach. Postu nie ma. Trzeba pamietac, zeby uzywac tych forumowych i nie powinno nic zjadac.

    Enii lubi tę wiadomość

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 24 maja 2017, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wstałam , kreska nie zniknęła, niedługo idę na betę. Wyniki po 20stej

    Enii, majamia, karolinams, PodwojnaMama, Hilary lubią tę wiadomość

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ