X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • simon86 Autorytet
    Postów: 781 584

    Wysłany: 12 lipca 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe Mamuśki :-)

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 12 lipca 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Informuję, że powstaję z martwych, wróciłam do roboty i oby było dobrze....

    Enii, Hilary, Rybaaaa, Majzu lubią tę wiadomość

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 12 lipca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciesze sie Aria

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 12 lipca 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!!! :)

    Powiedzcie mi, które z Was doświadczyły porodu rozwiązanego CC? Ile cc macie za sobą?

  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 12 lipca 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia - poważnie, samo się oczyszcza. A w zasadzie wchłania, jeśli to tego rodzaju torbiele o jakich myślę. Co do ziółek to poszukaj mieszanek Ojca Sroki, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Solina...nie wiem co ludzie w niej widzą, przynajmniej w sezonie :D. Przyznaję, że jest dość urokliwa jeśli chodzi o miejscowość Chrewt, natomiast zaporę omijam szerokim łukiem. Dużo bardziej interesujący wydaje mi się Zalew Myczkowski, jest bardziej "dziki" i kojarzy mi się trochę z norweskimi fiordami.

    Manabu - wracamy do gry :D! Powiem Ci, że mnie nigdy w Bieszczady nie ciągnęło i nadal mnie nie ciągnie ;), ja kocham Tatry a nie te pagórki. Za to mój mąż bardzo lubi Bieszczady a ja lubię męża ;), więc przystałam na propozycję przeprowadzki tutaj. I tak 8 lat temu p*neliśmy wszystko i wyprowadziliśmy się w Bieszczady ;). Jestem w stanie dostrzec pozytywy mieszkania tutaj, więc nie narzekam.

    MysiaMarysia - zazdroszczę takiej zgody między dziećmi, bo moje "starszaki" też drą koty o wszystko, jak u Pysi.

    Simon - kciukasy! Szkoda, że masz taki rwetes w robocie, ale oderwanie myśli od ciąży często pomaga właśnie zajść w ciążę, czego Ci życzę :)!

    Aria - <3

    Optymistka - 3 cesarki za mną. I jest tu dużo dziewczyn po wielokrotnych cc.

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 12 lipca 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daven - byłam wczoraj u lekarza i generalnie w przypadku kolejnej ciąży mam wskazania do cc (pierwsza była też cc - tak wyszło w trakcie porodu) i tak się zastanawiam nad ,,kondycją'' macicy po 2-3 cesarkach... wiem, że każdy organizm jest inny, ale zawsze raźniej pogadać z kimś ,,doświadczonym''. Dziewczyny zabierzcie prosze głos.

    A jak u Ciebie Daven??

  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 12 lipca 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie super :), dzięki że pytasz :D.
    Jaka jest kondycja macicy po 3cc? Na pewno bardziej kiepska niż po 3sn, nie czarujmy się. Jest ryzyko rozejścia się blizny, szczególnie jeśli masz tendencję do rodzenia "dużych" dzieci, bo tak na logikę: macica musi się wtedy rozciągnąć bardziej (u mnie były malutkie, 2940g, 3390g i 2900g). No, ale i po 3 sn można się spotkać z takimi "rewelacjami" jak wypadanie macicy na przykład :(, choć to raczej sporadyczne przypadki. Podsumowując - jak ktoś ma pecha to i w drewnianym kościele mu cegła na łeb spadnie ;).
    Z tego co wiem, rekordzistka w USA miała 11 cc. W Polsce można spotkać relacje kobiet, które miały 5-7cc i żyją, mają się dobrze.
    Ale masz oczywiście rację, każdy organizm regeneruje się inaczej i jeżeli u jednych jest ok to nie znaczy, że u wszystkich będzie.

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • simon86 Autorytet
    Postów: 781 584

    Wysłany: 12 lipca 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po cc, ze wskazaniem od lekarza, że kolejny poród też będzie cc! pierwsza cesarka wypadła w trakcie porodu sn - złe ułożenie dziecka, ale na wypisie ze szpitala mam wskazane jako przyczyna cc - zwężona miednica.... biorąc pod uwagę że moje Maleństwo miało 4330 to może lepiej że nie kazali mi rodzić dalej tylko zrobili cc :-)

  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 12 lipca 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak regenerowała się Twoja blizna?
    Jesteś/byłaś pod opieką fizjoterapeuty?

  • simon86 Autorytet
    Postów: 781 584

    Wysłany: 12 lipca 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daven Twoje to maluszki były!!!! mój Młody to od razu wyglądał jakby z 3 miesiące miał, musiał mi Mąż ubranka przywozić do szpitala bo same na 56 cm wzięłam, a on 62 i nie mogłam go w nic wcisnąć :-)

  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 12 lipca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Optymistka - rana regenerowała się sama, bez żadnego nadzoru ani wspomagania ;). U gina byłam normalnie - po połogu. Mówił że cięcie ładnie się goi, więc o żadnym fizjoterapeucie nawet nie myślałam, bo i nie widziałam powodu.

    Simon - były. Tym bardziej byłam zdziwiona, że ja mam koło 170cm a mąż chyba 185cm i drobnej budowy to my nie jesteśmy. Ale moje dzieci bardzo szybko nadrabiały, w zasadzie po 3m-cach nie było różnicy między nimi a rówieśnikami. Teraz są aż nadto wyrośnięte ;).

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 12 lipca 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daven - zaleca się rehabilitować bliznę, aby nie powstały zrosty :):) a do fizjo by ocenił stan mięśni. Ale jak brzuchol Ci się spłaszczył to faktycznie nie miałaś powodu do wizyt :):) Szczęściara ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki ❤️

    Witam sporo nowych mamusiek :)

    Aria ciesze sie ze powstalas, wielki buzia❤️

    Simon oby natlok w pracy i zapomnienie o staraniach zaowocowal fasolka :) kciukiam.

    I za cala reszte testujacych!!!

    I ciesze sie ze nasze brzuchatki maja sie dobrze ❤️

    Ja chwilke odsapnelam. Posmucilam sie i w ogole mam zabiegany czas bo dopiero w Piatek w szkole i przedszkolu zaczynamy wakacje ;) a w Sobote wyjezdzamy na urlop na 1,5 miesiaca prawie, wiec przelozylam wizyte u tej nowej gin na Wrzesnia i z Wami dziewczynki tez zegnam sie na czas wakacji. Odetchne od tematu i zbiore sily na dalsza walke bo na dzien dzisiejszy nie jestem w 100% przekonana do staran. Pewnie strach bierze gore.

    Nie zapomnijcie o mnie ;) ja mimo ze nie bede z Wami to bede myslec o Was ❤️ A jak wroce to juz fajnie bedzie poczytac czy sa nowe fasolki i jak dzieciaczki rosna w brzuszkach :)

    Sciskam Wad kazda z osobna, buziaki ❤️

  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 12 lipca 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze? Nie słyszałam o takich zaleceniach, ani od gina ani na żadnych forach jakich byłam przed urodzeniem każdego z dzieci. W szpitalu też nic o nich nie mówiono, moi lekarze też się nie zająknęli.
    Ja po prostu dużo chodziłam po szpitalnych korytarzach - wyprostowana i podnosząc nogi jak bocian :D.
    A na stan mięśni brzucha nie mogę narzekać, nawet po 3 ciążach, ale to chyba genetyczne. Za to genetycznie mam również cycki po ojcu i uda Pudziana :D.

    optymistkaaa lubi tę wiadomość

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze mialam napisac ze pisze z telefonu z emotkami i mi nie ucina postow ;)

    Daven u nas tez dzieci nie cale 3kg a maz prawie 200cm wzrostu i nie kruszynki jestesmy ;)

  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 12 lipca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia89 wrote:

    Powiedzcie za którym cyklem udało się Wam o 3 bobaska? Czy z wiekiem jest trudniej? Warto czymś się wspomóc?

    Pozdrawiam serdecznie
    U nas nie było kolorowo dopiero po ponad roku, zaskoczyło ale miałam stymulowane cykle, do tego tsh obniżanie, wspomaga łam się castangusem, wiesiolkiem i ostatnie dwa cykle acard. Przez wszystkie cykle mierzenie temperatury, obserwacje śluzu więc podejście na maksa, serduszek też nie było mało. Ale o pierwszego syna i drugiego też musiałam trochę się naczekac, ale najważniejsze że się udało.

    Aria super kochana że wracasz do żywych

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 12 lipca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    PODWÓJNA MAMA udanego urlopu i dużo wypoczynku.

    Hilary wygrywa zdecydowanie zawody, mistrzyni nasza

    Hilary lubi tę wiadomość

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 12 lipca 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwójna mamo, przepraszam, że zwracam uwagę na taką głupią rzecz, ale coś mi nie gra w Twojej stopce. Konkretnie w datach poronień. Nie wywołuj wilka z lasu ;) i nie prognozuj strat na przyszły rok.
    Baw się dobrze i wypoczywaj!

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 12 lipca 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serdecznie witam nowe staraczki

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 12 lipca 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny

    Pysia u nas pierwsza nieplanowana( półtora roku kompletnie bez zabezpieczeń) 2 ciąża poprostu wiedziałam że jestem w ciąży też nie do końca planowane na teraz i już. Teraz 3 ciąża na i w sumie w 1 cyklu się udało:)

    Aria no super kochana

    Podwójnamama udanego wypoczynku

    Simon czasem tak właśnie jest lepiej za dużo ne myśleć:)

‹‹ 213 214 215 216 217 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ