X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej KochamSłońce, mam prawie bo za 3 tyg. 40 więc jak widzisz te 30 lat to nie ostatni moment....


    ps.widzę,że Ty już w ciąży :)

    jak masz problem z progiem to załatw u gina luteinę lub duphaston i po sprawie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2017, 11:38

  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 19 października 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justii dieta wątrobowa. Nic smażonego i nic tłustego. Mleko pije 1.5%, zamiast śmietany jogurt grecki albo naturalny. Nie jem niektórych owoców taki pestkowych głównie i niektórych warzyw (ogórka, szpinaku, papryki, wszelkich wzdymajacych) unikam też w miarę słodyczy. Tzn ślimaczki jem, galaretki jakieś chrupki i biszkopty a unikam głównie czekolady chociaż czas mi skubne bo nie mogę się oprzeć. Ostatnio też zaczęłam pić soki marchewkowe takie najlepiej że sama marchewka 100% A w Lidlu ostatnio kupiłam sok z marchewką i pietruszka jeszcze było jabłko mango i pomarańcza do tego ale smak tej pietruszki pycha :D

    Justii aj to nie wiem jak z tym jest :/

    Witaj kochamslonce :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2017, 11:47

    Justi77, KochamSłońce lubią tę wiadomość

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo to popatrze w Lidlu, smaka mi narobiłaś ;)

    Hilary lubi tę wiadomość

  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 19 października 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justii to taki https://www.alleceny.pl/produkt/375042/hortex-vitaminka-vege-jablko-marchew-mango-pomarancza-pietruszka-1l on co prawda nie jest takiej czysto wyciskamy sokiem tylko ż przecierów ale mi podpasował ten smak. Mam w domu wsokowirowke i myślę żeby samej wycisnąć z marchwi jabłek i pietruszki

    Justi77 lubi tę wiadomość

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co z tą pietruszką + warzywa czy owoce to mega zdrowo, mi się uszkodziałi sokowirówka także muszę się rozglądnąć za jakąś i kupić. Tyle,że teraz to jest taka masa sprzętu,że nie wiadomo co wybrać....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, to dziwne masz podejście, wybacz, gdybym nie jadła progesteronu nie miałabym swoich, ZDROWYCH dzieci, ale to Twoja sprawa i już się nie będę wypowiadała.

    EDIT: nie uraziłaś mnie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2017, 13:03

  • Pari Ekspertka
    Postów: 246 83

    Wysłany: 19 października 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustyśkaG gratulacje !

    MamaTuśka toś zaszalała z tym testem hehe...mi w 6dpo to nawet beta negatywna wyszła w tym szczęśliwym cyklu.. a z tymi przemyśleniami to chyba normalne.

    Hilary super wieści


    Wracam dziewczynki do Was mam nadzieję w końcu.. lapek wrócił z naprawy ...niby nadal bez szału u niego z szybkością ale chyba da się już korzystać bez chęci rozwalenia go o ścianę ... chyba jednak pora nastawić się na dodatkowy wydatek na zakup nowego..echh

    u nas w sumie ok .. starsza w szkole to praktycznie same sprawdzany bądź kartkówki...nie wyrabiam normalnie ..ona zresztą też nie ... powariowali w tej szkole normalnie jak nic :/ ..co oni zmierzają do tego aby pozbawić dzieci totalnie czasu wolnego czy co...echh

    wczoraj zaliczyłam łowy w lumpku ..niby bez cudowności ale coś tam kupiłam choć raczej już większe rozmiary niż te malutkie całkiem no i dokładnie licząc ile mnie wyniesie po ostatnim oszukaniu przez panią na kasie.

    na allegro też się z pewną panią użeram bo nie dostałam przesyłki ...kontakt praktycznie żaden.. znów mnie chyba pech zakupowy na odległość dopada

    Justi77, MamaTuśka lubią tę wiadomość

    6 c.s <3
    8uneyx8d91qmcrjz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Pari <3 ,ale się cieszę,że masz dostęp do netu i do nas ;)

    U nas szkoła też wariuje, gdybym mocno nie pomagała dzieciom to na podwórko wychodziłby tylko raz na jakiś czas, miałam lepsze dzieciństwo, tzn. mieliśmy nawet sporo zadawane,ale to było np. napisać jakieś wypracowanie, przygotować się do klasówki a tu ciągle jakieś projekty, spotykają się dzieci bo podzielone na grupy są i ciągle coś robią w Power poincie , ciągle mają góry zadawane plus kartkówki,klasówki i inne .

    Na allegro ostatnio rozpoczęłam "dyskusję" bo miałam tak,że Pan wysłał źle bo na adres mojej Mamy a napisałam mu w formularzu,że ma być do mnie więc miał zwrócić koszt ponownej przesyłki , jego wina byłam trwało to prawie 2 tygodnie ,dziwni są ludzie....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe , M. ma zajawkę i chce kupić kota , wychodzi na to,że chyba będziemy mieli kota.....to ja dostanę kota.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KochamSłońce , ja dodam coś jeszcze bo moja wypowiedź była z gatunku kategorycznych ( a pracuję ....staram się pracować nad sobą) więc nie wzięłam pod uwagę,że Ty najzwyczajniej w świecie możesz pewnych rzeczy nie wiedzieć stąd Twoje ,"niezrozumiałe" dla mnie podejście...bo przecież nie każdy może wiedzieć o rozrodzie, co nie ;)

    To jest tak ,że za prawidłowe zagnieżdżenie się i rozwój ciąży niezbędny jest oprócz wielu czynników też progesteron. Jeśli z jakiegoś powodu ( diagnostyka) jest go za mało w oragniźmie to nawet jak kobieta zajdzie w zdrową ciążę może jej nie donosić. Progesteron na "siłe" znowu też nie utrzyma chorej ciąży . Jest to lek,który stosuje się właśnie aby wyrównać niskie wydzielanie progesteronu , ale nie wpływa na "sztuczne poddtrzymanie chorej ciąży" np.



    Masz temat do przedysktowania z ginem, jak popatrzyłam na Twój wykres ewidentnie coś masz nie tak z progiem. Z reguły ,ale zaznaczam z reguły wiąże się z tym ,że jest niewydolność ciałak żółtego , które to stymuluje wytwarzanie proga.

    Poczytaj....

    EDIT: Ciąża biochemiczna jak rozmawiałam ze swoją gin jest z reguły na niewłaściwą podaż hormonów i tyle. Jak ciąża jest chora to następuje poronienie np.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2017, 13:41

  • MamaTuśka Autorytet
    Postów: 783 784

    Wysłany: 19 października 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Pari, no oczywiście, że za wcześnie, ale kto zabroni, kto ;););)? ;)

    Ze szkołą rozumiem doskonale. Jak widzę podręczniki do klasy 7 to mnie krew zalewa. Banda nieudaczników pisała to coś, w dodatku na kolanie. Kosmos.

    Słońce. Powodzenia życzę tym razem. Ja mam podobnie jak Ty, zresztą moja ginekolog też ;). Bez konkretnych wskazań nie daje leków podtrzymujących, żeby dać naturze szansę na właściwą decyzję (może brutalne, ale prawdziwe). Oczywiście jeśli kobieta ma problemy to wiadomo, to co innego, tak jak Justi pisze, wiele zdrowych ciąż potrzebuje wsparcia. Ale jak się nic nie dzieje, warto zaufać naturze. Trzymam kciuki.

    Justi... po co Ci kot w ciąży ;)?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie po co mi ten kot?? , będę tak szukała by nie znaleźć bo oczywiście szukaniem mam się zająć ja ;)

  • MamaTuśka Autorytet
    Postów: 783 784

    Wysłany: 19 października 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa, teraz zakumałam. Nie no, wybij mu z głowy kota ;).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się, nawet usłyszałam,że będzie po nim sprzątał hih ma zajawkę bo najmłodsza ma to i Tatuś dostał ;)

  • Pari Ekspertka
    Postów: 246 83

    Wysłany: 19 października 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi no dokładnie też pamiętam, że u nas tak nie było...był czas i na podwórko ... a tu i teraz jest masakra... a tym bardziej jeśli dziecię nie jest prymusem i nie idzie mu to jak z płatka.

    ja spór też utworzyłam..pani poprosiła o nr tel. w celu ułatwienia kontaktu i ze odezwie się jak dostanie wyjaśnienie z poczty... tyle, że doprosić się nie moge o nr nadania cobym miała potwierdzenie, ze faktycznie wysłała.

    koty są fajne ! :P ja kociara na całego ..jeszcze z jednego bym wzięła gdyby tylko m się zgodził...ale on ledwo na tego jednego się zgodził i to dla świętego spokoju haha.. u Was chyba odwrotna sytuacja haha ... u nas ja z dziewczynami męczyłam mojego hihi

    MamaTuśka a nikt nie zabroni hiihi

    Justi77 lubi tę wiadomość

    6 c.s <3
    8uneyx8d91qmcrjz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pari ,ja też kociara,ale wiesz względy zdrowotne, boję się... później jakbym urodziła to ok, ale nie teraz....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2017, 14:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam przypadku Twojej koleżanki. Na Twoim wykresie widać,że masz problem z progesteronem, ale ja nie jestem lekarzem ( pracuję tylko w branży farmac. i już od 2005 roku zajmowałam się rozrodczością) ....

    Nie zawsze tak jest,że następuje poronienie, silniejsze organizmy kobiet mają poronienia chorych płodów, a jak immunologia kobiety jest zaburzona to donosi taką chorą ciążę. Powołuję się na słowa ginekolog od niepłodności, która pracowała w Invimedzie .


    Czy ja coś pisałam o Twoim "bojeniu" się lub nie , nie przypominam sobie.


    Napisałam już,że nie będę się wtrącać bo to Twoja sprawa więc odpuść sobie.
    Czepiasz się.

  • Pysia89 Autorytet
    Postów: 504 301

    Wysłany: 19 października 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Pari fajnie że znowu jesteś :*

    Eh ta szkoła i to parcie że musisz być że wszystkiego najlepszy.Rozumiem żeby mieć jakąś ogólną wiedzę ale obecnie dzieciaki jak nie w szkole to na korkach czy dodatkowych zajęciach.
    Ja jestem z rodziny nauczycieli i już od przedszkola musiałamw we wszystko angażować się.Zawsze świadectwa z czerwonym paskiem nagrody itp.A życia towarzyskiego nie miałam.Kiedy chciałam chodzić na kółko artystyczne to i tak rodzice zabronili bo przecież miałam 4 na semestr z matmy...
    Ten wyścig jest że szkodą dla dzieci.Wiem dziś że wiedza ogólna zdecydowanie wystarcza a to ślęczenie w książkach odbiera kawał fajnego życia.

    Kocham Słońce- witaj. Widzisz ja teraz jestem na progesteronie a dziecko rozwija się dobrze.
    Strach zawsze będzie czy to w ciąży czy po niej o dziecko.Wiele chorób przecież ujawnia się później.

    KochamSłońce lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sadze,ze i tak powinnas pojsc do gina po chocby najmniejsza diagnostykę skoro pojawila Ci sie ciaza ,ktora poszla. Organizm "wie",ze jest w ciazy praktycznie wtedy co i Ty,po okolo 14 dniach. Wszystko co dzieje sie wczesniej jest zwiazane z zaburzeniami hormonalnymi,nawet tzw.receptywnosc endometrium jest powiazana z nimi. Receptywnosc lub jej brak to dosyc czeste problemy na poczatku przy cb . Wszystko dziala w sprzężeniu zwrotnym jak estrogenow za malo to endo slabe,jak estradiol za maly brak piku i uwolnienia jajeczka,jak za maly progesteron to i cialko zolte cos szwankuje. Dobra owu to dobry mechanizm hormonalny. Tarczyce trzeba zbadac tsh i ft3 i 4,dobrze przeciw ciala tarczycowe progesteron najlepiej 7 dni po owu ,w jakims stopniu pokaze cos....na pewno czy byla owu i jej jakosc. Przed owu w granicach piku poziom estradiolu. Nie chce tutaj dawac jakiejs sciezki bo widze,ze masz calkiem inne podejscie niz ja a nade wszystko potrzebne jest Twoje zaufanie,ktore moze miec tylko lekarz.
    Widze,ze nie przeczytalas ani troche kilka stron wstecz i powiem Ci,ze moglabys powstrzymac się nawet z tą odrobiną złośliwości.

    Ps. Teraz nawet zrobilabym ten progesteron by wiedziec czy jest w miarę przyzwoity.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2017, 16:26

  • Pari Ekspertka
    Postów: 246 83

    Wysłany: 19 października 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KochamSłońce przykro mi z powodu Twojej koleżanki choć nie obwiniałabym za chore dzieciątko tak bardzo leków podtrzymujących ciążę.
    Z drugiej strony gdy spotyka nas taki los to zapewne wszędzie szuka się odp. dlaczego my.

    W sumie podejście masz jak mój mąż miał ..jak nam dane to się uda a jak nie to nie ..on w sumie zdrowszy psychicznie był z miesiąca na miesiąc nie udanych razów hehe.

    Życzę tak czy siak aby szybko udało się zajść w ciążę :)

    Pysia ja dzięki bogu nie mam parcia na same piątkiu córek - w sumie może przez to, że sama do prymusów nie należałam hihi ..
    przejrzałam trochę stron forum ... cieszę się bardzo, że u Ciebie sprawa już bardziej pozytywnie wygląda.


    Justi77 lubi tę wiadomość

    6 c.s <3
    8uneyx8d91qmcrjz.png
‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ