X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania po hsiteroskopie 2019
Odpowiedz

Starania po hsiteroskopie 2019

Oceń ten wątek:
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 28 lipca 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Wiesz, długość plamienia po takich zabiegach to kwestia indywidualna, jedna kobieta będzie krwawić przez tydzień, a u innej już po jednym dniu będzie po wszystkim. Podejrzewam, że zależy to też od "dupki" polipa- czy był na szypule i wystarczyło go ukręcić, czy też siedział na szerokiej podstawie i siłą rzeczy powierzchnia wycięcia była większa. Pewnie zależy to też od lekarza- jego umiejętności, doświadczenia, to jakiego histeroskopu użył i ile tkanki wyłyżeczkował.
    U mnie plamienie pojawia się tylko gdy mocniej napnę brzuch, i to tylko na papierze- odpukać, do tej pory na wkładce nic nie ma. Zresztą widzę, że jest to plamienie przemieszane ze śluzem płodnym. Owulacja zbliża mi się wielkimi krokami, ale na szczęście będzie lekko przesunięta. Zawsze to dzień-dwa więcej, żeby dojść do siebie :)


    Nikodemko, jeśli jeszcze tu zaglądasz, to napisz proszę, czy też miałaś łyżeczkowanie? Jestem ciekawa, bo na jednej stronie znalazłam informację, że endometrium potrzebuje nawet do trzech miesięcy żeby się po tym zabiegu zregenerować i najlepiej na ten czas odłożyć starania. Troszkę mnie to zaniepokoiło. Mi lekarz pozwolił się starać już teraz, a z tego co czytałam, to właśnie pierwsze 3 do 6 miesięcy po zabiegu są najlepsze do starań. Co sądzicie?
    Ja odczekalam do pierwszej @, która jak juz mówiłam byla obfita, ale w ogóle sie tym nie przejelam bo to znaczy ze endo dobrze uroslo i dzidzius bedzie mial gdzie sie zagniezdzic. I te kolejnw cykle mam zamiar wykorzystac w 100%
    Ty miałaś lyzeczkowanie??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2019, 11:41

    Angela lubi tę wiadomość

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 28 lipca 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Skoro lekarz pozwolił się starać to ja bym nie czekała. Jest dużo pozytywnych historii w internecie z ciążami zaraz po histero i było z nimi wszystko ok. Jeśli bardzo się niepokoisz to możesz odczekać sobie ten cykl ale wydaje mi się że nie jest to konieczne.

    Nie no ja czekać nie mam zamiaru :P Byłam po prostu zdziwiona tą informacją i jestem ciekawa, co Wam lekarze mówili :)

    Angela lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 28 lipca 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Ja odczekalam do pierwszej @, która jak juz mówiłam byla obfita, ale w ogóle sie tym nie przejelam bo to znaczy ze endo dobrze uroslo i dzidzius bedzie mial gdzie sie zagniezdzic. I te kolejnw cykle mam zamiar wykorzystac w 100%
    Ty miałaś lyzeczkowanie??

    Tak mam wpisane na wypisie, mówiła mi też pielęgniarka. Natomiast podejrzewam, że po prostu tą metodą usunięto polipa- czyli nie łyżeczkowano całości, a tylko ten fragment. A jaką metodą Ty miałaś usuwane?

    EDIT: Mam wpisane: "Usunięto histeroskop i wyłyżeczkowano jamę macicy pobierając wycinek do badania histopatologicznego".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2019, 12:09

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny te co niedawno miały histeroskopie. Jak się czujecie? Macie jakieś plamienia?

    Ja płamiłam po zabiegu do niedzieli. Dziś przy podcieraniu widzę ze mam zabarwiony na brazowo-rozowo śluz.
    I teraz nie wiem czy jeszcze jakieś plamienia po zabiegu czy może @ nadciaga szybciej?

    Planowo @ powinnam mieć 7 sierpnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2019, 18:14

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMonisia wrote:
    Dziewczyny te co niedawno miały histeroskopie. Jak się czujecie? Macie jakieś plamienia?

    Ja płamiłam po zabiegu do niedzieli. Dziś przy podcieraniu widzę ze mam zabarwiony na brazowo-rozowo śluz.
    I teraz nie wiem czy jeszcze jakieś plamienia po zabiegu czy może @ nadciaga szybciej?

    Planowo @ powinnam mieć 7 sierpnia.
    Mi sie zdazaly jeszcze takie plamienia sporadyczne, tez po seksie np. Przed pierwsza @ po zabiegu tez były jako zwiastun @

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMonisia wrote:
    Dziewczyny te co niedawno miały histeroskopie. Jak się czujecie? Macie jakieś plamienia?

    Ja płamiłam po zabiegu do niedzieli. Dziś przy podcieraniu widzę ze mam zabarwiony na brazowo-rozowo śluz.
    I teraz nie wiem czy jeszcze jakieś plamienia po zabiegu czy może @ nadciaga szybciej?

    Planowo @ powinnam mieć 7 sierpnia.


    Ja mialam krwawienia 4 dni po zabiegu. Teraz czekam na @ ktora ma przyjsc 08.07 ,ale nie miałam plamien jak do tej pory juz wiecej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2019, 18:40

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 3 sierpnia 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zabieg miałam w piątek i już tego samego dnia nie miałam typowego plamienia- wkładki czyste, jedynie przez kilka dni czasem zdażyło mi się coś na papierze zobaczyć. Po pierwszym i drugim współżyciu plamienie, ale nie wiem czy za drugim razem to nie było owulacyjne.

    Nic nie boli, już na trzeci dzień po zabiegu nie miałam nawet cmienia w podbrzuszu. Za to coś się stało z owulacja- albo już była, albo w ogóle jej nie będzie :/ A jak u Was?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 3 sierpnia 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ja zabieg miałam w piątek i już tego samego dnia nie miałam typowego plamienia- wkładki czyste, jedynie przez kilka dni czasem zdażyło mi się coś na papierze zobaczyć. Po pierwszym i drugim współżyciu plamienie, ale nie wiem czy za drugim razem to nie było owulacyjne.

    Nic nie boli, już na trzeci dzień po zabiegu nie miałam nawet cmienia w podbrzuszu. Za to coś się stało z owulacja- albo już była, albo w ogóle jej nie będzie :/ A jak u Was?
    U mnie testy owu wyszły pozytywne dzień wcześniej niż zawsze, już w 10dc

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 3 sierpnia 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ja zabieg miałam w piątek i już tego samego dnia nie miałam typowego plamienia- wkładki czyste, jedynie przez kilka dni czasem zdażyło mi się coś na papierze zobaczyć. Po pierwszym i drugim współżyciu plamienie, ale nie wiem czy za drugim razem to nie było owulacyjne.

    Nic nie boli, już na trzeci dzień po zabiegu nie miałam nawet cmienia w podbrzuszu. Za to coś się stało z owulacja- albo już była, albo w ogóle jej nie będzie :/ A jak u Was?
    Ja u siebie po zabiegu nie mialam zadnych objawow owulacji, pierwszy raz od roku od kad obserwuje sluz nie było ani troche plodnego

  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 3 sierpnia 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja owulacje miałam w dzień zabiegu....
    Czekam teraz na @, mam nadzieje ze zabieg nie zaklocil kolejnego cyklu bo chcielibyśmy rozpocząć starania.
    Okaże się na dniach

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMonisia wrote:
    Ja owulacje miałam w dzień zabiegu....
    Czekam teraz na @, mam nadzieje ze zabieg nie zaklocil kolejnego cyklu bo chcielibyśmy rozpocząć starania.
    Okaże się na dniach
    U mnie sie cos popieprzylo przez tk histo, cykl sie wydluzyl, ciazy brak, plamienia sa... Wolałabym zeby sie skrocil, to czekanie na @ jest okropne

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    U mnie sie cos popieprzylo przez tk histo, cykl sie wydluzyl, ciazy brak, plamienia sa... Wolałabym zeby sie skrocil, to czekanie na @ jest okropne

    Jesteś już po terminie @?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Jesteś już po terminie @?
    Tak, brzuch boli, plamie, nic sie nie rozkreca. Testy negatywne. Niby plamienia coraz mocniejsze ale czekam na bum

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Tak, brzuch boli, plamie, nic sie nie rozkreca. Testy negatywne. Niby plamienia coraz mocniejsze ale czekam na bum

    Może zrób betę? Będziesz miała przynajmniej czarno na białym, co jest grane.

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Może zrób betę? Będziesz miała przynajmniej czarno na białym, co jest grane.
    Wiem ze nie ma ciazy, nie licze na to, chce tylko zeby @ sie zaczela zeby zaczac nowy cykl, zrobic badania

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Wiem ze nie ma ciazy, nie licze na to, chce tylko zeby @ sie zaczela zeby zaczac nowy cykl, zrobic badania

    No tak, rozumiem to doskonale :( W takim razie trzymam kciuki, żeby małpiszcze pokazało się jak najszybciej :/ Czekanie jest najgorsze.

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena a który dc u Ciebie?

    Ja powinnam dostać @ w środę 7 sierpnia. Zobaczymy czy tak będzie.

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMonisia wrote:
    Lena a który dc u Ciebie?

    Ja powinnam dostać @ w środę 7 sierpnia. Zobaczymy czy tak będzie.
    30dc a cykle mam 27-28 dniowe. Poprzednia cykl był 24 dniowy wiec tym bardziej nie rozumiem czemu ten się tak wydluzyl. Dzis byl 5 dzien plamien. Juz w pewnym momencie byłam pewna ze dostane @, była krew na papierze, brzuch zacmil duzo mocniej, dosc dlugo, nastawilam sie na leżenie a to przeszło totalnie. Jedyny objaw ze sie pojawi to dzis zmalaly mi piersi.
    Dawaj znac czy u Ciebie bedzie terminowo, no chyba ze nie bedzie wcale :) to tez daj znac

  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 04:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    30dc a cykle mam 27-28 dniowe. Poprzednia cykl był 24 dniowy wiec tym bardziej nie rozumiem czemu ten się tak wydluzyl. Dzis byl 5 dzien plamien. Juz w pewnym momencie byłam pewna ze dostane @, była krew na papierze, brzuch zacmil duzo mocniej, dosc dlugo, nastawilam sie na leżenie a to przeszło totalnie. Jedyny objaw ze sie pojawi to dzis zmalaly mi piersi.
    Dawaj znac czy u Ciebie bedzie terminowo, no chyba ze nie bedzie wcale :) to tez daj znac
    U mnie będzie na 100%. Lipcowe starania były zawieszone. Chcemy ruszyć w tym cyklu.

    Powiem Ci ze jak zaczęłam plamić na nowo w piątek tak plamie cały czas. Wkładki czyste, tylko przy podcieraniu widać raz stara krew a raz świeżą.
    Tez czekam na @ jak na zbawienie 😋

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja jutro podchodzę do iui. Może ta histeroskopia coś pomoże

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ