X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania po hsiteroskopie 2019
Odpowiedz

Starania po hsiteroskopie 2019

Oceń ten wątek:
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 16 lipca 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka ❤❤❤ gratuluje i bardzo cieszę sie ze Ci sie udalo :) kiedyś pisalam z dziewczyną, której lekarz powiedzial ze przez polipa powinna liczyć cykle staran od nowa, wiec teraz tłumaczę sobie ze to moj pierwszy cykl. I ekscytuje sie strasznie, jakby to byl naprawde pierwszy raz i pierwsze testowanie ☺☺nawet ostatnie 2 razy nie mogłam sobie potestowac to teraz już odliczam dni, trzymajcie kciuki, jakby sie udalo to bede fruwac 3 metry nad ziemia :)

    Nikodemka, Pani Ciasio lubią tę wiadomość

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 16 lipca 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena - mocno trzymam kciuki ❤️Wierze, ze podzielisz moj los! :)

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 16 lipca 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka super 😀
    Ja będę testować 29 lipca

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena trzymam kciuki!!! :)). <3

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ❤ mam teraz taki power ze nawet zapisalam sie na silownie i chodze co 2 dzien przed praca :)

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Dzięki dziewczyny ❤ mam teraz taki power ze nawet zapisalam sie na silownie i chodze co 2 dzien przed praca :)
    Z tą siłownią to akurat uważaj po owulacji, bo intensywne ćwiczenia powodują mikroskurcze mięśni. Generalnie nie można doprowadzać do zakwasów. Mój lekarz mi odradzał ćwiczenia po owulce.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Z tą siłownią to akurat uważaj po owulacji, bo intensywne ćwiczenia powodują mikroskurcze mięśni. Generalnie nie można doprowadzać do zakwasów. Mój lekarz mi odradzał ćwiczenia po owulce.
    Ja tu potrzebuje wsparcia bo mam do zrzucenia z 20 kg :) nie bede sie zarzynac bo potem i tak do pracy, ale powoli musze zrzucać, zwlaszcza ze maz juz sporo schudł wiec nie mogę byc gorsza

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn. masz 20 kg nadwagi?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chętnie schudne :) Wróciłam nawet do ćwiczeń, ale niestety od zeszłego piątku trzyma mnie jakaś grypa żołądkowa :/

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Tzn. masz 20 kg nadwagi?
    Moze nie od razu nadwagi ale jestem kluseczka jednak, bo przy moim wzroscie żeby wyglądać szczupło chciałabym wazyc 50 kg, a dobijam do 70

  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ja też chętnie schudne :) Wróciłam nawet do ćwiczeń, ale niestety od zeszłego piątku trzyma mnie jakaś grypa żołądkowa :/
    Zawsze to jakieś zajęcie zeby zajac glowe czym innym i krócej myśleć o staraniach przed snem, ja wieczorami jestem juz wykonczona

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Moze nie od razu nadwagi ale jestem kluseczka jednak, bo przy moim wzroscie żeby wyglądać szczupło chciałabym wazyc 50 kg, a dobijam do 70
    Ok rozumiem. No to racja, że waga priorytetowo do zbicia bo to i utrudnia zajście i potem w ciąży sie można niezle roztyc.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Zawsze to jakieś zajęcie zeby zajac glowe czym innym i krócej myśleć o staraniach przed snem, ja wieczorami jestem juz wykonczona

    To prawda, chociaż ja akurat na brak stresów ostatnio nie narzekam :/

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 16 lipca 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja juz po zabiegach! U mnie nic nie znaleziono jajowody drozne,zero torbieli,polipow,miesniakow,zgrubien. Czekam tylko jeszcze tydzien na wyniki (pobrali wycinek tkanki macicy) ale powiedzieli ze nie mysla zeby tam cos wyszlo. Z jednej strony to dobra diagnoza ze wszystko jest ok . Pani Doktor powiedziala ze wrecz wszystko ksiazkowo jest. Stracilam juz nadzieje 😔 jeszcze myslalam ze tam cos znajda co bylo przyczyna niepowodzen i pozbeda sie tego. A tu nie wiem... mam dosc... jest mi tak okropnie przykro

    Anuśla lubi tę wiadomość

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 16 lipca 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Dziewczyny ja juz po zabiegach! U mnie nic nie znaleziono jajowody drozne,zero torbieli,polipow,miesniakow,zgrubien. Czekam tylko jeszcze tydzien na wyniki (pobrali wycinek tkanki macicy) ale powiedzieli ze nie mysla zeby tam cos wyszlo. Z jednej strony to dobra diagnoza ze wszystko jest ok . Pani Doktor powiedziala ze wrecz wszystko ksiazkowo jest. Stracilam juz nadzieje 😔 jeszcze myslalam ze tam cos znajda co bylo przyczyna niepowodzen i pozbeda sie tego. A tu nie wiem... mam dosc... jest mi tak okropnie przykro

    Hm, z jednej strony dobrze, z drugiej strony brak progresu. Czy mozesz opowiedziec cos wiecej o swoich staraniach? Ile się starasz, jakie badania masz już za soba?

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 16 lipca 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Hm, z jednej strony dobrze, z drugiej strony brak progresu. Czy mozesz opowiedziec cos wiecej o swoich staraniach? Ile się starasz, jakie badania masz już za soba?

    Staramy sie dwa lata. Zmienialam 4 razy ginekologow poniewaz kazdy z nich jakos nie potrafil nigdy sie przylozyc do mojego problemu. Zawsze mowili ze jestem mloda i to normalne ze moje miesiaczki sa nieregularne,cykle raz owulacyjne raz nie. Bylam 6 razy stymulowana clo.3 miesiace bez monitoringu u pierwszej ginekolog tylko przy pierwszej stymulacji sprawdzila jakos przed owulacja czy jest pecherzyk i powiedziala ze mamy sie starac na dniach. Nastepnym razem dawala recepte i tylko mowila ile mam brac i do kiedy. Na ostatniej wizycie na ktorej u niej bylam powiedziala "Pani.. nie zajdzie Pani w ciaze bez tabletek ale cuda sie czasem zdarzaja" wiec wgl mnie nie pocieszyla,zamiast inaczej podejsc do sprawy takie slowa z usmiechem na twarzy
    Zmienilam ja ,nowy lekarz wykryl u mnie odrazu chlamydie dal antybiotyk wyleczyl infekcje wszystko super 3 miesiace kolejnej stymulacji monitoringi co dwa dni bylam bardzo zadowolona po poprzednich doswiadczeniach wrecz czulam ze teraz to juz na pewno sie uda. Pecherzyki rosly bardzo ladnie pekaly,lecz nic to nie dalo... przychodzilam do niego bo mialam plamienia lub okres spoznial sie np.1 miesiac a on nie robil badan tylko wypisal mi suplement diety clavella cos jak ovarin lub bardziej inofem co rowniez nie pomoglo. Az w koncu postanowil zbadac progesteron okazalo sie ze byl niski i nie bylo owulacji wyslal mnie do kliniki nieplodnosci i kazal przyjsc jak zajde w ciaze... w klinice bylismy juz wczesniej oni nam nie chca pomoc..wysylaja nas na in vitro 😔😕 nawet nie robiac badan!!! Po jego slowach "niech Pani przyjdzie do nad jak juz zajdzie w ciaze.." zmienilam znow gina ktory odrazu wlasnie skierowal mnie na laparoskopie z histeroskopia powiedzial ze bez sensu faszerowac hormonami jak nie wiemy czy w srodku nie ma problemu.. no ja widac nie ma a ja ani konkretnych innych badan nie mam ani sily juz. Czuje jakby wgl nie chcieli nam pomoc 😔

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 16 lipca 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, dluga historia, ale w koncu ktos sie toba zajal! Mysle ze ten ginekolog pójdzie za ciosem i teraz przebada cie wzdluz i wszerz. Widac ze zaczal od dobrej strony :) bardzo duzo informacji wniosly te badania, teraz po wykluczeniu tylu opcji uda sie ciebie zdiagnozować i bedziesz mamusia :)

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 16 lipca 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Ojej, dluga historia, ale w koncu ktos sie toba zajal! Mysle ze ten ginekolog pójdzie za ciosem i teraz przebada cie wzdluz i wszerz. Widac ze zaczal od dobrej strony :) bardzo duzo informacji wniosly te badania, teraz po wykluczeniu tylu opcji uda sie ciebie zdiagnozować i bedziesz mamusia :)


    Kochana nie wiem,nie mam dobrych przeczuc. Mysle ze pozbeda sie nas znowu i kaza robic jakies sztuczne zaplodnienia bo problem z glowy bedzie.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 16 lipca 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Kochana nie wiem,nie mam dobrych przeczuc. Mysle ze pozbeda sie nas znowu i kaza robic jakies sztuczne zaplodnienia bo problem z glowy bedzie.

    To pewnie duzo wydalas juz na tych lekarzy, probuj sama robić badania, ja o swoim polipie czytalam w necie juz ze 2 lata temu a został wykryty teraz. Niestety internet lepszy niz lekarze, juz dawno moglam być po zabiegu

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 16 lipca 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    To pewnie duzo wydalas juz na tych lekarzy, probuj sama robić badania, ja o swoim polipie czytalam w necie juz ze 2 lata temu a został wykryty teraz. Niestety internet lepszy niz lekarze, juz dawno moglam być po zabiegu

    Ja mieszkam w Niemczech tu inaczej wyglada sluzba zdrowia. Tu jest wszystko na kase chorych. No prawie oprocz poszczegolnych chorob i przypadkow. Ale na leczenie sporo juz. I dlatego ciezko tutaj zeby isc samemu do labo nawet i bete hcg zrobic. Z tym musze zawsze do gina i on decyduje czy robimy czy nie. Jakie masz badania na mysli ? Myslisz ze mogli sie pomylic i nie zauwazyc czy cos. Wiesz co ja mam objawy i endometriozy i PCOS i wszystkiego 😁 na prawde ci mowie!

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ