X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania po hsiteroskopie 2019
Odpowiedz

Starania po hsiteroskopie 2019

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 lipca 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Rozumiem. Tak duzo tych badan 🙈 mozna wszystkie na raz? Czy lepiej rozlozyc na kilka dni?
    Sa w różnych dniach cyklu więc na pewno hurtem ich nie zrobisz. Ja robilam stopniowo. Immunologie sobie warto na koniec zpstawic, bo jest droga, a mało par ma problem immuno, lekarze też się dziela na takich którzy w immuno albo wierza albo nie wierza. Ja czuje że tu może być u mnie problem więc zbadalam.

    luksierre0131 lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    listek🍃 wrote:
    Lena moja historia jest krótka.
    Od stycznia się staramy, w styczniu i kwietniu byłam u dwóch różnych ginów i na moje pytanie co to za plamka na obrazie usg - „to nic poważnego”, proszę starać się dalej. Teraz poszłam do kolejnego. Polip 1,5 cm. A wyniki moje i męża idealne. Liczę na to, ze po usunięciu polipa się uda 🙈 wiele objawów dotąd łączyłam z prawdopodobna ciąża ale sadze ze zarodek nie miał się gdzie zagnieździć
    Moze to byly objawy usuwania zarodka? Ja sobie tak to tlumacze bo też miałam mase dziwnych objawow

  • listek🍃 Autorytet
    Postów: 784 526

    Wysłany: 17 lipca 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Moze to byly objawy usuwania zarodka? Ja sobie tak to tlumacze bo też miałam mase dziwnych objawow

    niewykluczone bo polip powoduje skurcze macicy, która chce go usunąć

    💙🧸&🧸💙
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    listek🍃 wrote:
    niewykluczone bo polip powoduje skurcze macicy, która chce go usunąć
    To ja mam wlasnie taka sama sytuacje

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4085 1554

    Wysłany: 17 lipca 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zainteresowal mnie ten watek
    powiedzcie mi czy wy macie jakies objawy tych polipow ?
    ja w ciagu 9 miesiecy mialam jedno poronienie zatrzymane 8tc i 3 ciaze biochemiczne. lekarz obstawil mnie przy ostatnim pelnym zestawem lekow a i tak sie nie udalo i zastaanaiwam sie czy to moze byc polip ..
    wszystkie wyniki mam ok oprocz insuliny ale na to mam juz leki wiec szukam innych przyczyn ...
    plamienia mam po okresie zawsze mialam 2-3 dni krawieenia i 2-3 dni plamien po ostatnich cb mam 2-3 dni krwawienia i 4-5 dni plamien .. :( :( i takie delikatne smyranie w okolicy macicy (moze to jelita nie wiem :( )
    usg mialam robione wielokrotnie w ciagu tych 9 miesiecy nawet w szpitalu 2 razy ale nikt nigdy nic nie znalazl :(
    zastanawiam sie czy moze ta histeroskopia by cos wykazala ? :( jak dlugo czekalyscie na zabieg ?

  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim objawem byly/sa plamienia przed@, nawet 6 dni wczesniej. Ale nie wiem czy to akurat objaw polipa bo po usunięciu go nadal byly. Ale jeśli to byłby objaw to znaczy ze polip byl ze mna ponad 2 lata i nikt go przez ten czas nie widzial a do ginekologow chodziłam czesto. Przed @, czasem nawet tydzien, miałam juz skurcze, moge je powiazac z polipem. Ale czy byly przed rozpoczeciem starań to nie pamiętam, dopiero wtedy założyłam aplikacje. Jesli pojawiły sie przy staraniach to znak ze co miesiac czy 2 dochodziło do zapłodnienia jednak. Przed @ po zabiegu skurczy brak. Obserwuj watek to napisze jak bede przed 2@
    Na zabieg czekałam 1 cykl, lekarz prywatny skierowal mnie do swojego szpitala na nfz
    Sorki za chaos poście ale śpieszę sie do pracy, będę pisac jak nie bedzie klientów ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 12:04

  • listek🍃 Autorytet
    Postów: 784 526

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez czułam skurcze i pobolewanie brzucha co wcześniej mi się nie zdarzyło, delikatnie plamienie zaobserwowałam od 2 cykli
    w tym cyklu moja miesiączka trwała 1 dzień i była bardzo skąpa... zrobiłam 2 testy i nic i udałam się do lekarza a tam taka diagnoza - nie powiem, to mi dało nadzieje
    a ten cykl spisałam na straty, nie spodziewam się cudu wiec prawdopodobnie w przyszłym miesiącu czeka mnie ten zabieg

    💙🧸&🧸💙
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Moze to byly objawy usuwania zarodka? Ja sobie tak to tlumacze bo też miałam mase dziwnych objawow
    Dziewczyny jakie to były objawy? Ja miałam raz taka akcje ze tydzień po IUI mialam staraszny skurcz macicy, uczucie jakby pekala. Maz dzwonil po karetke ale przeszło szybko. Laczylam to bardziej z immunologia, że organizm odrzucil zarodek...ale u mnie polipow nie stwierdzono, jedynie polipowate endometrium wyszło z biopsji. Jestem ciekawa co mi pokaże ta histero.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 12:22

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Dziewczyny jakie to były objawy? Ja miałam raz taka akcje ze tydzień po IUI mialam staraszny skurcz macicy, uczucie jakby pekala. Maz dzwonil po karetke ale przeszło szybko. Laczylam to bardziej z immunologia, że organizm odrzucil zarodek...ale u mnie polipow nie stwierdzono, jedynie polipowate endometrium wyszło z biopsji. Jestem ciekawa co mi pokaże ta histero.
    Właśnie te skurcze ktore wiazalam z implantacja nieświadomie. Mialam raz mega duze piersi, odrzucenie od alkoholu, od mięsa, wszytsko mi siedziało bylam pewna ze to ciaza a @ przyszła. Moze naprawdę wtedy byłam chwilę w tej ciazy

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4085 1554

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie przez ok 5-6 dni beta HCG poprawnie wzrasta (monitoruje) a potem przyrosty sa minimalne ok 10% co 2 dni i przychodzi @. tak jakby implantacja sie nie udawala / zaburzenia implantacji a moze sa skurcze macicy z powodu polipa i zarodek jest usuwany ... nie wiem juz :( :(

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    u mnie przez ok 5-6 dni beta HCG poprawnie wzrasta (monitoruje) a potem przyrosty sa minimalne ok 10% co 2 dni i przychodzi @. tak jakby implantacja sie nie udawala / zaburzenia implantacji a moze sa skurcze macicy z powodu polipa i zarodek jest usuwany ... nie wiem juz :( :(
    aaaa czyli masz ciaze biochemiczne? To koniecznie histero, pakiet na trombofilie i immunologie. A acard zazywasz?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    u mnie przez ok 5-6 dni beta HCG poprawnie wzrasta (monitoruje) a potem przyrosty sa minimalne ok 10% co 2 dni i przychodzi @. tak jakby implantacja sie nie udawala / zaburzenia implantacji a moze sa skurcze macicy z powodu polipa i zarodek jest usuwany ... nie wiem juz :( :(
    Jak już tak bete szczegółów badalas to moze to wlasnie polip. Ja sie nigdy nie zdecydowalam bo jakos mi wstyd tak na bete latac, ale czasem widzę na testach cienie cieni albo mam wzidy

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4085 1554

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    aaaa czyli masz ciaze biochemiczne? To koniecznie histero, pakiet na trombofilie i immunologie. A acard zazywasz?
    badania juz wszystkie zrobilam
    obstawiona bylam lekami po maksie, heparyna, acard, metformina, duphaston, besins, no-spa tylko sterydow nie mialam a tak wszystko co mozna bylo i tak nic :(

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    badania juz wszystkie zrobilam
    obstawiona bylam lekami po maksie, heparyna, acard, metformina, duphaston, besins, no-spa tylko sterydow nie mialam a tak wszystko co mozna bylo i tak nic :(
    Kurcze to ciekawe. A może masz coś nie tak z cytokinami i organizm nie chroni zarodka? Jak po wycięciu polipa dalej tak będziesz mieć to ja bym badala cytokiny.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    badania juz wszystkie zrobilam
    obstawiona bylam lekami po maksie, heparyna, acard, metformina, duphaston, besins, no-spa tylko sterydow nie mialam a tak wszystko co mozna bylo i tak nic :(
    Nikt ci nie proponowal do tej pory histero?

    marczelinka2112 lubi tę wiadomość

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4085 1554

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na razie nie wiem jeszcze czy wogole mam polipa ;) szukam przyczyn
    Immunolog nie zlecila mi badan na cytokiny pewnie dlatego ze mam juz dzieci (ostatnie dziecko urodzilam 4 lata temu)
    mialam badanie komorki NK, bialka C, S, trombolifie i chyba to wszystko
    genetycznych tez mi nie zlecila bo mam dzieci zdrowe

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4085 1554

    Wysłany: 17 lipca 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Nikt ci nie proponowal do tej pory histero?
    no wlasnie nie ...
    po przeczytaniu watku a zwlaszcza historii PaniCiasio zaczelam sie nad tym zastanawiac ...
    na usg zawsze wszystko ok bylo :( ale endometrium dosyc grube w okolicy ovu ok 15mm wiec to tez moze byc cos na rzeczy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wy to jesteście skarbnica wiedzy. Słuchajcie męczy mnie jeszcze jedna rzecz. Zdarza mi się sporadycznie, kilka razy w roku (ostatnio w w tym miesiącu w 6 DC) silny ból jajnika. Tylko na leżąco, ból jest okropnie silny, w sumie bardziej bym powiedziała że to taki skurcz. Od razu robi mi się goraco, zalewają mnie poty, wogole nie mogę usiąść nawet i tak po minucie może dwóch przechodzi. kiedyś kiedyś mówiłam o tym doktorce ale stwierdziła że czasami tak się zdarza. Czy to jest normalne? Czy macie coś takiego??

  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    no wlasnie nie ...
    po przeczytaniu watku a zwlaszcza historii PaniCiasio zaczelam sie nad tym zastanawiac ...
    na usg zawsze wszystko ok bylo :( ale endometrium dosyc grube w okolicy ovu ok 15mm wiec to tez moze byc cos na rzeczy

    Jesli bardzo chcesz kolejne dziecko to spróbuj zalatwic skierowanie, to w koncu badanie diagnostyczne. Moja kuzynka miala tak poprostu robione bez wiekszej przyczy, zeby poszukac dopiero czy nie ma nieprawidlowosci. Ja jestem bardzo zdesperowana i bym szla

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 17 lipca 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    no wlasnie nie ...
    po przeczytaniu watku a zwlaszcza historii PaniCiasio zaczelam sie nad tym zastanawiac ...
    na usg zawsze wszystko ok bylo :( ale endometrium dosyc grube w okolicy ovu ok 15mm wiec to tez moze byc cos na rzeczy

    Niestety ale mam wrażenie, że lekarze nie traktują ciąż biochemicznych poważnie :/ Ja np miałam za drugim i trzecim razem tylko sikance, to lekarka nawet jednym słowem mnie nie zaszczyciła. Poczułam się, jakbym sobie wymyśliła te pozytywne testy, a przecież widział mąż, dziewczyny z forum mi gratulowały :/

    Widzę też, że co lekarz to inne "procedury", każdy ma jakiś tam inny pomysł na pacjentki. Inna sprawa, że gdybym sama nie zrobiła większości badań, nie naciskała na HSG i histero, to byłabym wciąż w ciemnej d... .

    Jedna z dziewczyn napisała, żeby zrobić posiew kału na grzyby- czy tu chodzi o ogolny dobrostan organizmu czy może jakiś lekarz coś ciekawego na ten temat powiedział? :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ