X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania po hsiteroskopie 2019
Odpowiedz

Starania po hsiteroskopie 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    bylam dzisiaj u gina na wizycie chcialam wydebic histeroskopie ..
    nie dostalam :( powiedziala ze nie widzi wskazan , wszystko w macicy wyglada pieknie tak jak powinno byc :( ale endo 17mm w 14dc przed owu :O :O to troche sporo co nie...

    Kurde duże te endo , a oczyscilas się wogole ?
    Co za lekarze...
    :-(

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 18 lipca 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    bylam dzisiaj u gina na wizycie chcialam wydebic histeroskopie ..
    nie dostalam :( powiedziala ze nie widzi wskazan , wszystko w macicy wyglada pieknie tak jak powinno byc :( ale endo 17mm w 14dc przed owu :O :O to troche sporo co nie...

    Babydust a może inny lekarz? O to właśnie chodzi w histero, żeby zobaczyć to, czego przeważnie nie widać na USG- Twoja pani doktor powinna odświeżyć swoją wiedzę :/ Czy to była wizyta na NFZ?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4086 1554

    Wysłany: 18 lipca 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Babydust a może inny lekarz? O to właśnie chodzi w histero, żeby zobaczyć to, czego przeważnie nie widać na USG- Twoja pani doktor powinna odświeżyć swoją wiedzę :/ Czy to była wizyta na NFZ?
    luxmed... do mojego gina nieplodnosciowego zapisalam sie na sam poczatek nastepnego cyklu zeby wlasnie zobaczyc jak duzo mam anatralnych pecherzykow i czy endo j est ok
    po poprzednim biochemie mialam endo 27mm w momencie rozpoczecia krwawienia 3 dni pozniej 3 mm wiec raczej sie zluszczam
    doczytalam ze takie endometrium jest gdy jest przewaga estrogenow w organizmie a mi moj gin wlansie mowil ze ten moj estrogen jest nieco podwyzszony co prowadzi do niedomogi cialka zoltego :( :( stad duze dawki progesteronnnu biore juz 2 dni po owu

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 18 lipca 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    luxmed... do mojego gina nieplodnosciowego zapisalam sie na sam poczatek nastepnego cyklu zeby wlasnie zobaczyc jak duzo mam anatralnych pecherzykow i czy endo j est ok
    po poprzednim biochemie mialam endo 27mm w momencie rozpoczecia krwawienia 3 dni pozniej 3 mm wiec raczej sie zluszczam
    doczytalam ze takie endometrium jest gdy jest przewaga estrogenow w organizmie a mi moj gin wlansie mowil ze ten moj estrogen jest nieco podwyzszony co prowadzi do niedomogi cialka zoltego :( :( stad duze dawki progesteronnnu biore juz 2 dni po owu

    Również słyszałam, że to sprawka estrogenów. A ile trwa Twoja faza lutealna?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 18 lipca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Babydust a może inny lekarz? O to właśnie chodzi w histero, żeby zobaczyć to, czego przeważnie nie widać na USG- Twoja pani doktor powinna odświeżyć swoją wiedzę :/ Czy to była wizyta na NFZ?
    No właśnie. Tak jak już pisałam wcześniej u mnie na USG nikt nie widział polipa.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 18 lipca 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    luxmed... do mojego gina nieplodnosciowego zapisalam sie na sam poczatek nastepnego cyklu zeby wlasnie zobaczyc jak duzo mam anatralnych pecherzykow i czy endo j est ok
    po poprzednim biochemie mialam endo 27mm w momencie rozpoczecia krwawienia 3 dni pozniej 3 mm wiec raczej sie zluszczam
    doczytalam ze takie endometrium jest gdy jest przewaga estrogenow w organizmie a mi moj gin wlansie mowil ze ten moj estrogen jest nieco podwyzszony co prowadzi do niedomogi cialka zoltego :( :( stad duze dawki progesteronnnu biore juz 2 dni po owu

    Bylabys w stanie wydac 500 zl żeby zrobic bez skierowania? To wlasnie nadmiar estrogenow powoduje wzrost polipow ( wiedza czysto internetowa wiec moge sie myslic) ale u Ciebie to endo pokazuje ze ewidentnie cos jest nie tak

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4086 1554

    Wysłany: 18 lipca 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Również słyszałam, że to sprawka estrogenów. A ile trwa Twoja faza lutealna?
    14 dni

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4086 1554

    Wysłany: 18 lipca 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Bylabys w stanie wydac 500 zl żeby zrobic bez skierowania? To wlasnie nadmiar estrogenow powoduje wzrost polipow ( wiedza czysto internetowa wiec moge sie myslic) ale u Ciebie to endo pokazuje ze ewidentnie cos jest nie tak
    500 moglabym wydac ale znalazlam najtansze w trojmiescie za 1200+370znieczulenie i to juz troche duzo :(
    no tez to samo czytalam

    dziewczyny ktore teraz bedziecie mialy histero jakbyscie moglby podpytac czy pogrubione endo moze wskazywac polipy ?

    no i jesli te polipy sa jak koraliki ktoras z was pisala ze takie miala to jak to sie leczy ? lyzeczkowaniem calej macicy ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 20:38

  • listek🍃 Autorytet
    Postów: 784 526

    Wysłany: 18 lipca 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    500 moglabym wydac ale znalazlam najtansze w trojmiescie za 1200+370znieczulenie i to juz troche duzo :(
    no tez to samo czytalam

    dziewczyny ktore teraz bedziecie mialy histero jakbyscie moglby podpytac czy pogrubione endo moze wskazywac polipy ?


    postaram się jutro podpytać lekarza bo chodzę teraz na monitoring ale nic nie obiecuje ! 😘 bo nie wiem jaka będzie reakcja bo jeszcze go noe wyczułam bo dopiero byłam u niego dwa razy

    💙🧸&🧸💙
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 18 lipca 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    500 moglabym wydac ale znalazlam najtansze w trojmiescie za 1200+370znieczulenie i to juz troche duzo :(
    no tez to samo czytalam

    dziewczyny ktore teraz bedziecie mialy histero jakbyscie moglby podpytac czy pogrubione endo moze wskazywac polipy ?

    Moja kuzynka z powodu grubego endo idzie na hsiteroskopie właśnie, ze podobno polipy sie w nim ukrywają, popytajcie doświadczalnych lekarzy. Tylko ona ma oprocz bardzo grubego endo dodatkowo bole brzucha przed @ i skurcze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 20:40

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4086 1554

    Wysłany: 18 lipca 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nie, mnie nic nie boli :( @ od zawsze mialam bezblesne... troche boli dopiero po CB ale delikatnie
    sprawdzilam ze 5 lat temu jak staralam sie o corke to tez juz mialam dosyc szerokie endometrium , na 3 dni przed owu 13mm
    wtedy ciaza kompletnie bezproblemowa za 1 cyklem staran sie udalo .. a teraz 4 nieudane ciaze juz :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 21:09

  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 18 lipca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej no nie wiem, nie wiem... Czesto nawet lekarze nie wiedzą co i jak bo nie mieli tyle takich przypadków, w podręcznikach nie wyczytaja. Moze nam sie tak wydaje bo na forum zrzesza sie masa kobiet z danym problem a sa porozrzucane na cala polske a nawet inne kraje i ich lekarz nigdy sie z takim przypadkiem nie spotkal więc nie wie ze taka przypadłość moze byc? Ciekawe czy czytaja sobie fora

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, znalazłam artykuł na temat polipów- potwierdza to, co już wiemy, ale też dodaje coś nowego. Dla tych, które dobrze operują angielskim polecam przeczytanie całości u źródła (www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc --> w wyszukiwarkę wpisujemy "Endometrial Polyps and Subfertility"). Dla niezbyt biegłych w angielskim (lub leniuszków :D ) wklejam tłumaczenie (wybaczcie, jest to po prostu Tłumacz Google, nie mam czasu na redagowanie, a sens jest zachowany):

    "[...] Sposób, w jaki polipy przyczyniają się do niepłodności i utraty ciąży, jest niepewny, a mechanizm jest słabo poznany. Może to być związane z mechanicznym zakłóceniem transportu nasienia, implantacją zarodka lub wewnątrzmacicznym zapaleniem lub zwiększonym wytwarzaniem czynników hamujących, takich jak glikodelina.

    W retrospektywnym badaniu z udziałem 230 kobiet z niską płodnością poddanych histeroskopii i polipektomii, Yanaihara i in. stwierdził, że położenie polipa endometrium może wpływać na spontaniczny odsetek ciąż i wynik płodności. Wskaźnik ciąż w ciągu 6 miesięcy po zabiegu wyniósł 57,4% w przypadku polipów zlokalizowanych na połączeniu macicy, 40,3% w przypadku wielu polipów, 28,5% w przypadku polipów tylnej ściany, 18,8% w przypadku polipów ściany bocznej i 14,8% w przypadku polipów przedniej ściany macicy [9]. Wyniki te sugerują, że masa polipów może zakłócać procesy reprodukcyjne, takie jak transport nasienia, implantacja zarodka lub wczesny rozwój ciąży. I odwrotnie, w innym retrospektywnym badaniu 83 kobiet z niską płodnością z historią zaburzeń miesiączkowania, polipektomia histeroskopowa, wydawało się poprawiać płodność i wskaźnik ciąż niezależnie od wielkości i liczby polipów. W szczególności nie było różnicy w częstości ciąży lub poronienia między kobietami, które miały polipektomię dla małej (≤1 cm) a tymi, które miały operację większego lub wielokrotnego polipa [10]. Brak związku między wielkością polipów a wynikami płodności jest sprzeczny z efektem mechanicznym, ponieważ większy efekt byłby oczekiwany w przypadku obecności większych polipów.

    Wykazano, że glikodelina, glikoproteina, hamuje wiązanie plemnik- oocyt i aktywność komórek NK. W owulacyjnym ludzkim endometrium stężenie glikodeliny jest bardzo niskie między 6 dniami przed i 5 dniami po owulacji (okres okołoowowulacyjny). Niskie poziomy glikodeliny mogą ułatwiać zapłodnienie, a następnie poziomy zwiększają się istotnie 6 dni po owulacji w celu zahamowania aktywności komórek NK i uczynienia endometrium wrażliwym na implantację. Przypuszcza się, że zapłodnienie i podatność na śluzówkę macicy mogą być zmienione przez zwiększoną produkcję glikodeliny w jamie macicy pacjentów z mięśniakami gładkimi i polipami w tym czasie (około-owulacyjne), gdy poziom glikodeliny w macicy powinien być nieobecny lub niski [11].

    Sugeruje się również, że obecność polipów może zmienić ekspresję genu HOXA10 i HOXA11, markery receptywności endometrium, a tym samym upośledzać receptywność endometrium w macicy z polipami.

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za udostępnienie <3

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak znajdę coś nowego, ciekawego, to wrzucę :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 20 lipca 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uaktualniajac "życie po zabiegu" po pierwszej @ nadal zdarzają mi sie plamienia np po wspolzyciu czy wizycie u ginekologa, więc jeszcze sie to porządnie nie wygoilo

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena, właśnie przeczytałam za zagranicznym portalu, że pełna regeneracja po histeroskopii trwa 4-6 tygodni, czasem dłużej.

    Moim zdaniem to oczywiście zależy od organizmu, od tego, co dokładnie było robione i w którym miejscu- u niektórych będzie szybciej, u innych dłużej. Ale pomyślałam, że Ci napiszę, żebyś się nie martwiła że coś jest nie tak :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 21 lipca 2019, 03:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to ile w koncu wstrzemiezliwosci po histero ? 😔 w szpitalu powiedzieli mi ze do pierwszego krwawienia,gin ze 2 tygodnie a na necie to juz wgl jest napisane ze kilka tyg 😱

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Dziewczyny to ile w koncu wstrzemiezliwosci po histero ? 😔 w szpitalu powiedzieli mi ze do pierwszego krwawienia,gin ze 2 tygodnie a na necie to juz wgl jest napisane ze kilka tyg 😱

    Do pierwszego krwawienia, w sumie troche ponad 2 tygodnie wiec gin powiedzial Ci podobna wersje, na necie tez tak czytałam, nie widzialam nigdzie zeby ktos pisal ze kilka tygodni, zazwyczaj dziewczyny pisaly ze po pierwszej @. Przeczytaj caly watek, sa takie ktore dzialaly od razu, nikt za ciebie nie zadecyduje, moze sluchaj lekarzy :)

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Dziewczyny to ile w koncu wstrzemiezliwosci po histero ? 😔 w szpitalu powiedzieli mi ze do pierwszego krwawienia,gin ze 2 tygodnie a na necie to juz wgl jest napisane ze kilka tyg 😱
    Ja histeroskopie miałam w środę a w sobotę już był seks

    luksierre0131 lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ