X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania po hsiteroskopie 2019
Odpowiedz

Starania po hsiteroskopie 2019

Oceń ten wątek:
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Do pierwszego krwawienia, w sumie troche ponad 2 tygodnie wiec gin powiedzial Ci podobna wersje, na necie tez tak czytałam, nie widzialam nigdzie zeby ktos pisal ze kilka tygodni, zazwyczaj dziewczyny pisaly ze po pierwszej @. Przeczytaj caly watek, sa takie ktore dzialaly od razu, nikt za ciebie nie zadecyduje, moze sluchaj lekarzy :)


    Chyba ze przyjdzie pozniej lub wczesniej czytalam ze tez tak bywa. Wlasnie jak to z ta @? Bo krwawienie tuz po jest. Traktowac to jako miesiaczke czy nie do konca. Jest napisane na necie,ze od kilku do kilkunastu tyg 😊 no jasne ze nikt nie zdecyduje lecz chcialam zapytac Was jak to u was bylo.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Ja histeroskopie miałam w środę a w sobotę już był seks

    Szybciutko 😉👍 pewnie po tym krwawieniu zaraz po histero?

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Chyba ze przyjdzie pozniej lub wczesniej czytalam ze tez tak bywa. Wlasnie jak to z ta @? Bo krwawienie tuz po jest. Traktowac to jako miesiaczke czy nie do konca. Jest napisane na necie,ze od kilku do kilkunastu tyg 😊 no jasne ze nikt nie zdecyduje lecz chcialam zapytac Was jak to u was bylo.

    Nie, to po zabiegu napewno miesiączka nie jest, wtedy inaczej musialabys liczyc cykl do owulacji a zabieg na owulacje wplywu nie ma

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Szybciutko 😉👍 pewnie po tym krwawieniu zaraz po histero?
    Nawet jeszcze trochę plamilam ale nam lekarka pozwoliła się starać od razu a ja mam szybko owulację i nie chciałam odpuszczać cyklu bo i tak już się długo staramy

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Nie, to po zabiegu napewno miesiączka nie jest, wtedy inaczej musialabys liczyc cykl do owulacji a zabieg na owulacje wplywu nie ma


    Wiesz jednak jest tam jakas ingerencja. Endo musi sie zregenerowac jakos ,mi pobrali do badan.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Nawet jeszcze trochę plamilam ale nam lekarka pozwoliła się starać od razu a ja mam szybko owulację i nie chciałam odpuszczać cyklu bo i tak już się długo staramy


    Aa rozumiem. No jak wam tak lekarz pozwolil to inaczej 😊 jak dlugo sie staracie? Ja tez owu mialam zaraz po zabiegu jakos miec ale jednak ten cykl spisalam na straty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 12:53

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz raz poronilam i balam sie, ze jak za szybko zaczne to znow cos sie takiego przytrafi :( wolalam juz odczekac miesiąc i z czystym sumieniem zaczac starania

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Nawet jeszcze trochę plamilam ale nam lekarka pozwoliła się starać od razu a ja mam szybko owulację i nie chciałam odpuszczać cyklu bo i tak już się długo staramy


    No właśnie mi też lekarka powiedziała, że możemy się starać w tym samym cyklu- z tym, że ja mam zabieg w piątek, a owu już w niedzielę. Poczekam do zabiegu, zobaczymy czy lekarka podtrzyma opinię. Angela czy Ty mocno krwawiłaś zaraz po zabiegu czy było to raczej plamienie? Nie bolały seksy?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Ja juz raz poronilam i balam sie, ze jak za szybko zaczne to znow cos sie takiego przytrafi :( wolalam juz odczekac miesiąc i z czystym sumieniem zaczac starania


    Rozumiem 😕 przykro mi..

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    No właśnie mi też lekarka powiedziała, że możemy się starać w tym samym cyklu- z tym, że ja mam zabieg w piątek, a owu już w niedzielę. Poczekam do zabiegu, zobaczymy czy lekarka podtrzyma opinię. Angela czy Ty mocno krwawiłaś zaraz po zabiegu czy było to raczej plamienie? Nie bolały seksy?
    Mocno krwawilam w dniu zabiegu i na następny dzień. W piątek zaczął mi się śluz płodny taki rozciągliwy to było w nim widać takie jakby skrzepy krwi, wybaczcie dosłowność. Ogólnie plamilam do poniedziałku. W sobotę podczas seksu bolał trochę brzuch na dole ale nie jakoś bardzo a na drugi dzień już w ogóle.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Ja juz raz poronilam i balam sie, ze jak za szybko zaczne to znow cos sie takiego przytrafi :( wolalam juz odczekac miesiąc i z czystym sumieniem zaczac starania


    Bardzo mi przykro :( Możesz przypomnieć, który to był tydzień? W sensie, czy to była ciąża biochemiczna, tak jak u mnie?

    Mam pytanie do dziewczyn po zabiegu- czy zauważyłyście jakiś spadek wagi?
    Szukając informacji na zagranicznych stronach znalazłam dosłownie jedną wzmiankę na ten temat, że podobno polip potrafi namieszać w hormonach i przez to zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej konkretnie na brzuchu. Tak jest niestety u mnie, a jest to dla mnie dość niezwykłe, bo mam taki typ sylwetki, że tyję raczej równomiernie, a tymczasem mam brzuchol jak w piątym miesiącu.

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Aa rozumiem. No jak wam tak lekarz pozwolil to inaczej 😊 jak dlugo sie staracie? Ja tez owu mialam zaraz po zabiegu jakos miec ale jednak ten cykl spisalam na straty.
    Staramy się już 5 lat ale już wczesniej zdarzało nam sie bez zabezpieczeń i żadnej ciąży. Tylko że u nas mąż ma słabe nasienie, ale liczę że histeroskopia trochę pomoże bo polip też mógł utrudniac.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Bardzo mi przykro :( Możesz przypomnieć, który to był tydzień? W sensie, czy to była ciąża biochemiczna, tak jak u mnie?

    Mam pytanie do dziewczyn po zabiegu- czy zauważyłyście jakiś spadek wagi?
    Szukając informacji na zagranicznych stronach znalazłam dosłownie jedną wzmiankę na ten temat, że podobno polip potrafi namieszać w hormonach i przez to zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej konkretnie na brzuchu. Tak jest niestety u mnie, a jest to dla mnie dość niezwykłe, bo mam taki typ sylwetki, że tyję raczej równomiernie, a tymczasem mam brzuchol jak w piątym miesiącu.
    O to o tym nie słyszałam ale to by wiele tłumaczyło bo ja jestem chuda, mam niedowagę a brzuchol taki że w spodniach się mam problem zapiąć, boczki mi wystają co jest dla mnie dziwne bo nie jadłam więcej i przytyłam tylko na brzuchu.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Bardzo mi przykro :( Możesz przypomnieć, który to był tydzień? W sensie, czy to była ciąża biochemiczna, tak jak u mnie?

    Mam pytanie do dziewczyn po zabiegu- czy zauważyłyście jakiś spadek wagi?
    Szukając informacji na zagranicznych stronach znalazłam dosłownie jedną wzmiankę na ten temat, że podobno polip potrafi namieszać w hormonach i przez to zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej konkretnie na brzuchu. Tak jest niestety u mnie, a jest to dla mnie dość niezwykłe, bo mam taki typ sylwetki, że tyję raczej równomiernie, a tymczasem mam brzuchol jak w piątym miesiącu.

    Biochemiczna ale skończyła sie przed sama wizyta u lekarza, krawawienia dostałam w 6 tyg.
    Jesli chodzi o drugie pytanie to niestety po zabiegu nic a nic z oponka na brzuchu nie drgnelo, w sumie to nic sie nie zmieniło może poza tymi skurczami od 7dpo. Teraz znow wydaje mi sie ze nie mam owulacji, niby nie byłam u lekarza ale zero objawow :(

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Staramy się już 5 lat ale już wczesniej zdarzało nam sie bez zabezpieczeń i żadnej ciąży. Tylko że u nas mąż ma słabe nasienie, ale liczę że histeroskopia trochę pomoże bo polip też mógł utrudniac.


    A co robicie w kierunku poprawy nasienia ? Jakies suplementy bierze? Ze mna lezala dziewczyna na sali ktora wlasnie miala usuwanego polipa i prawdopodbnie przez niego 10 lat nie mogla zajsc ale nigdy nie zdecydowala sie na usuniecie dopiero teraz.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    A co robicie w kierunku poprawy nasienia ? Jakies suplementy bierze? Ze mna lezala dziewczyna na sali ktora wlasnie miala usuwanego polipa i prawdopodbnie przez niego 10 lat nie mogla zajsc ale nigdy nie zdecydowala sie na usuniecie dopiero teraz.
    Mąż miał profertil i po nim była poprawa ale później znów wyniki się pogorszyły i to znacząco więc przestał to brać bo kosztują ok 200 zł. Teraz bierze fertilman i robię mu koktajle z dodatkiem macy, orzechów i pestek dyni ale to dopiero od początku lipca, zobaczymy czy coś to da. Mace brał już wcześniej i polepszyła się ruchliwość plemników.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Mąż miał profertil i po nim była poprawa ale później znów wyniki się pogorszyły i to znacząco więc przestał to brać bo kosztują ok 200 zł. Teraz bierze fertilman i robię mu koktajle z dodatkiem macy, orzechów i pestek dyni ale to dopiero od początku lipca, zobaczymy czy coś to da. Mace brał już wcześniej i polepszyła się ruchliwość plemników.

    Trzymam kciuki 😊

    Angela lubi tę wiadomość

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Biochemiczna ale skończyła sie przed sama wizyta u lekarza, krawawienia dostałam w 6 tyg.
    Jesli chodzi o drugie pytanie to niestety po zabiegu nic a nic z oponka na brzuchu nie drgnelo, w sumie to nic sie nie zmieniło może poza tymi skurczami od 7dpo. Teraz znow wydaje mi sie ze nie mam owulacji, niby nie byłam u lekarza ale zero objawow :(

    Kochana, ale na szczęście owulacja nie musi dawać objawów :) Myślę, że my przez długi czas staraliśmy się za późno, bo czułam super silne objawy owulacji koło 16 dc i wtedy próbowaliśmy. A tymczasem podczas monitoringów wyszło, że ja mam owulację 12 dc max. A przecież nie raz w ogóle nic nie czułam. Dopiero od niedawna faktycznie coś zauważam, ale teraz mi łatwiej jak wiem, kiedy ma być ;)
    Poza tym czasami czuję objawy np na dzień-dwa wcześniej niż OF zaznacza mi owu :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Trzymam kciuki 😊
    Nie dziękuję 🙂

    luksierre0131 lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 21 lipca 2019, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Ja po pierwszej histeroskopII zaszłam szybko w ciążę.
    Zabieg miałam 6 grudnia a około 20-stego było zaledwie jedno ❤i boom.....ciąża.
    Poronilam ją w niecalym 10tc. Myślę sobie ze może dzidzia nie miała tam zbyt dobrych warunków? Może za szybko po zabiegu?
    Tyle ze my wtedy zaliczylismy wpadkę. ...nawet przez myśl mi nie przeszło ze coś z tego będzie.

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ