X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania po hsiteroskopie 2019
Odpowiedz

Starania po hsiteroskopie 2019

Oceń ten wątek:
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 16 lipca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia jak to w Niemczech, skoro tak jak mówisz to jedynie dobry lekarz, moze wlasnie klinika, moze poczytać fora kogo polecaja, poszukac pomocy.
    Ja jestem przez lekarzy strasznie olewana, nic szczegolnego sami z siebie nie wymyslili, pewnie nawet prolaktyne wymyśliłam sama chociaż już nie pamiętam bo od zawsze mialam podwyższona. Ale będę po kolei robic prywatnie badania polecane przes staraczki, jedynie co moge stracic to pieniądze. Najwyzej nie polecimy w tym roku na wakacje ale moze cos wygrzebie w końcu.
    Nie wiem jak lekarz zareaguje na moj pilk badan, najwyzej znow pojde do innego i powiem ze to robilam do tej pory.
    Boje sie ze za bardzo sie nakrecilam zabiegiem i bedzie twarde ladowanie gdy przyjdzie @, ale będę wtedy smecic, chyba wydam za wczasu ostrzeżenie

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 16 lipca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wiesz o czym mowie widze 😕 a jakie badania polecasz ? Nic sie nie martw i nie stresuj najwazniejsze by nie przyszla bede trzymac kciuki 💪 jeszcze troche czasu do 30.07 najgorsze to czekanie. Ja wiem... i takie to zycie nasze z miesiaca na miesiac.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 16 lipca 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    To wiesz o czym mowie widze 😕 a jakie badania polecasz ? Nic sie nie martw i nie stresuj najwazniejsze by nie przyszla bede trzymac kciuki 💪 jeszcze troche czasu do 30.07 najgorsze to czekanie. Ja wiem... i takie to zycie nasze z miesiaca na miesiac.
    Wiesz, ja sama za wiele nie zrobilam bo wciąż liczylam ze ginekolog cos przepisze, w natłoku badan myslalam ze choc pare dostane na nzf ale nie dostałam ani jednego skierowania. Jak czytam to przewijaja sie tsh, ft4, anty tpo, anty tg, prolaktyna, progesteron, estradiol, toksoplazmoza, chlamydia, insulina, kortyzol, amh, tromofilia, cytomegalia, przeciwciala antyplemnikowe, krzywa cukrowa. Tyle zapisalam w zeszycie a od czego zaczac i co jest wazne to nie wiem. Ja stanelam na hormonach tylko, potem niby zabieg to nie bylo co badac, po zabiegu tez nic bo trzeba spróbować no a czas mija. Zanim maz sie zbada to kolejne miesiące to może za rok jakies skierowanie dostanę

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 16 lipca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Staramy sie dwa lata. Zmienialam 4 razy ginekologow poniewaz kazdy z nich jakos nie potrafil nigdy sie przylozyc do mojego problemu. Zawsze mowili ze jestem mloda i to normalne ze moje miesiaczki sa nieregularne,cykle raz owulacyjne raz nie. Bylam 6 razy stymulowana clo.3 miesiace bez monitoringu u pierwszej ginekolog tylko przy pierwszej stymulacji sprawdzila jakos przed owulacja czy jest pecherzyk i powiedziala ze mamy sie starac na dniach. Nastepnym razem dawala recepte i tylko mowila ile mam brac i do kiedy. Na ostatniej wizycie na ktorej u niej bylam powiedziala "Pani.. nie zajdzie Pani w ciaze bez tabletek ale cuda sie czasem zdarzaja" wiec wgl mnie nie pocieszyla,zamiast inaczej podejsc do sprawy takie slowa z usmiechem na twarzy
    Zmienilam ja ,nowy lekarz wykryl u mnie odrazu chlamydie dal antybiotyk wyleczyl infekcje wszystko super 3 miesiace kolejnej stymulacji monitoringi co dwa dni bylam bardzo zadowolona po poprzednich doswiadczeniach wrecz czulam ze teraz to juz na pewno sie uda. Pecherzyki rosly bardzo ladnie pekaly,lecz nic to nie dalo... przychodzilam do niego bo mialam plamienia lub okres spoznial sie np.1 miesiac a on nie robil badan tylko wypisal mi suplement diety clavella cos jak ovarin lub bardziej inofem co rowniez nie pomoglo. Az w koncu postanowil zbadac progesteron okazalo sie ze byl niski i nie bylo owulacji wyslal mnie do kliniki nieplodnosci i kazal przyjsc jak zajde w ciaze... w klinice bylismy juz wczesniej oni nam nie chca pomoc..wysylaja nas na in vitro 😔😕 nawet nie robiac badan!!! Po jego slowach "niech Pani przyjdzie do nad jak juz zajdzie w ciaze.." zmienilam znow gina ktory odrazu wlasnie skierowal mnie na laparoskopie z histeroskopia powiedzial ze bez sensu faszerowac hormonami jak nie wiemy czy w srodku nie ma problemu.. no ja widac nie ma a ja ani konkretnych innych badan nie mam ani sily juz. Czuje jakby wgl nie chcieli nam pomoc 😔
    A jakie ma Twój mąż wyniki nasienia ?

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 16 lipca 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Wiesz, ja sama za wiele nie zrobilam bo wciąż liczylam ze ginekolog cos przepisze, w natłoku badan myslalam ze choc pare dostane na nzf ale nie dostałam ani jednego skierowania. Jak czytam to przewijaja sie tsh, ft4, anty tpo, anty tg, prolaktyna, progesteron, estradiol, toksoplazmoza, chlamydia, insulina, kortyzol, amh, tromofilia, cytomegalia, przeciwciala antyplemnikowe, krzywa cukrowa. Tyle zapisalam w zeszycie a od czego zaczac i co jest wazne to nie wiem. Ja stanelam na hormonach tylko, potem niby zabieg to nie bylo co badac, po zabiegu tez nic bo trzeba spróbować no a czas mija. Zanim maz sie zbada to kolejne miesiące to może za rok jakies skierowanie dostanę


    No a poszczegolne hormony nalezy badac w poszczegolne dni, sa takie ze obojetnie w ktorym dc a sa takie ze trzeba 3 razy w ciagu cyklu lub nawet w ciagu dnia ja nie ogarniam tego i nawet nie wiem czy na nie ktory hormony wpasowalabym sie z pobytem w Pl. Dlatego to mi sprawia trudnosc tez... tak to wlasnie jest i marnuje sie tyle czasu..

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 16 lipca 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    A jakie ma Twój mąż wyniki nasienia ?

    Hmm za pierwszym razem wyszly mu zle 500 tys chyba plemnikow tylko a wszystko inne w normie oprocz tez chyba ruchliwosci ale my myslimy ze tak wyszlo bo akurat zrobikismy tylko 2 dni przerwy od seksu. Za drugim razem wszystko ekstra takze lekarz mowil ze z takimi wynikami musi sie udac. Usg mial robione i tez ok bylo. Tylko ze przed drugim badaniem bral profertil i macs pil to tez moglo miec wplyw na dobry wynik nasienia. Zastanawiam sie czy nie powtorzyc dla pewnosci.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 17 lipca 2019, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131 wrote:
    Hmm za pierwszym razem wyszly mu zle 500 tys chyba plemnikow tylko a wszystko inne w normie oprocz tez chyba ruchliwosci ale my myslimy ze tak wyszlo bo akurat zrobikismy tylko 2 dni przerwy od seksu. Za drugim razem wszystko ekstra takze lekarz mowil ze z takimi wynikami musi sie udac. Usg mial robione i tez ok bylo. Tylko ze przed drugim badaniem bral profertil i macs pil to tez moglo miec wplyw na dobry wynik nasienia. Zastanawiam sie czy nie powtorzyc dla pewnosci.
    Lepiej powtórzcie. U nas słabe wyniki, po trzech miesiącach z profertilem były super ale później organizm chyba się przyzwyczaił albo nie wiem co bo spadły i są takie jak wcześniej. Mam nadzieję że u Was będzie inaczej ale lepiej sprawdzic.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luksierre0131, strasznie chciałabym ci udzielic jakiejs zlotej rady żeby ci sie udalo, ale sama nie znam recepty na dziecko :( i nadal nie wiem co jest przyczyna moich niepowodzen, dopiero ciaza by cos zmieniła.

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 17 lipca 2019, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Lepiej powtórzcie. U nas słabe wyniki, po trzech miesiącach z profertilem były super ale później organizm chyba się przyzwyczaił albo nie wiem co bo spadły i są takie jak wcześniej. Mam nadzieję że u Was będzie inaczej ale lepiej sprawdzic.

    A wiesz ze mozesz miec racje bo moj wlasnie narzekal od jakiegos czasu ze gorzej sie czuje. Taki zamulony chodzi. Co jak bral witaminki to smigal.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 lipca 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luksierre współczuję. U nas jest nieplodnosc idiopatyczna i wiem co czujesz, każde badanie to nadzieja, że coś wyjdzie. My staramy się 2,5 roku i zrobiłam szereg badań, nawet lekarz jest pod wrazebjem mojej wiedzy. Wypisze wam poniżej badania, które mogą coś wniesc do diagnostyki:

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 17 lipca 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Luksierre współczuję. U nas jest nieplodnosc idiopatyczna i wiem co czujesz, każde badanie to nadzieja, że coś wyjdzie. My staramy się 2,5 roku i zrobiłam szereg badań, nawet lekarz jest pod wrazebjem mojej wiedzy. Wypisze wam poniżej badania, które mogą coś wniesc do diagnostyki:

    To jest najgorsze! Juz wolalabym wiedziec z jakiego powodu nie wychodzi 😕 napisz prosze bede wdzieczna 😘

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 lipca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobieta: progesteron ok 7-8dpo, estradiol, lh, fsh 2-3 dc, testosteron, androstendion - na tydzień przed @, prolaktyna - tydzień przed @, pakiet na trombofilie wrodzona, homocysteina, glukoza, mocz, badanie kalu na pasozyty i lamblie, lamblia z krwi, kreatynina, wit. D, amh i ca 125 w czasie @, crp, posiew tlenowy, beztlenowy, chlamydia, urea, mycoplasma, immunologia: czynnik rf, przeciwciala przeciwplemnikowe, bialko c i s, ana 1, ana 2,przeciwciapla kardiolipinowe, przeciwciala przeciwko b glikoproteinie, antykoagulant tocznia, cytotoksycznosc komorek nk, ocena cytokin. Facet: oprócz seminogramu ważne badania: HBA, chromatyna(fragmentacja dna), test Igg MAR, posiew nasienia. Luksierre, a może wycinek coś pokaże? U mnie w wycinku wyszła ecola, jesteśmy 2 cykl po leczeniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 08:29

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 17 lipca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mozna ja wyleczyc ta e cola? I wiekszosc badan ktore napisalas nie zalezy w jakim dc zrobisz? To wszystko w laboratorium?

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 lipca 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy bardzo silna antybiotykoterapie, właśnie mąż bedzie robił posiew po leczeniu. Te badania które wypisalam bez dni cyklu to mozna w obojętnie którym, raczej na czczo. A sorki, nk po owulacji koniecznie. Aa Jeszce krzywa cukrowa i insulinowa i nietolerancje pokarmowe. No tak, w labie, ale np. Nk i cytokiny w szpitalu na Prokocimiu robiłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 08:55

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe czy starczyło by mi krwi żeby naraz to wszytsko zrobić i jak by to wyszlo finansowo, moze warto zainwestować niz szukac po jednym

  • listek🍃 Autorytet
    Postów: 784 526

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halo! dołączam i ja

    jak nie uda się tym razem to w kolejnym miesiącu mam histero w związku z polipem w macicy który usadowił się na samym środku, gnój 😒

    💙🧸&🧸💙
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    listek🍃 wrote:
    halo! dołączam i ja

    jak nie uda się tym razem to w kolejnym miesiącu mam histero w związku z polipem w macicy który usadowił się na samym środku, gnój 😒
    Witamy!
    Zycze powodzenia :) opowiedz cos o swojej historii :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 09:59

  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 17 lipca 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Ciekawe czy starczyło by mi krwi żeby naraz to wszytsko zrobić i jak by to wyszlo finansowo, moze warto zainwestować niz szukac po jednym


    Hehe no wlasnie najlepiej wszystkie na raz te podstawowe oczywiscie. Ja kilka bede musiala odpuscic. Ze wzgledu na dzien cyklu a urlop.

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • luksierre0131 Koleżanka
    Postów: 219 13

    Wysłany: 17 lipca 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    My mieliśmy bardzo silna antybiotykoterapie, właśnie mąż bedzie robił posiew po leczeniu. Te badania które wypisalam bez dni cyklu to mozna w obojętnie którym, raczej na czczo. A sorki, nk po owulacji koniecznie. Aa Jeszce krzywa cukrowa i insulinowa i nietolerancje pokarmowe. No tak, w labie, ale np. Nk i cytokiny w szpitalu na Prokocimiu robiłam.


    Rozumiem. Tak duzo tych badan 🙈 mozna wszystkie na raz? Czy lepiej rozlozyc na kilka dni?

    24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • listek🍃 Autorytet
    Postów: 784 526

    Wysłany: 17 lipca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena moja historia jest krótka.
    Od stycznia się staramy, w styczniu i kwietniu byłam u dwóch różnych ginów i na moje pytanie co to za plamka na obrazie usg - „to nic poważnego”, proszę starać się dalej. Teraz poszłam do kolejnego. Polip 1,5 cm. A wyniki moje i męża idealne. Liczę na to, ze po usunięciu polipa się uda 🙈 wiele objawów dotąd łączyłam z prawdopodobna ciąża ale sadze ze zarodek nie miał się gdzie zagnieździć

    💙🧸&🧸💙
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ