X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • Imię_Róży Autorytet
    Postów: 1097 1643

    Wysłany: 27 lipca 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzikk nie nastawiam sie na ten cykl, bo ginka nawet mówiła, że ten może być stracony, już bardziej następny:-)).. tak właśnie z prawej napierdziela mnie od czwartku, chyba faktycznie coś się przepchało albo się czyści. Chyba znowu nospę wezmę bo jak wstaję z fotela to jakby mnie ktoś dźgał tam na dole....hmmm... z drugiej strony tak myślę czy to sie już zagoiło , bo podziałaliśmy trochę m. wyposzczony to mi nie odpuścił i teraz nie wiem czy coś nie naruszył...;-( ... kochana jak do piątku nie dostaniesz to ja domagam się testu:-)) podziwiam cię za cierpliwość, bo ja to już bym z 12 testów obsikała, ale od tego cyklu uczę się cierpliwości i zamierzam na dwa dni przed @ dopiero.

    a propose dzięki Lucc za info zaopatrzę sie w tanie testy z rossa i chyba oddam je m. żeby przechował (poza moim zasięgiem)do 12 sierpnia, bo 13 idziemy na wesele i muszę wiedzieć czy mogę pić:-))

    km5sdf9hxn8lpm8f.png
    ex2b3e5egnyexlfw.png
    10.01.2017 r. połówkowe księżniczki;-) - 472g cudu:*
  • madzikk Autorytet
    Postów: 1151 1312

    Wysłany: 27 lipca 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki ciacho:)

    No widzisz Imie Rozy, na bank prawy jajowod sie jeszcze goi.

    U mnie ostatnio @ sie spoznia o 4 dni wiec jakby co to siurne 5 dzien po terminie (3 sierpien) ;)

    16udgox1i4rww54k.png
    31cs
    IUI 23.3.2017
    IUI 27.2.2017
    HSG 26.10.2015
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 27 lipca 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik u mnie przed pierwszą ciążą @ : ból nie dowytrzymania przez 3-4 dni na 7 dni @, co 4h nospa i ibuprom. Po porodzie nadal 7dni ale bez bólu totalnie.teraz to już róznie bywa, po tylu zabiegach, czasem coś zaboli, ale to raczej dyskomfort, i krótsze są 4-5 dni, za to cykl też ktrótszy...
    Mam to samo...czuję baniaka mam wielkiego, oczy małe, drapie w gardle i kaszle jak gruźlik-myślę właśnie ze od klimy w aucie, na własne życzenie :) w taka parówę najlepiej mi się w aucie przy klimie siedzi :P

    Milka cały czas kciuki zaciśnięte!! ale i tak wierzę i czuję ze będzie dobrze :)

    IR brzmi nieprzyjemnie...niestety nigdy takich zabiegow nie miałam, nie umiem powiedzieć czy tak powinno być...

    Cinnamonku oby zleciało Ci do poniedziałku, fajnie że bezobjawowo przechodzisz :)

    madzikk, cinnamon cookie lubią tę wiadomość

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 27 lipca 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 33.82 prog 7.78
    Dzwoniłam do lekarza i mówi że przyrost mały, ale przecież to jest nawet więcej niż 66% prog słaby ale beta powinna być ok

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 27 lipca 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz jest sceptyczny, smutno mi, jutro wizyta

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 27 lipca 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milko jutro koniecznie dopilnuj żeby lekarz dał dużą dawkę luteiny i to najlepiej dowcipnej. Bo ona działa od razu tam gdzie trzeba. Trzymam mocno kciuki. Musi być dobrze.

    Bratek lubi tę wiadomość

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • madzikk Autorytet
    Postów: 1151 1312

    Wysłany: 27 lipca 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje dyskomfort, zbliza sie @ :) chyba zaczne dokladniej analizowac (i zapisywac) przebieg swoich miesiaczek (fajnie brzmi jak jakis misiaczek:))

    Milka melduj sie!

    Midnight, przesuszylas sobie gardelko, pij malymi lykami napar z siemienia (zmielonego), przez caly dzien. U mnie sie zaczyna zawsze od zatok a potem idzie w dol (straszny suchy kaszel) nie potrafie nad nim zapanowac i zadnych lekow nie moge bo bo jeszczr bardziej wysuszaja.

    midnight lubi tę wiadomość

    16udgox1i4rww54k.png
    31cs
    IUI 23.3.2017
    IUI 27.2.2017
    HSG 26.10.2015
  • madzikk Autorytet
    Postów: 1151 1312

    Wysłany: 27 lipca 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka jak dla mnie beta ok ale prog jak najszybciej trzeba podniesc. Bedzie dobrze kochana!

    16udgox1i4rww54k.png
    31cs
    IUI 23.3.2017
    IUI 27.2.2017
    HSG 26.10.2015
  • cinnamon cookie Autorytet
    Postów: 3677 3836

    Wysłany: 27 lipca 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka zgadzam się z Madzikk :) beta jak najbardziej ok ale prog do podniesienia :* a ginem się nie przejmuj, ja przez 2 tyg (2 usg) słyszałam tylko: ciąża żywa, zobaczymy co dalej, nie cieszyć się i nikomu nie chwalić... Tak już jest :)

    11 cykl - <3 :)
    f2wl20mmrxkgechr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka
    Trzymam kciuki caly czas!!

  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 27 lipca 2016, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce mi się płakać ale muszę być silna dla kropka...

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • madzikk Autorytet
    Postów: 1151 1312

    Wysłany: 27 lipca 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie dla kumatych.
    Czy w zwiazku z tym ze Milka miala pozna owulacje/implantacje czyli prog mial prawo poleciec w dol, czy w momencie prawidlowej implantacji organizm sam jest w stanie podniesc proga? Jaka jest dolna granica proga by zarodek przetrwal (nie chodzi o granice jaka jest zalecana tylko naprawde minimalna przy ktorej traci sie ciaze)?
    Milka jezeli nie plamisz i nie masz boli jak na @ to masz byc silna bo normalnie przylece do polski i ci nakopie do dupki!

    16udgox1i4rww54k.png
    31cs
    IUI 23.3.2017
    IUI 27.2.2017
    HSG 26.10.2015
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 27 lipca 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka spokojnie, beta jest w porządku, ale prog słaby, więc dopilnuj lekarza by przepisał Ci dużą dawkę luteiny, tak jak Kjopka pisze najlepiej dowcipnej, bo lepiej się wchłania. Nie stresuj się na zapas, beta rośnie, nie masz plamień, owulka była późno, wszystko będzie dobrze. Musi być!!! A lekarze tacy już są, że wolą sceptycznie podchodzić niż wzbudzać zbyt duże nadzieje.

    Madzik u mnie @ zwykle 5 dni, w pierwszy dzień czuję tylko dyskomfort, bóle mam zwykle w 2 dzień takie w skali 1-10 to powiedziałabym 6, da się przeżyć w każdym razie. Tym razem coś się pochrzaniło i dziś powinnam mieć 4 dzień @ a trwała tylko 2 dni (krwawienie było lekkie) i od wczoraj nawet kropka nie spadła na podpaskę, jedynie dwa razy przy podcieraniu zauważyłam trochę plamienia brunatnego koloru. WTF?

    Ten cykl nie może być dłuższy niż 34 dni, bo inaczej nie załapię się na laparoskopię. Zabieg mam zaplanowany na 31.08. Modlę się by wszystko poszło zgodnie z planem.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 27 lipca 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka musisz być silna, beta wg mnie tez jest ok, luteina dowcipna albo duphaston-różnie lekarze podchodzą, byłam już u kilku i słyszałam od conajmniej dwóch że duphaston wg nich lepszy. tak czy tak trzeba proga podnieść i będzie dobrze :*

    Madzik dzięki, choć to siemię...hmmm na samą myśl mnie skręca..ale spróbuję :)

    Chmurka bo coś nie pamiętam, a Ty test robiłaś?

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 27 lipca 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje kochane ekspertki :) co ja bym bez Was zrobiła ? :)
    Już się czuję spokojniejsza, nie mogę się stresować, żeby nie stresować mojego kropka, wszystko będzie dobrze, muszę być dobrej myśli ;) zobaczę co jutro mi powie ginek, ciekawe czy mi zrobi usg, bo i tak na tym etapie nie będzie nic widać

    Madzikk już się nie mogę doczekać 03.08 :P

    Chmurka na pewno nie będziesz mieć takiego długiego cyklu, jeśli już to krótszy, więc spokojnie, ale dla 100% pewności może machnij testa? wtedy wykluczysz ciążę i będzie można szukać przyczyny tego krwawienia gdzie indziej...

    madzikk, Edycik lubią tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 27 lipca 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam testu, bo @ przyszła, nie sądzę by to miało sens, bo temperatura niska, w ciąży to ja nie jestem, jakoś to wszystko zbyt dziwaczne by było... Nie mam testu w domu, tak to bym może nawet nasikała, dla świętego spokoju właśnie, ale jakoś zapominam cały czas kupić.
    Co do długości cyklu to ja mam właśnie takie długie, poprzedni 36dni, wcześniejszy 32, jeszcze wcześniejszy 35, więc może być rożnie z tym zabiegiem :(
    Milka teraz tylko siła spokoju, musi być dobrze, trzymamy tu wszystkie kciuki za Ciebie i Twojego Kropka :*

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 27 lipca 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka to ja Ci powiem tak samo, bądź spokojna, stres źle na nas działa, przejmujemy się na zapas, a to nie ma sensu, jak coś się stanie to będzie czas na zmartwienia, więc na razie głowa do góry. 31.08 masz zabieg kropka :* <3

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierniczę posta mi zjadło a tak się naprodukowałam :(

    Milka beta jest ok, ja miałam też podobny przyrost, na ok 100 %, u ciebie jest prawie 100 więc nie czepiała bym się, za to progesteron marny, luteina potrzebna , jeśli masz w domu to nie wahała bym się, sama sobie suplementowałam na wypadek jakbym miała niski ale okazało się że jednak mam giganta. Stres jest twoim wrogiem więc staraj się nie panikować, będzie dobrze, zobaczysz :*

    Madzikk po implantacji prog idzie w górę i tak powinno być jeśli organizm ma uregulowaną gospodarkę hormonalną, ale są takie że nie podniosą się same i wtedy suplementujemy. Z tego co czytałam wtedy jak zaciążyłam to minimalny progesteron w pierwszym trymestrze to 10, ale nie wykluczone że z mniejszym ciąża się też utrzyma jednak trzeba szybko zareagować i progesteron doprowadzić do porządku. Nie sądzę, żeby ktoś ryzykował wiedząc że ma słabego proga i czekał czy ciąża się utrzyma czy nie, raczej jest tak że badamy i od razu wiemy na czym stoimy.
    U mnie było ciekawie bo miałam za niski za każdym razem jak badałam to był dużo poniżej norm, ale nie miałam okazji zbadać po owulacji więc wychodzi na to że mój organizm jednak reagował i po owu podnosił mi progesteron bo zbadałam razem z betą żeby wiedzieć i był dużo wyższy niż normy :)

    Milka1991, madzikk lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurko ja też bym machnęła testa dla świętego spokoju, co do temp to mierzyłam akurat sobie wczoraj nowym termometrem i ja mam 36,7 więc też ta temp średnio ciążowa, ale to w ramach wyjaśnienia że różnie z tą temp bywa nie żebym cię podkręcała.

  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 27 lipca 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka ja specem nie jestem ale w labie może się pomylili? Wg. mojej lekarki starej na NFZ i w sumie kilku innych to progesteron poniżej 10 może świadczyć o braku owulacji. A Ty jesteś po owu i w ciąży. Tym bardziej,że temp. ładnie poszła w górę a to też świadczy o tym że prog. poszedł w górę. Dziwne to powiem szczerze. A w ogóle to jakie masz normy na wyniku?

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
‹‹ 1777 1778 1779 1780 1781 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ