X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek dzięki za czujność ;) no tak ale kto to widział owulacja w 21-22 dniu :P toż to kpina jest ...

  • Sunday Autorytet
    Postów: 304 406

    Wysłany: 7 lipca 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny! Moge dolaczyc? Dzis jest moj 4dc a teraz bedzie 5 mies staran.. Cos mi sie cykle wydluzaja miesiac..i ciagle mam twarde ladowanie! :-/ a juz nie pierwszej mldosci jestesmy, ja prawie 30 a naz 37.. To nasze pierwsze dziecko... Oby lipiec byl dla nas szczesliwy!!

    Ruby, Natka30 lubią tę wiadomość

    "Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać - a nie otrzymywać."

    4z4sijb.png
  • Sunday Autorytet
    Postów: 304 406

    Wysłany: 7 lipca 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla nas czyli dla wszystkich staraczek!!! ❤️

    "Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać - a nie otrzymywać."

    4z4sijb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Sunday:) pewnie że możesz dołączyć, no widzisz z tego co się orientuję to wszystkie tutaj w zbliżonym wieku jesteśmy:)

    w kupie siła, damy radę jak nie teraz to za miesiąc :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2015, 22:47

    ruda69742 lubi tę wiadomość

  • Sunday Autorytet
    Postów: 304 406

    Wysłany: 8 lipca 2015, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musimy byc silne! Chociaz czasami ciezko.. Ja nie prowadze tego wykresu ani nie mierze temp, moze jeszcze nie.. A jakie bierzecie witaminki? Ja oprocz kwasu to do owulacji wiesiolka, biore cynk, magnez, omega3.. Maz tez taki zestaw oprocz wiesiolka ale za to bierze mace od ok 2 tyg.
    Slyszalam, ze ponoc ziola dziurawca pomagaja ale latem lepiej ich nie brac bo ponoc plamy sie robia na skorze od sloneczka.

    "Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać - a nie otrzymywać."

    4z4sijb.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 8 lipca 2015, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny!!! To się ruszyło!!!
    Sunday no stare toż my też nie jesteśmy. Co to 30? :-) Mój P ma 35.
    Ja testowałam raz i niby była owulacją a i tak nic z tego nie było a wtedy sobie tak nawkręcałam że na pewno będzie i leciałam na betę. Więc już nie robię testów żeby się nie nakręcać. Zaczęła mierzyć tempke z czystej ciekawości co mi tam wyjdzie. Ją biorę Euthyrox, żelazo ostatnio zaniedbuje i zaczynam magnez oraz muszę w końcu zacząć kwas foliowy brać.

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry:-)

    Ja biorę kwas foliowy i piję przywrotnika. A tego wiesołka to ile się bierze? raz kupiłam, ale brałam przez 30 dni jedną tabletkę dziennie.
    Dziewczyny a co z tym ananasem? gdzieś czytałam że sporo dziewczyn go je, ale na co?

    Ja już w pracy także do 15 bedę tutaj regularnie:D u nas przeszła burza nad ranem, powywracane drzewa ale na szczęście u nas strat nie było...

    Kjopa ja mam allegrowe testy ciążowe co były z owulacyjnymi w zestawie więc pewnie wszystkie użyję a potem też już sobie dam spokój i z jednymi i drugimi.

    Miłego!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2015, 07:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda69742 wrote:
    hej dziewczyny jeszcze jedna sprawa , czy ktoras po paru dniach od owulacji zauwazyla nitki krwi w sluzie? nie mialam tak wczesniej i nie wiem co to moze oznaczac....

    witajcie dziewczyny :)

    apropo pytania - to sa tzw plamienia okoloowulacyjne - wiec nie przejmuj sie niczym, moga trwac od 1 do kilku dni w okresie owulacji, przed, w trakcie oraz chwile po owulce :) Takze nic sie zlego nie dzieje :)

    a jaaa.... czekam na IVF - jak pojdzie zgodnie z planem to transfer zaplanowany na druga polowe sierpnia, nie mam jeszcze dzieci, dlatego zazdroszcze juz tym ktore maja chociaz jedno <3 no ale wiadomo - nikt nie chce byc jedynakiem, dlatego kciukam za rodzenstwo dla waszych maluszkow dziewczyny, no i kciukam tez za te babeczki, ktore jak i ja - staraja sie o swoje pierwsze malenstwo :)

    Milego dnia :) <3

    ruda69742 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka to strasznie dużo 6 tabl dziennie... ja płaciłam za 30 jakoś 15 zeta ale w Czechach kupowałam akurat, to też tanio nie wyjdzie łykając aż 6 dziennie...no ale czego się nie robi dla przyszłego potomstwa;) Ja miałam wiesiołek dwuletni, to chyba ten o którym mówicie?

    Anna - witaj, my też mocno trzymamy kciuki za was, tak jak mówisz strasznie się cieszę, że z pierwszym udało się bez problemów i że mam to jedno dziecko dlatego tym bardziej z wzmocnioną siłą kibicuję wam, które jeszcze pierwszego się nie doczekałyście! :)
    Długo się staraliście zanim zapadła decyzja o IVF?


    A tak z innej beczki, czy któraś z was albo znajomych waszych stosowała dekoloryzator na czarnych włosach?
    Chciałam wrócić do brązowego koloru, balejaże odpadają bo się nie sprawdziły więc pozostaje tylko dekoloryzacja?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sierpniu minie 2 lata staran, wiec i tak szybko sie udalo z tym IVF... Decyzja padla w sumie w styczniu tego roku - bo wtedy poraz pierwszy zdecydowalismy sie na klinike nieplodnosci, wtedy bylam juz po 6 cyklach z clo. Myslalam, ze zaproponuja najpierw nam HSG i potem IUI, a tu gin spojrzala, ja PCOS, moj oslabiona ruchliwosc plemnikow - no i bach - nie ma co sie meczyc z IUI, bedzie IVF. Potem pol roku staralismy sie jakos wszystko zgrac - bo mieszkamy zagranica, a tu do refundowanego IVF, potrzebne bylo ubezpieczenie powszechne, a nie np prywatne, z ktorym byloby prosciej. Mialam miec procedure juz w lipcu, ale ze zabraklo kasy w klinice na to polrocze, to mnie przeniesli dopiero na sierpien z tym wszystkim. Zalamke mialam totalna, ale juz sie pozbieralam, niedlugo zaczne juz pierwsze zastrzyki - troche sie boje, ale mysle ze dam rade :)

    Apropo wlosow - ja od 15 roku zycia jakos na czarno sie farbowalam (lubie ten kolor). Jakos 2 lata temu chcialam cos zmienic, powiem ci, ze rok czasu w ogole dochodzilam do momentu, gdzie moje koncowki z ombre na wlosach byly w odcieniach blond, a wlosy od nasady byly w brazie, juz bez tego rudawego odcienia. Strasznie to mi schodzilo, wiec jesli kiedykolwiek znow zdecyduje sie na ciemny kolor wlosow, to zapewne na czekolade :) hehe Moja znajoma ostatnio tez z czarnych miala u fryzjera dekoloryzacje i wyszedl jej taki troche rudawy braz, ale mysle, ze jakby na to polozyc brazowy kolor, nie bylo by juz tego odcienia rudawego. Z tym, ze wiesz, kazde wlosy moga troszke inaczej zareagowac na dekoloryzator i u ciebie np wyjdzie inny odcien, trzeba po prostu sprobowac :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko zastanawia mnie w jakiej kondycji włosy będą po dekoloryzacji, słyszałam różne opinie i trochę się boję ryzkować. W czarnym wydaje mi się że jest mi całkiem dobrze aczkolwiek odrost szybko widać i to mnie wkurza, że co miesiąc prkatycznie muszę farbę nakładać...włosy mam teraz całkeim zdrowe nie to co kiedyś jak byłam blondina to pasukdnie zniszczone włosy miałam, ale taki brąz myslę byłby w sam raz...

  • izizizi Ekspertka
    Postów: 223 213

    Wysłany: 8 lipca 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A tak z innej beczki, czy któraś z was albo znajomych waszych stosowała dekoloryzator na czarnych włosach?
    Chciałam wrócić do brązowego koloru, balejaże odpadają bo się nie sprawdziły więc pozostaje tylko dekoloryzacja?[/QUOTE]

    Ruby ja sciagalam kolor dekoloryzatorem colourB4 kolor mi pieknie zszedl do mojego naturalnego z bardzo ciemnego brazu do ciemnego blondu. Tylko pamietaj ze jak dekoloryzujesz nie mozesz potem nakladac zadnej innej farby, musisz odczekac ok 2 tyg, ja tego na ulotce nie doczytalam i nalozylam popielaty blond a zafarbowalo mi spowrotem na ciemny braz. Ale ogolnie to bardzo fajny produkt (i nie niszczy wlosow jak rozjasniacz).

    7u22ikgnnaj6hr7y.png
    nasza dziewczynusia :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iziz dzięki za info, poszperam na allegro czy to mają :)
    najgorzej jak mi wyjdzie jakaś "sraczka" na włosach to chyba też walnę odrazu inny kolor :P

  • izizizi Ekspertka
    Postów: 223 213

    Wysłany: 8 lipca 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinno sciagnac kolor do twojego naturalnego, mozesz sprobowac nalozyc go wiecej na koncowki a mniej przy skorze glowy, ja nalozylam wszedzie tyle samo i odrosty zrobily mi sie jasniejsze. A jak wyjdzie "sraczka" to musisz umyc wlosy kilka razy, mozesz odczekac z dzien lub dwa i dopiero nalozyc inny kolor.

    7u22ikgnnaj6hr7y.png
    nasza dziewczynusia :-)
  • Sunday Autorytet
    Postów: 304 406

    Wysłany: 8 lipca 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny! Ja wiesiolka biore 2 tabletki dziennie bo to tez zalezy ile mg ma 1 tabletka, pozniej sprawdze w domu ile maja moje.
    Co do wlosow to ja tez mialam sciagany kolor, z bardzo ciemnego brazu na jasny..i to 2 razy bo kobieta nalozyla jakas dziwna farbe, hehe. Noni powiem Wam, ze wcale nie mam az tak zniszczonych. Uzywam oleju kokosowego na wlosy przed myciem i roznych maseczek po.

    "Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać - a nie otrzymywać."

    4z4sijb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja trzeba sprawdzić dawkę w 1 tabletce.

    tych dekoloryzatorw colourB4 nie znalazlam, ale może któryś z oferowanych na allegro będzie miał równie dobre opinie.

  • izizizi Ekspertka
    Postów: 223 213

    Wysłany: 8 lipca 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze sprobuj w Rossmanie, ja colour B4 kupilam w Anglii w Bootsie.
    Co to wiesiolka to na moim jest napisane od 1do4 tabletk na dobe w zeszlym miesiacu bralam po jednej i nie zauwazylam zadnych spektakularnych zmian w sluzie wiec teraz biore 4 zobaczymy czy poskutkuje. Moj ma 350mg w jednej tabletce.

    7u22ikgnnaj6hr7y.png
    nasza dziewczynusia :-)
  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 8 lipca 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby a czy nie jest tak że owulację się liczy dopiero od końca cyklu- odejmuje się mniej więcej 14dni? Czyli u ciebie prawie książkowo by to wychodziło skoro piszesz że masz długie cykle ok 32 dni ;) Tak mi się wydaje z tego co zaczęłam podczytywać na ten temat ale dopiero od niedawna więc jeśli się mylę to poprawcie mnie dziewczyny :)

    A co do włosów ja miałam przeróżne kolory na głowie i dalej lubię zmiany od czasu do czasu ale czarnego zawsze unikałam co najwyżej te odcienie zaraz przed czernią ciemne brązy one już prawie jak czarne wychodziły ale jednak łatwiej potem było zejść w razie czego :)

    Bratek lubi tę wiadomość

    mybvl0p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renate owulację liczy się od początku cyklu czyli jak masz 28 to ok w 14 dniu cyklu licząc od pierwszego dnia :) Mi by miało wypadać zdaje się na 16 dzień -jak na razie największe prawdopodobieństwo wystąpienia (biorąc pod uwagę sluz i testy owu) przypada na dzisiaj czyli 21 dzień cyklu, no chyba że wcale nie wystapiła...:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2015, 11:39

  • izizizi Ekspertka
    Postów: 223 213

    Wysłany: 8 lipca 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby Renate ma racje,owulacje liczy sie nie od poczatku tylko od konca cyklu. Czyli jak masz 32 dniowy cykl to owulacje ok 18-21dc. Jednie w ksiazkowym 28 dniowym cyklu owulacja wystepuje w polowie czyli ok 14 dnia.

    renate, Bratek lubią tę wiadomość

    7u22ikgnnaj6hr7y.png
    nasza dziewczynusia :-)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ