X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 12 lipca 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek - 100% racji w tym co napisałaś :) ja mam tak, ze jak już się w coś zaangażuje to maksa i czasem chyba przesadzam

    Bratek lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A-nisia - zbliżona :) Bo u mnie medycyna, ale zwierząt :)
    Co do systemu zmianowego - piszą niby w różnych opracowaniach, że przy takiej pracy też można zmierzyć temperaturkę i wyznaczyć krzywą, ale nie bardzo rozumiem, jak. To już za dużo kombinowania, przeliczania etc. Dziś wróciłam po 20h w pracy. Padłam o 13:00. I co - tempka z 16:00 ma być jakkolwiek miarodajna? Nawet nie wiem, jak ją przeliczyć ;)

    Majetta - haha, skądś to znam :) Taka cecha (zaangażowanie) ma dobre strony, ale bywa też uciążliwa :) Mąż śmieje się, że byłaby ze mnie super research'erka - jak zacznę szukać informacji na temat, który mnie zaciekawi, to nie ma zmiłuj ;)


    Wiecie co, tak sobie jeszcze myślę, że może warto jeszcze mieć z tyłu głowy jedną rzecz - nie to,żebym była specem od pomiarów, bo mierzę od kilku cykli dopiero, ale poeksperymentowałam troszkę ;) I chyba warto w wolny poranek potestować trochę swój termometr, by przekonać się, jak jest wrażliwy etc.
    Przyjmuje się, że tempkę powinno się sprawdzać na jeden z trzech sposobów: analnie, oralnie lub waginalnie. Analnie u mnie odpada - nie mogę się przemóc ;) Miałam w pewnym momencie pomysł na pomiar doustny, ale zbaraniałam w dniu "testowym". Wykonałam kilka pomiarów i nawet niewielkie zmiany z umiejscowieniu termometru miały wpływ na wartość pomiaru.
    Został więc pomiar waginalny. Myślę, że warto podszepnąć tym, którzy dopiero zaczynają, by termometr wkładali głęboko. Na którejś stronie związanej z NPR-em opisano to w ten sposób, by włożyć go tak, aby oparł się o mięśnie, które go wypychają.
    Akurat ten temat troszkę przerabiam w pracy, ponieważ zwierzaczkom mierzy się temperaturę w pupce. I zdarzają się sytuacje, gdy przychodzi klient, mówi: "Pani doktor, mierzyłam w domu temperaturę, wszystko ok", po czym podczas naszego pomiaru słyszę: "Ojej!!! To to trzeba tak głęboko? A my tylko tę końcówkę wsadzamy". No i okazuje się, że po głębszym wetknięciu różnice w pomiarze sięgają nieraz 1,5 stopnia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2015, 17:10

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ani analnie ani waginalnie nie przemogłam się więc mierzę w buzi, ale różnie z tym wychodzi.

    Bratek to samo usłyszałam od swojego, że idealny fach był by to dla mnie, zresztą od dłuższego czasu jak ktoś coś chce kupić w rodzinie to zlecają to mnie bo Ja się zawsze naszukam naczytam i wiedzą, że dobrze wybiorę:) aczkolwiek pomyłki zdarzają się i najlepszym ;) oprócz zalet że się dowiesz jak najwięcej to takie zaangażowanie ma też mnóstwo wad bo np Ja to już miałam chyba wszystkie choroby świata, coś zaboli to siadam i czytam :D a w staraniach to nawet jak niby nie mam spiny to jak coś postanowiłam to muszę to jak najszybciej wykonać i w końcu ta spina jednak się sama pojawi prędzej czy później...

  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, dokładnie. Mojego Męża wkurza, gdy musi ślęczeć np. w internecie i szukać, więc gdy przychodzi remont, zakup odkurzacza... -> On mi chętnie pomoże w wyborze, ale lepiej, jeśli wstępnie już poszukam, odsieję to, co zbędne i zostawię Go z analizą ograniczonej ilości danych ;)

    Pomiar oralny jest uważany za najmniej dokładny :( Pamiętam, że byłam zaskoczona zmiennością wyniku (mimo pilnowania, by mierzyć pod językiem etc.) - uznałam, że to są zbyt duże różnice, by pomiary miały sens. Skoro już mam się budzić, to lepiej z poczuciem, że ma to sens ;) Teraz już się przyzwyczaiłam - dzwoni cichy budzik, obok łóżeczka jest długopis, karteczka i umyty termometr. Pomiar, pi piiiip, spisuję wynik, łykam Euthyrox (gdyby nie pomiary, pewnie przyjmowałabym go w cały świat) i idę kimać dalej, jeśli jeszcze mi się chce ;)
    Ideałem jest pomiar termometrami rtęciowymi, ale mam wizję, że: 1.będę co chwilę sprawdzać "czy już" 2. .... zasnę z tym termometrem :P ;) (serio... tego się boję najbardziej ;) ).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2015, 17:27

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle, to chciałam Wam powiedzieć, że jadąc wczoraj na dyżur, zajrzałam na "nasz" wątek. Przeczytałam, ile zaciśniętych jest kciuków za testujące... i zrobiło mi się niemiłosiernie przyjemnie <3 :)
    Taka głupotka, a cieszy :)

    P.S. Czy Wam też jest dziś tak gorrrrrrąąąąco? Płynę... po prostu płynę. Ratuuunkuuu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2015, 17:29

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Natka30 Przyjaciółka
    Postów: 81 38

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha dziewczyny widzę ze wszystkie z jednej bajki jesteśmy, ale to chyba kobiety mają to do siebie, że lubią wszystko analizować i są bardziej skrupulatne niż mężczyźni...

    Ruby, ja też zawsze szperam jak mi albo mężowi coś dolega ;) wyniki też lubię analizować.

    Co do pomiarów, to ja też mierzę dopochwowo ;) Dzisiaj miałam właśnie trochę czasu i spróbowałam kilka sposobów i faktycznie wychodzi różnie. Do wykresu wprowadzam zawsze temp ze stałego miejsca tylko nie wiem czy to właściwe miejsce.

    05a5dc343a95c3abdf4420765179411e.png
  • Hannia123 Autorytet
    Postów: 633 1493

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) właśnie stawiam pierwsze kroki na tym forum i chciałam zapytać czy jako Nowicjuszka mogę dołączyć do Was ?
    Jak zaczynałam starania to byłam przekonana, że w czerwcu czy w lipcu 2015 będę szykować się na porodówkę... W pierwszą ciążę zaszłam po kilku miesiącach bardzo luźnych starań, a w drugą w pierwszym cyklu starań, ale tym razem dostałam w sumie zasłużoną lekcję pokory w temacie mojego planowania i dopinania wszystkiego. Po drodze od jesieni przeżyłam jedną ciążę biochemiczną i straciłam ciążę w 10 tyg. Od poronienia mierzę temperaturę na ovufriend, a teraz trwa mój pierwszy cykl starań po przerwie spowodowanej stratą maleństwa.

    1usai09khne0c7t3.png
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też trzymam mocno za Was kciuki! komuś musi się udać :)
    co do pomiaru, to ja mierzę w ustach i zawsze sprawdzam dwukrotnie, ale czasem za nic nie chce wyjść taka sama temperatura, póki co się nie przemogłam, żeby mierzyć w inny sposób, ale może faktycznie warto.

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • Rudzialka Przyjaciółka
    Postów: 94 44

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szynszyl, pewnie, chociaż ja też dopiero jestem tu początkująca:)

    Kochane, robiłam dziś test. pojawiła się blada II kreska, ale jak wyslalam ja mmsem do mamy to ją dostrzegła:)

    jutro ide na badanie krwi, chyba wtedy się na 100% dowiem, bo testom już nie ufam.

    Pozdrowki dla was:)

    izizizi, zizi, Kjopa3 lubią tę wiadomość

  • Natka30 Przyjaciółka
    Postów: 81 38

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzialka super gratuluje!! Myślę, że mamy pierwszego babelka :)

    05a5dc343a95c3abdf4420765179411e.png
  • Rudzialka Przyjaciółka
    Postów: 94 44

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka, pogratulujesz jak pochwalę się wynikami:):)

  • Natka30 Przyjaciółka
    Postów: 81 38

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannia123 witaj :)

    Przykro mi z powodu straty.. :(

    05a5dc343a95c3abdf4420765179411e.png
  • Natka30 Przyjaciółka
    Postów: 81 38

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzialka wrote:
    Natka, pogratulujesz jak pochwalę się wynikami:):)

    Co ja bym dała żeby taką kreskę zobaczyć jejuuuu :) :) Pewnie, jutro też pogratuluję !!

    05a5dc343a95c3abdf4420765179411e.png
  • Rudzialka Przyjaciółka
    Postów: 94 44

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jesli test był wadliwy ?? ... - jeju, tyle sie naczytalam na forum o takich przypadkach że teraz jestem w stanie uwierzyć we wszystko.

    Natka, a Ty kiedy testujesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudziałka zaczyna po niej będzie wysyp zobaczycie ;)
    Czekamy na wyniki, a może zrób jeszcze jeden żeby sprawdzić czy wynik się powieli?

    Rudzialka, Bratek lubią tę wiadomość

  • Rudzialka Przyjaciółka
    Postów: 94 44

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby wrote:
    Rudziałka zaczyna po niej będzie wysyp zobaczycie ;)
    Czekamy na wyniki, a może zrób jeszcze jeden żeby sprawdzić czy wynik się powieli?

    myślisz że powinnam zrobić test z tej samej firmy? Dziś robiłam PinkTest, a kupiłam na jutro Check&Go, tylko po zakupie przeczytałam, że nie ma najlepszej opinii.

  • Natka30 Przyjaciółka
    Postów: 81 38

    Wysłany: 12 lipca 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzialka wrote:
    A co jesli test był wadliwy ?? ... - jeju, tyle sie naczytalam na forum o takich przypadkach że teraz jestem w stanie uwierzyć we wszystko.

    Natka, a Ty kiedy testujesz?

    Rudzialka mam dopiero 21 dzien cyklu i coś nie wydaje mi się żeby był owocny, no ale pożyjemy zobaczymy ;) Jak długo się staraliście?

    05a5dc343a95c3abdf4420765179411e.png
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 12 lipca 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzianka ładną niespodziankę wszystkim szykuje! Jutro posypią się gratulację :)

    Rudzialka lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • Natka30 Przyjaciółka
    Postów: 81 38

    Wysłany: 12 lipca 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzialka a może zrob jeszcze dzisiaj ten drugi. Co za emocje :D :D

    Rudzialka, Kjopa3 lubią tę wiadomość

    05a5dc343a95c3abdf4420765179411e.png
  • Rudzialka Przyjaciółka
    Postów: 94 44

    Wysłany: 12 lipca 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka30 wrote:
    Rudzialka mam dopiero 21 dzien cyklu i coś nie wydaje mi się żeby był owocny, no ale pożyjemy zobaczymy ;) Jak długo się staraliście?

    Kochana, my 13.06 br. wzieliśmy ślub więc jestem świeżą szczęśliwą mężatką tradycjonalistką i staramy się 1-wszy miesiąc.

    Dlaczemu uważasz że nie był owocny? Mówisz tak aby się nie nakręcać?:)

    zizi lubi tę wiadomość

‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ