X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • Mundek Autorytet
    Postów: 341 307

    Wysłany: 20 lipca 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok zrobie po pracy ale skoro wyszedł mi wczesniej to chyba marne szanse zeby sie pojawiła druga kreska

    Mundek 26 lat z endometriozą
    cykl 8
    termin @ okolo 11.01.2016
    długość cyklu ok 28dni
  • izizizi Ekspertka
    Postów: 223 213

    Wysłany: 20 lipca 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no niby testy owulacyjne pokazuja zblizajaca sie owulacje a skok temperatury ja potwierdza, moze twoja sie rozmyslila albo cos spowodowalo jej przesuniecie, sprawdz temp jutro rano moze jeszcze wystrzeli w gore.

    Mundek lubi tę wiadomość

    7u22ikgnnaj6hr7y.png
    nasza dziewczynusia :-)
  • JoanaDarc Koleżanka
    Postów: 61 15

    Wysłany: 20 lipca 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mundek wrote:
    cały cykl mierze w tym samym miejscu pod językiem o tej samej godz w prawdzie wczoraj cały dzień byłam w podróży ale to chyba by tak nie wpłyneło... izizizi sama byłam zdziwiona tą temperatura jak zrobiłam powtórke tylko ze po kilku minutach od pierwszej to mi pokazało 36,4 nie wiem co mam o tym myslec czy może powinnam zbadać progesteron to wtedy byłoby bardziej wiadome czy ta owulacja była czy nie jak myślicie? poradzcie coś...


    Mundek ja też mierzyłam pod językiem i calkiem niedawno zrobiłam test i mierzyłam pare razy w krótkich odstępach czasu i za każdym razem byl inny wynik, więc nie dziwię się że i Tobie też tak wyszło, jedna z dziewczyn doradziła mi żeby zmienić miejsce na pochewke:) różnica 0,5 i taki sam odczyt po paru próbach. Spróbuj chociaz dla porównania

    Mundek, Bratek lubią tę wiadomość

  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 20 lipca 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, dziewczyny
    jestem tu nowa, to mój pierwszy cykl..
    jestem w 24 dniu cyklu (cykl 32 dni) kiedy mogę testować? chyba jeszcze za wcześnie..
    od razu po owulce, strasznie pieką mnie sutki i ciagle boli mnie podbrzusze, np. jak siąde gwałtownie na krześle czuje kłucie, jestem dobrej myśli... może nam się udało:)

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • izizizi Ekspertka
    Postów: 223 213

    Wysłany: 20 lipca 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoanaDarc wrote:
    Mundek ja też mierzyłam pod językiem i calkiem niedawno zrobiłam test i mierzyłam pare razy w krótkich odstępach czasu i za każdym razem byl inny wynik, więc nie dziwię się że i Tobie też tak wyszło, jedna z dziewczyn doradziła mi żeby zmienić miejsce na pochewke:) różnica 0,5 i taki sam odczyt po paru próbach. Spróbuj chociaz dla porównania
    Zgadzam sie z Joanna, mierzenie temp pod jezykiem jest najmniej wiarygodne, najbardziej wiarygodne jest mierzenie w pochwie, ja sie przemoglam dla "dobra sprawy" i rzeczywiscie wykres teraz wychodzi w miare sensowny..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2015, 10:33

    7u22ikgnnaj6hr7y.png
    nasza dziewczynusia :-)
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 20 lipca 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmarzenak wrote:
    hej, dziewczyny
    jestem tu nowa, to mój pierwszy cykl..
    jestem w 24 dniu cyklu (cykl 32 dni) kiedy mogę testować? chyba jeszcze za wcześnie..
    od razu po owulce, strasznie pieką mnie sutki i ciagle boli mnie podbrzusze, np. jak siąde gwałtownie na krześle czuje kłucie, jestem dobrej myśli... może nam się udało:)

    Witaj :) trzymam kciuki, żeby się udało :)

    ale żeby takie objawy zaraz po owulacji? A wcześniej nie miałaś takich objawów?

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 20 lipca 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izizizi wrote:
    Zgadzam sie z Joanna, mierzenie temp pod jezykiem jest najmniej wiarygodne, najbardziej wiarygodne jest mierzenie w pochwie, ja sie przemoglam dla "dobra sprawy" i rzeczywiscie wykres teraz wychodzi w miare sensowny..

    Ja na razie mierzę pod językiem i jak mierzę czasem po dwa razy (raz za razem) to mam takie same wyniki :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 20 lipca 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ale 1 czy 3 min. mierzenia temp termometrem podobno nie daje miarodajnego wyniku! Ja mam termometr Microlife (jest super!), ale pika po 1 min! Ale czekam do 5 min. i obserwuję, ze np. po 1min. mam powiedzmy 36,21, a po 5 min. 36,58 :/ Więc jest różnica..

    Rudzialka lubi tę wiadomość

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • Mundek Autorytet
    Postów: 341 307

    Wysłany: 20 lipca 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzeba będzie mi zmienic jednak miejsce mierzenia w nastepnym cyklu mam nadzieje ze owulacyjnym.... a czy da sie jakos spr czy ta owulaja w tym miesiacu na pewno nie była?

    Mundek 26 lat z endometriozą
    cykl 8
    termin @ okolo 11.01.2016
    długość cyklu ok 28dni
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 20 lipca 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słuchajcie ale to chyba nie ma co się tak nakręcać tymi temp :) to ma nam pomagać określić mniej więcej jaką mamy temp. Jest tyle czynników, które wpływają na wysokość pomiaru, że głowa mała!

    Wg mnie najważniejsze to:
    a) używać jednego termometru (czyli nie zmieniać co chwilę)
    b) fajnie jak termometr pokazuje do dwóch miejsc po przecinku
    c) mierzyć temp. zawsze o tej samej porze (najlepiej rano, zanim się zrobi cokolwiek)
    d) mierzyć temp. zawsze tak samo (tzn. np. doustnie albo dopochwowo)

    Ja mierzę codziennie o 6:30, dzwoni budzik = sięgam po termometr; zawsze doustnie pod językiem, czekam do momentu pikania. To da mi stabilny wykres temp. Wiadomo, że jeśli zmienię miejsce mierzenia na pochewkę to wskaźniki mogą się różnić, tak samo jak pomimo pikania będę dalej mierzyć temp. Tylko czy warto się tak nakręcać i sprawdzać teraz wszystkie możliwości?

    Dla mnie ma być miarodajnie a nie dokładne co do 0,01 stopnia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2015, 11:10

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • JoanaDarc Koleżanka
    Postów: 61 15

    Wysłany: 20 lipca 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mundek wrote:
    trzeba będzie mi zmienic jednak miejsce mierzenia w nastepnym cyklu mam nadzieje ze owulacyjnym.... a czy da sie jakos spr czy ta owulaja w tym miesiacu na pewno nie była?


    Możesz zbadać prolaktyne w 21 dc, jeśli będzie niska to znaczy ze owu nie bylo, pewna nie jestem, ale cos takiego czytałam na forum

    Mundek lubi tę wiadomość

  • Mundek Autorytet
    Postów: 341 307

    Wysłany: 20 lipca 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak Majetta ja też codziennie o tej samej godzinie termometr koło łóżka wiec nawet nie wstaje i zawsze pod jężykiem wiec z tego wychodzi ze u mnie w tym miesiacu do owulacji prawdopodobnie nie doszło niesetey

    Mundek 26 lat z endometriozą
    cykl 8
    termin @ okolo 11.01.2016
    długość cyklu ok 28dni
  • JoanaDarc Koleżanka
    Postów: 61 15

    Wysłany: 20 lipca 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie prolaktyne tylko progesteron :)

  • Mundek Autorytet
    Postów: 341 307

    Wysłany: 20 lipca 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie jutro wypada 21 dc wiec moze uda mi sie zrobic to badanie dla sprawdzenia

    Mundek 26 lat z endometriozą
    cykl 8
    termin @ okolo 11.01.2016
    długość cyklu ok 28dni
  • JoanaDarc Koleżanka
    Postów: 61 15

    Wysłany: 20 lipca 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mundek wrote:
    u mnie jutro wypada 21 dc wiec moze uda mi sie zrobic to badanie dla sprawdzenia


    Zauważyłam właśnie, że nie mierzyłaś temp. w niedziele, może wtedy była ta 3 wyższa temp. a dzis już spadek i ovu nie wyznaczyło owulacji

  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 20 lipca 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    testy pokazują, że owulacja powinna wystąpić, ponieważ stężenie LH wzrosło, ale np pęcherzyk mógł nie pęknąć, co się zdarza. a w jakiej porze robiłaś te testy? nie zaleca się robić z porannego moczu (mogą wyjść fałszywie dodatnie. u mnie np. testy też mogą wychodzić pozytywne nawet przez cały cykl a owulacji nie ma, ot taki urok pcos :D

    Bratek lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • Mundek Autorytet
    Postów: 341 307

    Wysłany: 20 lipca 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    testy robiłam zawse po pracy i przed 2 godz nie jadłam i nie piłam wiec chyba prawidłowo u mnie tylko dwa wyszły pozytywne w tym pierwszy mocniejszy od kontroli a drugi taki sam JoannaDarc w sumie to możliwe nie mierzyłam bo byłam na panienskim i wydało mi sie to bez sensu o 5 to dopiero sie połozyłam spac... a moze trzeba było zrobic jak wstałam byłoby przynajmniej tak mniej wiecej...

    Mundek 26 lat z endometriozą
    cykl 8
    termin @ okolo 11.01.2016
    długość cyklu ok 28dni
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 20 lipca 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zawsze jest nadzieja, że ta zarwana nocka tak na to wszystko wpłynęła :) może jutro już na spokojnie poszybuje z powrotem do góry!

    Mundek lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 20 lipca 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    Witaj :) trzymam kciuki, żeby się udało :)

    ale żeby takie objawy zaraz po owulacji? A wcześniej nie miałaś takich objawów?


    właśnie, że nie miałam.. nigdy! dlatego jestem w szoku i pełna nadziei, oby się udało:)

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 20 lipca 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczekujaca88 wrote:
    Dziewczyny, ale 1 czy 3 min. mierzenia temp termometrem podobno nie daje miarodajnego wyniku! Ja mam termometr Microlife (jest super!), ale pika po 1 min! Ale czekam do 5 min. i obserwuję, ze np. po 1min. mam powiedzmy 36,21, a po 5 min. 36,58 :/ Więc jest różnica..
    Hej, a jakiej firmy masz termometr?
    Właśnie zrobiłam taki test na Microlife i pokazał tak samo po kilku minutach trzymania w pochwie. W sumie to dobrze. Potem pokazał nawet niższą (na szczęście nieznacznie, o kilka setnych), ale to wtedy, gdy trzymałam go "luźno" - więc wydaje się, że reaguje nie tyle na czas, co na sposób trzymania (staram się, by dotykał ściany pochwy).

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ