X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • galba Koleżanka
    Postów: 32 23

    Wysłany: 20 lipca 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Można się przyłączyć do Was? Czytałam forum już od jakiegoś czasu ale nie miałam weny na pisanie.
    Mam 32 lata i właśnie odkryłam że jak się chce to nie bardzo wychodzi :P Jedno dziecko już mamy (więc w sumie i tak jesteśmy w dobrej sytuacji), zdrowotnie wszystko jest niby ok więc działamy i czekamy na efekty.
    Przeglądając różne artykuły w necie trafiłam w końcu na tą stronę. Nie wiem czy ogarnę te wszystkie pomiary i zapiski, ale kto wie ;) Pozdrowienia dla wszystkich :)

    mmarzenak, izizizi lubią tę wiadomość

  • Mundek Autorytet
    Postów: 341 307

    Wysłany: 20 lipca 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    galba pewnie że możesz dołączyc im nas więcej tym lepiej :) w kupie siła jak to mówią w razie jakichś wątpliwości pisz i pytaj postaramy się pomóc... :)

    galba lubi tę wiadomość

    Mundek 26 lat z endometriozą
    cykl 8
    termin @ okolo 11.01.2016
    długość cyklu ok 28dni
  • galba Koleżanka
    Postów: 32 23

    Wysłany: 20 lipca 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki :) przeczytałam już jak się za to zabrać i chyba wszystko jest jasne. Teraz najważniejsze żeby poukładać to sobie w głowie (my sobie wkręciliśmy za dużą presję na początku i może dlatego nie wyszło). Z pierwszym dzieckiem (kinder-niespodzianką) nas ominęły takie tematy no to trzeba nadrabiać.

    PS Termometr może być zwykły (rtęciowy)czy warto inwestować w specjalistyczny?

  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 20 lipca 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek wrote:
    Hej, a jakiej firmy masz termometr?
    Właśnie zrobiłam taki test na Microlife i pokazał tak samo po kilku minutach trzymania w pochwie. W sumie to dobrze. Potem pokazał nawet niższą (na szczęście nieznacznie, o kilka setnych), ale to wtedy, gdy trzymałam go "luźno" - więc wydaje się, że reaguje nie tyle na czas, co na sposób trzymania (staram się, by dotykał ściany pochwy).


    Hehe kochana - napisałam, że używam Microlife :) Także uważam, że jest różnica.

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • Hannia123 Autorytet
    Postów: 633 1493

    Wysłany: 20 lipca 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, melduję się po weekendzie :) Wyjazd i przerwa od neta dobrze mi zrobiły, choć w sobotę znów mnie zmroziło bo miałam lekkie różowe plamienie, niedziela była ok., a dziś rano znów to samo. Za to humor poprawiła mi beta i dała nadzieję, że może jednak się uda tym razem, bo urosła do 1960 :)
    Do gina mam wizytę początkiem sierpnia, więc wieczne czekanie... na owulację, od owulacji do testowania, a w ciąży wcale nie lepiej, bo na betę, na przyrost, na bicie serduszka, na usg w 12 tc... Wcale mnie nie dziwi, że to kobiety rodzą dzieci, który facet by wytrzymał taki cyrk ;)?

    Ponieważ ładnie rośniemy, to Was pozarażam fluidkami ciążowymi :*

    izizizi, Kjopa3, CzekającaMama, ruda69742 lubią tę wiadomość

    1usai09khne0c7t3.png
  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 20 lipca 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, hej :) która testuje w najbliższym czasie razem ze mną? jeszcze dnia nie wybrałam ale zastanawiam się czy może by już... :) do @ mam 4dni- i to w przypadku 28dc a zazwyczaj mam krótsze

    mybvl0p.png
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 20 lipca 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renate, ja czekam na testowanie - pff.. właściwie to testowałam już ;) nie mogę wytrzymać :/ Na razie negatywne, ale u mnie dopiero 9 dpo..

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 20 lipca 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mundek wrote:
    cześć Dziewczyny czy mogłybyście zerknąc na mój wykres i powiedziec czy dobrze mi sie wydaje ze nie miałam w tym cyklu owulacji bo niestety temperatura moim zdaniem nie wygląda dobrze...

    f06ff106a94354fa20eed14e04c6f4ee.png

    Słonko jak na dzień dzisiejszy to nie widzę tutaj owulki - pamiętaj, że każda z nas może mieć nawet i 2 cykle bezowulacyjne w ciągu roku, więc głowa do góry <3

    Mundek lubi tę wiadomość

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 20 lipca 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmarzenak wrote:
    hej, dziewczyny
    jestem tu nowa, to mój pierwszy cykl..
    jestem w 24 dniu cyklu (cykl 32 dni) kiedy mogę testować? chyba jeszcze za wcześnie..
    od razu po owulce, strasznie pieką mnie sutki i ciagle boli mnie podbrzusze, np. jak siąde gwałtownie na krześle czuje kłucie, jestem dobrej myśli... może nam się udało:)

    Witaj w naszych skromnych progach :)

    Najlepiej testować najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki, chociaż i to czasami bywa zbyt szybko ;)
    Musisz się uzbroić w cierpliwość, chociaż chyba każda z nas wie, że to nie jest prosta sprawa ;)
    Tak, czy inaczej życzę Ci aby pojawił się już w tym cyklu malutki bąbelek <3

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 20 lipca 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    galba wrote:
    Dzień dobry,

    Można się przyłączyć do Was? Czytałam forum już od jakiegoś czasu ale nie miałam weny na pisanie.
    Mam 32 lata i właśnie odkryłam że jak się chce to nie bardzo wychodzi :P Jedno dziecko już mamy (więc w sumie i tak jesteśmy w dobrej sytuacji), zdrowotnie wszystko jest niby ok więc działamy i czekamy na efekty.
    Przeglądając różne artykuły w necie trafiłam w końcu na tą stronę. Nie wiem czy ogarnę te wszystkie pomiary i zapiski, ale kto wie ;) Pozdrowienia dla wszystkich :)

    Witam serdecznie :)

    Ogarniesz Kochana, ogarniesz nie martw się nie taki wilk zły jak go malują :-P

    galba lubi tę wiadomość

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 20 lipca 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    galba wrote:
    Dzień dobry,

    Można się przyłączyć do Was? Czytałam forum już od jakiegoś czasu ale nie miałam weny na pisanie.
    Mam 32 lata i właśnie odkryłam że jak się chce to nie bardzo wychodzi :P Jedno dziecko już mamy (więc w sumie i tak jesteśmy w dobrej sytuacji), zdrowotnie wszystko jest niby ok więc działamy i czekamy na efekty.
    Przeglądając różne artykuły w necie trafiłam w końcu na tą stronę. Nie wiem czy ogarnę te wszystkie pomiary i zapiski, ale kto wie ;) Pozdrowienia dla wszystkich :)

    Hej :) Na pewno ogarniesz :) a jak będziesz miała jakieś pytania to śmiało!

    galba lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 20 lipca 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero co zakończyłam @ i za jakiś tydzień będę robiła test owulacyjny ... zobaczymy co z tego wyjdzie :)

    galba lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 20 lipca 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    galba wrote:
    dzięki :) przeczytałam już jak się za to zabrać i chyba wszystko jest jasne. Teraz najważniejsze żeby poukładać to sobie w głowie (my sobie wkręciliśmy za dużą presję na początku i może dlatego nie wyszło). Z pierwszym dzieckiem (kinder-niespodzianką) nas ominęły takie tematy no to trzeba nadrabiać.

    PS Termometr może być zwykły (rtęciowy)czy warto inwestować w specjalistyczny?


    Najlepiej ten "Specjalistyczny" :P Wystarczy jak ma 2 miejca po przecinku, takiego szukaj, bo jak w aptece zapytasz o "owulacyjny" czy cokolwiek innego to panie zrobią dziwne twarze ;) Rtęciowy też może być, ale nie wychwycisz różnicu 0,5 stopnia. Chociaż są tu dziewczyny, które na rtęciowy patrzą z lupą, serio.
    Ja uzywam MT-B231FW cokolwiek to nie oznacza. Długo uczyłam się nim mierzyć temperaturę. Przedewszystkim mierzę tak, by koniec termometru dotykał zawsze zębów (do szóstki na wyczucie ;) ) mam pewność że miejsce to samo, i wrażenie że przy zębach pod językiem lepiej mierzy. Druga sprawa, nie wyciągam jak zapika, bo pika chyba po minucie, tylko patrzę, czy rośnie szybko temperatura czy co kilka sekund. dopóki rośnie szybko- trzymam, a wykresy wychodzą miarodajne.

    Kjopa3, galba lubią tę wiadomość

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 20 lipca 2015, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renate wrote:
    hej, hej :) która testuje w najbliższym czasie razem ze mną? jeszcze dnia nie wybrałam ale zastanawiam się czy może by już... :) do @ mam 4dni- i to w przypadku 28dc a zazwyczaj mam krótsze

    Kochana ja zgodnie z zaleceniami gina muszę skoczyć na betę w sobotę, chociaż i tak znam jej wynik już dzisiaj to dla świętego spokoju pójdę :-P

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 20 lipca 2015, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającaMama wrote:
    Kochana ja zgodnie z zaleceniami gina muszę skoczyć na betę w sobotę, chociaż i tak znam jej wynik już dzisiaj to dla świętego spokoju pójdę :-P

    Czekająca? Skąd znasz już wynik? :> :) Nadzieja umiera ostatnia ;)

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 20 lipca 2015, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż nie, można znać wynik wcześniej... jak mój małżonek się nie spręży z <3 do środy, też będę znała wynik na koniec cyklu ;)

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • A-nisia Autorytet
    Postów: 341 186

    Wysłany: 21 lipca 2015, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu a mi sie wydaje ze ovulka u mnie przyjdzie lada dzien a maz jedzie jutro w delegacjec:(:( i tak sie boje ze kolejny cykl bedzie stracony i na testowanie zamiast dwoch tyg bede czekac poltora miesiaca:( eh te starania ucza cierpliwosci i pokory...

    ex2banlianb8bcf2.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 21 lipca 2015, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A-nisia wrote:
    Uuu a mi sie wydaje ze ovulka u mnie przyjdzie lada dzien a maz jedzie jutro w delegacjec:(:( i tak sie boje ze kolejny cykl bedzie stracony i na testowanie zamiast dwoch tyg bede czekac poltora miesiaca:( eh te starania ucza cierpliwosci i pokory...

    Oj masz rację :( ja teoretycznie mam owu w następnym tyg tylko co ja zrobię jak mój M ma tyle pracy (prowadzi własną firmę) i wraca tak padnięty, że nie ma nic siły? A nie mam serca go zmuszać bo chcę, żeby to była dla nas przyjemność :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • JoanaDarc Koleżanka
    Postów: 61 15

    Wysłany: 21 lipca 2015, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie dziś w końcu przyszła @, po 66 dniach to mój rekord jak narazie :) tak się cieszę,że zaczęłam nowy cykl, bo zaczynam brać clo i może po nim coś wreszcie wyhoduje :)

    A jeszcze jedno zauważyłam ze po luteinie mniej boleśnie przechodzę @, normalnie w 1 dniu bym umierała z bólu, a dziś tylko 1 tabl. przeciwbólowa i po sprawie.

    Miłego dnia dziewczynki :)

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 21 lipca 2015, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoanaDarc wrote:
    A u mnie dziś w końcu przyszła @, po 66 dniach to mój rekord jak narazie :) tak się cieszę,że zaczęłam nowy cykl, bo zaczynam brać clo i może po nim coś wreszcie wyhoduje :)

    A jeszcze jedno zauważyłam ze po luteinie mniej boleśnie przechodzę @, normalnie w 1 dniu bym umierała z bólu, a dziś tylko 1 tabl. przeciwbólowa i po sprawie.

    Miłego dnia dziewczynki :)

    Trzymamy kciuki za cykl :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ