X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 21 lipca 2015, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta wrote:
    Najlepiej ten "Specjalistyczny" :P Wystarczy jak ma 2 miejca po przecinku, takiego szukaj, bo jak w aptece zapytasz o "owulacyjny" czy cokolwiek innego to panie zrobią dziwne twarze ;) Rtęciowy też może być, ale nie wychwycisz różnicu 0,5 stopnia. Chociaż są tu dziewczyny, które na rtęciowy patrzą z lupą, serio.
    Ja uzywam MT-B231FW cokolwiek to nie oznacza. Długo uczyłam się nim mierzyć temperaturę. Przedewszystkim mierzę tak, by koniec termometru dotykał zawsze zębów (do szóstki na wyczucie ;) ) mam pewność że miejsce to samo, i wrażenie że przy zębach pod językiem lepiej mierzy. Druga sprawa, nie wyciągam jak zapika, bo pika chyba po minucie, tylko patrzę, czy rośnie szybko temperatura czy co kilka sekund. dopóki rośnie szybko- trzymam, a wykresy wychodzą miarodajne.

    Tak jest ja w aptece wczoraj pytałam o ten Kardioline owulacyjny i zrobiła dziwną minę :-)

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2015, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wtorkowo:)

    Dzisiaj siedzę w pracy tak więc częściej będę zaglądać :)

    Witam nowe koleżanki, miło że jest nas coraz więcej...

    U mnie koniec złudzeń i koniec marzeń dzisiaj kolejny test - :(

    No nic bedę znowu musiała parę imprez zaliczyć bo się szykują:)

    A co do tego kardioline to mam mieszane uczucia bo różnie temp mi pokazywał, może jakbym zmieniła miejsce czyli zaczęła mierzyć waginalnie to były by lepsze wyniki, ale o tym się na razie nie przekonam bo termometr odkładam i wykresu w przyszłym miesiącu nie prowadzę...:)Planu się trzeba trzymać!!!!


    Miłego:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2015, 08:04

  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 21 lipca 2015, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającaMama wrote:
    Witaj w naszych skromnych progach :)

    Najlepiej testować najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki, chociaż i to czasami bywa zbyt szybko ;)
    Musisz się uzbroić w cierpliwość, chociaż chyba każda z nas wie, że to nie jest prosta sprawa ;)
    Tak, czy inaczej życzę Ci aby pojawił się już w tym cyklu malutki bąbelek <3

    no to muszę poczekać.. jejku aż do 29 czerwca... oby tylko się udało.. chociaż z każdym dniem bardziej się stresuje i obawiam się, że nic nie wyszło..

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • zizi Ekspertka
    Postów: 190 150

    Wysłany: 21 lipca 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, dziewczynki:)

    Co do termometru ja używam owulacyjny Basal. podobny do rtęciowego, ale bez rtęci, z galem w środku;) miarka dużo większa niż w rtęciowych. nie narzekam na niego. kupiłam w necie.

    ja też postanowiłam (odgapiając od koleżanki - pozdrawiam Ruby;) ) wdrożyc plan co 2dniowy. Bez termometru i testów owulacyjnych, serduszkowanie (jak sie uda), co drugi dzień. Z założenia bez stresu i "zbytniech"oczekiwan (akuuurat, już sama sie z siebie smieje!) tylko czy uda mi się nie nakręcic tak jak ostatnio, to nie jestm pewna. w każdym razie @ sie kończy, nadzieja rośnie, optymizm większy...

    Dobrego wtorku!:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2015, 08:29

    f2w33e3ki0d6ir0o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi wrote:
    hej, dziewczynki:)

    Co do termometru ja używam owulacyjny Basal. podobny do rtęciowego, ale bez rtęci, z galem w środku;) miarka dużo większa niż w rtęciowych. nie narzekam na niego. kupiłam w necie.

    ja też postanowiłam (odgapiając od koleżanki - pozdrawiam Ruby;) ) wdrożyc plan co 2dniowy. Bez termometru i testów owulacyjnych, serduszkowanie (jak sie uda), co drugi dzień. Z założenia bez stresu i "zbytniech"oczekiwan (akuuurat, już sama sie z siebie smieje!) tylko czy uda mi się nie nakręcic tak jak ostatnio, to nie jestm pewna. w każdym razie @ sie kończy, nadzieja rośnie, optymizm większy...

    Dobrego wtorku!:)


    Heh super zizi, trzymajmy się zatem planu, jak nie mierzę już kilka dni temp to ci powiem,że nie nakręcam się tak, ten termometr potrafi jednak człowieka wyprowadzić z równowagi...
    Fajnie masz, ja na dniach zaczynam dopiero nowy cykl, jeszcze tyle czasu......

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2015, 08:38

    Mundek lubi tę wiadomość

  • zizi Ekspertka
    Postów: 190 150

    Wysłany: 21 lipca 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby, czas ma to do siebie że szybko ucieka;) Spokojnego oczekiwania:)

    f2w33e3ki0d6ir0o.png
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 21 lipca 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem zupełnie świeża na tym forum ale chętnie sie podłączę :)
    Staram się juz 3 miesiąc, mam synka 5 letniego z którym nie było zupełnie problemu, powiem szczerze, że był niespodzianką :) Teraz oczywiście za bardzo o tym myślę i lipa....

    galba lubi tę wiadomość

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • zizi Ekspertka
    Postów: 190 150

    Wysłany: 21 lipca 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc, Kamisia:)

    Każda z nas myśli, uwierz mi, i pewnie każda "za bardzo";) ale niektórym sie udaj:))) I pomalutko uda się każdej. Lista zapełni sie serduszkami.... (lista z pierwszej strony forum)

    f2w33e3ki0d6ir0o.png
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 21 lipca 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję Zizi, w końcu mojemu Tymkowi przyda się brat\siostra bo rośnie mi mały egoista ;)

    galba lubi tę wiadomość

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 21 lipca 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzednim cyklu poszłam do lekarza bo oczywiście wszelkie objawy ciąży, okres spózniajacy się już tydzień, na testach moje sokole oko widziało 2 krechy ale ja wiem, że nawet bym tam słonia mogła zobaczyć jakbym się przyjrzała....Pani doktor mówi, że w badaniu wygląda jak wczesna ciąza i nie wiedziała do końca sama, hmmm zauważyła niepęknięty pęcherzyk ale nadal twierdziła, że to może byc ciąża, dała luteina na wszelki wypadek i co? Wyszłam od lekarza, w domu booom okres....Tak to jest z tymi objawami i nadziejami:)

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 21 lipca 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającaMama wrote:
    Kochana ja zgodnie z zaleceniami gina muszę skoczyć na betę w sobotę, chociaż i tak znam jej wynik już dzisiaj to dla świętego spokoju pójdę :-P
    Tzn jak myślisz? To i ja zrobię w sobotę będzie idealnie :) Teraz sobie przypomniałam że na lipcówkach właśnie na 25 się wpisałam jak jeszcze byłam w pełni władz umysłowych heh bo już na tym etapie cyklu to trochę z tym gorzej :)

    Wydaje mi się dziewczyny że się udało, mam lekkie mdłości po kilka razy dziennie i szczypią mnie piersi...

    kamisia88 witamy i kciuki trzymamy :) w końcu się uda

    Marietta, Kjopa3 lubią tę wiadomość

    mybvl0p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kamisia:)

    O to podobnie z nami, ja też mam 5 letnie dziecko i też za nami 3 cykl starań ;)
    Co do testów to ja szczęścia nie mam widzieć cieni cieniów aczkolwiek wyobraźnia potrafi zdziałać cuda :)

    Objawy cóż, każda z nas po owulacji systematycznie odczuwa wszelkie objawy ciążowe:)

    Powodzenia;)

    galba lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renate wrote:
    Tzn jak myślisz? To i ja zrobię w sobotę będzie idealnie :) Teraz sobie przypomniałam że na lipcówkach właśnie na 25 się wpisałam jak jeszcze byłam w pełni władz umysłowych heh bo już na tym etapie cyklu to trochę z tym gorzej :)

    Wydaje mi się dziewczyny że się udało, mam lekkie mdłości po kilka razy dziennie i szczypią mnie piersi...

    kamisia88 witamy i kciuki trzymamy :) w końcu się uda

    Renate to powiem ci twarda sztuka jesteś, ja tu już 3 testy zrobiłam, a miałyśmy testować jakoś razem coś mi się wydaje:)
    Mnie codziennie bolał brzuch i piersi też mnie teraz bolą, ale to już na @, po - teście jakoś objawy ustąpiły :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2015, 09:47

    galba lubi tę wiadomość

  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 21 lipca 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam testów w domu, szkoda mi też kasy na nie wydawać by co tydzień robić- a robiłam tak robiłam ;) i dlatego już wiem że lepiej poczekać i zrobić jeden a już wiarygodny
    Objawy co miesiąc mam ale to zawsze że piersi bolą, że coś zakłuje itd a tym razem jest inaczej piersi szczypią nie bolą a mdłości są po prostu- wychodzę z dzieckiem na spacer i ni z tego ni z owego zaczyna mnie "mulić"- po chwili przechodzi i powtarza się to codziennie inaczej bym stwierdziła że sobie coś wmówiłam ;) No ale... jeszcze chwilę poczekamy, zobaczymy

    mybvl0p.png
  • galba Koleżanka
    Postów: 32 23

    Wysłany: 21 lipca 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamisia88, Ruby - u mnie tak samo, też mam 5-latka w domu.

    W poprzednim cyklu też miałam cieniutką kreskę (i nie tylko ja ją widziałam :P), ale długo się nie nacieszyłam bo @ przyszła po 2 dniach. Teraz wszystko się wyjaśni na początku sierpnia. Nie wiem na co ja liczyłam, że zaskoczymy od razu :D

  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 21 lipca 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja już nie będę kupowac testów, kupie 1 i zrobie jak będzie trzeba. Po owulacji to mozna zwariowac z tymi objawami, mój mąż juz chyba ma mnie za waritkę no i stwierdził, że absolutnie nie pójdzie juz po żąden test bo w aptece od progu pytaja czy " to co zwykle: hie hie :P
    Renate w ktorym dnoiu cyklu jestes?

    galba, CzekającaMama lubią tę wiadomość

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • izizizi Ekspertka
    Postów: 223 213

    Wysłany: 21 lipca 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renate wrote:
    Tzn jak myślisz? To i ja zrobię w sobotę będzie idealnie :) Teraz sobie przypomniałam że na lipcówkach właśnie na 25 się wpisałam jak jeszcze byłam w pełni władz umysłowych heh bo już na tym etapie cyklu to trochę z tym gorzej :)

    Wydaje mi się dziewczyny że się udało, mam lekkie mdłości po kilka razy dziennie i szczypią mnie piersi...

    kamisia88 witamy i kciuki trzymamy :) w końcu się uda

    Renate w ktorym dniu cyklu bedziesz w sobote? U mnie bedzie 26dc wiec moze zatestuje z toba choc nie wiem czy nie za wczesnie. A tak wogole to obiecalam sobie ze nie bede testowac ale wczoraj bylam na zakupach i co??-testy ciazowe w promocji!!No i kupilam 3! Boje sie tego testowania :-( bo wiem ze i tak jedna kreske tam zobacze a potem to taki dol mnie lapie ze becze caly dzien, ja chyba juz z dwojga zlego wole jak mnie niemile @ zaskoczy niz ta jedna glupia krecha, no ale co jak juz te testy kupilam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2015, 10:06

    7u22ikgnnaj6hr7y.png
    nasza dziewczynusia :-)
  • Olina Autorytet
    Postów: 1030 537

    Wysłany: 21 lipca 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to i ja się dołaczę :)
    Witam Was wszystkich ;-)Otóż mam 24 lata i staramy się z narzeczonym o dziecko już 9 cykl, niestety jak do tej pory ciagle nic...Badałam się u lekarza on tez i niby jest wszystko w porządku...Jednynym chyba problemem był albo wciąż jest mój nieregularny cykl, ale teraz przez ostatnie 3 miesiące przyjmowałam luteine podjęzykowo przez 10 dni od 16 dnia cyklu i faktycznie ten cykl juz trwał 25 do 30 dni, a czasami zdarzało mi sie ponad 40...ten miesiąc jest pierwszym po luteinie i zastanawiam się , kiedy przyjdzie @
    Trochę już zwatpiłam w ta ciąże i nawet ost nie liczylam sobie dni płodnych ,ani nic, bo to i tak wciąż przywodziło zawód.. moim drugim problemem jest choroba niedoczynność tarczycy lekarka mi powiedziała, że już długi czas sie lecze i poziom TSH jest wyrównany , więc jej zdaniem ta chroba też nie ma wpływu na płodność
    Wszystko niby jak widać ok a dzidziusia jak nie było tak nie ma he he
    Czy Wy też się na cos leczycie i macie długie cykle?
    Może troszke mnie ktoś pocieszy :)))
    Pozdrawiam, serdecznie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2015, 10:07

    Aleksander <3
    atdcj48adxt6iawd.png
    e827d0ff95.png
    200802043238.png
  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 21 lipca 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izizizi wrote:
    Renate w ktorym dniu cyklu bedziesz w sobote? U mnie bedzie 26dc wiec moze zatestuje z toba choc nie wiem czy nie za wczesnie. A tak wogole to obiecalam sobie ze nie bede testowac ale wczoraj bylam na zakupach i co??-testy ciazowe w promocji!!No i kupilam 3! Boje sie tego testowania :-( bo wiem ze i tak jedna kreske tam zobacze a potem to taki dol mnie lapie ze becze caly dzien, ja chyba juz z dwojga zlego wole jak mnie niemile @ zaskoczy niz ta jedna glupia krecha, no ale co jak juz te testy kupilam...
    u mnie będzie właśnie wtedy 28 dc

    mybvl0p.png
  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 21 lipca 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Olina, są tu dziewczyny z długimi cyklami też także zapraszamy śmiało :)

    mybvl0p.png
‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ