Forum Starając się - ogólne Staranka z Clostilbegyt
Odpowiedz

Staranka z Clostilbegyt

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja mam pcos, brałam trzy cykle clo, w pierwszym cyklu po 1 tabletce 5 dni, w drugim też po 1 tabletce ale okazało się, że w drugim cyklu stymulowanym nie miałam owulacji, dlatego w trzcim cyklu dał mi po 2 tabletki dziennie. obecnie mam przerwe, męża nie będzie do końca sierpnia, więc nie ma sensu stymulować. lekarz stwierdził żeby sprawdzić drożnośćaby nie marnować tych trzech miesięcy i w tym cyklu będę miała hsg... :( czegosie boje. potem mam być 4-5 cykli na stymulacji, jak jajowody beda drożne więc chyba te 6 cykli na clo to jest bez przerwy

• julita Autorytet

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    w tym cyklu również brałam metformax pomimo tego, że nie jestem otyła.
    gin stwierdził, że jednak 2-4 kg mniej może pobudzić moje jajniki do działania, także mam go brać 2x1 aż do momentu gdy na teście zobaczę dwie kreski :) ogólnie narzuciłam sobie też dietę i jestem mega osłabiona po metformax

Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 16:10

tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita ja też mam metformax na pobudzenie jajników i powiem ci, że mi pomógł po clo i met miałam 3 piękne pęcherzyki w maju, szkoda że się nie udało :(

• Lucy Autorytet

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Lucy a lekarz Ci nic nie wspominał ze po zaprzestaniu przyjmowania clo jest pare cykli z odbiciem? czyli tak naprawde clo jeszcze bedzie działac przez pare cykli i beda piekne owulki a pozniej znow sie pochrzani..
    Oczywiście, że mówił, dlatego nie stymuluję się ciągiem, tylko postumulowano mnie kilka miesięcy, potem przerwa, kilka naturalnych cykli i od nowego cyklu znowu z Clo :)
    U mnie clo daje ładnego kopa jajkom, jednak powoduje LUF. Więc musi iść w parze z pregnylem.
    Z kolei naturalnie już mi rosną jajka same i pękają, jednak słabe są i ich mało.
    A z tym że mi się pochrzani to tez niekoniecznie, bo w międzyczasie uregulowałam prolaktynę, zażegnałam ten problem, więc i może dlatego wreszcie wróciła naturalna owulka

No teraz mam dwa pęcherzyki, aż dwa jak na fakt, że bez stymulki, ale nie nastawiam się na cuda wianki bo właśnie jestem w trakcie owulki (była wczoraj lub dziś) a od jutra mamy celibat, bo powtarzamy nasienie :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 16:22

zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Lucy Autorytet

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    kochana a jaka dawke masz? mi lekarz powiedział ze dopiero przy 2x1/3x1 monitoring jest konieczny..
    Co za bzdura. Już przy dawce 1x1 Clo miałam piekne torbiele 5cm z cyklu niemonitorowanego.
    Ciekawa jestem jak też ten lekarz to przewidział jak na kogo jaka dawka zadziała :)

Zresztą starczy zerknąć na ulotkę, na której piszą o bezwzględnym monitorwaniu.

My niestety wiemy, że lekarzom sie tego robić nie chce.
    Moja gin przepisując mi Clo orzekła, że nie ma potrzeby, mała dawka a lek jest tak wspaniały, tylu osobom pomógł! No nie neguje, wierzę. Tylko, że mi pomogół wyhodowac torbiele.
    Teraz mam rękę na pulsie i działam z innym ginem wtedy kiedy trzeba.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 16:33

zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Paulina28makuszek Ekspertka

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja walcze z nadwagą sporo czasu raz tyje raz chudne wiec lipa na całej lini a jeszcze jestem miłosniczka słodyczy to juz zupełnie mnie dobija u mnie było tak że te pechezyki rosły do pewnego momentu a potem nic sie nie działo ale zobacze dopiero zaczynam leczenie wiec mam nadzieje że bedzie ok

Paulina 28maluszek
  • Lucy Autorytet

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    Ja dopiero zaczyna z jedną tabletka ale moja ginka powiedziała że odrazu mam przychodzic żeby sprawdzać bo lepiej chuchac na zimno :)
    Dokładnie.

zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Dokładnie.

powiem tak z ginekologami to jest tak jak z butami trzeba kilka par przymierzyc żeby wiedziec która para jest dobra

julita lubi tę wiadomość

Paulina 28maluszek
  • julita Autorytet

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa wrote:
    Julita ja też mam metformax na pobudzenie jajników i powiem ci, że mi pomógł po clo i met miałam 3 piękne pęcherzyki w maju, szkoda że się nie udało :(

mi również po takim zestawie urósł pęcherzyk 25mm a po pregnylu pięknie pękł ale reszta się nie udała.
    teraz czekam na @ i zaczynam cykl w takim samym układzie

tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • Lucy Autorytet

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    powiem tak z ginekologami to jest tak jak z butami trzeba kilka par przymierzyc żeby wiedziec która para jest dobra
    Zgadza się :) Tak też i ja zrobiłam, przymierzyłam pare róznych modeli i znalazłam taki co mi pasuje..póki co :D

zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Zgadza się :) Tak też i ja zrobiłam, przymierzyłam pare róznych modeli i znalazłam taki co mi pasuje..póki co :D
    hehe Ja tez tak zrobiłam ale co mi nerw zjedli to szkoda gadac prawie zrezygnowałam no ale udało sie trafiłam na swoja pania ginekolog i teraz mam nadzieje że sie wszystko uda :)

Paulina 28maluszek
  • julita Autorytet

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    Ja walcze z nadwagą sporo czasu raz tyje raz chudne wiec lipa na całej lini a jeszcze jestem miłosniczka słodyczy to juz zupełnie mnie dobija u mnie było tak że te pechezyki rosły do pewnego momentu a potem nic sie nie działo ale zobacze dopiero zaczynam leczenie wiec mam nadzieje że bedzie ok

a nie myślałaś aby udać się do dietetyka aby zbadał cię pod względem budowy ciała i aby ułożył dietę specjalnie dla ciebie?
    u mnie po 2 tygodniach opieki dietetyka waga pokazuje -1,5 kg a to jeszcze nie koniec :)
    uwierz, że jestem rôwnież wielkim miłośnikiem słodyczy i słonych przekąsek, jednak czego się nie robi dla fasolki :)

tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • Lucy Autorytet

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    hehe Ja tez tak zrobiłam ale co mi nerw zjedli to szkoda gadac prawie zrezygnowałam no ale udało sie trafiłam na swoja pania ginekolog i teraz mam nadzieje że sie wszystko uda :)
    Znam to, uczucie rozgoryczenia i żalu do lekarki, która zmarnowała mi praktycznie połowę okresu jaki się staram..
    Pomogło mi zajście tam i wywalenie jej tego w twarz :D
    I tka byłam zapisana na długo wczesniej to stwierdziłam że zajdę i jej się popukam w czoło, tak jak się popukał inny lekarz na jej działania.
    Jej mina = bezcenne :D

zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    a nie myślałaś aby udać się do dietetyka aby zbadał cię pod względem budowy ciała i aby ułożył dietę specjalnie dla ciebie?
    u mnie po 2 tygodniach opieki dietetyka waga pokazuje -1,5 kg a to jeszcze nie koniec :)
    uwierz, że jestem rôwnież wielkim miłośnikiem słodyczy i słonych przekąsek, jednak czego się nie robi dla fasolki :)

myslałam nad tym i chyba tak zrobie bo tak jak piszesz czego nie robi sie dla kochanej fasolki :)

julita lubi tę wiadomość

Paulina 28maluszek

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Znam to, uczucie rozgoryczenia i żalu do lekarki, która zmarnowała mi praktycznie połowę okresu jaki się staram..
    Pomogło mi zajście tam i wywalenie jej tego w twarz :D
    I tka byłam zapisana na długo wczesniej to stwierdziłam że zajdę i jej się popukam w czoło, tak jak się popukał inny lekarz na jej działania.
    Jej mina = bezcenne :D

racja mi pierwszy ginekolog dopierdzielił że co ja sie spodziewałam w takim wieku no kuzwa myslałam że go tak w dupsko kopne

Paulina 28maluszek
  • Lucy Autorytet

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    racja mi pierwszy ginekolog dopierdzielił że co ja sie spodziewałam w takim wieku no kuzwa myslałam że go tak w dupsko kopne
    Żartujesz? Co za nietaktowny imbecyl wrrrrr

zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Żartujesz? Co za nietaktowny imbecyl wrrrrr

niestety koles chyba miał z głowa cos nie tak bo ja miałam wtedy 26 lat wiec nie sadze zeby była aż tak stara na pierwsze dziecko i jeszcze stwierdził że moglismy sie wsniej starac tylko że nie wzioł pod uwage ze dopiero byłam po ślubie to co najpierw miałam sobie maluszka machnąć a potem ślub brac jakiś imbecyl.

Paulina 28maluszek
  • nick nieaktualny

Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    w tym cyklu również brałam metformax pomimo tego, że nie jestem otyła.
    gin stwierdził, że jednak 2-4 kg mniej może pobudzić moje jajniki do działania, także mam go brać 2x1 aż do momentu gdy na teście zobaczę dwie kreski :) ogólnie narzuciłam sobie też dietę i jestem mega osłabiona po metformax
    Kochana a w jakich dawkach brałas i ile razy dziennie? ja mam teraz tydzien 1x1 pozniej mam wprowadzic 2x1 a po 3 tyg 3x1

julita lubi tę wiadomość

• Lucy Autorytet

Wysłany: 22 czerwca 2014, 17:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    niestety koles chyba miał z głowa cos nie tak bo ja miałam wtedy 26 lat wiec nie sadze zeby była aż tak stara na pierwsze dziecko i jeszcze stwierdził że moglismy sie wsniej starac tylko że nie wzioł pod uwage ze dopiero byłam po ślubie to co najpierw miałam sobie maluszka machnąć a potem ślub brac jakiś imbecyl.
    Oj to faktycznie mocno się pospieszył z ocenianiem, mondzioł jeden.
    Róznie nam się życia układają, nie mamy na to wpływu.A taki ci zamiast pomóc to ocenia ;/

zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 22 czerwca 2014, 17:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kto z Was miał juz sprawdzana droznosc?

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ