X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staranka z Clostilbegyt
Odpowiedz

Staranka z Clostilbegyt

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja mam pcos, brałam trzy cykle clo, w pierwszym cyklu po 1 tabletce 5 dni, w drugim też po 1 tabletce ale okazało się, że w drugim cyklu stymulowanym nie miałam owulacji, dlatego w trzcim cyklu dał mi po 2 tabletki dziennie. obecnie mam przerwe, męża nie będzie do końca sierpnia, więc nie ma sensu stymulować. lekarz stwierdził żeby sprawdzić drożnośćaby nie marnować tych trzech miesięcy i w tym cyklu będę miała hsg... :( czegosie boje. potem mam być 4-5 cykli na stymulacji, jak jajowody beda drożne więc chyba te 6 cykli na clo to jest bez przerwy

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w tym cyklu również brałam metformax pomimo tego, że nie jestem otyła.
    gin stwierdził, że jednak 2-4 kg mniej może pobudzić moje jajniki do działania, także mam go brać 2x1 aż do momentu gdy na teście zobaczę dwie kreski :) ogólnie narzuciłam sobie też dietę i jestem mega osłabiona po metformax

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 16:10

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita ja też mam metformax na pobudzenie jajników i powiem ci, że mi pomógł po clo i met miałam 3 piękne pęcherzyki w maju, szkoda że się nie udało :(

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Lucy a lekarz Ci nic nie wspominał ze po zaprzestaniu przyjmowania clo jest pare cykli z odbiciem? czyli tak naprawde clo jeszcze bedzie działac przez pare cykli i beda piekne owulki a pozniej znow sie pochrzani..
    Oczywiście, że mówił, dlatego nie stymuluję się ciągiem, tylko postumulowano mnie kilka miesięcy, potem przerwa, kilka naturalnych cykli i od nowego cyklu znowu z Clo :)
    U mnie clo daje ładnego kopa jajkom, jednak powoduje LUF. Więc musi iść w parze z pregnylem.
    Z kolei naturalnie już mi rosną jajka same i pękają, jednak słabe są i ich mało.
    A z tym że mi się pochrzani to tez niekoniecznie, bo w międzyczasie uregulowałam prolaktynę, zażegnałam ten problem, więc i może dlatego wreszcie wróciła naturalna owulka

    No teraz mam dwa pęcherzyki, aż dwa jak na fakt, że bez stymulki, ale nie nastawiam się na cuda wianki bo właśnie jestem w trakcie owulki (była wczoraj lub dziś) a od jutra mamy celibat, bo powtarzamy nasienie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 16:22

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    kochana a jaka dawke masz? mi lekarz powiedział ze dopiero przy 2x1/3x1 monitoring jest konieczny..
    Co za bzdura. Już przy dawce 1x1 Clo miałam piekne torbiele 5cm z cyklu niemonitorowanego.
    Ciekawa jestem jak też ten lekarz to przewidział jak na kogo jaka dawka zadziała :)

    Zresztą starczy zerknąć na ulotkę, na której piszą o bezwzględnym monitorwaniu.

    My niestety wiemy, że lekarzom sie tego robić nie chce.
    Moja gin przepisując mi Clo orzekła, że nie ma potrzeby, mała dawka a lek jest tak wspaniały, tylu osobom pomógł! No nie neguje, wierzę. Tylko, że mi pomogół wyhodowac torbiele.
    Teraz mam rękę na pulsie i działam z innym ginem wtedy kiedy trzeba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 16:33

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Paulina28makuszek Ekspertka
    Postów: 218 61

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja walcze z nadwagą sporo czasu raz tyje raz chudne wiec lipa na całej lini a jeszcze jestem miłosniczka słodyczy to juz zupełnie mnie dobija u mnie było tak że te pechezyki rosły do pewnego momentu a potem nic sie nie działo ale zobacze dopiero zaczynam leczenie wiec mam nadzieje że bedzie ok

    Paulina 28maluszek
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    Ja dopiero zaczyna z jedną tabletka ale moja ginka powiedziała że odrazu mam przychodzic żeby sprawdzać bo lepiej chuchac na zimno :)
    Dokładnie.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Paulina28makuszek Ekspertka
    Postów: 218 61

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Dokładnie.


    powiem tak z ginekologami to jest tak jak z butami trzeba kilka par przymierzyc żeby wiedziec która para jest dobra

    julita lubi tę wiadomość

    Paulina 28maluszek
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa wrote:
    Julita ja też mam metformax na pobudzenie jajników i powiem ci, że mi pomógł po clo i met miałam 3 piękne pęcherzyki w maju, szkoda że się nie udało :(

    mi również po takim zestawie urósł pęcherzyk 25mm a po pregnylu pięknie pękł ale reszta się nie udała.
    teraz czekam na @ i zaczynam cykl w takim samym układzie

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    powiem tak z ginekologami to jest tak jak z butami trzeba kilka par przymierzyc żeby wiedziec która para jest dobra
    Zgadza się :) Tak też i ja zrobiłam, przymierzyłam pare róznych modeli i znalazłam taki co mi pasuje..póki co :D

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Paulina28makuszek Ekspertka
    Postów: 218 61

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Zgadza się :) Tak też i ja zrobiłam, przymierzyłam pare róznych modeli i znalazłam taki co mi pasuje..póki co :D
    hehe Ja tez tak zrobiłam ale co mi nerw zjedli to szkoda gadac prawie zrezygnowałam no ale udało sie trafiłam na swoja pania ginekolog i teraz mam nadzieje że sie wszystko uda :)

    Paulina 28maluszek
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    Ja walcze z nadwagą sporo czasu raz tyje raz chudne wiec lipa na całej lini a jeszcze jestem miłosniczka słodyczy to juz zupełnie mnie dobija u mnie było tak że te pechezyki rosły do pewnego momentu a potem nic sie nie działo ale zobacze dopiero zaczynam leczenie wiec mam nadzieje że bedzie ok

    a nie myślałaś aby udać się do dietetyka aby zbadał cię pod względem budowy ciała i aby ułożył dietę specjalnie dla ciebie?
    u mnie po 2 tygodniach opieki dietetyka waga pokazuje -1,5 kg a to jeszcze nie koniec :)
    uwierz, że jestem rôwnież wielkim miłośnikiem słodyczy i słonych przekąsek, jednak czego się nie robi dla fasolki :)

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    hehe Ja tez tak zrobiłam ale co mi nerw zjedli to szkoda gadac prawie zrezygnowałam no ale udało sie trafiłam na swoja pania ginekolog i teraz mam nadzieje że sie wszystko uda :)
    Znam to, uczucie rozgoryczenia i żalu do lekarki, która zmarnowała mi praktycznie połowę okresu jaki się staram..
    Pomogło mi zajście tam i wywalenie jej tego w twarz :D
    I tka byłam zapisana na długo wczesniej to stwierdziłam że zajdę i jej się popukam w czoło, tak jak się popukał inny lekarz na jej działania.
    Jej mina = bezcenne :D

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Paulina28makuszek Ekspertka
    Postów: 218 61

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    a nie myślałaś aby udać się do dietetyka aby zbadał cię pod względem budowy ciała i aby ułożył dietę specjalnie dla ciebie?
    u mnie po 2 tygodniach opieki dietetyka waga pokazuje -1,5 kg a to jeszcze nie koniec :)
    uwierz, że jestem rôwnież wielkim miłośnikiem słodyczy i słonych przekąsek, jednak czego się nie robi dla fasolki :)

    myslałam nad tym i chyba tak zrobie bo tak jak piszesz czego nie robi sie dla kochanej fasolki :)

    julita lubi tę wiadomość

    Paulina 28maluszek
  • Paulina28makuszek Ekspertka
    Postów: 218 61

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Znam to, uczucie rozgoryczenia i żalu do lekarki, która zmarnowała mi praktycznie połowę okresu jaki się staram..
    Pomogło mi zajście tam i wywalenie jej tego w twarz :D
    I tka byłam zapisana na długo wczesniej to stwierdziłam że zajdę i jej się popukam w czoło, tak jak się popukał inny lekarz na jej działania.
    Jej mina = bezcenne :D

    racja mi pierwszy ginekolog dopierdzielił że co ja sie spodziewałam w takim wieku no kuzwa myslałam że go tak w dupsko kopne

    Paulina 28maluszek
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    racja mi pierwszy ginekolog dopierdzielił że co ja sie spodziewałam w takim wieku no kuzwa myslałam że go tak w dupsko kopne
    Żartujesz? Co za nietaktowny imbecyl wrrrrr

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Paulina28makuszek Ekspertka
    Postów: 218 61

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Żartujesz? Co za nietaktowny imbecyl wrrrrr

    niestety koles chyba miał z głowa cos nie tak bo ja miałam wtedy 26 lat wiec nie sadze zeby była aż tak stara na pierwsze dziecko i jeszcze stwierdził że moglismy sie wsniej starac tylko że nie wzioł pod uwage ze dopiero byłam po ślubie to co najpierw miałam sobie maluszka machnąć a potem ślub brac jakiś imbecyl.

    Paulina 28maluszek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    w tym cyklu również brałam metformax pomimo tego, że nie jestem otyła.
    gin stwierdził, że jednak 2-4 kg mniej może pobudzić moje jajniki do działania, także mam go brać 2x1 aż do momentu gdy na teście zobaczę dwie kreski :) ogólnie narzuciłam sobie też dietę i jestem mega osłabiona po metformax
    Kochana a w jakich dawkach brałas i ile razy dziennie? ja mam teraz tydzien 1x1 pozniej mam wprowadzic 2x1 a po 3 tyg 3x1

    julita lubi tę wiadomość

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina28makuszek wrote:
    niestety koles chyba miał z głowa cos nie tak bo ja miałam wtedy 26 lat wiec nie sadze zeby była aż tak stara na pierwsze dziecko i jeszcze stwierdził że moglismy sie wsniej starac tylko że nie wzioł pod uwage ze dopiero byłam po ślubie to co najpierw miałam sobie maluszka machnąć a potem ślub brac jakiś imbecyl.
    Oj to faktycznie mocno się pospieszył z ocenianiem, mondzioł jeden.
    Róznie nam się życia układają, nie mamy na to wpływu.A taki ci zamiast pomóc to ocenia ;/

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kto z Was miał juz sprawdzana droznosc?

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ