X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsk wrote:
    Dziewczyny, myślicie,że moje plamienia można uznać za @? Wchodzę sobie tu w prognozy cykli a tam OWU na 6,01. Czyli wczoraj. A wykres na wczoraj zaznaczył przewidywaną @? Czemu taka rozbieżność? Poza tym @ u mnie brak, temp normalna, objawy też....Dodam że przez pół tego wykresu chorowałam i to ostro (grypa, angina itp...) więc może i mi się pogmatwało, może i mam drugą owu a plamienie było @. Wiem-wiem,ze czasowo nie pasuje ale kto wie?

    juz ci mówie dlaczego tak jest.
    ja tez tak mam
    tam w prognozach jest srednia ze wszystkich cykli które dodałas nawet te ręcznie dopisane a nie prowadzone tutaj

    natomiast na biezącym wykresie pokazuje Ci wg ostatniego np. (przynajmniej mi tak pokazuje)
    zaraz zerknę na Twój wykres..

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni_c wrote:
    Witam :)
    @ przyszła z dzidzi nici...
    odkąd mierzę temp. jestem cała zestresowana, bo to spadek - aaa! owulacja, potem stres aaa! czy spadnie czy się utrzyma, ciąża czy nie ciąża... coraz częściej myślę aby rzucić tym temp. o ścianę i dać sobie spokój ;) jedyny plus to dzięki mierzeniu wiem, kiedy @ będzie, więcej plusów niestety nie widzę :/ przynajmniej na razie.

    Miłego poniedziałku!

    Moni,

    grunt to zdanie sobie sprawy z tego, że pojedyncze/niewielkie spadki NIC nie oznaczają. A tym bardziej po owulacji. Temperatura ciążowa tuż po zapłodnieniu może czynić niezłe wygibasy! I w przeciwną stronę: jeśli do zapłodnienia nie dojdzie, temperatura i tak może pójść superładnie do góry i tam się trzymać aż do @. Praktycznie NIC NIE WIADOMO aż do dnia spodziewanej @, albo i później.

    Najlepiej przejrzyj sobie (tu lub na Fertility Friend) galerię testów ciążowych i nieciążowych i zobacz sobie sama, że w tej temperaturze nie chodzi o szczególiki. Jeśli, z perspektywy czasu, można wizualnie na wykresie z łatwością zauważyć, że w drugiej połowie cyklu temperatury były w zdecydowanej większości wyższe niż w pierwszej połowie, z dużym prawdopodobieństwiem można stwierdzić, że była owulacja.

    Ale temperatura NIE MÓWI NIC o ewentualnej ciąży.

    Najlepiej mierzyć, ale ze świadomością, że nadinterpretacja temperatur nic nie da, a wręcz zestresuje.

    Stres włączaj dopiero w dniu spodziewanej @ ;)

    Beata, Libra lubią tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moin kochana dasz radę nie poddawaj sie
    ja miałam taki kryzys w tamtym cyklu
    miałam wszystkie objawy ciążeowe dosłownie wszystkie byłam już pewna i co i nic... zestresowałam się niesamowicie....i miałam to wszystko rzucić
    ale teraz po czasie podchodze bardziej z dystansem i prowadzę bardziej wykresy dla poznania własnego organizmu staram sie nie mysleć i nie rozczulac nad tymi objawami

    tym bardziej ze detektor przyznaje pkt za takie rzeczy że smiać się chce...hehe np BÓL OKRESOWY...

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    samira wrote:
    ja jeszcze piszę na innym tez forum to tam na jednym z wątków mamy już ponad 9ooo str.;) ale tu za to jest kalendarz do prowadzenia choć płatny ale jest taki przejrzysty ...

    kalendarz? jaki? :)
    kalendarz jest płatny? a prowadzenie wykresu też?

    o chodzi mi o ten który i ty prowadzisz tutaj ,tak po miesiącu jest płatny tz. niektóre jego warianty...

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEJ Wsk
    ale o co chodzi....?? ty masz plamienia przez tyle dni? a moze można to uznać jako @ jak bardzo obfite były te plamienia?
    albo jestes w ciąży i dlatego tak dlugie plamienie w okresie około spodziewanej @ tsak podobno często bywa? :)

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samira nie
    samo prowadzenie wykresu czyli wprowadzanie temp. i wyznaczanie owu pozosatnie ci nadal nie musisz za to płacić !
    tak jak już napisałam wyżej będziesz miała tylko czarnibiały wykres i nie będzie liczyło dni fl

    samira lubi tę wiadomość

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    Samira nie
    samo prowadzenie wykresu czyli wprowadzanie temp. i wyznaczanie owu pozosatnie ci nadal nie musisz za to płacić !
    tak jak już napisałam wyżej będziesz miała tylko czarnibiały wykres i nie będzie liczyło dni fl

    acha to ja coś pokręciłam sorki,dzięki za info ,w tej chwil mam wykupiony ten na 3miechy ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    HEJ Wsk
    ale o co chodzi....?? ty masz plamienia przez tyle dni? a moze można to uznać jako @ jak bardzo obfite były te plamienia?
    albo jestes w ciąży i dlatego tak dlugie plamienie w okresie około spodziewanej @ tsak podobno często bywa? :)

    plamienia miałam około tygodnia, malutkie ale wkładke nosiłam żeby plam nie zrobić.Ponadto miałam uczucie szpilek w podbrzuszu, kłuło, gryzło, a na @ to ledwo z łóżka z bólami wstaję, nigdy nie miałam w zyciu takiej sytuacji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsk wrote:
    Beata wrote:
    HEJ Wsk
    ale o co chodzi....?? ty masz plamienia przez tyle dni? a moze można to uznać jako @ jak bardzo obfite były te plamienia?
    albo jestes w ciąży i dlatego tak dlugie plamienie w okresie około spodziewanej @ tsak podobno często bywa? :)

    plamienia miałam około tygodnia, malutkie ale wkładke nosiłam żeby plam nie zrobić.Ponadto miałam uczucie szpilek w podbrzuszu, kłuło, gryzło, a na @ to ledwo z łóżka z bólami wstaję, nigdy nie miałam w zyciu takiej sytuacji.

    musi coś w tym być ze czujesz się inaczej niż zawsze przy @ ,mówię ci idź na betę za 2-3 dni jak @ ta prawdziwa nie przylezie ,jesteś po chorobie i testy ciążowe domowe może dlatego wychodzą negatywne !!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stres też robi swoje a tego u mnie pod dostatkiem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsk wrote:
    Stres też robi swoje a tego u mnie pod dostatkiem...

    a jak tam z teściową teraz żyjesz,ok czy średnio na jeża ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z teściową (odpukać) ok, a nawet bardzo-zero rozmów o wnukach, zero wpieprzania się, telefony z uprzedzającymi pytaniami-czy mozna gdzieś, cos załatwić, podjechać...nie ta osoba.awantury i fochy pomogły. D się też poprawił, zrozumiał co nieco i postanowił niektóre rzeczy zmienić, wie już kto teraz powinien stać na 1. miejscu, a ja zrozumiałam że on jest jedynakiem i cieżko mu sie tak odseparować od rodziców.kompromisy kompromisy kochana....:) gorzej z pracą... :)

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    Beata wrote:
    Samira nie
    samo prowadzenie wykresu czyli wprowadzanie temp. i wyznaczanie owu pozosatnie ci nadal nie musisz za to płacić !
    tak jak już napisałam wyżej będziesz miała tylko czarnibiały wykres i nie będzie liczyło dni fl

    acha to ja coś pokręciłam sorki,dzięki za info ,w tej chwil mam wykupiony ten na 3miechy ...

    heh ja tez i chciałabym bardzo aby w tym okresie sie udało...
    zresztą daje sobie czas do wakcji... jak nie to odpuszczam ..

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsk to w takim razie to strasznie dziwne moim zdaniem @ normalnej napewno nie dostaniesz,
    skora tak sie sprawa ma to albo była to już @ ale skapa spowodowana stresem, tak czy siak uważam że powinnaś iśc na betę jak najszybciej dla uswpokojenia sumienia, bo jesli jestes...

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A JAK DŁUGIE ZWYKLE MASZ CYKLE?
    a co się u Ciebie działo m. 18-21 jakis wyjazd że żadnych obserwacji nie miałaś?

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    Wsk to w takim razie to strasznie dziwne moim zdaniem @ normalnej napewno nie dostaniesz,
    skora tak sie sprawa ma to albo była to już @ ale skapa spowodowana stresem, tak czy siak uważam że powinnaś iśc na betę jak najszybciej dla uswpokojenia sumienia, bo jesli jestes...

    bo jeśli jestem.....to.....?


    A powiedz mi Beatka jak u Ciebie się pojawiły te czerwone linie na wykresie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    samira wrote:
    Beata wrote:
    Samira nie
    samo prowadzenie wykresu czyli wprowadzanie temp. i wyznaczanie owu pozosatnie ci nadal nie musisz za to płacić !
    tak jak już napisałam wyżej będziesz miała tylko czarnibiały wykres i nie będzie liczyło dni fl

    acha to ja coś pokręciłam sorki,dzięki za info ,w tej chwil mam wykupiony ten na 3miechy ...

    heh ja tez i chciałabym bardzo aby w tym okresie sie udało...
    zresztą daje sobie czas do wakcji... jak nie to odpuszczam ..

    a ja więcej czasu daje sobie a mój G bardzo czeka na ten cud bo to będzie jego pierwsze (ja mam syna z małżeństwa jak pisałam wcześniej)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsk wrote:
    Z teściową (odpukać) ok, a nawet bardzo-zero rozmów o wnukach, zero wpieprzania się, telefony z uprzedzającymi pytaniami-czy mozna gdzieś, cos załatwić, podjechać...nie ta osoba.awantury i fochy pomogły. D się też poprawił, zrozumiał co nieco i postanowił niektóre rzeczy zmienić, wie już kto teraz powinien stać na 1. miejscu, a ja zrozumiałam że on jest jedynakiem i cieżko mu sie tak odseparować od rodziców.kompromisy kompromisy kochana....:) gorzej z pracą... :)

    uff no to super ,oby tak dalej :) z pracą większość ludzi ma problem teraz...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    A JAK DŁUGIE ZWYKLE MASZ CYKLE?
    a co się u Ciebie działo m. 18-21 jakis wyjazd że żadnych obserwacji nie miałaś?

    zwykle? ok.29-30 dni. nie, nie wiem czemu nie wpisałam... :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    Wsk wrote:
    Z teściową (odpukać) ok, a nawet bardzo-zero rozmów o wnukach, zero wpieprzania się, telefony z uprzedzającymi pytaniami-czy mozna gdzieś, cos załatwić, podjechać...nie ta osoba.awantury i fochy pomogły. D się też poprawił, zrozumiał co nieco i postanowił niektóre rzeczy zmienić, wie już kto teraz powinien stać na 1. miejscu, a ja zrozumiałam że on jest jedynakiem i cieżko mu sie tak odseparować od rodziców.kompromisy kompromisy kochana....:) gorzej z pracą... :)

    uff no to super ,oby tak dalej :) z pracą większość ludzi ma problem teraz...

    wiesz, boje się że zajdę w ciążę i zostane bez pracy, teraz jest tylu farmaceutów,że patrzą badziej na wygląd niż doświadczenie i wiedzę... D pracuje na czarno, owszem, cos z firmą planują ale mimo wszystko jeszcze nie jest na legalu. We wtorek jadę na rozmowę 30 km ode mnie, d również...teraz to mi najbardziej spokoju nie daje, póki co ciągne chorobowe z poprzedniej apteki...

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ